Wymiar niesprawiedliwości

W dniu 05 stycznia 2000r. Wiesław Pszczółkowski wjechał swoim samochodem na ul. Puławskiej w samochód pani Pauli Powązka. Paula przebywała w Szpitalu Sióstr Elżbietanek. Diagnoza -uraz głowy ze wstrząśnieniem mózgu oraz uraz kręgosłupa szyjnego. Potwierdziła to opinia biegłego sądowego z zakresu chirurgii urazowej, neurochirurgii i ortopedii dr med. Krzysztof L. Lisickiego - adiunkta w Instytucie Chirurgii Urazowej, Ortopedii i Neurochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego Wojskowej Akademii Medycznej w Warszawie.
W dniu 25 kwietnia 2001r. III Wydział Karny Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa sygn. akt III K 356/00, skazał Wiesława Pszczółkowskiego z art. 177 § 1 KK i art. 157 § 1 KK. Wyrok ten podtrzymały dwie kolejne instancje sądowe.
Zespół pourazowy stwierdziła w dniu 10 stycznia 2003r. biegła sądowa z zakresu medycyny sądowej dr med. Małgorzata Brzozowska z Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Akademii Medycznej w Warszawie.
Ponieważ  Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A. odmawiało przyjęcia wniosku do realizacji bez otrzymania prawomocnego wyroku Paula składała wnioski o wydanie tych pism co pół roku, lecz rzekomo akta zaginęły. Niespodziewanie odnalazły się -wydała je nie zorientowana nowa pracownica sądu.
Ostatecznie w dniu 18 czerwca 2009r Paula złożyła pozew przeciwko TUiR WARTA S.A. do Sądu Okręgowego w Warszawie, nadano mu sygn. akt XXV C 846/09. 
SSO Janina Dąbrowiecka od pierwszej rozprawy  przewlekała postępowanie powołując na biegłych dawno nieczynnych zawodowo lekarzy. Na przykład w dniu 26 marca 2010r.  biegły sądowy z zakresu neurologii dr med. Władysław Zużewicz lat ok. 90  uznał, że Paula doznała traumy po rozwodzie, a nie po wypadku. Tak się składa, że  Paula nigdy nie wychodziła za mąż, a poza tym trudno taką opinię uznać za neurologiczną.
Kolejny biegły sadowy tym razem z zakresu ortopedii dr n med. Andrzej Daniluk lat około 80 snuł na sali sądowej bełkotliwe dywagacje w dodatku nie na temat ortopedii: "Jest mi trudno wytłumaczyć objawy u powódki które ciężko mi wytłumaczyć. [...]
 
W dniu 19 grudnia 2013r.  biegły sądowy z zakresu psychologii mgr Edward Dziduch lat ok. 60 wydał wreszcie pierwszą w tym procesie rzetelną opinię sądowo-psychologiczną na temat stanu zdrowia fizycznego Pauli i wpływającego na niego zdrowia  psychicznego. Przyznany po dłuższej batalii z sądem adwokat złożył rozszerzenie pozwu wskazując, że  Paula domaga się od TUiR WARTA S.A.  jako odszkodowania kwoty wynikającej z dokumentacji medycznej, rachunków i faktur za leczenie skutków wypadku oraz wystąpił o rentę dla niej w wysokości przeciętnego wynagrodzenia w stolicy i zadośćuczynienie za doznaną w wypadku traumę.
 
Kolejna biegła sądowa z zakresu psychiatrii Ewa Marciniak przez okres od dnia 19 września 2014r. do 19 lipca 2016r. unikała kontaktów i odrzucała połączenia telefoniczne wykonywane przez Paulę (bilingi są w aktach sprawy).
 
W dniu 15 czerwca 2016r. na rozprawie VII Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy sygn. akt VII U 428/14, nakazał Miejskiemu Zespołowi ds. Orzekania o Niepełnosprawności rozpoznać wniosek o przyznanie Pauli od dnia 01 maja 2015r. na czas postępowania w Sądzie orzeczenia o niepełnosprawności.  Wynikało stad że należy się jej od filii nr II OPS zasiłek stały w kwocie 604 zł, zasiłek okresowy w kwocie 418 zł, zasiłek celowy na leki i leczenie wg wniosku lekarza, zasiłek celowy na opłacenie energii elektrycznej wg faktur, zasiłek celowy na opłacenie mieszkania wg naliczeń spółdzielni oraz ubezpieczenie zdrowotne.
W dniu 08 sierpnia 2016r.  biegła sądowa z zakresu psychiatrii Ewa Marciniak wypowiedziała się na temat stanu zdrowia Pauli w zakresie psychiatrycznym; wg niej ma ona  "rozwój psychozy paranoicznej: urojenia prześladowcze i interpretacje prześladowcze faktów".
W dniu 25 października 2017r.  biegła Ewa Marciniak wezwana na rozprawę, na której miała odpowiedzieć na 52 pytania przygotowane przez Paulę uciekła z sali i od tej pory  uchylała się sporządzenia opinii uzupełniającej.
 
W dniu 14 września 2016r. do sądu trafił wniosek Iwony Krysy Skwiecińskiej prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie, żądający od SSO Janiny Dąbrowieckiej wypożyczenia akt sprawy do jakiejś innej nieokreślonej sprawy.
 
W dniu 25 listopada 2016r. odbył się wywiad środowiskowy przeprowadzany przez Teresę Kałuską specjalistkę pracy socjalnej oraz Annę Jax.
Teresa Kałuska żądała podpisania in blanco kwestionariusza aktualizacji wywiadu, więc Paula  przekreśliła wszystkie niewypełnione przy niej rubryki. Kałuska  dopisała innym długopisem „W/W zamknięta na łańcuch w oddzielnym pomieszczeniu - brak możliwości porozmawiania, kontaktu, pracy socjalnej i współpracy" nie licząc się z faktem, że to wszystko nieprawda a przebieg spotkania był rejestrowany.

W dniu 17 lutego 2017r. prokuratorzy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Wojciech Soldaczuk i Joanna Jaworska  wystąpili do III Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Warszawie  o ubezwłasnowolnienie Pauli.
 
Błyskawiczniebo już po 10 dniach w dniu 27 lutego 2017r. odbyła się pierwsza niejawna rozprawa, na której SSO Dorota Stokowska Komorowska, SSO Jacek Tyszka, SSO Agnieszka Bedyńska Abramczyk z XXIV Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Warszawie rozpoczęli procedurę jej ubezwłasnowolnienia sygn. akt XXIV Ns 14/17.
Podsumowując. Od wypadku minęło 18 lat. Pani Paula nie otrzymała należnego odszkodowania i od lipca 2017 roku nie otrzymuje żadnej pomocy z opieki społecznej. Przedtem, zanim wystąpiono o jej ubezwłasnowolnienie, otrzymywała z OPS zawrotną sumę 418 złotych i to też nieregularnie pomimo orzeczonej niepełnosprawności. Cierpi na padaczkę pourazową, chodzi o kulach, nie jest zdolna do pracy.  Utrzymuje ją i ponosi wszelkie koszty leczenia matka emerytka. Zamiast udzielenia jej pomocy polski wymiar niesprawiedliwości próbuje ją bez uzasadnienia ubezwłasnowolnić. To oczywiście  rozwiązałoby problemy wszystkich osób które zawiniły w tej sprawie, ale nie rozwiąże problemów pani Pauli.
W dniu 03 września 2018r. SSO Dorota Stokowska Komorowska wraz z biegłą sądową z zakresu psychiatrii 
Ewą Szmerdt Sisicką, biegłym sądowym z zakresu psychologii Tomaszem Gajdą i jeszcze jedną osobą usiłowali na siłę dostać się do domu rodzinnego Pauli wbrew jej woli.

Tekst drukowany w Warszawskiej Gazecie

 
 
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Goral Supreme

14-10-2018 [04:36] - Goral Supreme | Link:

Dlaczego nie jestem zdziwiony ?
Ano dlatego ,ze powyzsza historia jest TYPOWYM  a nie marginalnym przykladem bezprawia w Polsce..
Tzw. rzad" w tym przypadku ponoc Prawa  I Sprawiedliwosci zajety jest wydawaniem polecen ,palowania mlodych ludzi w Lublinie ,ktorzy protestowali przeciwko zboczencom...Wiec brak mu czasu I woli zajmowania sie tak razacymi przypadkami  Sadowego bezprawia..
Totalne bezprawie I moralna degrengolada. w Sadownictwie I Prokuraturach jest .znana   Kaczynskiemu,Ziobrze,Brudzinskiemu et consorcium..Ponoc nic nie da sie zrobic.bo EU nie pozwala na zmiany
Pomalowano fasady domow,naprawiono gdzieniegdzie ulice I trumfalnie ogloszono ,ze jest " dobra zmiana "..W miedzyczasie nic nie zrobiono aby ukrocic szalejace po Polsce  sądowniczo-prokuratorskie gangi przestępcze..( admin lista do wgladu na zyczenie..poczawszy od Krakowskiego Sadowniczego gangu przestepczego po inne)
Sądy I Prokuratury  w Polsce stanowią relikt systemu komunistycznego i na skutek braku jakiejkolwiek kontroli społecznej, stanowią karykaturę wymiaru sprawiedliwości.
Milczenie na ten temat Kosciola Katolickiego  ktorego jestem czlonkiem rowniez dziwi I niepokoi..
Dla zainteresowanych tematem Sadowego I Prokuratorskiego bezprawia w Polsce odsylam tutaj :http://www.bezprawie.pl/?m=201809

 

Obrazek użytkownika xena2012

14-10-2018 [09:14] - xena2012 | Link:

Nie możemy się tylko dziwić,niepokoić czy oburzać.Od czego jest internet gdzie takie konkrtne sprawy powinnismy sygnalizować,wydobywać na swiatło dzienne dawac do zrozumienia że o nich wiemy,nagłaśniać.Telewizyjny program Studio Polska który zaczął dobrze,teraz sie rozmywa stanowiąc jedynie slowna przepychankę,programy pani Jaworowicz jakby przyblakły.Trzeba na nowo zająć się problemami prawnymi ludzi którzy sami nie dadzą rady w obliczu narastajacej patologii sądownictwa.Czy musimy bac się UE i jej stetryczałych urzedasów?Już piąty rok stoi w miejscu sprawa mojej ciotecznej siostry,byłej alkoholiczki która straciła dom w znanej miejscowości letniskowej i prawo dożywocia a pomimo sporzadzenia aktu notarialnego na sprzedaż z możliwoscią dożywocia nie otrzymała ani grosza,nie ma gdzie mieszkać,a adwokatka tych którzy przejeli jej majątek wyzywa i osmiesza ją na sali sadowej a sedzia nie ukrywa znudzenia. Panowie którzy ,,odkupili ''od niej dom z olbrzymia działką porwali ją i trzymali kilka dni w jakiejś komórce by oszolomioną postawić przed oblicze notariusza i zmusić do podpisu.Jedynie w programie o sedzi Wesołowskiej sprawy tocza się żwawo i sprawiedliwie,życie pokazuje inaczej.Takie filmy telewizyjne mają jako zadanie pokazać ,,praworzadną'',ciepłą twarz wymiaru sprawiedliwości,trzeba wię pokazywać i tę inną.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

14-10-2018 [10:40] - Kazimierz Kozio... | Link:

do pan goral s.: co z tego ze ma pan rzekomo liste gangsterow do wgladu admina. fajnie ponarzekac ze rzad NIC w tej sprawie nie robi. pani izabela otwarcie opisuje gangsterskie dzialania prawnikow et consortes, zreszta robi to systematycznie. napewno ma spory wklad w naruszenie nietykalnosci warszwskiej mafii mieszkaniowej. skoro ma pan swoje poufne listy a rzad nic nie robi, zamiast narzekac prosze przejsc do czynow i ujawniac a kropla po kropli kiedys naruszy ten uklad jezeli uklad bedzie atakowany dostatecznie dlugo i przez coraz szersze kregi. dopoki oni wiedza ze nikt nie odwazy sie na publiczne ujawnienie zbrodniczego procederu, to uklad bedzie trwal

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

14-10-2018 [13:18] - zbieracz śmieci | Link:

Pani Izabelo ,wygląda na to ,że poszkodowana juz w procesie karnym nie miała swojego substytuta jako oskarzyciela posiłkowego bo wtedy ani potem nie mogli by sędziowie ,Warta ani biegli harcowac sobie do woli.Dziś ja na adwokata nie będzie stac ale sa fundacje które maja prawników i sa gotowe wspomóc. nieodpłatnie.Sa tez kancelarie które prowadza procesy o odszkodowania za procent -średnio to biorĄ 20 % od wywalczonej kwoty ,może i dużo ale 80 % lepsze niz nic i nie potrzeba kasy bo to oni we własnym interesie muszą prowadzic bez obciążania klienta.
Ja nie mam takiej mocy jak Pani i zawiadomienie Ministra Sprawiedliwości o takiej sprawie podpisane takim nazwiskiem swoje powinno zrobić ..

Obrazek użytkownika izabela

14-10-2018 [15:36] - izabela | Link:

Ma ona jakiegoś adwokata z urzędu, kolejnego zresztą. Adwokaci z urzędu rzadko kiedy są naprawdę skuteczni. Fundacje odgrywają nie najlepsza rolę. Poszkodowany słyszy tam to co chciałby usłyszeć, przez co przestaje rozumieć prawa rządzące tym światem. Mam pewne doświadczenie w podobnych interwencjach i wiem, że trzeba zrobić wyłom w najsłabszej części barykady zła a nie warto atakować na wszystkich frontach. W podobnej sprawie gdy starsza pani została decyzją sądu zamknięta w umieralni zwanej domem opieki, bo prezes wspólnoty zasadzał się na jej mieszkanko za radą znajomego adwokata zapewniłyśmy z koleżanką sad rodzinny o objęciu tej pani pełną opieką natomiast nie atakowałyśmy biegłej oszustki, bo nie wiedziałyśmy jak wysoko jest umocowana. Sąd skwapliwie wypuścił staruszkę z umieralni i sprawa biegłej rozeszła się po kościach. W przypadku Pani Powązka sprawy zaszły za daleko i jedynym wyjściem wydawało mi się ujawnienie faktów i nazwisk. Spróbuję zainteresować tą sprawą ministra.

Obrazek użytkownika Jaworowski

14-10-2018 [16:54] - Jaworowski | Link:

Cały system naszego sądownictwa działa praktycznie w niezmienionej patologicznej formie od 1945 roku. Komuszy beton sędziowsko- prawniczy stanowiący rodzinną mafię stawia zaciekły opór przed jakimikolwiek zmianami. Ta całkowita niewydolność tego chorego systemu, mimo że posiadamy najbardziej rozrosły administracyjnie system sądowniczy na świecie w stosunku do ilości ludności (już sam w sobie jest patologią, co do wyników i przewlekłości postępowań) nie da się zmienić w przeciągu 2-3 lat. Mafia prawnicza broni się zaciekle odwołując się do instytucji europejskich całkowicie niezainteresowanych jakąkolwiek praworządnością w naszym kraju. Im pasuje byśmy nie mieli sprawnego i praworządnego państwa z jasnym i przejrzystym systemem prawnym, bo właśnie dzięki takiemu status quo mogą z naszego kraju wyprowadzać miliardy VATu, nie płacić podatków od zysku dzięki przemyślnej formie spółek kapitałowych. Im zależy by w Polsce rządzili ich nominaci gdyż mają zagwarantowane wszystkie zlecenia publiczne i niepłacenie podatków.To patologiczne sądownictwo to wyborcy Patologii UBywatelskiej (PO czyli Partii Obłudy) i to ono miało gwarantować ich rządzenie do ich usranej śmierci. A tu bęc i naród poszedł po rozum do głowy i zmiótł cwaniaków. Kwik odgonionych od koryta świń codziennie niesie się echem w brukselskich salach. Naciski z Brukseli musimy brać jednak pod uwagę i nie możemy hurtem przeprowadzać reform w sądownictwie. Musi to być rozciągnięte w czasie. Zbyt gwałtowne wiercenie w tym 75 letnim betonie patologii nie można szybko przeprowadzić gdyż opór materii jest zbyt duży. gersdorf(celowo z małej) jest uosobieniem wszystkich patologii w sądownictwie. Złodziejstwa, służalczości, krętactwa, bycia na usługach politycznych komuchów, kłamstwa(świeczek nie zapalała, mimo że wszyscy to naocznie widzieliśmy) niewydolności i kompletnego burdelu organizacyjnego( procesy trwają nawet 17 lat) Sama jakość prawa stanowiona przez takich ludzi jak ona, zoll, stępień, żurek, strzembosz , safjan gdzie możliwość interpretacji zapisów prawnych na setki sposobów jest komedią nad komedie. Takim ludziom jak gersdorf i jej komuszym kompanom nie zależy na prawdziwej jakości prawa w Polsce, tylko na obronie swoich intratnych stanowisk. To ludzie pazerni i bez jakiegokolwiek moralnego kręgosłupa. Prawda ich nie interesuje tylko by w portfelu było u nich pełno. 
CDN
 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

14-10-2018 [20:41] - Goral Supreme | Link:

Wyprzedzil mnie pan w temacie..
Powtorze wiec za panem..
Cala ta Korupcja ,Degrengolada we WSZYSTKICH aspektach zycia publicznego w Polsce trwa bez zmian od 1945..do dzisiaj czyli Pazdziernika 2018..
Przyczyny sa proste..Totalny BRAK odpowiedzialnosci oraz Imunitet bezkarnosci za podejmowane decyzje I dzialania..oraz Partyjniactwo..
Posluze przykladem..Obecny Rzad PIS-u doszedl do wladzy zapewniajac wyborcow " ze tym razem to on naprawde skonczy z ta patologia"..
3 lata z okladem I co ? Skonczyl  ? Oczywiscie nie ! Wrecz powiekszyl obszar Bezprawia..
Brak konsekwencji dzialania i egzekwowania litery Prawa i dobrych spolecznie obyczajow tylko zachecil Kanalie i skorumpowanych lajdakow do szerszej dzialalnsci..
Naiwny jest ten ktory sadzi ,ze Kaczynski,Ziobro ,Brudzinski nie maja wiedzy o opisanych wyzej patologiach..
Ich partyjny interes stoi na przeszkodzie i jest w opozycji z interesem spolecznym i oczekiwaniami Polakow na Prawa i Sprawiedliwa Polske.
Aby nie byc goloslownym podam przyklad.
Kaczynski i PIS przekonal nas ,ze jego kolejny przyd...s powinien byc prezydentem co pozwoli osiagnac polityczny cel ( zniszczenie UKLADU)
Zaufalismy IM i wybralismy Dude,..
Narzedziem uderzenia w Uklad miala byc Reforma wymiaru Sprawiedliwosci..Stworzono Ustawe (mocno rozwodniona) i nie kto inny jak protegowany Kaczynskiego ja rozwalil..
Sygnal polityczny oczywisty.. I co sie dzieje..Zamiast siagniecia do logicznej konsekwencji aby przeciwdzialac skutkom tak  oczywistego sabotazu, w postaci odciecia sie od Dudy i jego politycznej izolacji ( Impeachment wskazany) Kaczynski uznal ,ze wszystko jest OK..Od tego czasu obserwujemy Chaos i "jazde bez trzymanki'..Tak partyjniactwo po raz kolejny wygralo z Interesem Polski i jej Racja Stanu..
Ten Chocholi Taniec trwa od 1945 bez zmian..
ps. Kaczynski i PIS "prezy muskuly" wysylajac Palkarzy przeciwko Zdrowemu moralnie pokoleniu Mlodych i Patriotycznych Polakow a brak mu konsekwencji aby wyslac tych samych Palkarzy przeciwko warcholom okupujacym Sejm czy inne Panstwowe Instytucje..Jak myslicie dlaczego ?
 

Obrazek użytkownika Jaworowski

14-10-2018 [16:55] - Jaworowski | Link:

CD
W kraju gersdorfowego sądownictwa ściga się tych i skazuje, którzy starają się ścigać prawdziwych przestępców. W kraju skomuszałego sądownictwa przestępcy mają pełną ochronę prawną sędziów gdyż ich zblatowanie ze światem przestępców jest ewidentne. Oni są za pan brat z nimi. Często są to kumple z podwórka. Jest takie powiedzenie: "kurwa kurwie łba nie urwie". To idealnie pasuje do komuszego środowiska sędziowskiego i gangsterów. Przykładem takich powiązań są sprawy kradzieży setek nieruchomości w samej tylko Warszawie przez zorganizowane gangi prawnicze i stołecznych włodarzy miasta. Sama Walcówna buchnęła kamienicę i włos z jej głowy nie spadł, wręcz rechocze ze śmiechu na bezradność Jakiego i tej komisji mając w dupie krzywdę 40 tysięcy wyrzuconych na bruk Warszawiaków. Stołeczne sądownictwo chodzi pod jej dyktando. Co do obrony przez tą staruszkę z umysłowym juz niedowładem rzekomej niezawisłości sądownictwa to, są to wyjątkowe jaja.
Niezawisłe to znaczy według tych zasiedziałych komuchów, gdy robimy skok na kasę i bratamy się z gangsterami to nikt nie ma prawa nam się wtrącać. Gdy sędziowie i prawnicy kradną kamienice na potęgę fałszując dokumenty nikt nie ma prawa ich osądzać i rozliczać za to, że potem 40 tysięcy Warszawiaków znalazło się na ulicy, a Brzeską, jedną z lokatorek dla nich niewygodną spalono żywcem. Niezależność ma być całkowita, gdy sędzia okrada sklepy i kradnie kasę na stacji benzynowej innej osobie i zostaje uniewinniony przez Sąd Najwyższy gdyż, gdy sędzia kradnie to nie przestępstwo, ale jak babcia buchnie batonika za złotówkę, to ma iść do pierdla. Czy taka niezależność sądów ma być nadal, gdy tworzy się państwo w państwie z patologiczną mafijną organizacją wewnątrz państwa polskiego

Obrazek użytkownika Goral Supreme

14-10-2018 [22:45] - Goral Supreme | Link:

Panie kolego...Przeciez nie kto inny a Kaczynski powolal Gersdorf na to stanowisko !
My Gorale mamy pewne powiedzenie na tak szeroki zbieg niefortunnych przypadkow..Otoz kogos takiego z fatum dokonywania wlasciwych decyzji nazywamy " ze ma posrane rece"...
Moge podac liste paruset nazwisk ktorzy zostali promowani przez Kaczynskich do najbardziej prominentnych stanowisk w Polsce a okazali sie zwyklymi zdrajcami I kanaliami...
"Posrane rece" ? Ja uwazam ,ze nie ..Prawidlowosc I powtarzalnosc  tego samego zjawiska na przestrzeni ostatnich 30 lat zbyt oczywista  I wskazuje na cos innego ....Na co ? prosze wyciagnac logiczne wnioski..Pzdr.

Obrazek użytkownika Czesław2

15-10-2018 [07:31] - Czesław2 | Link:

No, taka fajna manipulacja. Na pewno wie Pan, jaki wówczas byl tryb powoływania prezesa sądu, więc dam Panu okazję do napisania o tym.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

15-10-2018 [15:54] - Goral Supreme | Link:

Yeaaaa."Obiektywne uwarunkowania"..Cigle jakies "racjonalne tlumaczenia" Retoryczne volty etc.etc..I tak od 1945 po dzien dzisiejszy..A stan faktyczny jak wyzej w raporcie autorki..
Kaczynski I PIS po raz kolejny mial okazje sie wykazac..I co ? ..ano "psinco"..
Partyjniactwo czyli dbalosc o wlasny wizerunek bylo I jest powodem braku reakcji na warcholstwo,lamanie prawa ,  burdy przed Sejmem ,w Sejmie czy innych Instytucjach panstwowych.. Warto rowniez wpomniec o niedotrzymanych obietnicach wyborczych,klamstwach czy manipulacjach PIS ,ze wspomne cicha Migracje do Polski Azjatow roznej masci..
Kaczynski I PIS swiadomie pozwala I toleruje powyzsze..Wiec mamy to co mamy..Zadna retoryka typu "tryb powolywania sadu " tego nie zmieni..
Trudno nie zauwazyc .ze Kwasniewski czy Tusk nie mieli skrupolow w osiaganiu wlasnych politycznych celow I wychodzilo im to wcale dobrze..byli skuteczni..
Zastanawiajaca jest ta" bezradnosc" Kaczynskiego dziwi brak skutecznosci zwlaszcza w sytuacji kiedy sie ma wiekszosc Sejmowa....
Reasumujac...Wybory samorzadowe beda BARDZO zimnym prysznicem dla Kaczynskiego.Obnaza to co juz jest wiadomo.od pewnego czasu ze  " krol jest nagi "...

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-10-2018 [09:45] - Marek1taki | Link:

Drugą stroną medalu jest zasądzanie wysokich odszkodowań. Nie zawsze krzywda jest tak ewidentna jak w ostatnio odsłoniętej sprawie skazanego za gwałt i morderstwo.
Czasem krzywda jest wyprocesowana. Brak sprawności i umiaru szkodzi w obie strony: lekceważenia krzywd i zasądzania kwot horrendalnych. Również od państwa, które ma wg sprawującego nadzór nad sądami byłego ministra, a obecnie adwokata pokrzywdzonego, jest winne krocie - z kieszeni również tych, którzy nie mają szans na doczekanie się sprawiedliwości.
Pojawiają się głosy o udziale sędziów i prokuratorów w wypłacaniu takich odszkodowań. To gwarancja byłaby bezkarności przestępców z powodu lawiny uniewinnień. To byłoby jak karanie żołnierzy za wykonanie rozkazu w Nagar Chel. Kary finansowe na sędziów nie uwolnią ich od nacisków tajnych i bezkarnych obcych służb i mafii.