Oportunizm Ziemkiewicza Rafała i Wildsteina Bronisława


Dla porządku przypomnę, że encyklopedie podają, iż oportunizm to postawa charakteryzująca się rezygnacją z własnych zasad moralnych lub przekonań dla osiągnięcia doraźnych korzyści i wybieranie zawsze tego, co jest w danej sytuacji opłacalne. Słowem dość plugawa forma skundlenia.

A teraz do rzeczy.

Właśnie skończyłem oglądać w TVP – Info program „O co chodzi”, w którym wystąpili panowie Wildstein i Ziemkiewicz.

I co ja widzę. 

Cała Polska dyskutuje o „Aferze KNF”, Internet się do białości rozpalił, zaś panowie Wildstein i Ziemkiewicz rżną głupa, że nie rozumieją, o co tyle rabanu, bo przecież, to nie żadna afera, ale jakaś ściema na odległość pachnąca teorią spiskową. Bo te czterdzieści milionów to jakieś kłamstwo z palca wyssane, ten Czarnecki to przecież szemrany i podejrzany jegomość, któremu nie podoba się nowa władza, a za tym wszystkim stoi Giertych, który się mści na PiS-ie, bo go Kaczyński rozwalcował. A w ogóle to nie ma, o czym mówić…, i tak dalej. Przysięgam, że nie ściemniam, bo rzeczeni panowie takim właśnie językiem operowali i z lekceważącym uśmieszkiem na twarzach prezentowali poziom, do jakiego by się chyba Stefan Niesiołowski i Pawka Morozow nie zniżyli. A mówiąc wprost rzeczeni dziennikarze wała z telewidzów robili przekazując im informację, delikatnie mówiąc daleką od stanu faktycznego. Bo jeszcze się żadne dochodzenie nie zaczęło, a panowie już z góry wszystko wiedzą.

Otóż moi drodzy, - zwracam się do Panów Rafała i Bronisława. Do dzisiaj miałem Was za dziennikarzy wielkiego formatu, ale to,  co dzisiaj pokazaliście na wizji w zawstydzający sposób urągało etosowi dziennikarskiej rzetelności. To było oportunistyczne dziadostwo, pożałowania godne lizusostwo, zakłamanie, demagogia, manipulacja i propagandowe pranie mózgu ciemnemu ludowi. Tak się nie robi Panowie! Szczególnie, że Wasze nazwiska zobowiązują do przestrzegania zasad dziennikarskiego kodeksu etycznego. Myślałem, że reprezentujecie coś więcej, niż Rachoń i Klarenbach. I przykro mi to mówić, ale ten poziom dyskursu politycznego, jaki dziś zaprezentowaliście dyskwalifikuje Was, jako solidnych i uczciwych dziennikarzy.

Tak. Tak. Panowie! Jestem podobnie, jak Wy prawicowcem, a także blogerem, a więc "obywatelskim dziennikarzem". Sam walcząc z tym, co wyprawiała Platforma pośrednio PiS-owi sprzyjałem. Ale nigdy bym się do takiego poziomu nie zniżył. Bo można sprzyjać określonej opcji politycznej, ale po tym, co dziś zobaczyłem straciłem dla Was szacunek. Na litość Boską! Jak można tak nisko upaść? W imię, czego?

Nie idźcie tą drogą Panowie! Bo to wyjaławia duszę i kaleczy intelekt, a wcześniej, czy później przeciw-skutecznym się okaże, bo w przeciwieństwie do tego, co myśli Jacek Kurski, - Polacy nie gęsi i swój rozum mają!

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, a także niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Czytaj także: "Piotr Zaremba uderza w "Wiadomości": Jaki wy zawód wykonujecie?" - vide:   https://dorzeczy.pl/kraj/83789...

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-11-2018 [22:26] - Imć Waszeć | Link:

Skoro już o wyjaławianiu intelektu mowa, to co spowodowało, że na spotkanie z przedstawicielem KNF prywatny bankowiec obwiesił się aż trzema podsłuchami? Skąd wiedział o czym będzie mowa? Chciałbym wiedzieć, czy przypadkiem korupcja nie była przygotowana dużo wcześniej przez sprytnych panów w czerni (oferenci), żeby taka pułapka miała w ogóle jakiś sens. No chyba, że pan Czarnecki zdoła mnie przekonać, że do kibla na dworcu lub raczej w biurowcu też wchodzi z aktywnymi podsłuchami, bo nigdy nie wiadomo, czy w sąsiedniej kabinie nie będzie się skupiał ktoś ważny. Niektórzy sugerują również, że raczej wcześniej padła propozycja z drugiej strony, ale nie została przyjęta, więc dokańczano deal w biurach urzędu.

Z drugiej strony widać właśnie na załączonym obrazku ile wart jest etos naukowca akademickiego w Polsce oraz naiwna wiara w bezpartyjnych młodych fachowców. Można już w ciemno zakładać, że jak ktoś robi błyskotliwą karierę, to albo się za nim wloką służby, albo jest z partii ale honoris causa, albo ma znajomości w pewnej mafii zawodowej.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-11-2018 [08:53] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Imć Waszeć

Dziękuję za merytoryczny komentarz. Myślę, że jednak bez komisji śledczej niczego się nie dowiemy.

Na Salonie24 - vide: https://www.salon24.pl/u/salon... komentarz do niniejszego tekstu dodał sam pan Rafał Ziemkiewicz,, cytuję:
"Rafał Ziemkiewicz
Kompletne idiotyzmy. Mówiłem zupełnie co innego i żaden z nas nie miał "drwiących uśmieszków". Albo oglądał Pan inny program, albo kompletnie odelciał. Zapis audycji "O co chodzi" z 15.11 jest zapewne na stronach tvp.info więc każdy kto ciekawe może sam ocenić...", koniec cytatu. [16.11.2018 07:27].

Zaś ja tak Panu Rafałowi Ziemkiewiczowi odpowiedziałem, cytuję:
"Na to właśnie liczę.   A teraz już prywatnie. Panie Rafale. Jakby się Pan szanował, jako dziennikarz, to nie występowałby Pan w programie "W tyle wizji". Ja wiem, że ten program został pomyślany jako konkurencyjny dla "Szkła Kontaktowego", który również jest tubą propagandową, acz robioną przez zawodowców, którzy wiedzą, że satyra, gdy jest dosłowna przestaje być satyrą, nawet gdy jest stosowana w dobrej sprawie. Bo sam noblista Paolo Coelho powiedział, że cytuję: "literatura powinna być głównie rozrywką, a sztuka zbyt wnikliwa i długa jest nudna nawet, gdy jest dobra", koniec cytatu. A przecież dziennikarstwo to też Sztuka. Gdzie mnie tam do Pana, Panie Rafale, ale ja za żadne skarby świata nie występował bym w programie, którego twarzą i duszą jest pan Marcin Wolski z tymi jego kaleczącymi poczucie dobrego smaku częstochowskimi wierszykami. Poza tym, proszę się na mnie nie obrazić, Panie Rafale, ale o ile w programach stricte publicystycznych bywa Pan świetny, to do programów satyrycznych się Pan moim zdaniem nie nadaje. Bo wiarygodny satyryk to nie tylko prześmiewca. Bo równie ważnym, jeśli nie ważniejszym jest by miał charyzmę, przyjazny ludziom sposób bycia i magnetyczną osobowość, która pozytywnie wpływa na innych, poprawia im samopoczucie, poszerza wyobraźnię, a co najważniejsze budzi ochotę do życia. A poza tym utalentowany satyryk musi mieć jeszcze polot, wrodzony instynkt aktorski, odrobinę malarskiej fantazji i cały ocean dobroduszności. Ale to jeszcze nie wszystko. Godny zaufania satyryk musi się jeszcze umieć bawić tym, co robi.Proszę sobie to na spokojnie przemyśleć w wolnej chwili.  I jeszcze jedno. Robiąc propagandę, nawet w dobrej sprawie, trzeba pamiętać, że jest tylko jeden kroczek od wielkości do śmieszności.  Dziękuję Panu za komentarz i serdecznie Pana pozdrawiam...", koniec cytatu [16.11.2018 08:36]

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-11-2018 [15:52] - Pani Anna | Link:

Pan jest po prostu chory z zawiści... To jest aż nieprawdopodobne, bo tego typu uczucia zazwyczaj ludzie starają się ukrywać, a pan wręcz ta zawiścią ocieka...Jedyny bloger tutaj, którego KAŻDY wpis kończy się dyskusją na temat jego zdrowia psychicznego i słusznie. Z dosłownie każdym innym blogerem można się zgadzać lub nie, można się nawet zdenerwować i posprzeczać, ale tutaj... to jest coś po prostu chorego.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-11-2018 [17:00] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Pani Anna

Pani Aniu! Odpowiem Pani piosenką - vide: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-11-2018 [20:18] - Imć Waszeć | Link:

Panie Krzysztofie, Rafał Ziemkiewicz już bardzo dawno padł ofiarą kreacji własnego wizerunku. Przypomnę tylko lawirowanie polityczne w ramach projektu "nowej endecji". Nie twierdzę przy tym jednak, tak jak lewactwo, że endecja współczesna to takie samo zło jak przed wojną, gdyż są to nowi ludzie w nowych politycznych uwarunkowaniach, poddani nowym trendom. Przypisywanie im starych win (nawet po dziadkach i pradziadkach), to tak, jakby ukarać żydów za zniszczenie Jerycha i "wymordowanie wszystkich mężczyzn, kobiet, dzieci i wszystkich ich zwierząt". Sięgam do Jerycha, bo przypominanie o przedwojennych poczynaniach żydokomuny i innych organizacji, natychmiast rozpoczyna ostrzał antysemityzmem. Po prostu ideologiczna paranoja. W przypadku inkryminowanej audycji polecam świetną książkę, która zarysowuje tło, na którym propaganda wymieszała się z kabaretem. Dotyczy to zarówno rasowego dziennikarstwa, jak i przygodnych blogerów, którzy muszą taplać się w tym samym akwenie pojęciowym i pozycjonować względem popularnych formatów ("grassroots and corporate media collide"). Widać to też wyraźnie na YT w formie świętych wojen o zasięgi, zrzutki, lajki i sensacje. To było nieuniknione i dawno zapowiedziane:

"Convergence Culture: Where Old and New Media Collide" - Henry Jenkins: https://www.amazon.com/Converg...

Jest taki film Davida Cronenberga "Videodrome", w którym pada sentencjonalna wypowiedź "The television screen is the retina of the mind's eye. Therefore the television screen is part of the physical structure of the brain. Therefore whatever appears on the television screen emerges as raw experience for those who watch it. Therefore television is reality, and reality is less than television." W rzeczywistości chodzi o poglądy dotyczące komunikacji międzyludzkiej głoszone przez Marshalla MacLuhana. Książka "Understanding Media" (1964) to jest bardzo ciekawa pozycja w biblioteczce każdego inteligenta. Proszę zauważyć, że cokolwiek Pan teraz napisze na blogu i tak będzie to skrytykowane, gdyż pojawiło się już zjawisko tabloidyzacji (obu stron, niestety - pisałem o tym już dawno temu). Został Pan sformatowany (wepchnięty w format), a to automatycznie wyłącza konwenanse oraz myślenie u krytyków.

"Tabloidyzacja mediów jest faktem. Polega na tabloidyzacji przekazu: na uproszczeniu rzeczywistości, jednostronnym przedstawieniu problemu, skrótowym traktowaniu tematu, graniu na emocjach, kreowaniu sensacji, często żenujących treściach. Tabloidyzacja to krzykliwe napisy, proste historyjki zamiast publicystyki, język pełen epitetów, cytatów,  narracja obrazkowa itd."

Link: https://cozwamikurde.pl/zaklad...

Prawda, że idealnie pasuje do obserwowanej sytuacji? :)
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-11-2018 [23:03] - Imć Waszeć | Link:

Jeszcze podam jeden link, ale pst :)
https://www.hse.ru/data/2016/0...

Obrazek użytkownika JJC

15-11-2018 [22:34] - JJC | Link:

"Otóż moi drodzy, - zwracam się do Panów Rafała i Bronisława." ... Sądzi Pan, że oni wiedzą kto zacz Pasiebiewicz? :)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

15-11-2018 [23:17] - Krzysztof Pasie... | Link:

@JJC

"Sądzi Pan, że oni wiedzą kto zacz Pasiebiewicz? :)..."
-----------------------
Wiedzą, Wiedzą. Lepiej niż się Panu wydaje - vide: https://www.youtube.com/watch?... (17'30' do 21'05'') oraz https://www.salon24.pl/u/salon...

Obrazek użytkownika JJC

16-11-2018 [00:21] - JJC | Link:

Słabe dowody. Schlebia sobie Pan, jak zwykle. :)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-11-2018 [08:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

@JJC

"Słabe dowody. Schlebia sobie Pan, jak zwykle. :)..."
-------------------
Pan musi być człowiekiem zakompleksionym. Innego wytłumaczenia Pańskiej odpowiedzi nie widzę. Pozdrawiam Pana.
 

Obrazek użytkownika Tamburyn

15-11-2018 [23:50] - Tamburyn | Link:

Nauczycielu akademicki  Krzysztofie  Pasierbiewiczu, być może, że te głupstwa  mówisz, piszesz może nawet szczerze, bo nigdy nie można lekceważyć potęgi ignorancji.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-11-2018 [08:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Tamburyn

Tę śpiewkę znam już na pamięć.

Obrazek użytkownika Novalia47

16-11-2018 [00:50] - Novalia47 | Link:

Doprawdy, takie zaskoczenie, niedowierzanie,szok,Panie Krzysztofku?  Przecież jest Pan dość wiernym telewidzem Kur(skiego)(tele)Wizji,a zwłaszcza czytelnikiem mądrości tych panów, że się tak wyrażę: "dziennikarzy". Czy jeszcze w narodowo patriotycznych mediach typu TVPiS może Pana coś zadziwić czy zaskoczyć. Tam poważnie traktuje się opinię,a nawet dewizę szefa, że ciemny lud wszystko kupi. I, o dziwo!: nikt z odbiorców się na takie traktowanie nie obraża!
A "komentarze" jak zazwyczej nader merytoryczne - nie uważa Pan Krzysztofek?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-11-2018 [09:01] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Novalia

"Przecież jest Pan dość wiernym telewidzem Kur(skiego)(tele)Wizji,a zwłaszcza czytelnikiem mądrości tych panów, że się tak wyrażę: "dziennikarzy"..."
-----------------------------
Program "W tyle wizji" oglądam z blogerskiego obowiązku, do czego zobowiązuje mnie blogerska rzetelność. W przeciwnym razie, nigdy bym tam nie zaglądał, to program kaleczący moją literacką wrażliwość.

 

Obrazek użytkownika HenrykHenry

16-11-2018 [19:00] - HenrykHenry | Link:

"Program "W tyle wizji" oglądam z blogerskiego obowiązku, do czego zobowiązuje mnie blogerska rzetelność. W przeciwnym razie, nigdy bym tam nie zaglądał, to program kaleczący moją literacką wrażliwość."

Ja prdl. ... ale trzeba miec tupet , mniemanie ... czy jest gdzies kres ...

Obrazek użytkownika angela

16-11-2018 [04:57] - angela | Link:

Ale teraz toś się pan udał, panie Pasierbiewicz, "dziennikarzu".
"Afera" z siedmiomiesiecznym poslizgiem "wykryta" dzien po gigantycznej manifestacji, zorganizowanej przez rzad, ewidentnym sukcesie rządu i Polaków. 
Choćbys się nie wiem jak wydął , panie Pasierbiewicz,  to poziom dziennikarstwa jaki przedstawiają Klarenbach, Rachon, Ziemkiewicz i Wildstein jest dla pana nieosiągalny,  
a w manipulacji i falszu to tvn moga terminowac u pana.
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-11-2018 [09:02] - Krzysztof Pasie... | Link:

@angela

Pani już dziękujemy.

Obrazek użytkownika ortodox

16-11-2018 [07:57] - ortodox | Link:

Pan Pasierbiewicz z rozbrajającą szczerością przyznaje w komentarzu na swoim blogu (salon24)
  " Po prawdzie mało wiem, o Panu Czarneckim." ,lecz zapewne ma zdecydowanie "większą wiedzę " o panach  Wildsteinie i Ziemkiewiczu ,skoro pozwala sobie na określenie,iż są oportunistami.Dodam,że wystarczyło sięgnąć do notki zamieszczonej na Naszych Blogach przez blogera jazgdyni  http://naszeblogi.pl/51961-pos... i miałby Pan informację prawie pełną na temat L.Czarneckiego! Nie znając okoliczności tej awantury z KNF pisze Pan " Jak można tak nisko upaść? W imię, czego?"
Ja natomiast zapytam : jak długo jeszcze i w imię czego czytający NB będą skazani na czytanie pańskich notek ...notek jak ta wyżej napisania pod wpływem obejrzenia programu telewizyjnego ,bez znajomości faktów (przynajmniej tych dostępnych publicznie) ???Ech żenada  (a przecież mówi Pan o sobie rzetelny bloger)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-11-2018 [17:07] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ortodoc

"Ja natomiast zapytam : jak długo jeszcze i w imię czego czytający NB będą skazani na czytanie pańskich notek ..."
--------------------
Ależ Panie Ortodoxie! (Nie mylić z Azotoxem, choć po prawdzie na jedno wychodzi). Na Naszych Blogach, póki co nie ma przymusu czytania moich notek. A skoro Pan je wciąż czyta to... - proszę sobie samemu dopowiedzieć.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

16-11-2018 [08:35] - Trotelreiner | Link:

Alę się echotvn24 nadął...napompował...bańki nosem puscił...chciał obsikać nogawki Wildsteina i Ziemkiewicza...tylko mu prostata spuchła i ani kropelki nie poszło...
Ale w studio był jeszcze trzeci gość...naczelny "Wprost" Pan Pochłopień...jego Pasierbiewicz nie widział,nie słyszał...ciekawe...zakazali prowadzący? 
 A swoją drogą...jesteś echtvn24....[cenzura]

Obrazek użytkownika paparazzi

16-11-2018 [16:31] - paparazzi | Link:

E-chuj nam, e-chuj.  Pan Krzysio znów wzdął swój natężony umysł, w oczach krwią zabłysnął, kliknął jak wicher i świrowatym dechem niesie nowość i podwaja echem. Stali blogowicze ,  niezawisłością zdziwieni. Skomlą strasznie a historyjka krotka, kiedy dla Wolskich będzie pobudka.  Lecz pióro w ręce trzymał, przerwał, wszystkim się zdawało  a to ECHO grało.
P.S.Pozdrowienia dla NovaliiAK47

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-11-2018 [17:10] - Krzysztof Pasie... | Link:

@trolelreiner

"tylko mu prostata spuchła i ani kropelki nie poszło..."
---------------------
Ta fraza, to modelowy przykład kultury osobistej "ortodoksyjnego pisowca".

Obrazek użytkownika Swisspola

16-11-2018 [11:08] - Swisspola | Link:

Panie Krzysztofie wykształcony, doświadczony facet, od lat obserwujący polską scenę polityczną i medialną i taki facet jeszcze się łudzi, że wśród bohaterów tej sceny panują jeszcze jakieś zasady i wartości. Panie Krzysztofie ja również się na panu zawiodłem. Posądzałem pana o więcej rozsądku! Przecież tam rządzi wyłącznie kasa i służby a nie jakiś Wildstein, Ziemkiewicz czy jakiś inny Psiekusińskie z Koziej Wołki. Dzisiaj faktów należy szukać wyłącznie między wierszami i to obojętnie czy w Kurwizji, TVałszeNie, czy PolejSacie! Jeśli ktoś coś za dużo powie, to kładzie na szali nie tylko własna egzystencje, ale nawet życie, jak to przykład Leppera dowodzi. Seryjny samobójca nie spij!
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-11-2018 [17:13] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Swisspola

"Panie Krzysztofie wykształcony, doświadczony facet, od lat obserwujący polską scenę polityczną i medialną i taki facet jeszcze się łudzi, że wśród bohaterów tej sceny panują jeszcze jakieś zasady i wartości..."
----------------------
Łudzę się, bo w przeciwnym razie musiałbym powiedzieć to, co powiedziała pani Szaflarska w filmie "Pora umierać", - a ja jeszcze się na drugą stonę nie wybieram. Serdeczności!

Obrazek użytkownika Jaworowski

16-11-2018 [13:01] - Jaworowski | Link:

>>A... ..przekazując im informację, delikatnie mówiąc daleką od stanu faktycznego. Bo jeszcze się żadne dochodzenie nie zaczęło, a panowie już z góry wszystko wiedzą.<<
Drogi, rzetelny, nieskundlony, nie lizus, niezakłamany, niedemagogiczny i  nieoportunistyczny obywatelski dziennikarzu, blogerze. Jeśli ktoś taki jak waść, mieni się tyloma przymiotami, nieskalanym charakterem, pełnym mądrości wylewającej się wszystkimi otworami ciała, której pozazdrościłaby  sama Minerwa wie, że ci panowie kłamią i są dalecy od stanu faktycznego, jeśli jak sam waść pisze "dochodzenie się jeszcze nie zaczęło" Czy waść to może Minerwa, która zna prawdziwe fakty przeszłe i przyszłe i z boskiej perspektywy osądza prawdomówność innych? Czy ta urojona boskość nie wzięła się stąd, że zażył waść coś, o czym nie wiemy?
>>Na litość Boską! Jak można tak nisko upaść <<
Właśnie się zastanawiam, co z tak inteligentnym blogerem się dzieje. Czyżby ten „wirus staniszkisowej wolty” faktycznie zaistniał i Pana zaatakował?,  gdyż z każdym wpisem  nisko, niżej i coraz bliżej gleby. Czyżby sama natura wzywała już  i domagała się kości na próchnicę użyźniającą?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-11-2018 [17:15] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Jaworowski

Porozmawiamy po wyborach 2019.

Obrazek użytkownika angela

16-11-2018 [14:20] - angela | Link:

Pan Czarnecki zdobył fortunę grając na giełdzie. 
Rekin finansowy się zrobił, a pewnie nikt nie miał takiego  ,szczęścia  "jak on. 
Jakie wyczucie biznesu, bolek jako elektryk, też miał nie przeciętna wiedzę, i co rusz wygrywał pralki, lodówki, tylko że w puli nagród można było dostać co najwyżej, ścieki kuchenne, czy rękawice ochronne. 
Rząd powinien szybko zlikwidować szemrany biznes, i bronić obywateli, żeby więcej nie byli nabija w butelkę, pustą. 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-11-2018 [17:18] - Krzysztof Pasie... | Link:

@angela

Pani to ma talent! Pani Angelo! A tu stosowna ilustracja muzyczna - https://www.youtube.com/watch?...  Serdeczności!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-11-2018 [15:43] - zbieracz śmieci | Link:

Pasierbiewicz jestes nieoceniony gdy potrzeba kogoś obrzuci,c obelgami ,wystarczy sięgnąć po ciebie i brać ile chcąc bo tyle masz tego na podorędziu wszystkie plugastwa tkwią w tobie.!
PS/Nie bronię obu wymienionych bo maja za uszami też niemało !

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-11-2018 [17:20] - Krzysztof Pasie... | Link:

@zbieracz śmieci

"Pasierbiewicz jestes nieoceniony..."
------------------- 
Dzięki za komplement.