Afera KNF kontra sukcesy PiS

  Wczoraj [13.11.2018]  "Gazeta Wyborcza" ujawniła, ze szef Komisji Nadzoru Finansowego, Marek Chrzanowski miał jakoby złożyć Leszkowi Czarneckiemu, miliarderowi, właścicielowi m.in. trzech banków, korupcyjną propozycję.  Czytamy {TUTAJ}:

  ""Bankier Leszek Czarnecki oskarża szefa KNF: 40 milionów złotych i nie będzie kłopotów" – aferę ujawnia wtorkowa „Gazeta Wyborcza”. Wyposażony w podsłuch miliarder poszedł na spotkanie z Markiem Chrzanowskim, szefem KNF. Ten miał zaoferować przychylność dla Getin Noble Banku w zamian z gigantyczną łapówkę. (...)
 "Mówiąc o powiązaniu wynagrodzenia radcy prawnego z wynikiem banku, Marek Chrzanowski wskazał Leszkowi Czarneckiemu na kartkę z napisem: 1 proc. (...) tym samym nie tylko wskazał osobę, którą w ramach jego oczekiwań Leszek Czarnecki ma zatrudnić przy obsłudze prawnej banku, lecz starał się narzucić ustalenie dla Grzegorza Kowalczyka prowizyjnego sposobu wynagradzania radcy, rażąco wygórowanego w odniesieniu do warunków rynkowych, gdyż 1 proc. skapitalizowanej wartości Geting Noble Banku to około 40 mln zł".
Z nagrań, którego stenogram Czarnecki przekazał przez pełnomocnika prokuraturze wynika, że Chrzanowski w zamian proponował: złagodzenie skutków finansowych zwiększenia tzw. stopy podwyższonego ryzyka (kosztowało to bank ok. 1 mld zł), życzliwe podejście KNF i NBP do planów restrukturyzacji banków Czarneckiego, usunięcie z KNF Zdzisława Sokala, przedstawiciela prezydenta w Komisji i szefa Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, bo jest on zwolennikiem przejęcia banków Czarneckiego przez państwo.".

  Wynikałoby stad, że Chrzanowski chciał załatwić bardzo dobrze płatną posadę w banku swemu protegowanemu, niejakiemu Grzegorzowi Kowalczykowi, radcy prawnemu z Częstochowy {TUTAJ}.  Ujawnienie tych informacji wywołało burzę, a Chrzanowski natychmiast złożył dymisję.  W całej tej sprawie istotne są jednak daty.  Rozmowa Chrzanowskiego z Czarneckim odbyła się w marcu 2018, a Czarnecki złożył doniesienie do prokuratury dopiero 7 listopada.  "GW" napisała o tym 13 listopada.  Widać więc, że czekano z tymi wiadomościami aż 8 miesięcy.  Dlaczego?

  Czekano po prostu na odpowiedni moment.  Nadszedł on, gdy PiS odniósł sukces w wyborach samorządowych, a "GW" postanowiła przyćmić jakoś triumf Marszu Niepodległości.  Uruchomiono więc Leszka Czarneckiego, który nie mógł się przecież sprzeciwić postkomunistycznym służbom - swoim dobroczyńcom [dla niego samego obecne zamieszanie wcale nie jest korzystne].  Bloger Ja z Gdyni pisze dziś:

  "Pikanterii i coś do przemyśleń dodaje fakt, że dobrych parę lat temu, analogiczną rozgrywkę z nagrywaniem, tajnym podsłuchem i równie długim przetrzymywaniem dowodów, wykonał ówczesny redaktor naczelny GieWu i ojciec chrzestny tej gazety, główny ideolog III RP, Adam Michnik. [chodzi o "lubczasopisma"].
Może nawet to on był autorem pomysłu na rozegranie afery KNF?
   Leszek Czarnecki i jego, przebywający w cieniu mocodawcy, mieli też swoje własne powody, by rozdmuchać gorącą aferę.
Gdy w 2008 Rzeczpospolita opublikowała artykuł o powiązaniach miliardera ze służbami specjalnymi PRLu, to z dnia na dzień notowania spółek Czarneckiego spadły o 10%. Obecnie również ABW, CBA i prokuratura węszą przy imperium tego człowieka – głównie to sprawa Idea Banku i powiązań z piramidą Getback. To są możliwe, miliardowe działania, może nawet przekręty i jeżeli jakoś nie zatrzyma się dochodzeń, to wspólnicy, jawni i ukryci, mogą ponieść ogromne straty, a może nawet skończyć zbankrutowani w więzieniu.
A wiadomo, że najlepszą obroną jest atak, więc właśnie mamy aferę KNF.
Przy okazji stuknięto młotem w jak zwykle nieprzygotowaną łepetynę PISu, dano poważne ostrzeżenie premierowi Morawieckiemu i ponownie przypomniano Polakom, kto tak na prawdę rządzi.
A 250 000 manifestujących Polaków – patriotów z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, to wesoły, nadmuchiwany autobus – bo co nam zrobicie? A my możemy was poważnie uszkodzić.
Na zakończenie pragnę przypomnieć: te niedobite komunistyczne służby specjalne, cywilne i wojskowe, to nie centrum decyzyjne kreujące naszą rzeczywistość. To dosyć sprawny wykonawca, sowicie opłacany i od dziesięcioleci posłuszny i sprawdzony przez międzynarodowych mocodawców z Centrum.
Jakiego Centrum? Najważniejszego oczywiście." {TUTAJ}.

  Inny bloger, Ewaryst Fedorowicz, przytacza {TUTAJ} ciekawy fakt:

  "Otóż dziennikarz der Onetu, p. Kamil Dziubka tłitnął sobie tak:
"A jeśli prawdą jest to, że pan K. z GetBack ma całą biblioteczkę z nagraniami, to jazda bez trzymanki dopiero się rozpoczyna. (…) Miał zdeponować nagrania w Izraelu.".

  Jest to niewątpliwie - ostrzeżenie ze strony niemieckiego Onetu pod adresem obozu rządowego.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Novalia47

14-11-2018 [21:23] - Novalia47 | Link:

Wygląda na to, że Ziobrze udało się wreszcie dopaść znienawidzonego Morawieckiego i,być może, nawet go wykończyć...
A tu warto poczytać:
https://www.facebook.com/slawo...

 

Obrazek użytkownika Lektor

15-11-2018 [17:30] - Lektor | Link:

 Tu też warto przeczytać  o  Novalia47  http://pl.memgenerator.pl/mem-...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-11-2018 [21:38] - Imć Waszeć | Link:

Tak tak czytałem. Autor zdaje się nadal sugerować, że owo mityczne Centrum leży w pewnym kraju dzikim jak niedźwiedź. Podobnie zresztą jak to, że TVN i Discovery jest zabawką owego niedźwiedzia. Nic bardziej błędnego, co pokazał m.in. pan Michalkiewicz, za co został natychmiast łupnięty kodziarską bojówką po głowie podczas prezentacji swojej książki. Ponieważ ujawnił pana ze Światowego Związku... powiedzmy treserów niedźwiedzi, który jest żywotnie zainteresowany ulicami (a może tym co przy ulicach?) i ustawami w Polsce. Z trzeciej strony słudzy niedźwiedzia czują od dziesiątek lat jakąś dziwną miętę do Wuja Sama i tam właśnie kupują sobie posiadłości na złe czasy:

Jeden z najbogatszych Polaków rusza za ocean. Ambitne plany Leszka Czarneckiego: https://gospodarka.dziennik.pl...

"Inwestycja w Stanach Zjednoczonych jest na bardzo wczesnym etapie, a jej skala nie jest duża. Jest to wspólna inwestycja grupy Idea Banku, Leszka Czarneckiego oraz menedżerów z USA odpowiedzialnych za projekt."

Niech zgadnę kim są owi amerykańscy menedżerowie. Ponieważ sprawa zaczyna się powoli rypać i zasłony dymne opadają szybko, więc grzecznościom nie masz końca: https://wprawo.pl/2018/11/13/j...

"In all honesty, I had mixed thoughts before the Independence march in Warsaw yesterday, but was very impressed to see 250,000 proud Poles marching together, with virtually no incidents, showing their attachment to their Homeland. Sto Lat Polsko! 🇵🇱 pic.twitter.com/6v3VUgLUAC
— Jonny Daniels (@MrJonnyDaniels) 12 listopada 2018"

Obrazek użytkownika Jabe

14-11-2018 [21:45] - Jabe | Link:

Skoro doniesienie do prokuratury złożono 7 listopada, to sukces Marszu Niepodległości nie był powodem. To bardzo ciekawe, czemu i czemu akurat teraz ujawniono te nagrania, ale nie powinno to zasłonić sprawy samej korupcji. Dawniej celowała w tym tamta strona. Ilekroć coś wypływano, odwracano uwagę pytaniami, kto to zrobił, czemu to służy i czy to aby legalne.

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-11-2018 [22:15] - Marek1taki | Link:

Matka Kurka pod koniec swojego codziennego wpisu zwrócił uwagę, że
"„Wypipczane” słowa z taśmy GW i dostarczone do prokuratury szczątkowe kopie nagrań, zamiast całości oryginału, to próba kolejnego szantażu i sugestia, że TW Czarnecki oraz Roman Giertych posiadają więcej nagrań. Obaj wskazują też konkretne nazwisko, szefa NBP Glapińskiego, którego inne nagrania mają dotyczyć."
http://kontrowersje.net/co_nap...
To sugeruje poważny zamach na suwerenność finansową przez naciski na szefa NBP.
Z drugiej strony już w maju br. pisano w dziennik.pl "Co dalej z połączeniem NBP z KNF? Plany Adama Glapińskiego może pokrzyżować Jarosław Kaczyński"
https://gospodarka.dziennik.pl...
Biorąc pod uwagę słowa zasłyszane w TVP INFO, że Czarnecki od 2 tyg. wiedział o o planach KNF wpisania jego Idea Bank na listę ostrzeżeń, to być może chodzi o przekonanie Prezesa Kaczyńskiego do przekazania do NBP pełni kontroli nad bankami.
Z pewnością natomiast 2 tyg. to dość czasu na pozbycie się trefnych akcji kosztem niezorientowanych.
 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

15-11-2018 [01:35] - Zygmunt Korus | Link:

Czarnecki to cwaniak, który się broni za pomocą prowokacji spreparowanej przez jakieś zagraniczne służby. Chrzanowski może być tutaj dawno wstawioną wtyką, koniem trojańskim...Opisywałem kiedyś sprawę Jączka, która zakończyła się ugodą z Czarneckim, który nie chciał rozgłosu. [ http://naszeblogi.pl/41083-cza... ]
Ciekawą informację o Grzegorzu Kowalczyku znajdujemy w liście Dziąby do Premiera [ https://web.facebook.com/zygmu... ]
Afera jest grubo szyta, choć udaje fastrygowaną, i ma kilka pięter, trudnych teraz do rozgryzienia. Szantaże do kilku potęg w górę, czyli w dół, sięgające w głębokie powiązania i zaszłości.