Narodowcy Rozbici

W tym momencie tak to wygląda. Jeśli potwierdzą się doniesienia o współpracy, o tym że to władza pójdzie na czele marszu i będzie nijako go firmować (a już na pewno w TV) to znaczy że rząd postawił na swoim. Czyli zrobił to o czym było tu pisane: przejął Marsz. Można powiedzieć że na stałe właściwie. No bo co mogą zrobić ci zwykli szeregowi narodowcy?
1. Pójść za rządem? To będzie ich porażka i uwiarygodnienie działań rządu i zdrady Komitetu Organizacyjnego. Rząd przejmie imprezę i nada jej swoje zasady na stałe.
2. Nie przyjść na Marsz wyrażając wotum nieufności wobec Komitetu? To będzie koniec Komitetu. Skutek jak wyżej.
3. No i trzecie rozwiązanie: Zadyma. Skutek też będzie jak wyżej. Ale przy okazji dojdzie do pałowania i likwidacji tego całego najbardziej zdeterminowanego skrzydła. Wszyscy będą szczęśliwi. Zadanie wykonane. Narodowcy spacyfikowani całkowicie.

Choć wydaje mi się że w taj historii może nawet mniej chodzić o samą pacyfikację narodowców ale zdominowanie przez PiS tej całej patriotycznej narracji bo naprawdę coś się szykuje i rządowi będzie bardzo potrzebny taki autorytet jedności narodowej.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

10-11-2018 [12:37] - Jabe | Link:

Ciekaw jestem jaka będzie po marszu narracja w mediach rządowych. „Partia z narodem, naród z partią”? A organizatorzy, którzy mozolnie ten marsz latami organizowali, pójdą w ogonie. A nawet gdyby przeszedł normalny marsz, tylko z rosomakową szpicą, to w przekaziorach tak to będzie wyglądało. Widocznie narodowcom bardziej zależało, żeby nie było zadymy w stulecie.

Obrazek użytkownika mjk1

10-11-2018 [12:51] - mjk1 | Link:

Przy okazji widać jak na dłoni, że stado baranów bez przywódcy, jest tylko stadem baranów i niczym więcej.
 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

10-11-2018 [13:07] - Ryszard Surmacz | Link:

Narodowcy nadal mają szerokie pole do działania. Dziś przejmują wiele tradycyjnych obszarów działania piłsudczyków (choćby sama tradycję Marszu Niepodległości). Kończy się, bo taka jest natura rzeczy, pożywa dla anarchistów. Obydwie strony, solidarnie, zwracają się przeciwko. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-11-2018 [13:14] - Marek1taki | Link:

Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Porozumienie oznacza wartość. Zobaczymy dla kogo. Narodowcy nie są celem samym w sobie. Układ Gronkiewicz-Duda-Morawiecki też nie są.
Może chodzi o coś takiego jak w najnowszym wytworze Polskiej Fundacji Narodowej? Wizja Polski przez pokazanie krajobrazu z palmami to chyba chodzi o republikę bananową. Baba wioząca śpiącego chłopa i bębniąca po kierownicy, to nie wiem. W pociągu jakaś czyta po angielsku o probiotykach i głęboko wzdycha. Pokazano przewodnik po Rzymie, grę w szachy?  Wyprowadzka z pokoju hotelowego? Pożegnanie z Melem Gibsonem przez ciemną postać stojącą placami - to wreszcie zrozumiałem. Mamy się wyprowadzić, a ciemna postać to pewnie Jonny Daniels.

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-11-2018 [13:17] - Marek1taki | Link:

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-11-2018 [19:50] - Marek1taki | Link:

Mel Gibson się być może zreflektował
https://nczas.com/2018/11/11/m...

Obrazek użytkownika Chatar Leon

10-11-2018 [13:32] - Chatar Leon | Link:

Litości! Ze wspólnego marszu można się tylko cieszyć.
Bardzo dobrze, że udało się porozumieć rządowi i narodowcom. I jestem przekonany że ogół odbiera to porozumienie pozytywnie.
Narodowcy nie są z mojej bajki, a o głupocie i błędach PiS-u mógłbym napisać książkę, mimo to życzyłbym obu stronom udanego marszu i mam nadzieję, że nie zabraknie im przynajmniej minimum rozsądku! (Patrząc dalekowzrocznie, próba przejęcia marszu przez rząd bynajmniej nie wyszłaby rządowi na dobre.)
Wspólny marsz cholernie boli eurobolszewię. Wystarczy spojrzeć na to, jak jątrzą i czym plują środki masowego rażenia, typu tefałeny, onety czy michnikowa szmata (według tego ostatniego to "narodowcy wynegocjowali z Dudą"). Gdzieś tam nawet to tępe babsko od kamienicznych przekrętów odgrażało się, że rozwiąże marsz państwowy...

Obrazek użytkownika jazgdyni

10-11-2018 [13:38] - jazgdyni | Link:

Twoja tytułowa teza Śmieciu jest kompletnie fałszywa.
Teraz dopiero, po nocnych rozmowach z rządem, Ruch Narodowy zyskał oficjalny mandat i zacznie być poważnie traktowany. A jak to dalej będzie wyglądać, zależy od nich samych. Bo do młodzieńczych fantazji i wspaniałej zapalczywości, gdy doda się zdrowy rozsądek i mądrość nieco starszych (Roman Dmowski utworzył Stronnictwo Narodowe w wieku 64 lat), powstaje coś wielkiego i trwałego.
Tak, że pewien jestem, że nie stracą swojej tożsamości - narodowej i ultra-polskiej.

Obrazek użytkownika smieciu

10-11-2018 [13:48] - smieciu | Link:

Teraz dopiero, po nocnych rozmowach z rządem, Ruch Narodowy zyskał oficjalny mandat i zacznie być poważnie traktowany.

No tak jak mogłem zapomnieć!
Żeby być poważnym trzeba mieć koncesję... Z kręgów rządowych. Dzisiaj do starej tradycji koncesjonowanej opozycji dołączają (koncesjonowani) narodowcy.
Trudno o lepsze podsumowanie celów i skutków.

Obrazek użytkownika jazgdyni

10-11-2018 [14:36] - jazgdyni | Link:

Manipulujesz synu.
Zdobycie szacunku i poważania nazywasz koncesją. Marnie kumasz. Byleby coś tylko napisać. Pamiętaj - to musi być choć trochę mądre. Masz tego przebłyski. Ale krótkie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-11-2018 [14:29] - Ula Ujejska | Link:

Nikt nikogo nie rozbił. Niczego Narodowcom nie odebrano.  Razem z Narodowcami nie dopuściliśmy  do naszczucia na siebie w kryterium ulicznym. Państwo Polskie swoją siłą obroniło Ruch Narodowy przed kolejnym dorobieniem mu kociej gęby, a Polskę przed kolejnymi oskarżeniami o jakieś naziolskie inklinacje. Cieszę się ogromnie, że wreszcie jest nadzieja na zbudowanie silnej i odpowiedzialnej opozycji. Mnie nie martwi że będzie to w kontrze do PiS, ja się cieszę z tego, że zyska na tym Polska, a wszelka zdradziecka szczujnia przejdzie do historii.

Za rok pogadamy przy okazji kolejnej rocznicy.

Obrazek użytkownika mjk1

10-11-2018 [14:53] - mjk1 | Link:

„Państwo Polskie swoją siłą obroniło Ruch Narodowy…”
Dokładnie!!!
Dokładnie tak samo, jak Jaruzelski 13 grudnia obronił i wyczyścił Solidarność z wrogich elementów.
 

Obrazek użytkownika Jabe

10-11-2018 [14:53] - Jabe | Link:

Władza w ostatniej chwili wepchnęła się przed czoło pochodu, żeby pokazać, że naród idzie za nią. Narodowcom musiało bardzo zależeć na spokoju, skoro się na to zgodzili.

Obrazek użytkownika smieciu

10-11-2018 [14:54] - smieciu | Link:

Rany jak można być tak ślepym na fakty!
PiS nie zrobił NIC poza wkręceniem się na nie swoją imprezę! Nie organizował, nie kreował a teraz będzie dumnie maszerował jako zbawca... Którym NIE JEST gdyż sąd zatwierdził Marsz. PiS nie miał tu nic do gadania. Tym bardziej jest to śmieszne gdyż PiS nie przygotował żadnej swojej imprezy. Co rząd by zrobił gdyby nie tak mu na rękę decyzja HGW? Gdzie i jak by przyciągnął tłumy Polaków na swoją imprezę?
Ludzie. Macie wy w ogóle rozum?

Obrazek użytkownika czytelnik01

10-11-2018 [17:03] - czytelnik01 | Link:

Moze nie wszystko wyglada tak ponuro? Miejmy nadzieje, ze ONR i inne ruchy narodowe w koncu zaczna byc postrzegane jako realna alternatywa dla zawszonego starego ukladu jaki sie wytworzyl teraz. Marzy mi sie, aby w nastepnych wyborach ONR stal sie trzecia, czy przynajmniej czwarta sila polityczna. "Dzieki" temu zamieszaniu ludzie zaczna dostrzegac ich jako jedyny ruch warty oddanego glosu "za naszych", a nie jak do tej pory "na zlosc innym". Trzymam kciuki i w nastepnych wyborach maja zarowno moj glos, jak i agitacje na ich rzecz. Nie mam zamiaru glosowac na PO, PSL, PIS, SLD czy inne talatajstwo. Tyle w temacie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

10-11-2018 [15:42] - jazgdyni | Link:

Skoncentruj się na samej nazwie - MARSZ NARODOWY >>> NARODOWY!
Dla mnie to oznacza, że naród jest tutaj gospodarzem. Nikt tego nie może zawłaszczać, jeśli marsz ma iść pod taką nazwą.
Oczywiście organizatorzy też są ważni. Lecz jako siła pomocnicza - koordynująca i porządkująca. ONR, czy jakieś inne ugrupowanie ma wyłącznie taką rolę jak policja. Nic więcej.
Gdyby to był Marsz Ruchu Narodowego, to bym się nie czepiał. Tylko wtedy by maszerowało może 2 tysiące ludzi.
To jest NA BOGA 100 rocznica odzyskania niepodległości. Każdy, kto czuje się polskim patriotą ma prawo w tym marszu uczestniczyć. Z zastrzeżeniem - tylko pod polską flagą. Żadne gwiazdy na niebieskim tle, żadne czerwone sztandary, ba, nawet żółto - czerwone powinny być nielegalne. Natomiast Rodło tylko w rekonstrukcjach historycznych, razem ze szczerbcem i Orłem Piastowskim. Krzyż Celtycki już nie, bo z Polską ma niewiele wspólnego.
Popatrzmy  na to bez uprzedzeń.
Czy obecność władz, orkiestry, kompanii honorowej obniża, czy podwyższa rangę manifestacji?

Obrazek użytkownika Jabe

10-11-2018 [15:47] - Jabe | Link:

Narodowy, czyli państwowy.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

10-11-2018 [15:59] - zbieracz śmieci | Link:

Panie ,dziś to Marsz Narodowy z "żydmi" i zdrajcami na czele jakżeś ich opisywał kilka dni temu-pawlak był obrotowy ale go gościu przebiłeś...!

Obrazek użytkownika angela

10-11-2018 [16:37] - angela | Link:

@Ula. Państwo polskie obroniło ruch Narodowy.....
W zupelnosci masz racje. A niech sie teraz  antypolskie hieny wija i wyją, ze z ich szczucia nic nie wyszło,  także na NB.
Co najbardziej jest potrzebne teraz Polsce,  to spokój. 

 

Obrazek użytkownika ortodox

10-11-2018 [14:30] - ortodox | Link:

Potwierdza pan Śmieciu, tylko to co dziś dla "największego" polskojęzycznego portalu kontrolowanego od 2012 r przez niemiecko-szwajcarski Koncern Ringier Axel Springer  powiedział B.Węglarczykowi pan Krzysztof Bosak ....trochę mnie to dziwi ....może nie powinno?! 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

10-11-2018 [14:57] - zbieracz śmieci | Link:

Usłyszeli propozycje nie do odrzucenia i pokoernie przyjęli bo zrozumieli ich przyw odcy i prowokatorzy ,że godzina 14 gdy jest jeszcze wino to nic z prowokacji ,w mig by zostali wyłapani i nici z chowania się wśród innych porządnych ludzi .Bo gdy ich marsze odbywały się po ciemku to budziły się demony ,robili co chcieli a to szło w świat lewactwa.W dzięń to nawet race wyglądają niegrożnie!
Smieciu kwiczysz jakby im się krzywda wielka stała gdy pomaszerujaąspokojnie ,kwiczysz ,wyrwałeś reszte kudłów z czuba i łysy jestes jak kolano i wiesz co -na ulicy masz przerąbane bo i za pacyfę i za łysy łeb.

Obrazek użytkownika xena2012

10-11-2018 [16:02] - xena2012 | Link:

Więc co Pan proponuje oprócz wspólnego uzalania się? Ruch Narodowy własnie zapunktował pokazując swą dojrzałość nawet jesli ustąpił,stał się zauważalny.Należy raczej trzymać kciuki bo jutrzejszy Marsz jest dla nich testem.Opozycja wykorzysta wszystkie środki by RN wkręcić w działania swoich prowokatorów i od ich zimnej krwi i determinacji zależy właściwie cały przebieg Marszu

Obrazek użytkownika Goral Supreme

10-11-2018 [17:01] - Goral Supreme | Link:

Admin !!
Dlaczego nie ukazuja sie moje dzisiejsze komentarze na blogach "Smieciu" " Ula Ujejska" "Andrzej Owsinski" ?
Tak w przedzien Swieta Narodowego rozumiesz Jednosc Polakow ?
Nie wierze aby Sakiewicxz namawial cie do dzielenia komentarzy Polakow na tych politycznie poprawnych i niue.
Akceptujesz tutaj zwyklych gburow,chamow i troli jak "LEKTOR" 'zbieracz smieci" etc..a nie ma miejsca na rzeczowe komentarze ?
I to ma byc tutaj tzw. "stera wolnego slowa" ??
To jest zwykle i pospolite chamstwo ktore tutaj uprawiasz !

Obrazek użytkownika admin

10-11-2018 [19:02] - admin | Link:

Tak niewiele trzeba. Wystarczy pisać o niektórych politykach po nazwisku a nie jakąś uporczywą nowomową a z kolei rewizji granic nie nazywać polską racją stanu..

Obrazek użytkownika mjk1

10-11-2018 [20:19] - mjk1 | Link:

Szanowny Adminie. Jeżeli komentarze nie grożą żadnymi konsekwencjami dla portalu i jego właściciela, to wolelibyśmy sami je oceniać. 

Obrazek użytkownika admin

10-11-2018 [20:31] - admin | Link:

Grożą. A ponieważ Goral zaczął grozić także mnie osobiście, więc już go tu nie zobaczycie. 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

10-11-2018 [20:24] - zbieracz śmieci | Link:

Supreme,ty nie burz ustanowionego raz na zawsze porządku klas społecznych -ty jesteś troll i to nawet u nich stoisz najnżej a ja jestem gnom i to z najwyzszej półki a wedle praw mi nadanych mogę ci nasikać do mleka a ty nie masz prawa protestować.Mogę także w dolnej porze postukac w pręty klatki kijkiem hgdzie was trzymaja i nie bez pewno zadowolenia oglądać jak bezskutecznie chcecie mnie trafić swoim łajnem-za krótkie łapki !
Tak ogólnie to mam empatię do ciężko doświadczonych.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

10-11-2018 [20:56] - Zygmunt Korus | Link:

Moim zdaniem Narodowcy zdali egzamin. Znaleźli się bardzo poważnie w politycznej grze o państwo z władzą jednej opcji. Autor, z ugruntowanymi poglądami "anarchisty, skrajnego wolnościowca" (recenzja moja), bezbłędnie trudność sytuacji zarysował na początku tekstu. Parę dni wcześniej opisałem  przedmarszową "rozgrywkę na szachownicy", którą tak zakończyłem:
"Cała ta sytuacja z przejęciem Marszu Niepodległości przez wojsko, to majstersztyk PiS-u. Tylko z jakim efektem? Poczekajmy na skutki, bo teraz ich nie dostrzeżemy. To będzie działać na korzyść panów Kaczyńskiego/Morawieckiego/Dudy przez jakiś czas. Zamierzone wypchnięcie organizatorów Marszu ze sceny politycznej (niezależnie kto jest/będzie tu "zaboczony" i niby winien) wkrótce będzie skutkowało eskalacją oczekiwań elektoratu narodowego, by dać mu wreszcie publiczny głos, oraz domaganiem spełniania się, uzyskania pełnoprawnego statusu podmiotu ustrojowego. Ale jeśli nie będzie poważnego traktowania demokracji, w której wszystkie strony mają jednakowy dostęp do opiniotwórczych mediów, głównie publicznej telewizji, to nie ma co marzyć o powstaniu takiej opcji politycznej. Teraz, mimo ciągłego serwowania i ostatniego asa, piłka jest w grze – jednak – nadal po stronie PiS-u. Bo narodowcy mogą się zderzyć na tej samej trasie z czołgami, i tu przegrają. Tylko zadra wrogiego przejęcia hasła "Bóg/Honor/Ojczyzna" przez "Biało-Czerwonych" wbije nową bolesną, jątrzącą się drzazgę. I co dalej? Ludzie – po takim czymś jeszcze więcej patriotów tym razem – znów zadadzą sobie pytanie: a może o to chodziło? To pytanie do Naczelnika. Ono będzie coraz bardziej palące i głośniejsze. Kwestia narodowa, jej tłamszenie, wcale nie znikną z agendy naszej najbliższej przyszłości." [ http://naszeblogi.pl/51914-czy... ]
Teraz obowiązkiem każdego obywatela mającego propolski instynkt winno być pilne poszukiwanie (oraz tworzenie) wszelkich list i wspieranie widniejących na nich przywódców narodowych. Wkrótce powinno to dać nadspodziewane efekty.

Obrazek użytkownika jazgdyni

10-11-2018 [20:52] - jazgdyni | Link:

Dokładnie myślę tak samo Zygmuncie.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

10-11-2018 [21:04] - Zygmunt Korus | Link:

W dyskusji powyżej są mądre obserwacje, wydaje mi się godne pretekstowego wpisu Autora. Którego cenię za konsekwencję w stawianiu kwestii polskiej na ostrzu noża. Trzeba mieć rozum, spostrzegawczość i odwagę tak pisać. Zazwyczaj wbrew temu, co się widzi na "menisku". Dlatego rzadko wchodzę w polemikę ze "smieciu". Podziwiam, uśmiecham się w duchu... i tyle. Fajny gość, myślę sobie. Ozdoba naszego forum. Rozsadnik do używania głowy, wcale nie po linii wytyczanych rozsądkiem.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

10-11-2018 [21:31] - Zygmunt Korus | Link:

Narodowcy są państwowcami. To trzeba stale podnosić. Kulisy uzgodnień przed świętowaniem 11. Listopada ( Robert Bąkiewicz - o powodach porozumienia z rządem w sprawie Marszu Niepodległości) tutaj: https://www.youtube.com/watch?

Obrazek użytkownika angela

10-11-2018 [23:35] - angela | Link:

Nikt nie rozbity, więcej zyskali niż stracili. Wygrane wybory, kupa roboty po samorządach, a marsz za rok będzie drugi, będzie inaczej, nauka nie idzie w las. http://m.niezalezna.pl/243424-...

Obrazek użytkownika Trotelreiner

11-11-2018 [09:06] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

RN ma szansę być polskim Fideszem...oby tylko ludzie zrozumieli,że to jest ostatnia szansa...dla "tegokraju"...
https://pollux.salon24.pl/9094...