Ludzie! Wystawcie buzie do słońca i nie wierzcie politykom!

Dedykowane wszelkiej maści beneficjentom
post-okrągłostołowej „Rzeczpospolitej Kłamców”
od lewa, przez środek do prawa

Podług „Wielkiej Encyklopedii Powszechnej PWN” (1969) „Utopia to - wizje idealnego społeczeństwa (…); wszelkie ideologie społeczno-polityczne, głoszące radykalne programy i postulaty przebudowy społeczeństwa (…), oparte na marzeniach o jakimś idealnym ustroju społecznym i na krytyce aktualnej rzeczywistości z punktu widzenia ogłoszonego ideału”. A podług tygodnika Marianne (2000): „Orwell w swoim < Roku 1984> dał opis takiego „ideału”. Natomiast P. Girard dodaje, że: „Wszyscy utopiści mają jedną cechę wspólną, a mianowicie przekonanie, iż tylko oni posiedli Prawdę, jedną i jedynie słuszną (…)”. Zaś Waldemar Łysiak (2004) w książce pt. <Rzeczpospolita kłamców. SALON> wprowadził jeszcze do nauk politycznych pojęcie utopiofilii, o której ów znakomity pisarz nie wiedząc jeszcze, jak trafnie pisał: - „każdy były komunista czy sympatyk komunizmu może dziś wzniośle tłumaczyć swój błąd”.

Jako, że coraz powszechniejsze w dzisiejszej polityce polskiej zjawisko utopiofilii rozpleniło się na tyle, iż zaczęło niebezpiecznie się zbliżać do granic debilnego absolutu, czego pierwszymi z brzegu przykładami mogą być urojone sny o Warszawie naszych marzeń Rafała Trzaskowskiego i Patryka Jaki; załgane bajania Grzegorza Schetyny, że tym razem po objęciu władzy Platforma już niczego nie ukradnie; a także nawijanie na okrągło ciemnemu ludowi przez pisowskich doktrynerów, że prokurator Piotrowicz tylko po to niegdyś wstąpił do PZPR-u by spełnić swoje marzenie o Polsce wolnej od komuny… – chyba Państwo rozumiecie, że ogarnięty lękiem, iż mogę rzeczywiście w te wszystkie pierdoły uwierzyć postanowiłem na początku września udać się na kilka dni do absolutnie wolnej od problemów doczesnych krainy słonecznej szczęśliwości, - czyli na Majorkę.

Wiedziony instynktem samozachowawczym, celem wyrównania tętna i nabycia sił do życia uciekłem na kilka dni z mojej ojczyzny, którą politycy zamienili w jeden wielki dom wariatów, a Rzeczpospolita, no właśnie, - która? - wkroczyła już w ostatnie stadium paranoidalnej schizofrenii zrodzonej z maniakalnej nienawiści wszystkich do wszystkich.

Gdy samolot oderwał się od płyty krakowskiego lotniska poczułem z ulgą, że zostawiam za sobą ten nasz polski szpital psychiatryczny, gdzie na Oddziale I ordynatorem jest Jarosław Kaczyński, zaś na Oddziale II tymczasowo ordynuje niejaki Schetyna, ale tylko do powrotu z brukselskiego szkolenia ordynatora Tuska, zaś pacjenci, jak w jakimś małpim gaju, od rana do nocy bez przerwy się wzajemnie naparzają, obrzucają wyzwiskami, opluwają, złorzeczą i oblewają na wizji fekaliami.  Na oddalającym się lądzie majaczyły tłumy rozwścieczonych feministek walczących na noże z walecznymi szwadronami spod znaku Ojca Dyrektora, a na barykadach błogosławione Beata Kępa i Marzena Wróbel biły się z lesbijkami o ustawę aborcyjną. W tyle zostawały postaci walczących ze sobą na zabój w sprawie ustaw sejmowych Joanny Sheuring-Wielgus, Kamili Gasiuk-Pichowicz, Beaty Mazurek, Krystyny Pawłowicz, Borysa Budki, Ryszarda Terleckiego, prezesów Rzeplińskiego i Gersdorf, nowych sędziów KRS-u, złotoustego premiera Morawieckiego i prezydenta Dudy, który jak ma zwyczaj czynić, - chanukowe świeczki pali.

Z lotniska na Majorce przewieziono mnie do hotelu sortu „All Inclusive”, gdzie czekało na mnie osiem basenów, każdy z barem typu „pełny wypas”, - nazwy oraz miejsca hotelu, w którym pracuje na kilkumiesięcznym kontrakcie moja córka nie zdradzę, by mnie być posądzonym o kryptoreklamę.  Powiem tylko, że przybyłem tam z Mamą mojej ukochanej jedynaczki, z którą jestem kilkanaście lat po rozwodzie, co bynajmniej nie przeszkadza temu, że wraz z ex-małżonką hołdujemy żelaznej zasadzie, iż rodzina jest najważniejsza.  Więc wszystko poszło wyśmienicie, a moje kobiety patrząc, jak śmigam od baru do baru  okrzyknęły mnie współczesnym „Ritz’em Śmigłym”.

I tak, z dnia na dzień, jak pisał Dygat, z krainy nadwiślańskiej smuty i bezinteresownej zawiści, - przeniosłem się w świat niemartwiących się o jutro ludzi szczęśliwych chwilą. Do tonącej w słońcu lazurowej krainy, gdzie ludzie wiedzą, że świt jest świtem, poranek porankiem, przedpołudnie przedpołudniem, południe południem, pora podwieczorku porą podwieczorku, wieczór wieczorem, a noc nie ma końca. Zaś z tym wszystkim idzie w parze, czego im najbardziej zazdroszczę, płynący z serca szczery uśmiech przyjaznych sobie ludzi, zarówno pewnych swego bogaczy, jak tych biedniejszych, bo jednym i drugim zdarza się czasem zwątpić, - ale kieliszek szlachetnego wina i darowane im przez Boga owoce morza przywracają wątpiącym pewność, że życie potrafi być piękne.

Dziś wróciłem stamtąd z butelką ichniego wina. Usiadłem w fotelu i włączyłem telewizor. Na TVN24 plują na PiS. Na TVP Info plują na Platformę. Z ekranu telewizora leje się strumieniami toksyczna nienawiść, agresja i mniemanie, że po nas choćby potop!

A mnie, przykro mi to mówić, przypomina się obrazoburczy (???) przebój Elektrycznych Gitar (UWAGA! Ponad 4 miliony wyświetleń) – vide: https://www.youtube.com/watch?... 

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-09-2018 [23:28] - Imć Waszeć | Link:

Chyba w tym przypadku Autorowi chodziło raczej o pojęcie dystopii czyli antyutopii. Zaś co do liczby odsłon na YT, to nie przywiązywałbym do tego większej wagi, bo są filmy mające ich miliardy. Ciekawostka niech będzie ten filmik, który linkowałem kiedyś na NB i miał chyba wtedy coś w granicach 500 mln, może nawet mniej, a już po dwóch miesiącach ma ponad 1.1 miliarda.

Gotye - Somebody That I Used To Know (feat. Kimbra): https://www.youtube.com/watch?...

A tu mamy "Wiz Khalifa - See You Again ft. Charlie Puth", który ma już 3.75 mld odsłon: https://www.youtube.com/watch?...
Jak widać mali szarzy bracia z leniwych blokowisk zachodniego świata kochają wielkich czarnych braci za to ich rytmiczne jąkanie ;)

Obrazek użytkownika Wisia

12-09-2018 [18:18] - Wisia | Link:

Ten samozwańczo "szarmancki"  bloger sam wciąż napędza liczniki tych najbardziej plugawych tekstów - dając do nich linki w swoich notkach! Bo przecież nie trzeba słuchać, a wystarczy przeczytać tytuł i już licznik liczy wejście...

Obrazek użytkownika paparazzi

11-09-2018 [00:32] - paparazzi | Link:

A pan drrrrrr. szuka przykladu Majorki, państwa żeby żyło się jak na wczasach. C'mon. Zycie jest historia opowiedziana przez wariata..... kto to napisali? Dla ułatwienia dodam W.S. Jedzie pan na Polskę a belki w oku swoim nie widzi. Tylko PiS może zmienić postkomunizm i nawyki sovieticusa. Innej opcji nie ma, Moze za 50 lat. „All Inclusive” już mi się znudziło bo spotykam takich jak pan drrrrr nie pejoratywnie ale z nawykami. Patrz zdjęcie. Ale dobrze ze piszesz, gloweczka.

Obrazek użytkownika xena2012

11-09-2018 [08:54] - xena2012 | Link:

Autor notki ma jednak coś z Wałęsy.....On też z upodobaniem zarzucał internet swoimi półnagimi fotkami z wakacji.No i te infantylne kaczuszki.......

Obrazek użytkownika Lektor

11-09-2018 [10:52] - Lektor | Link:

Czy PIS dotrzymuje obietnic z wyborów 2015 i czy warto tym politykom wierzyć ?! 
TAK  -  BRAWO PIS  za wspaniałe rządzenie krajem, za świetny rozwój gospodarki polskiej, za programy wspierające polskie rodziny, mieszkania dla ludzi młodych, pomoc dla rolników, seniorów i niepełnosprawnych, za działania na rzecz zwiększenia naszego bezpieczeństwa i zdrowia, za reformy, które wprowadzacie (obniżenie wieku emerytalnego, prokuratura, sądownictwo, emerytury ubeckie, i inne).
Program na przyszłość: Dalszy rozwój gospodarki, dalsze działania na rzecz naszego bezpieczeństwa (w tym: instalacja systemu Patriot, stała obecność wojsk amerykańskich w Polsce i przeniesienie dowództwa NATO do Poznania), szybszy rozwój programu „mieszkanie +”, dalsza pomoc dla rolników (ok. 1 mld tylko za straty związane z suczą, oraz polski Holding dla skupu owoców warzyw), seniorów i niepełnosprawnych, podwyżki emerytur, przyśpieszenie programu „dostępność +”), dalszy ciąg reformy zdrowia, rozruch inwestycji (w tym: przekop mierzei w Elblągu,  budowa autostrad m.in. Via Carpatia i CPK pod Warszawą, budowa dróg lokalnych, rozbudowa portów morskich, w tym przejętego od ukraińców portu Gdańskiego i przekopu mierzei wi+lanej, i żeglugi śródlądowej, itd, itd, itd.
I tak jak rząd PO i PSL na różne sposoby okradał Polaków  ,  tak rząd zjednoczonej prawicy dzieli się ze wszystkimi  Polakami  tym co wypracował i wyrwał z rąk mafii PO-PSL.

Wnioski musicie wyciągnąć sobie sami , a nie kierować się głupotami autora, który podobnie jak totalna opozycja niszczy wizerunek Polski z nienawiści do PIS..  Tak postępują po prostu zdrajcy narodu polskiego.
 

Obrazek użytkownika mjk1

11-09-2018 [12:21] - mjk1 | Link:

Ja p...e. Faktycznie jakbym lektora słyszał, lektora PZPR.

Obrazek użytkownika kukuo

11-09-2018 [14:54] - kukuo | Link:

Są tacy, co słyszą różne rzecz, zainteresuj się tym ...w trosce o własne zdrowie rzecz jasna...
A co do meritum - z czym się z poprzednikiem nie zgadzasz,  masz jakieś inne uwagi niż te, j.w?

Obrazek użytkownika mjk1

11-09-2018 [19:33] - mjk1 | Link:

Nie, nie mam uwag, ale zapewne nie uwierzysz, po prostu chce mi się płakać.

Obrazek użytkownika xena2012

12-09-2018 [17:47] - xena2012 | Link:

A kto Panu broni płakać?

Obrazek użytkownika ortodox

11-09-2018 [13:31] - ortodox | Link:

@Krzysztof Pasierbiewicz
Sądzę,iż jest najwyższa pora ,by wreszcie zaczął pan pisać poprawnie nazwisko pani poseł ...(gdy pańskie ktoś źle wpisze....pan się zżyma).Jeden z komentatorów zwrócił panu uwagę ,że Kępa to jest Saska .Nazwisko pani poseł to KEMPA...pan z uporem godnym lepszej sprawy dalej wypisuje nazwisko z błędem .ŻENUA jak mówi młodzież !

Obrazek użytkownika kukuo

11-09-2018 [15:01] - kukuo | Link:

Tak jakbym czytał - " Polskość  to nienormalność ".  Ciesz się Pan, że nie miałeś tam ze sobą Grażyn i Januszów
Ps. Zdziecinniałeś gościu do reszty

Obrazek użytkownika Wisia

12-09-2018 [18:29] - Wisia | Link:

(...) Powiem tylko, że przybyłem tam z Mamą mojej ukochanej jedynaczki, z którą jestem kilkanaście lat po rozwodzie, co bynajmniej nie przeszkadza temu, że wraz z ex-małżonką hołdujemy żelaznej zasadzie, iż rodzina jest najważniejsza. (..) to całkiem tak, jak osoba dwukrotnie skazana za jazdę po pijanemu, wyznaje żelazną zasadę, ze jeździć mogą tylko trzeźwi!  ....