PiS wciąż nie rozumie, czemu Trzaskowski wygrał z Jakim

Życząc jak najlepiej „dobrej zmianie”, w kwietniu 2017 napisałem notkę pt. „Potrzebny od zaraz pisowski Trzaskowski” – vide: https://www.salon24.pl/u/salon..., za co pisowscy radykałowie uznali mnie za zdrajcę narodu i stojącego na barykadzie okrakiem agenta Platformy Obywatelskiej. Oto fragmenty tej notki, cytuję:

Czy się to komuś podoba, czy nie, musimy pogodzić się z faktem, że w obecnej rzeczywistości sukces polityczny w coraz większym stopniu zależy od potencjału polityków na polu „komunikacji wizerunkowej”.  Pomysł napisania tej notki przyszedł mi do głowy podczas oglądania „Kawy na ławę” redaktora Rymanowskiego, a dokładniej mówiąc bacznej obserwacji reprezentującego od dłuższego czasu w tym programie Platformę Obywatelską posła Rafała Trzaskowskiego. Otóż, mimo, że generalnie nie zgadam się z jego poglądami, uświadomiłem sobie wtedy, że ten młody polityk Platformy nie tylko mnie nie drażni, ale jako człowiek wzbudza we mnie więcej odczuć pozytywnych niż negatywnych, a to, dlatego, że jest atrakcyjnym młodym człowiekiem, bezpretensjonalnie, ale nie szpanersko ubranym, mówiącym bardzo ładną polszczyzną i co ważne, jest opanowany, uśmiechnięty, grzeczny, taktowny, prawie nigdy nie wdaje się w kłótnie i nawet, jak mówi coś, z czym całkowicie się nie zgadzam robi to w sposób na tyle ujmująco szarmancki, że rozbraja moje złe emocje, co wcale nie znaczy, że nie wiem, jakich gagatków ten układny młodzieniec reprezentuje. Sęk jednak w tym, że zwykle tego nie wie szeregowy i niewyrobiony politycznie potencjalny wyborca.
Żeby wszystko było jasne, chodzi mi o tak zwane „pierwsze wrażenie” (ang. first impression), co w przypadku mniej wyrobionego wyborcy, a takich jest 90%, decyduje o takich i nie innych preferencjach przy urnie wyborczej. I patrząc na Trzaskowskiego pomyślałem sobie, że PiS musi skądś, czym prędzej wytrzasnąć młodego polityka posiadającego podobne cechy, jak pan Rafał. A więc młodzieńca kodującego się pozytywnie w podświadomości potencjalnego wyborcy, a co najważniejsze trafiającego w gusta młodego pokolenia. Słowem umiejącego łączyć elementy socjotechniki, designu oraz użyteczności starych i nowych metod socjotechnicznych (…).
Niestety pisowscy specjaliści od public relations są nieczującymi socjotechnicznego bluesa amatorami i jak przypuszczam podstarzałymi matuzalami z mentalnością, wrażliwością i poczuciem estetyki rodem z epoki minionej, co dla Polaków nowych generacji jest rzeczą niezrozumiałą i odstręczającą. Powiem więcej, zaskakująco wysoki wynik Kukiza w wyborach prezydenckich pokazał bezsprzecznie, że młodzi już wiecznie tym samym, do znudzenia opatrzonym i ciągle odgrzewanym politykom przestali już dawno wierzyć.
Więc myślę, że już czas najwyższy, by w różnego rodzaju telewizyjnych spektaklach politycznych zamiast występujących na okrągło posłów: Terleckiego, Kuchcińskiego, Lipińskiego, Sasina et consortes od czasu do czasu, a może nawet rutynowo występował jakiś pisowski Trzaskowski…
”, koniec cytatu.

Po opublikowaniu tej notki pisowscy komentatorzy wylali mi na głowę hektolitry pomyj i fekaliów, a PiS nie słuchając powyższych rad PiS wystawił do walki o Warszawę Patryka Jakiego, a jak to się skończyło okazało się wczoraj.

Gdy słucham dzisiaj co wygadują pisowscy jajogłowi na temat przegranej Patryka jakiego po prostu opadają mi ręce.

Tak więc, pisowskim inkwizytorom, którzy za notkę o „pisowskim Trzaskowskim” obłożyli mnie klątwą ostracyzmu i zmowy milczenia jeszcze raz pragnę przypomnieć, że w obecnej rzeczywistości sukces polityczny w coraz większym stopniu zależy od umiejętności polityków na polu „komunikacji wizerunkowej”, na którą składają się takie czynniki, jak: kindersztuba, umiar, skromność, opanowanie, rozwaga, otwartość, partnerstwo, stałość poglądów, zdolność prowadzenia dialogu i empatia.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

22-10-2018 [22:38] - Vadim Niżyński | Link:

Trzask-prask i Warszawa nie byle jaka .

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

22-10-2018 [23:57] - Vadim Niżyński | Link:

A także oprócz baśniowych obietnic nowych wielu mostów i linii metra, nie porównywać w Warszawie wyboru jakiegoś Jakiego do decyzji o Powstaniu Warszawskim. No i może nie próbować szkalować matki kontrkandydata. Bo to się właśnie tak kończy...

Obrazek użytkownika angela

23-10-2018 [09:29] - angela | Link:

Szkoda, bo Warszawa duzo traci, wladza będzie nadal w stylu Hani,  a o wielu cudach zamiecionych pod  dywan nikt narazie sie nie dowie.
Zawsze mysle, ze to  co się dzieje, jest potrzebne, wszystko ma swój cel.
Zeby sie odbic, trzeba siegnac dna. 
Warszawiacy musza dobitnie przekonać się,  kto nimi rządzi. 
"Trzasj,prast"  nawet w polowie nie dysponuje takim tupetem i perfidia,  jak jego poprzedniczka.
Zadna euforia, powinniście płakać,  co ten zloty chloptas wam zafunduje.
Chyba ze liczycie z autorem notki  zarobione srebrniki, z takim mozolem wypracowane podczas kampanii.
Blogi sie grzaly, szczegolnie podczas ostatnich tygodni.
Ale jak koncza judasze, kazdy wie.
 

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

23-10-2018 [14:51] - Vadim Niżyński | Link:

Jeden Judasz już skończył właśnie w Warszawie, i to na zawsze.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

23-10-2018 [00:18] - wielkopolskizdzichu | Link:

Narzekasz Pan bezpodstawnie. Tarczyński wszak nie emeryt, cudownie objechał Wentę, Pani Lichocka proponująca pół żartem pół serio wsadzanie nie dość poprawnych dziennikarzy do ancla, też nie starucha. Coś można przygadać Jakiemu za odwoływanie się do Powstania w przeddzień wyborów, Premier Mateusz to nowy nabytek.
W sumie to ja nie mam pretensji że PiS przerąbał, dlaczego miałbym życzyć sukcesu Partii, której reprezentatywny przedstawiciel nazywa  współobywateli - z których zdaniem można się nie zgadzać - sodomitami. I nie potrzebny był do tego podsłuch, ani ośmiorniczki.
Narzędziem polityka jest słowo, ono zdradza intencje.
Politycy polscy zachowują się jak blogerzy i ich komentatorski fraucymer. 
Z prostego powodu.... ani ambicje, ani intelekt, ani habitat na nic więcej nie pozwalają. 
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-10-2018 [00:35] - Imć Waszeć | Link:

Z całą pewnością on nie rozumie. Z jednej strony jest coraz większa głupota amatorów walących drzwiami i oknami do władzy, zaś z drugiej strony coś jak moda. Już dawno temu określono to mianem wirusów umysłu (memetyka), ale po kolei. Problemem u nas zaczyna być nasycenie partii oraz społeczeństwa "kołczami" politycznymi, "miśkami", którzy już zaczynają pozostawiać po sobie swoje wyraźne ślady - artefakty w świadomości ogólnej. Oczywiście jedni są profesjonalistami z uczelnianych sztancy, zaś drudzy są amatorami, którzy gros swojej wiedzy wyciągnęli z mediów i z Internetu. Efekt finalny jest podobny. Proszę się nie martwić, Pan i ja także robimy takie ślady ;), ale bardzo małe i kruche. To środowisko bodaj się nazywa w socjologii pamięcią zbiorową albo kulturową. Oto dwa dziwne głosy w rzeczonej sprawie, ale warto się nad nimi pochylić i im się przyjrzeć, a dalej przeanalizować:

1) Słynny Jackowski o światopoglądach "grzechem jest niemyślenie, fałszywe podporządkowanie się jakimś dogmatom i niebranie innych pod uwagę": https://www.youtube.com/watch?...
2) Teledysk grupy Disturbed o wpływie mediów na ludzi, rodziny, społeczeństwa; diabelstwo w akcji: https://www.youtube.com/watch?...
Ludzie zaczynają wyglądać i zachowywać się tak, jak w momencie t=3m53s.Proszę sobie wyłączyć dźwięk, bo to nie jest muzyka dla Pana i obejrzeć sam film ;)
Pozdrawiam.

PS: Czy już Pan wie po co była ta dziwna akcja z czytaniem psalmu?
A jeśli już lubi Pan oglądać TVN, to arcyciekawe podobieństwo występuje pomiędzy szefem z teledysku a szefem z realu: https://mobile.twitter.com/Zbi...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-10-2018 [10:21] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Imć Waszeć

Dziękuję za merytoryczny komentarz.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

23-10-2018 [08:45] - Trotelreiner | Link:

Echotvn24....dostał orgazmu...nie tu! Tu on olewa wszystkich...nie dorastają do jego intelektu...po prostu plankton.
On żyje na s24 [salonie24] ...jak żuk gnojarek na kupie ...no na kupie :-)) 
Tam ma najgorszy element netowy...ścierwa,chamstwo,kretynów i płatną agenturę za pieniądze Sorosa i i niemieckie.
TAM JEST BOGIEM! TAM RZĄDZI!! TAM JEST NA SG...NA PODIUM...WSZYSCY SIE DO NIEGO MODLĄ   NAWET SZEFOWA TEGO ŚMIETNIKA...PANI JANKE! 
Tam pan Pasierbiewicz dostaje orgazmu...134 komentarze= orgazm ...a jak nie,to się pyta:
CO JEST? Gdzie komentarze? Tylko 20? NIE SPAĆ! GRA WSTĘPNA I KOCHAĆ ECHOTVN24....
A kto go nie kocha...to BAN!

PS.Imprimatur...czy nagle komentarz zginie na drodze...internetowej?

Obrazek użytkownika xena2012

23-10-2018 [09:53] - xena2012 | Link:

Pan Pasierbiewicz jako jeden z pierwszych pospieszył z hymnami pochwalnymi wobec zwycięskiego kandydata i gratulując sobie ,,politycznego nosa'' oceniając go tak ciepło w starszej notce.No ,oczywiście powtarzanego do znudzenia zwrotu o ,,hektolitrach pomyj i fekalii' nie mogło zabraknąć tym samym wskazując jak jednostajny i ubogi jest zasób jego piśmiennictwa.W notce zabrakło wszakże oceny obu kandydatów  jako przyszłych włodarzy miasta a tylko roztkliwianie się nad powierchownocią jednego z kandydatów tak jakby ten drugi nie istniał lub jego wygląd nie był na tyle ujmujący by poświęcić mu nawet jedno zdanie.Notka jakoś więc nie współgra z tytułem tym samym nie dowiedzieliśmy się dlaczego Jaki przegrał z Trzaskowskim a ,,dogłębna''' analiza plusów i minusów kandydatów pozostaje nieznana. Śmiesznie wygląda ta notka gdzie autor podlizuje się Trazaskowskiemu wręcz obrzydliwie przypominając swoją starszą o nim ocenę jednocześnie przywołując postaciTerleckiego i Lipińskiego co już wyglada na jakąś fobię.Ocena tylko po wyglądzie może być zrozumiała gdzieś w osiedlowym sklepiku gdzie pani Krysia z pania Basią z zachwytem mówią ,,jaki ładny,hamerykański'',od blogera podobno niezawisłego i nauczyciela akademickiego wymaga sie jednakże więcej.

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

23-10-2018 [15:03] - Vadim Niżyński | Link:

Xena 2012 jak zwykle największą wagę przywiązuje do  aparycji czyli wyglądu zewnętrznego osoby,którą wielbi, lub której nienawidzi, czemu wyraz daje przy każdej okazji.Broni przy tym zawsze niby niepodległości swojego ideału męskiej urody czyli v-zmurszałka Sejmu niejakiego Terleckiego profesora i wybrzydza się nad urodą Trzaskowskiego. Jakież to wszystko mądre, przemyślane, głębokie, tylko dalej się tak wymądrzać w quasi komentarzach, tylko tak dalej. Acha! i jeszcze trzeba wyśmiewać i przekręcać nicki, bo to też ważny merytorycznie argument!

Obrazek użytkownika xena2012

23-10-2018 [19:22] - xena2012 | Link:

Przypisuje mi Pan cechy pana Pasierbiewicza.To on niezmiennie krytykuje wygląd,mimikę ,skalę głosu ,ubiór skupiając się wyłącznie na cechach drugorzędnych,ogólnikowych czemu daje upust na swoich blogach.Inne wartości chyba nie mają dla niego znaczenia,tak też się stało i na tym blogu.Uważam,że u obu kandydatów należało oceniac po dokonaniach a nie po wyglądzie.To nie ja a pan Pasierbiewicz piszac ten tekst nie wiedziec czemu wmieszał w to Terleckiego,Lipińskiego czy Sasina. Czy Pan w ogóle przeczytał mój komentarz czy też zwczajowo uderza Pan w tych których nie znosi i jeszcze myśli że jest dowcipny.Pana pisanina nawet nie jest  śmieszna tylko po prostu idiotyczna

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

24-10-2018 [02:36] - Vadim Niżyński | Link:

Jak zwykle merytoryczna odpowiedź,że moje pisanie jest idiotyczne, zapewne w przeciwieństwie do Pani, która pisze same mądrości. A kto wypisuje, że prezes.Gersdorf ma wyłupiaste oczy,a szef KE wypiętą dupę i t.p., i t.d.,a kto przy każdej okazji broni Terleckiego jak Częstochowy - czy ja? I proszę sobie nie pochlebiać, że ja rzekomo Pani nie znoszę - a niby z jakiego powodu miałbym Panią darzyć jakimkolwiek uczuciem? Pani potrafi tylko wszystkie swoje  niechlubne cechy charakterku  zrzucać na innych - słabe to świadectwo o intelekcie...

Obrazek użytkownika xena2012

24-10-2018 [08:22] - xena2012 | Link:

Ależ ja nie proszę o żadne uczucia z Pana strony ani o ocenę nojego intelektu.Zadałam proste ale konkretne pytanie panu Pasierbiewiczowi na temat kandydatów na prezydenta W-wy który nader ogólnikowo i po aparycji ocenił i tylko jednego z nich.Wybory to nie casting który wygrywają najpiekniejsi,ale mają za sobą dokonania i wizję.Pan Pasierbiewicz swoją notką nic nie wniósł do dyskusji oprócz laurki na temat Trzaskowskiego i to wyłącznie pod kątem powierzchowności a Pan postanowił go wyręczyć w dokopywaniu innym komentatorom.,Proszę przeczytać i zapoznać się z trescią regulaminu forum,tam widnieje-wymiana myśli ,poglądów a nie złośliwości.Dyskusja to nie ocena moich cech charakteru ,więc proszę raczej zacząć nauczyć się dyskutować.             

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

24-10-2018 [18:53] - Vadim Niżyński | Link:

@Xena
I kto to mówi!?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-10-2018 [10:10] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Xena

"W notce zabrakło wszakże oceny obu kandydatów  jako przyszłych włodarzy miasta a tylko roztkliwianie się nad powierchownocią jednego z kandydatów tak jakby ten drugi nie istniał lub jego wygląd nie był na tyle ujmujący by poświęcić mu nawet jedno zdanie..."   ------------------   Wielce Szanowna Pani Xeno! Wielokrotnie już Pani mówiłem, że ja piszę dla kumatych. Serdeczności!

Obrazek użytkownika xena2012

24-10-2018 [17:38] - xena2012 | Link:

Nie prościej byłoby podjąć dyskusję by przedstawić swoje racje czy po prostu odpowiedzieć na pytanie? To zbyt trudne? Lepiej nieustannie wbijac szpilki o braku ,,kumatowości'' czy odsyłanie do Różańca bądź szydełkowania?

Obrazek użytkownika Jaworowski

23-10-2018 [12:39] - Jaworowski | Link:

@Pasierbiewicz
>>>umiejętności polityków na polu „komunikacji wizerunkowej”,<<<
Jak czytam Pana, to nie mogę uwierzyć własnym oczom, co  też Pan wprost wypisujesz. Wizerunek, ten medialny, jest bardzo, bardzo  ważny, tu pełna zgoda.Szczególnie kobity głosują na tego, który im się bardziej podoba fizycznie, i tu starcie czaskowski kontra Jaki nie dawało szans temu drugiemu rzeczywiście, ale w tym wypadku, to walnął Pan łbem o płot .  Przecież w Warsiawce wygrał ten, który nie dlatego, że był ładniejszy i lepiej nosił garnitur i mówił gładko, ale ten, który reprezentował pewien od 70 lat znany tam układ,i który trwanie tego układu będzie dalszym gwarantem i tu uroda czaskoskiego nie odegrała najmniejszej roli. Nawet wystawiony pies z kulawą nogą wygrałby, z Jakim, jeśliby zagwarantował, że w stołecznej sitwie żadnych zmian nie będzie. Warsiawska mentalność trzepakowa  jest specyficzna i czaskoski idealnie umie ją oddać, gdyż jest chłopcem spod tego trzepaka podwórkowego., ze Starówki. Ludność stolicy wyraźnie opowiedziała się, że zmian nie chce i taplanie się w tym bagnie im w pełni odpowiada.
 

Obrazek użytkownika Jabe

23-10-2018 [14:45] - Jabe | Link:

W jaki sposób warszawska sitwa zagoniła tak wielu wyborców do urn w swojej obronie?

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

23-10-2018 [15:08] - Vadim Niżyński | Link:

Ciekawostka z jakiej też światowej metropolii wywodzi się ów Jaworowski - mentor, mędrzec i znaffca wszystkiego. Na pewno nie z trzepakowej, może raczej z maglowej, albo z piwnej budki...

Obrazek użytkownika Jaworowski

23-10-2018 [17:45] - Jaworowski | Link:

@Niżyński Waclaw
>>Ciekawostka z jakiej też światowej metropolii wywodzi się ów Jaworowski <<
Panie Nizyński Waclawie, pańska ciekawość to taka właśnie z magla, wprost pod babę zalatująca.
Czy to ma jakieś znaczenie, skąd? Wolę stać przy budce z piwem niż ganiać po pikietach, nie mam tu na myśli formy protestu, Panie Niżyński Wacławie.
O cholerka, on Vadim, ale pewnie też tańczy.Licho mać, ale już poszło.

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

23-10-2018 [18:52] - Vadim Niżyński | Link:

Ejże,panie Jaworowski, a co foto dzisiaj tak króciutko - hę? Weny zabrakło czy wyczerpał się zapasik quasi argumencików? Żadnych wywodów, żadnych dysertacyi, tylko zdań kilka zjadliwych być mającymi, a w rezultacie politowania godnych? A może cierpliwość Admina się wyczerpała i wezwał do przestrzegania porządku? Co do mojego nazwiska:otóż wywodzę się z rodziny słynnego tancerza polskiego Wacława Niżyńskiego, w związku z czym niektórzy tut. komentatorzy usiłują ze mnie zrobić "ruskiego", może dlatego, że ów tancerz był filarem zespołu Diagilewa przed ponad stu laty...A nawet wyśmiewali mój awatar, nie wiedząc, że stanowi on replikę afisza baletu z udziałem tego tancerza w Paryżu. Ot, byle  dowalić, choćby za cenę skompromitowania się.

Obrazek użytkownika Jaworowski

24-10-2018 [09:50] - Jaworowski | Link:

@Niżyński
>>>Weny zabrakło czy wyczerpał się zapasik quasi argumencików? <<
Mnie weny nigdy nie brakuje. Po prostu brałem udział w obwodowej komisji wyborczej do spraw liczenia głosów, jako przewodniczący i jednocześnie miałem nadzór w ramach Ruchu Kontroli Wyborów, by tacy np.  tęczowi i komuchy nie fałszowali ich. Cała noc z głowy, 14 godzin pracy i to ciężkiej.. Po prostu niewyspanie robi swoje. Mam poczucie dobrze spełnionego obywatelskiego obowiązku, i to jest najważniejsze. Moje całoroczne zaangażowanie na wszelkich forach w walce o prawdę też z lekka mnie wyczerpało( bóle pleców) Czas na odpoczynek i zebranie sił do walki, następne o wiele bardziej ważne wybory przed nami.
 

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

24-10-2018 [19:03] - Vadim Niżyński | Link:

Chwalebne to samozadowolenie, że się nie dopuściło do sfałszowania wyborów, chociaż umiłowany PiS mógł przecież ugrać o wiele więcej.Więc może jednak ktoś fałszował...? A że czuje się Pan wyczerpany całoroczną walką na wszelkich forach o prawdę (tę, którą oczywiście Pan uważa za prawdę) - to ci jest dopiero chwalebne i godne poli...podziwu! Coraz to mniej mamy takich herosów, takich ludowych trybunów,choć niektórzy nazywają ich płatnymi agitatorami, a nawet agentami.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-10-2018 [10:12] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Jaworowski

"Jak czytam Pana, to nie mogę uwierzyć własnym oczom, co  też Pan wprost wypisujesz..."
-------------------
Na to już nic nie poradzę.

Obrazek użytkownika Jaworowski

24-10-2018 [11:00] - Jaworowski | Link:

@Pasierbiewicz
 Panie Krzysztofie, Pana niezwykle wnikliwe i mądre analizy naszej politycznej rzeczywistości cenię bardzo wysoko. W niewielu przypadkach to kulą w płot.
A „Dziesięć grzechów partii Jarosława Kaczyńskiego" to majstersztyk, który PISowcy powinni sobie przyswoić i to natychmiast, gdyż to ABC w dzisiejszej rzeczywistości politycznej.
Niestety PISowcy nie uczą się wcale lub zbyt wolno. To musi się zmienić radykalnie, czasu zostało tak niewiele.

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

24-10-2018 [19:08] - Vadim Niżyński | Link:

Widzi to niestety dzisiaj Polska cała,
że w zbyt wielu miejscach władza dała ciała.
Że gdy się ubiegasz o wysoki urząd,
lepiej mniej powiedzieć niż  gadać za dużo.
A kto głównie popsuł Polakom wybory?
Unia, "Kler", fake newsy i mało pokory.
 
Autor: Marcin Wolski – bard TVPiS, twórca „W tyle wizji”  
 

Obrazek użytkownika Jaworowski

25-10-2018 [19:27] - Jaworowski | Link:

@Niżyński
>>>Coraz to mniej mamy takich herosów, takich ludowych trybunów,choć niektórzy nazywają ich płatnymi agitatorami, a nawet agentami.<<
Dalej tęczowy totals z Czersko-Wiertniczej nory swoje. Jak on kradł, to i PIS będzie kradł, jak sam jest na usługach, jako knecht Fuhrer Makreli, to ty też jesteś na usługach czyichś, i tak w około Macieju. Totalne sprostytuowanie się lewactwa doprowadziło do tego, że cały świat widzą przez  pryzmat swojego dewiacyjnego umysłu. Nie potrafią zrozumieć, że świat zaludniają nie tylko prostytutki polityczne, które dają każdemu, kto zapłaci więcej, ale też ludzie ideowi, którzy w życiu kierują się jakimiś określonymi zasadami moralnymi, gdzie prawda i uczciwość wobec pobratymców to podstawa stosunków międzyludzkich, gdzie poczucie przynależności do danego terytorium, czyli kraju jakim jest Polska, jego umiłowanie jest naturalne i bezwarunkowe. Nawet nasze awatary mówią o nas wiele. Twój przedstawia dewianta na plakacie baletów Digilewa w roli fauna, mój Apolla z obrazu Cesare Dandiniego, czyli boga prawdy, prawa, porządku, muzyki a także natchnienia(weny) , którego brak mi zarzucałeś.Koń by się uśmiał gdyby mógł przeczytać te pseudointelektualne, dwu, trzy zdaniowe smrodliwe i wredne wypociny twoje którymi zasypujesz bloga. Takie miernoty, jak ty, kleją się tych pseudocelebryckich „elyt intelektualnych”, gdyż myślą, że spadnie trochę coś z ich blasku na nich, a w ostateczności ten wasz niemoralny i zwyrodniały instynkt zaprowadził was w brunatny obłęd, który przypisujecie nam. Ta całkowita deprawacja i całkowite wyjałowienie umysłowe przekracza wszelkie już granice. I to właśnie tacy jak ty, z uosobieniem skondensowanej głupoty, indolencji umysłowej i intelektualnej rządziliście w tym kraju przez ostatnie 75 lat, ze skutkiem gorzej niż opłakanym. Czas zastopować was, na co najmniej pół wieku, pogonić od koryta, by doprowadzić do normalności. Oduczyliście się myśleć swoją głową, mówić swoimi słowami. Powtarzacie niczym papugi wyuczone przez 75 lat czerwone propagandowe frazesy, ale i tymi frazesami zaczynacie myśleć i stosować, jako miarę do wszystkiego, co was otacza. To właśnie ta wasza chora megalomania powinna być przedmiotem badań  ICD-10, w ramch kategorii „Niepełnosprawność intelektualna”,a w szczególności Niepełnosprawność intelektualna w stopniu głębokim.Flaki mi się przewracają z odrazy, jak was czytam. Zaprzedaliście się wrogom ościennym, sprzeniewierzyliście się wszelkim zasadom moralnym i temu co czysto ludzkie, zaprzedaliście się zwykłemu chamstwu. Z chamstwem nie powinno się dyskutować, ale jest wojna totalna i trzeba was okładać tym, czym wy okładacie.Czy wy, totalniana, bagażnikowa opozycja te swoje wypociny-wydzieliny pustego czerepa przenosicie na łamy publicznego dyskursu w pełni świadomości(wątpię), czy raczej jesteście w jakimś bezmózgowym amoku spowodowanym jakimś dopalaczem, alkoholem, koką?