Szpagat Patryka Jakiego

Wybory to zawody niekiedy przypominające ekstremalną formę gry w klasy. Czasem trzeba skakać w rozkroku.  Robiąc coraz większy rozkrok, Patryk Jaki wykonał w końcu ekwilibrystyczny szpagat. Mam na myśli oczywiście włączenie do swojej kampanii, jako najważniejszego alianta, lewicowego aktywisty z przeszłością w postkomunistycznej partii. 

Kandydat PiS liczy najwyraźniej na to, że jednoczesne pokrycie tak odległych od siebie kwadracików na polu gry, przyniesie mu zwycięstwo na ciężkim terenie, jakim jest stolica.  Biorąc pod uwagę skalę i prestiż batalii, spodziewać się należy, że zwerbowanie Guziała było nie tylko skonsultowane z centralą PiS, ale na pewno zaakceptowane.  Nie zdziwiłbym się, gdyby się nawet okazało, że pomysł przyszedł z „góry”.

Tego typu figury gimnastyczne rodzące przedziwne koalicje są metodą z powodzeniem stosowaną w polityce na całym świecie.  Politycy w niespodziewany dla wyborców sposób, i wydawałoby się nieoczekiwanie, zmieniają barwy partyjne sprawniej od kameleonów.

W wielu przypadkach strategia ta okazuje się skuteczna na krótką metę i w tym przypadku może rzeczywiście przynieść kandydatowi PiS zwycięstwo w walce o warszawską prezydenturę.
Pragnienie zwycięstwa w najbliższej batalii, bez oglądania się na długoterminowe koszty, jest jednak krótkowzroczne.  Chęć przyciągnięcia jak największej liczby wyborców nieuchronnie prowadzi do sytuacji, w której polityk lub całe ugrupowanie traci wyrazistość.  W chwili, gdy do tego dojdzie, pierwsi odchodzą wyborcy twardego elektoratu. 

Wtedy polityk może już liczyć tylko i wyłącznie na chwiejny grunt, jaki stanowi miękki elektorat, a więc wyborcy, którzy zabiorą swoje głosy w przypadku najdrobniejszego niepowodzenia, jakiejś afery lub choćby zachwiania się koniunktury ekonomicznej.

Schemat ten sprawdził się na naszej scenie już wielokrotnie. Wspomnieć można Unię Wolności, AWS, a ostatnio PO.  Kwadraciki na polu gry, na jakich te ugrupowania opierały swoją przyszłość, rozeszły się i stojący w szpagacie politycy razem z całą koalicją, runęli na ziemię.

Siłą partii Jarosława Kaczyńskiego był zawsze stabilny kurs światopoglądowy.  Ostatnio jednak coraz większy segment twardego elektoratu PiS uważa, że szpagat rządzącej partii, przyjmującej pod swoje skrzydła polityków skompromitowanych formacji, staje się nie do zniesienia. 

Czy dla zwycięstwa w Warszawie warto narażać wizerunek całej partii przed ważniejszymi wyborami parlamentarnymi w następnym roku?

=====

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Denker

17-09-2018 [08:31] - Denker | Link:

Sądząc po głosach niektórych blogerów na tym prawicowym bądź , co bądź portalu i zażartych wewnątrz środowiskowych awanturach alians Jakiego jest przynajmniej uzasadniony osiągnięciem ważnego celu. A czemu służą krytykanckie uwagi blogerów dodające paliwa różnistym rudym, łysym i wrogim, pokazujące brak spójności?

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-09-2018 [09:53] - Marek1taki | Link:

Sojusz PiSu z sojuszem lewicy nie jest może zawarty, ale jest publicznie konsumowany. Wszak PiS zrealizował co zrealizował w sposób skrajnie lewicowy.
Skoro politycy rozumieją się bez słów to i od słowa do słowa mogą się porozumieć.
Tak więc nie dziwi mnie, nawet nie mam pretensji, że swój lgnie do swojego, jak Jaki do Guziała.
Trzeba przyjąć do wiadomości, że możemy demokratycznie wybierać pod warunkiem, że kandydat (jeśli sam się nie zdradza z poglądów poprawnych) ma poparcie osoby deklarującej poparcie dla LGBT AGD i podobne. Jaki Jaki, taki i Trzaskowski. Jego zastępcą jest Paweł Rabiej - jawny pederasta. Kolejnym kandydatem jest Śpiewak trzeciej generacji.
Ich poglądy na własność kamienic warszawskich nie są zbyt rozbieżne. Zero dla właścicieli prawowitych, pochylenie się nad lokatorami z pieniędzy podatników, zarządzanie publiczne. To otwiera możliwości wielkie.

Obrazek użytkownika smieciu

17-09-2018 [12:17] - smieciu | Link:

To jest naprawdę fascynujące. Przecież jeśli trzeźwo spojrzeć to nie było bardziej lewackich rządów niż obecnie. Nawet Ziemkiewicz napisał fajny tekst o przygodach Rafała Wosia. Lewacy wyrzucają lewaków a prawica realizuje lewackie idee. Niesamowite jest że wystarczy że parę tekstów w mediach, Duda i Morawiecki (obaj bardzo silnie powiązani ze środowiskiem PO - UW) przyjmą paradę wojskową na placu zwycięstwa i co? Na tym polega prawicowość?
Przecież cała reszta, imigranci, poddaństwo wobec UE, Izraelowi itd. jest takie jak zawsze jeśli nie bardziej nachalne. No i PiS realizując te wszystkie + przebił wszystkich na drodze ku lewackiemu centralizmowi. CETA, nadanie nowych uprawnień służbom specjalnym, a niedługo wprowadzą ACTA. Tak jak RODO.

Wystarczy pokazać parę brzydkich mord w TV z domniemanego dawnego obozu władzy i już myślenie jest nie ważne. Naprawdę. Leming PeOwski był głupi ale co powiedzieć o PiSowskim? Czy ważne są idee? Zasady? Czy tylko lewackie srebrniki z 500+ i teatralna szopka realizowana przez jakiś naćpanych i znudzonych reżyserów?

Obrazek użytkownika Jan1797

17-09-2018 [21:07] - Jan1797 | Link:

Odpowiem Ci Anarchisto, co to jest prawicowość.
To jest przekonanie, długo nie usłyszysz, że na Twoje miejsce chlebodawca ma sześciuset
za bramą i jak Ci się nie podoba cztery złote na godzinę to fora ze ..... i budujący dla ptysi
lecz nie dla prawych widok kolejki do śmietnika przy wyjściu do pracy, rzeczywistość bez
komorników na moim osiedlu tylko dlatego, że zadłużenie spadło do 7% w bilansie sumarycznym
i 3% w bilansie kwartalnym.
Wydrukuj  proszę i zachowaj.
Pozdrawiam Jan
 

Obrazek użytkownika smieciu

17-09-2018 [22:03] - smieciu | Link:

Nie do końca rozumiem z tym zadłużeniem. Wie pan że w przyszłym roku musimy wydać ponad 100mld zł na spłatę zadłużenia? Które zresztą ciągle rośnie? Oczywiście nie będzie problemów ze spłatą bo ktoś tam kupi nasz nowy dług. Chyba że nie kupi.
Natomiast co do 500+ (o czym jak zgaduje pisze pan na początku) no to co? Co niby się zmieniło? Pan nie pójdzie do roboty bo rząd dał 500+ i czuje się pan lepszy. A co na to ci „źli” pracodawcy? Zabolało ich? Jak, skoro ten prawicowy rząd sprowadził Ukraińców ale okazuje się że to za mało i tysiące Azjatów już się szykuje to przyjazdu do nas.
Jak pan myśli. Tak już zawsze będzie? Oni będą pracować za grosze a rząd dopłacać do pana (tzn. jeśli posłusznie zrobi pan sobie dzieci) te 500zł?

Ja mogę się założyć, odszczekać jeśli będzie inaczej i co pan zechce że za rok, właśnie, najpóźniej w sierpniu 2019r. sielanka i mądrość tego rządu skończy się. Wyjdzie na czym polega rola tego rządu.

Obrazek użytkownika Jan1797

18-09-2018 [17:33] - Jan1797 | Link:

Opisany spadek zadłużenia dotyczy płatności na rzecz wspólnot mieszkaniowych.
W kwestii zadłużenia skarbu państwa proszę, spójrz na ostatni akapit artykułu i załączony link;
http://niewygodne.info.pl/arty...
Nie będę komentował, sam zrozumiesz. Nie wymagam żadnego odszczekiwania, wyjaśnię jedynie
nie dotyczy mnie 500+ a jego pozytywne efekty obserwuję przez okno, na osiedlu w moim mieście.
Płacę duże podatki i wymagam dbałości o wpłacone pieniądze. Rodzinne owszem otrzymałem
17 złotych na dziecko razy dwa, przez trzy miesiące w 1997 roku.
Jak było, jest tutaj (akapit środkowy); http://niewygodne.info.pl/arty...
Od zarania problemu uczestniczyłem w dyskusji o uchodźcach i migracji zarobkowej. Przypomnę tylko
o migracji w strefie Schengen i o postawie kilku euro baronów i współpracujących z nimi pracodawców.
Sieci wsparcia uchodźców, w ich penetracji lokalnych społeczności i organizacji wspólnot uchodźczych
nie powstają samoistnie i nie buduje ich rząd.
Pozdrawiam Jan

Obrazek użytkownika Czesław2

17-09-2018 [12:42] - Czesław2 | Link:

Jasne, tylko że lewica to nie komuniści.

Obrazek użytkownika Jan1797

17-09-2018 [21:16] - Jan1797 | Link:

Szanowny Marku, czy mam zrozumieć, że rąbanka kamieniczna oraz manipulacja
narzędziem wieczystego użytkowania, jest prawicowa? To nic nie znaczy, że Guział
faktycznie solo zainicjował procedurę odsunięcia od kamienic Poznania, Hanuś tej.
Mamy w perspektywie wybory do PE a tu proszę, jedyne akceptowalne skrzydło
liberalne do peosiów mruga; -) i to w momencie, gdy Anielka żąda likwidacji narodowej
ochrony granic, twierdząc, że Frontex wystarczy; -)
Larum, KRS zawiesili w prawach członka ENCJ a co będzie z karierą „naszego” tam przedstawiciela?
To wszystko serwuje się nam w dniu 17 września 2018 roku, raczej nie zapomnę :-(
Przypomnę 2015 rok; https://www.tvp.info/23174267/.....
Pozdrawiam Jan

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-09-2018 [21:27] - Marek1taki | Link:

Szanowny Janie,
Własność jako podstawa demokracji jest prawicowa, zatem pozbawienie własności, oszustwa pod pozorami reprywatyzacji, manipulacje prawem aby oddalić sprawowanie władzy nad własnością i inne matactwa nie mogą być przypisane prawicy. Nie wynika nic podobnego z moich słów.
Wskazałem na ideologiczny aspekt postaci związanych z wyborami prezydenta Warszawy. Zbyt wiele razy widzieliśmy kreowanie autorytetów aby pomijać milczeniem przewidywalne zagrożenia, bo to osoby podejmują decyzje. W tym administracyjne w sprawie nieruchomości i w sprawie udogodnień do kreowanych ideologicznie mniejszości.
Przekonania kandydatów i ich potencjalnych zastępców w sprawie zahamowania napływu migrantów i wysiedlania zagrażających porządkowi publicznemu (casus Joniego Danielsa) są przewidywalne i zbieżne. Tak samo w sprawach unijno-frontexowych wszyscy jak przyjdzie co do czego poprą wydawania pieniędzy na siły zbrojne niezależne od Polski, kosztem Wojska Polskiego. "Naszość" ma różne twarze.
Pozdrawiam Marek

Obrazek użytkownika Jan1797

19-09-2018 [19:55] - Jan1797 | Link:

>Własność jako podstawa demokracji jest prawicowa, zatem pozbawienie własności, oszustwa
pod pozorami reprywatyzacji, manipulacje prawem, aby oddalić sprawowanie władzy nad własnością
i inne matactwa nie mogą być przypisane prawicy. Nie wynika nic podobnego z moich słów.<
Szanowny Marku,
W sumie cieszę się z mojego błędu, otrzymałem w zamian jasną odpowiedź. Lecz czy nie martwi
zachowanie przygłupów w prowokacji anty obronnej, bo to, że anty pisowskiej, to już standard.

Gra Frontexem jest poważną sprawą, dzisiaj premier Orban zdecydowanie powiedział co o tym myśli.
O groźnej formie migracji pisałem Anarchiście, tu załączę link o migracji zarobkowej, podobnych
wyników jest kilkanaście tysięcy, firm kilkaset; https://www.pb.pl/holenderska-...
Pozdrawiam Jan

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-09-2018 [21:46] - Marek1taki | Link:

Jeśli PiS ze swoimi sojusznikami zachowuje się jak ruski troll to koalicja obronna jawi się jak zamiana okupacji.
Rosja nie musi się nami zajmować. Ma inną rolę wyznaczoną w tym rozdaniu historii.
Pozdrawiam, Marek

Obrazek użytkownika xena2012

17-09-2018 [11:05] - xena2012 | Link:

Niestety nie podał Pan szerzej zarzutów wobec tego Guziała innych niż tylko ogólnikowe ,,lewicowy aktywista z przeszłością w postkomunistycznej partii''.Należałoby usciślić czy był np.zamieszany we współpracę z mafią reprywatyzacyjną,był nieuczciwy,nieznający potrzeb Warszawy i dopiero pod tym kątem rozpatrywać i oceniać jego kandydaturę?   

Obrazek użytkownika Jabe

17-09-2018 [15:13] - Jabe | Link:

Lewica zwiera szeregi.

Obrazek użytkownika paparazzi

18-09-2018 [01:03] - paparazzi | Link:

Zwierylo ciebie tez. ;-)