Głupota, a może... dywersja?

 
 
Dzisiaj wyjątkowo krótki (jak na mnie) tekst. Myśl, która od pewnego czasu mnie nurtuje.
 
Jako przychylny pisowi, lecz także życzliwie krytyczny obserwator sceny politycznej, wiele karkołomnych poczynań obecnej władzy staram się wytłumaczyć długoterminową strategią, brakiem odpowiednich kadr i szerokiego zaplecza intelektualnego, albo nie osiągnięciem jeszcze skutecznej mocy sprawczej.
 
Druga tura wyborów w sposób drastyczny zerwała kurtynę, wyciągnęła tą watę z uszu nawijaną aż do znudzenia przez TVP i prawicowe media.
Antypis ma się dobrze i co gorsza, zwycięża w newralgicznych, opiniotwórczych obszarach, czyli w miastach dużych i średnich.
A jak może tylko mi się zdaje – powoli, ponownie się umacnia.
 
I tu moje pytania, na które nie potrafię znaleźć mądrej odpowiedzi.
Czy współpracujący z władzą analitycy, eksperci i naukowcy, długo przed wyborami samorządowymi nie wiedzieli, jaki jest prawdziwy rozkład sił.
Dlaczego ostateczne wyniki, które bez zaklinania, pustosłowia i odwracania kota ogonem, są bardzo bolesną klęską.
Jeżeli faktycznie nie wiedzieli tego, to natychmiast trzeba ich rozgonić na cztery wiatry. I to w podskokach i na bosaka.
Źli doradcy to gorsze niż powracająca do kraju odra.
 
Lecz są jeszcze ważniejsze pytania, które wymagają zastanowienia.
Jarosław Kaczyński jest autentycznym mężem stanu i jest także, lub może tylko był nim, dobrym strategiem. Bo zawsze powinien być plan A – główny, oparty na zwycięstwie, jak również plan B – na wypadek porażki.
 
Tymczasem co czyni PIS i cała koalicja prawicowa na długo przed wyborami? Zmienia ustawę o samorządach terytorialnych.
I zmienia ją tak, że w przypadku przegranej, umieszcza Polskę w czarnej d.
 
Pytam się wiec:

  • Dlaczego odstąpiono od wprowadzenia dwukadencyjności natychmiast, już w tych ważnych wyborach?! W ten sposób oddano miasta i powiaty tym komuszym odpryskom, które już rządzą 20 lat na kolejne dziesięć?!
  • Dlaczego wydłużono kadencje o rok?! Przecież wiadomo, że gdy czasy ciągle są niepewne, wybrańcy często przypadkowi, czy nieuczciwi, to raczej trzeba ich weryfikować częściej, a nie zostawiać na pięć lat, by robili co chcą. Dziś właśnie, dwa lata po wyborach w USA odbywają się tzw. wybory uzupełniające. Bo dojrzała demokracja już po dwóch latach uważa, że należy sprawdzać.

 
 
Więc ja się pytam, jakie zaćmienie umysłowe spowodowało, że władza, która ma parlamentarną większość zadziałała tak idiotycznie. Niemalże samobójczo.
 
Przecież wiadomo, że samorządy, gdzie są bardzo grube pieniądze, to łup do wzięcia w zrozumieniu tych amoralnych i skorumpowanych osobników.
Dlatego państwo musi mieć solidne zabezpieczenia, by nie dochodziło do korupcji i innych przestępstw.
Tymczasem władza, jakby odurzona LSD, petryfikuje istniejący, patologiczny stan rzeczy, dodatkowo narażając sie na utratę poparcia wściekłych zwolenników?
 
Co się stało? Co się dzieje?
Głupota, czy może sprytna dywersja dokonana przez dobrze zamaskowanego agenta u szczytu władzy?
 
 
.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Warmia

06-11-2018 [13:12] - Warmia | Link:

Jedyna siła zdolna przebudować Polskę, bo o to chodzi, nie o utrzymanie władzy - musi mieć nasze poparcie. Musi, za porażkę niezwykle trudnej, morderczej strategii będziemy odpowiedzialni MY niecierpliwi, zdegustowani w domowych paputach walczący 
Zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich w 2010 byłoby domknięciem Smoleńska. 
Siła opozycji rośnie - tak radość i festa ogromna - nie było Grunwaldu, jeszcze żyją.
Jsteśmy dopiero przed decydującą bitwą, szkolimy kadrę, urzędników ( w skali kraju  potrzeba ok. 90.000 z zapleczem ). Dlaczego po wygranych wyborach zmieniono 10 % dyrektorów w departamentach?
Wygrywamy tam gdzie możemy sprawować władzę realnie i wykształcić kadrę urzędników.
Rozmowa Kaczyńskiego z Merkel - ludzie kochani nie wierzę, że nie rozumiecie o co toczy się wojna.  I znów przyjdzie nam pod nosem powtórzyć - Miałeś obywatelu złoty róg , miałeś czapkę z piór. 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

06-11-2018 [14:49] - zbieracz śmieci | Link:

Warmio,ten komentarz to miodzio na moje serce !Pozdrówka

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-11-2018 [16:20] - rolnik z mazur | Link:

Najważniejsze są kadry jak mawiał klasyk demokracji. Więcej kadr w kadrach. A dlaczego tylko 90 000 ? - idźmy na całość  Pzdr.

Obrazek użytkownika Warmia

06-11-2018 [19:18] - Warmia | Link:

A dlaczego Niemcom tak zależy na słabej polskiej Administracji?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-11-2018 [18:56] - Imć Waszeć | Link:

Siła opozycji? Odkąd to opozycja może być we władzach głównie siłowych, w jakim porządnym i poważnym państwie? Chyba starej sklerozy w strukturach państwa, którą PIS może wygruzi w dwudziestej kadencji albo wcale, bo się już z nimi dogaduje: https://www.youtube.com/watch?...
Na tej sprawie stracicie.
Ziobro powinien złośliwie kwestionować każdy wyrok wydany przez komuchów na Polaków. Skoro inne kraje mogą sobie lekceważyć polski Wymiar S. pod zarzutem "braku praworządności", to kurcze wygląda na to, że mają całkowitą rację, bo PIS hołubi stare sklerozy wydające wyroki od sasa do lasa. Wszystko ma swoje konsekwencje, celowe zaniechania też.

Obrazek użytkownika Warmia

06-11-2018 [19:12] - Warmia | Link:

Autor w tytule zasugerował możliwości do wyboru.
A więc dywersja.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-11-2018 [00:25] - Imć Waszeć | Link:

Dlatego mówię, żeby Ziobro przestał spać, bo to zbyt mocny temat na kolejne wybory. Pokazać komuchom, że mogą zasądzać i kary śmierci albo banicje, a wszystko i tak będzie anulowane. Niech się dywersja dalej ujawnia.

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-11-2018 [06:07] - jazgdyni | Link:

Ziobro kompletnie zniknął z horyzontu. Ma zakaz wystąpień? Ma zakaz ostrych działań, zatrzymań, aresztowań, doprowadzenia świadka (HGW), czy ujawniania spraw?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

07-11-2018 [06:52] - rolnik z mazur | Link:

@ Warmia.
O to trzeba Niemców spytać.  Ja na miejscu Niemców dbałbym by te kadry tak właśnie wyglądały jak wygladają - nie dość że pobierające jurgielt to jeszcze byle jakie - żeby przynajmniej starały sie dorównać swoim panom. ! Pzdr

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

06-11-2018 [13:16] - Ryszard Surmacz | Link:

Tak, to są te pytania, które jeszcze przed wyborami zadawałem sobie, z cicha pęk. Ale ostatnim zdaniem, zresztą ze wszech miar słusznym i logicznym, podrzucił Pan pod kocioł niezłą szufelkę. Teraz PiS, który tak starał się unikać agentury, zacznie szukać we własnych szeregach szpicla. Listy PiS-u do samorządów mówiły wszystko. To się stać musiało! Kolejne, z pełna życzliwością, logiczne pytanie: dlaczego do kampanii samorządowej włączył się rząd, czyżby chciał wyręczyć kiepskich kandydatów regionalnych? Skoro tak, to dlaczego PiS ich wystawił? Komu ci ludzie mają służyć, jaką myślą się kierować? Przecież to podawanie tortu na tacy. Szpicel nie ma aż takiego przełożenia... Powrót do polskiej kultury, która buduje świadomość - oto co od lat podnoszę, bez odzewu. Ale może po przegranej się pojawi.

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-11-2018 [06:39] - jazgdyni | Link:

Witam

Czy zgoda USA na wejście ZSRS do Polski 17-IX-1939, brak pomocy dla Powstania Warszawskiego i najważniejsze - sprzedanie Polski w Jałcie, to również dzieło prezydenta Franklina Delano Roosewelta, czy może jego doradcy, sowieckiego agenta i polonofoba, Agera Hissa?
Jeżeli można było ulokować niejednego dobrego sowieckiego agenta w otoczeniu prezydenta USA, tak, by mieć wpływ na światową politykę, to można założyć, że na mniejszą skalę działa taki ktoś przy PJK.
Dla mnie tytułowa decyzja jest niezrozumiała. Najpierw zdobywa się coś, a potem to się umacnia. Tu zrobiono odwrotnie, w rezultacie oddając wrogom na 10 lat rządzenie w terenie.
Może ja się mylę, albo czegoś nie wiem.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-11-2018 [13:34] - Imć Waszeć | Link:

Co do kadr, zaplecza i strategii, to polecam wspomnienia prof. Nowaka z kilkunastu lat z rzędu:

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

06-11-2018 [13:41] - zbieracz śmieci | Link:

Pytek pyta,pyta ,pyta bo tak ma zadane i już nietradycyjnie ale nachalnie chce odwrócić zwycięstwo PIS w przegraną .Mnie to nie rusza bo do pana Januszka i jego wywodów pod pozorem troski o PIS przywykłem.!

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-11-2018 [18:06] - jazgdyni | Link:

Zbieraj kurcze te śmieci, bo syf dookoła!
Najgorsze, jak prosty robol rzuca mądrościami. Efekt widać.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

06-11-2018 [19:09] - zbieracz śmieci | Link:

Gdyby nie entelegencja rodem z prywiślańskiego kraju czy prosto ze stepów  brudów nie rozsiewała gdzie stanie to mój zawód byłby zbyteczny.
Dwóch pokoleń trzeba aby wyplenić z narodu gen raba czy gefangena który nosicie!
Mojżesz swoich wodził po pustyni przez 40 lat aby miec pewność ,że nikt z tym genem nie dostanie się do Ziemi Obiecanej a tu zaledwie niepełne 4 lata....!

Obrazek użytkownika Warmia

06-11-2018 [21:07] - Warmia | Link:

"Jakakolwiek zmiana w społeczeństwie jest niemożliwa tak długo jak jego kultura pozostanie niezmieniona" Gramsci.

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-11-2018 [06:40] - jazgdyni | Link:

A to akurat jest bardzo mądre.
Ile tomów "resortowych dzieci" już powstało?

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-11-2018 [06:41] - jazgdyni | Link:

A to akurat jest bardzo mądre.
Ile tomów "resortowych dzieci" już powstało?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

06-11-2018 [19:09] - zbieracz śmieci | Link:

Gdyby nie entelegencja rodem z prywiślańskiego kraju czy prosto ze stepów  brudów nie rozsiewała gdzie stanie to mój zawód byłby zbyteczny.
Dwóch pokoleń trzeba aby wyplenić z narodu gen raba czy gefangena który nosicie!
Mojżesz swoich wodził po pustyni przez 40 lat aby miec pewność ,że nikt z tym genem nie dostanie się do Ziemi Obiecanej a tu zaledwie niepełne 4 lata....!

Obrazek użytkownika Słoń Podwawelski

06-11-2018 [16:52] - Słoń Podwawelski | Link:

Statystyki przedstawione Praz Pana Prezesa Kaczyńskiego pokazują 98 procentowy wzrost "stanu posiadania" czyli pogłowia członków i kandydatów PiS. Trzeba pamiętać, że jest to wzrost z poziomu utrwalonego przez sfałszowane wybory w 2014 roku, kiedy to osiągnięto rekord świata w liczbie głosów nieważnych, to jest 16 % wszystkich oddanych głosów. jest to sukces ale Pańskie opinie są zasadne!!! Jako fanatyczny zwolennik PiS mam już dość strachliwego PiS bardzo wrażliwego na pomruki UE pederastów z Burdelli. Zły wynik wyborów miastach tzw. "prezydenckich", to jest 4 do 103, jest sukcesem niemieckich ministerstw: Auswärtiges Amt i Bundesminister des Innern sprawujących nadzór nad propaganda uprawiana przez prasę niemiecką machinę propagandową w Polsce. Polskie służby specjalne: Wywiad i Kontrwywiad wiedzą o tym doskonale i NIC NIE ROBIĄ w celu zablokowania tej jawnej niemieckiej ingerencji w wewnętrzne sprawy Polski. Ględzenie o ustawie ograniczającej niemiecki bandytyzm propagandowy wywołuje we mnie mordercze dreszcze!!! Chciałbym krzyczeć publicznie: karierowicze z PiS, weźcie się za niemieckich pismaków, bo przegramy wybory parlamentarne w 2019 roku!!! Nie wiadomo, kiedy tę ustawę poddadzą pod głosowanie.

Obrazek użytkownika Jan1797

06-11-2018 [19:02] - Jan1797 | Link:

<NIC NIE ROBIĄ w celu zablokowania tej jawnej niemieckiej ingerencji w wewnętrzne sprawy Polski.>

A kiedy cokolwiek robili, że spytam. Teraz dochodzi sprawa bazy i mamy gulasz wrześniowy od lata.
Choćbym łopata kładł, to mało. Nie było oznak w komisjach, kto w nich siedział w Krakowie?
Zniechęceni cholera.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-11-2018 [00:31] - Imć Waszeć | Link:

Bingo! "Wywiad i Kontrwywiad wiedzą o tym doskonale i NIC NIE ROBIĄ w celu zablokowania tej jawnej niemieckiej ingerencji w wewnętrzne sprawy Polski." Pytanie, kto zarządza służbami polskimi? Są dwie wersje: 1) stypendia dla funkcjonariuszy fundowane w Europie (w skrócie w Niemczech); 2) odłam CIA, który pilotował "prywatyzację za zeta" (ślad: Wojskówka->Dochnal->Fogelman->Giuliani->kancelarie żydowskie z NY; gdzieś tam jest JK?).

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-11-2018 [06:43] - jazgdyni | Link:

Przysłuchując się komisji Amber Gold mam poważne wątpliwości, czy RP ma jakikolwiek kontrwywiad.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-11-2018 [16:26] - Imć Waszeć | Link:

Mamy, dany nam z Europy w prezencie ;)
Więc co to formalnie jest?

Obrazek użytkownika Roz Sądek

06-11-2018 [19:35] - Roz Sądek | Link:

"Dlaczego odstąpiono od wprowadzenia dwukadencyjności natychmiast, już w tych ważnych wyborach?! W ten sposób oddano miasta i powiaty tym komuszym odpryskom, które już rządzą 20 lat na kolejne dziesięć?!"
Dlaczego? No nie ma innej odpowiedzi jak ta, że to gwarantowało taki a nie inny wynik wyborów. U nas w miasteczku też wszystko po staremu. Niepotrzebne były wybory.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-11-2018 [07:04] - jazgdyni | Link:

Kto chciał "takiego, a nie innego wyniku wyborów"?

Obrazek użytkownika Pani Anna

06-11-2018 [22:54] - Pani Anna | Link:

Po całkiem dobrych tekstach, jakie zdarza się panu popełniać następuje znowu coś takiego. Gdzie pan widzi tę wielką klęskę PIS, którą już drugi raz po wyborach samorządowych pan ogłosił, to naprawdę nie wiem. Kiedy i która partia osiągnęła w wyborach samorządowych lepszy wynik od PIS? Może to zależy od pańskich oczekiwań? Może klęska jest dla ludzi, którzy spodziewali się 45% i zwycięstwa w Warszafce, gdańskiej ośmiornicy i Krakófku? Może to jest bujanie w obłokach i życie w jakiejś odrealnionej, alternatywnej rzeczywistości? (Czasem zresztą można odnieść takie własnie wrażenie, czytając wciąż te same i takie same komentarze od tych samych komentujących - macie tu panowie własne  towarzystwo wzajemnej adoracji i widać, że najlepiej czujecie się właśnie w nim - czasem wam się wtrąci i zakłóci rytm jakiś "zbieracz śmieci"np.). A może to jest całkiem świadome i celowe sianie defetyzmu i wmawianie, że czarne jest białe i na odwrót? Pewnie, wynik w miastach mógłby być nieco lepszy, ale właśnie tylko "nieco", są błędy, z których należy wyciągnąć wnioski i skorygować przed wyborami parlamentarnymi. Tyle. Nigdzie na świecie żadna partia konserwatywna nie wygrywa w wielkich miastach, takie same problemy ma i Trump w Ameryce i Orban na Węgrzech, który przegrywa w Budapeszcie, mając wiekszość parlamentarną!
Owszem, czytuję te wasze blogi, ale trudno was, "strategów i bojowników internetowych" traktować poważnie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-11-2018 [06:04] - jazgdyni | Link:

Pani Anno

Znowu się nie rozumiemy i wytacza Pani od razu ciężkie armaty. Więc postaram się dopowiedzieć i Pani wytłumaczyć/
Jest Pani w lesie na grzybach, proszę sobie uczciwie powiedzieć - co, nie tylko dla Pani, lecz dla wszystkich więcej znaczy - dwa pełne kosze maślaków, czy może 5 (słownie pięć) dorodnych prawdziwków? Te pięc prawdziwków to: Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków i Gdańsk. To są opiniotwórcze i decyzyjne centra Polski. Czy w 1980 roku Polska powstałaby za jakimś Ursusem, Radomiem, czy nawet Lublinem? Nie, dopiero potrzebny był Gdańsk, by spontanicznie powstała 10 milionowa Solidarność.
Gdyby na szalkową wagę położyć z jednej strony to, co PIS zdobył, a na drugiej, czego nie zdobył, to jak Pani sądzi, która strona byłaby cięższa?
Jest Pani nieco naiwna i bez zastanowienia wierzy w przekaz publiczny. A ja wiem, że prezes JK, mimo publicznych deklaracji, bo tego naród potrzebuje (właśnie Pani), był wściekły wynikiem tych wyborów. To proszę Pani nie defetyzm - to wezwanie do mobilizacji. Z całym szacunkiem - Trump i Orban radzą sobie nieco lepiej z tym potężnym atakiem.

Poza tym, tutaj się pytam, czemu tak właśnie zmieniono ustawę o samorządach. Jako, że ani słowa Pani nie wspomniała, to się pytam - nie ma Pani zdania w tym temacie?

Obrazek użytkownika xena2012

07-11-2018 [09:56] - xena2012 | Link:

Ani głupota ani dywersja,po prostu PiS wykonuje chaotyczne ruchy,lawiruje między żądaniami, atakami, rosnacymi problemami. A tych stale przybywa i Polska przypomina sfatygowany mechanizm w którym stale mimo nawet niezłej kondycji coś sie psuje.Zlekceważono działania opozycji które choć smieszne,absurdalne ale nieustepliwe spełniają swoją negatywna rolę zwłaszcza przy zyczliwości Brukseli i nieustannej ingerencji Niemiec i Izraela w nasze sprawy.PiS postawił na gospodark w skali makro na inwestycje i rozwój i zwiazany z tym patriotyzm gospodarczy.Społeczeństwo podburzane przez opozycję chce jednak utrzymac dotychczasowy dobrobyt,stąd niezadowolenie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-11-2018 [11:22] - jazgdyni | Link:

Czym są spowodowane chaotyczne ruchy, bądź, co bądź, przywódców dużego państwa, jak wykluczymy głupotę i dywersję? Więcej - co było powodem konieczności nowelizacji tej ustawy?

Obrazek użytkownika xena2012

07-11-2018 [11:51] - xena2012 | Link:

Działaniami opozycji i UE.Czy nie dziwne że te zmiany w działaniach PiS-u nastepują zawsze po spotkaniach z Merkel czy przywódcami unijnymi?