OPTYMIZM BRUKSELI

OPTYMIZM  BRUKSELI  -  niedawny  atak Europejskiego Parlamentu na braci Węgrów był zemstą za wizytę premiera Orbana we Włoszech, gdzie w rozmowach z wicepremierem Salvinim rozważano plany mocniejszego oporu przeciwko unijnym ( i Merkelowym ) planom zaludniania Europy masą nielegalnych uchodźców. I natychmiast w mediach całej planety pojawiły się oszczercze artykuły pod adresem Węgrów. Także na antypodach. Oto  np. w „Sydney Morning Herald” ( 13 września br) zjadliwy artykulik „MPs condemn neo-fascist in UE” zrównał rząd Orbana z „neofaszystami”. Ten atak poparli naturalnie europosłowie z PO jak Boni. Stek insynuacji i oskarżeń w tym artykule jest tak szkaradny, że daruję sobie cytować te idiotyzmy. I wcale bym się nie zdziwił, gdyby Węgrzy wystąpili teraz z Unii Europejskiej żadając sporego odszkodowania za te kalumnie, co by pokryło koszty secesji.  Ciekawe, że Bruksela nie widzi neo-faszystów w Austrii, ani we Francji, ( może i w Szwecji ?), ponieważ austriacki kanclerz Sebastian Kurz i prezydent Emanuel Macron dogadali się szybko co do potrzeby lepszej kontroli granic i akceptują wyłącznie imigrantów legalnych oraz wykwalifikowanych. Macron nawet nalegał na wdrożenie polityki repatriacji tych, którzy nie mają odpowiednich papierów. Francja uszczelniła granice z Italią i nie wpuszcza uchodźców, ale poucza rząd włoski. Ba, ale akcje Macrona poleciały tak w dół, że musi on – dla odzyskania poparcia Francuzów – zbliżyć się do przeciwników masowej imigracji. Oczywiście tylko na terytorium Francji, innym krajom zaleca brać imigrantów! Atak na Węgry – a UE wytyka im rasizm i wrogość wobec uchodźców – nastał, kiedy w dalekim Maroku policja tego kraju przewozi w ciężarówkach Afrykańczyków, szturmujących granice z Hiszpanią w Ceucie, do odległych miejsc w Maroku. Byle tylko odciążyć gorącą linię w Ceucie. Nie dzieje się to zapewne bez wiedzy Hiszpanii, ani UE – a może z ich inspiracji. Ostatecznie nawet Merkel musi stonować swoją politykę otwartych drzwi, zwłaszcza po zamieszkach w Chemnitz.  Szkaradny atak na Węgry to zatem skowyt hipokryzji unijnych elit. Nie dostało się jednak Czechom, choć ich rząd określił przyjmowanie uchodźców dosadnie: „droga do piekła”!  Natomiast prezydent Duda wyjaśnił to finezyjnie w Auckland tłumacząc, że Polska nie chciałaby trzymać uchodźców u siebie wbrew ich woli. Oczywiście dał tu do zrozumienia, że owi uchodźcy marzą tylko o zapomogach socjalnych u Frau Merkel. W Polsce brakuje zaś nawet mieszkań dla polskich rodzin, a zatem...
    Ale wróćmy do Węgrów, którzy nie dają sobie w kaszę dmuchać i - jak zapewnił Wiktor Orban - nie ulegną szantażom. Unia Europejska chyba przecenia swoje siły, Węgrzy nie dali się połknąć nawet cesarstwu Austrii i w roku 1867 uzyskali separację od Cesarstwa, które odtąd stało się państwem dualistycznym, monarchią Austro-Węgier. Węgry przybrały nazwę Królestwa Korony Św.Stefana, a  granicę wytyczono na rzece Litawie: kraje austriackie nazywano potem Przedlitawią, a węgierskie – Zalitawią. Ugoda ta, zawarta początkowo na lat 10, dawało Węgrom niepełną suwerenność, a Franciszka Józefa koronowano w Budapeszcie na króla Węgier. Jednak była to upragniona odrębność, Węgrzy dostali konstytucję i, po amnestii, wracali z emigracji uczestnicy rewolty Kossutha. Węgrzy niejako pokonali imperium Austrii – a tu podskakuje do nich  Unia Europejska z „imperatorem” (?) Junckerem ? Wolne żarty...Optymizm Brukselczyków wynika z tego, że chyba zapomnieli jak Bismarck nazywał Węgrów.  Oni wszyscy to albo huzarzy, albo adwokaci – mawiał.
     Węgierski poeta Gyorgy Gomon ułożył kiedyś taki wiersz:
                     Wiatr od wschodu co noc huka po domu
                    i nie wiadomo kiedy drżący ze starości mandaryn
                    Kapuścianego Imperium, prześwietny Kapuściany Łeb,
                      falangom gąsienic da rozkaz wymarszu na sąsiednie ogrody...
                Być może dzisiaj poeta Gomon użyłby innej metafory i – zamiast Kapuścianego Łba – napisałby „prześwietna Brukselka bez Piątej Klepki” ?
                 P.S. Rację ma Lektor sugerując panu jazgdyni podjęcie tematu wyborów, bo w 100-lecie Niepodległości Polacy powinni wybrać samorządy, które będą służyć ludziom, a nie oligarchom i aferzystom z PO, jak to bywało dotąd w wielu przypadkach. Rację ma Kaczyński mówiąc, że głos na PiS jest głosem racjonalnym, bo też każdy widzi, że innym partiom nie zależy na pozytywnym reformowaniu Polski, zresztą nie mają one własnych programów. Łączy je tylko nienawiść do PiS-u, który walcząc z korupcją i skorumpowanymi sądami odbiera im szanse robienia defraudacji czyli słynnych afer, badanych w komisjach śledczych. Natomiast wpis o „tchórzostwie” Kaczyńskiego odebrałem jako wyraz troski o reformę Temidy, tylko że jazgdyni pomylił adresy, bo pretensje o zbyt wolne tempo reformy należy mieć do prezydenta i premiera, a nie do prezesa PiS-u, który nie ma władzy wykonawczej i jest na tym polu bezsilny. Natomiast inni blogerzy ( jak np. Ścios w ostatnich wpisach poczynając od „Fałszywej alternatywy” z kwietnia br. ) w perfidny sposób atakują PiS w okresie przedwyborczym. To daje do myślenia – czy okazali się „śpiochami”, obudzonymi przez układ w stosownym momencie dziejów ? Czy może jest to tylko przypadek ? Nie wiemy. W każdym razie może dojść do paradoksu: wyborcy prześpią wybory tak ważne dla Polski, a obudzone „śpiochy” zmienią ich wynik na korzyść aferałów z PO i skorumpowanych elitek. Byłaby to narodowa tragedia i znowu sukces mafijnych układów, samobójcze dorzucanie błota do i tak zapaskudzonych stajni Augiasza. Mam nadzieję, że nie będzie tak źle i że wyborcy pójdą po rozum do głowy głosując na kandydatów godnych przeprowadzonej reformy RP, unikając więc Platformy O-szustów. Ostatnie nasze zwycięstwa na olimpiadzie szachowej dowodzą, że Polacy są zdolni do analiz bardziej skomplikowanych niż ocena przydatności przegniłych laufrów z czasów PO-PSL.
                                                                                                       
    

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Novalia47

02-10-2018 [17:19] - Novalia47 | Link:

Mareczku, doktorze romantyczno-romanistyczny! Nie możesz się oderwać od swego stylu urbanowego. Ale niech tam; i tak nikt już tu tego nie traktuje poważnie (vide: permanentny  brak komentarzy). Ale skoro już tak bronisz bratanka Orbana, to przypomnieć Ci się godzi, że ów bratanek brata się także z Putinem; już 2 razy w tym roku był u niego (jako jedyny z całej UE),a ostatnio w dniu wizyty Dudy u Trumpa, przed którym Lengyel stał tak pokornie.

Obrazek użytkownika angela

02-10-2018 [23:32] - angela | Link:

@Novalia. To takie lewackie wykrecanie kota ogonem.
Swojego idola urbana probujecie prawicowemu blogerowi wcisnac, z kolei pragmatyczna gospodarcza wizyta prawicowego szefa partii, u ich  guru , ktory calym światowym lewactwem kreci jak pies ogonem,to znaczy wami,  wywoluje zgorszenie.
Wyscie sie juz tak zapetlili, ze nie wiecie, kto z kim i dlaczego.
Wladza wam sie wymyka, a zadania nie wykonane. Bo jak ktos raz wdepnie,to juz po nim.
Boicie sie, ze niedlugo lby wam beda spadac, jak makowki, jak guru sie zdenerwuje, a cela+ tez gotowa, dlatego wyjecie po ulicach, jak wilki do ksiezyca.

Obrazek użytkownika Novalia47

03-10-2018 [02:41] - Novalia47 | Link:

@Angelica
Jak zwykle szalenie merytoryczny quasi komentarz. Nie chcesz pamiętać  telewizyjnych konferencji prasowych Urbana z lat 80-tych, ale ich styl niczym nie różnił się od wpisów  naszego dra Mareczka, który jest okazem wybitnego zaczadzenia reżimową propagandą sukcesu. Co do wymykania się z rąk władzy, to słusznie piszesz,bo to przecież może dotyczyć tylko rządzących, a nie opozycji, co właśnie można zaobserwować.Ostatniego zdania Twoich bredni nie  komentuję, bona na takie cóś już nie ma komentarzy.
A przy okazji po raz kolejny pytam: czy Ty i Twoi współwyznawcy w ogóle macie pojęcie co to jest lewactwo czy tylko tak bezmyślnie powtarzacie jak papugi jedno za drugim?

Obrazek użytkownika angela

03-10-2018 [09:44] - angela | Link:

@Novalia, a o czym z wami dyskutowac, merytorycznie,  jak  wy nie uznajecie, nie chcecie widzieć  dobrych zmian zachodzacych w Polsce, a jednoczesnie szkodzicie Polsce, wysylacie skargi do instytucji europejskich.
Klamaliscie w dzien, w nocy..... .
Wasze istnienie na klamstwie zbudowane.
Powiedz tym awanturnikom na ulicy, niech nie wrzeszcza,  tylko metytorycznie rozmawiają. 
 

Obrazek użytkownika Novalia47

04-10-2018 [00:07] - Novalia47 | Link:

@Angela
Jesteś typową przedstawicielką żelbetonowego elektoratu PiS, pełną nienawiści i pogardy  do wszystkich mających inne poglądy (to takie chrześcijańskie, prawda?), powtarzająca jak papuga wszystkie slogany i hasła reżimowych mediów (np."Ulica i zagranica", jakby ta zagranica nie  miała własnych  wiadomości o Polsce),nie potrafiąca sama myśleć krytycznie, np., że jednym z fundamentów demokracji jest wolność wyrażania publicznie swoich poglądów czy żądań (awanturami nazywał to Urban w latach 80-ych). Być może wszystko to jest u Ciebie spowodowane jakąś frustracją wynikającą z niepowodzeń życiowych.  Warto jednak zastanowić się nad taką prostą prawdą, że  jeśli wszyscy wokół ci mówią, że jesteś pijana, więc połóż się i wytrzeźwiej, a ty będziesz uparcie twierdzić, że z tobą jest wszystko w najlepszym porządku. A skąd się bierze taka ruina wizerunki Polski w świecie cywilizowanym? W Polsce  są niszczone wszystkie  demokratyczne instytucje państwa, panuje coraz większy chaos prawny przez stałe poprawianie i zmienianie wydawanych ustaw, ale wg. Ciebie to zapewne wina opozycji. Teraz też  zwyzywasz mnie od lewaków, choć nadal nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie: co to jest lewactwo i na czym polega ?
 

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

02-10-2018 [18:34] - Andrzej-emeryt | Link:

Rozpatrując w kategorii: PRAWDA czy FAŁSZ napiszę :
PRAWDA : "....bo pretensje o zbyt wolne tempo reformy należy mieć do prezydenta i premiera, a nie do prezesa PiS-u, który nie ma władzy wykonawczej i jest na tym polu bezsilny. ".
FAŁSZ : Autor reform sądowych ( o SN i KRS ) obecnie obowiązujących - skutecznie zmieni sądownictwo w Polsce. Efekty dotychczasowe są mizerne o czym poniższy link ( część druga w zapowiedzi ). Boję się o uczciwość wyników wszystkich nadchodzących wyborów.
https://niezalezna.pl/238603-p...
               

Obrazek użytkownika paparazzi

02-10-2018 [23:38] - paparazzi | Link:

Bardzo dobrze napisane. Dziękuje za odwagę i ostrości w nazywaniu rzeczy po imieniu. Podzielam pańskie zdanie tylko nie umiem tak napisać. Pozdrawiam serdecznie.