Na gorąco

Refleksja po obejrzeniu defilady warszawskiej z okazji Dnia Wojska Polskiego.
Defilada była piękna. W 1918 r. prawie wszyscy Polacy chcieli Niepodległej. W tym samym roku Piłsudskiego poparli wszyscy, nawet komuniści. Nie chcieliśmy wówczas żadnego obcego „wyzwolenia”. Był duch walki o Niepodległą.
W okresie „Solidarności” też był duch, ale nie było niepodległości ducha. Po 1989 r. energia została skierowana nie na odbudowę państwa i wspólnego dobra, lecz na wyjazd na Zachód. I ogólnie – w 1918 r. panował duch walki, dziś panuje duch ucieczki.
I właśnie ten czynnik trzeba wziąć pod uwagę planując każde przyszłe polskie rozwiązanie. Bez własnej doktryny obronnej, gospodarczej i kulturowej, nie zachęcimy młodych Polaków ani do powrotu, ani do odbudowy państwa. Ryby mają na Zachodzie, w Polsce nie mają wędki.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

15-08-2018 [23:25] - Lektor | Link:

Wiesz co Rysiu, no nie jest to najlepsza reflaksja po obejrzeniu defilady, oprócz pierwszego zdania. Inaczej mówiąc, mógöbyś się bardziej wysilić.  Pozwolisz, że nie będę komentował twojej refleksji, bo to ani kupy ani ... się nie trzyma.
Rysiu, napisz coś ciekawszego. Poprzednie twije notki czytaliśmy z zachwytem. Postaraj się.
 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

16-08-2018 [13:21] - Ryszard Surmacz | Link:

Cha cha cha... Wpis jak wpis, jeden lepszy, drugi gorszy. Gdybym chciał Ci odpowiedzieć w Twoim stylu zaproponowałbym: Ci założyć majtki i przestać ćpać. Ale ogólnie, jak Pan chce komentować, to proszą zachować jakiś poziom. Tyle.

Obrazek użytkownika Lektor

16-08-2018 [20:25] - Lektor | Link:

Widzisz Rysiu, napisałem ci kilka słów prawdy, a ty od razu z grubej rury. No skąd ty chłopie wiesz, że ja chodzę bez majtek i ćpię ?!
Jeśli chodzi o poziom czy styl  panie Rysiu to:  Jak mnie coś wkurwia, to piszę, że mnie coś wkurwia, a nie że mój duch na rozżarzone węgle gołą dupą usiadł !   Akurat ta twoja notka jest do dupy !
 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

16-08-2018 [22:07] - Ryszard Surmacz | Link:

Nie było żadnej grubej rury, dostosowałem się tylko do poziomu wpisu. A tak ogólnie, to ja decyduje z kim jestem na "ty". Jak się nie poprawisz lektorku, to nie będziemy gadać. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-08-2018 [18:47] - Imć Waszeć | Link:

Widziałem żenującą scenę, jak wielogwiazdkowy generał o twarzy beksy latał od stacji do stacji, od studia do studia i narzekał na to, że nie umie obronić Polski, a armia jest w tragicznym stanie. Twierdził przynajmniej, że armia osłabła dopiero po zrobieniu ministrem Macierewicza, bo - cytuję z pamięci - "WOT zabrały karabiny armii, a poza tym nigdy żaden WOT nie zwiększył siły obronnej państwa". Ja nie wiem co ci ludzie tam piją, ale powinni to ograniczyć, za to wiem, że sojusznik robi z nas jaja, utwierdzając takich kolesi w ich poronionych racjach.

PS: Są różne oblicza muzyki: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

16-08-2018 [21:03] - Ryszard Surmacz | Link:

Ja też go widziałem, ale nie on jeden.
Dzięki za podesłanie mi tego kawałka. Początek jest bardzo interesujący. Kiedyś takiej słuchałem. Nazbierałem trochę na płytkach i był moment, że diabli je wzięli. Ale muzyka kosmosu ma w sobie kod początków życia. To coś niesamowitego. I tu będę się upierał, rytm przeszkadza - jest ingerencją człowieka w kosmos i zakłóca jakąś prawdę, jakąś jego ciszę. Ta muzyka (bez rytmów) pobudza mózg. Rytm jest symbolem zła i walki, który burzy naturalny proces.
Być może potrzeba takiej muzyki jest jakimś procesem obronnym przed wariactwem tego świata; jakimiś akordami dezorientacji i poszukiwania. A być może to jakieś echo nieśmiertelnej duszy... W każdym bądź razie coś takiego. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-08-2018 [16:35] - Imć Waszeć | Link:

W kwestii państwa i narodu polecam serię wykładów tego człowieka: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

17-08-2018 [19:20] - Ryszard Surmacz | Link:

Dzięki. No tak, jesteśmy, jak w końcowym okresie zaborów, na etapie formułowania narodu, skrzykiwania się, liczenia, zbierania w kupki, tłumaczenia co to jest naród, co to jest państwo, co to jest budżet itd. I co ciekawe, tej przypadłości, nie zauważamy. Doją nas, jak dzikie krowy, a my ryczymy, że jeszcze za mało doją. Jak wydoją, to zarżną...
Już od jakiegoś czasu obserwuje to, co robi Rola i muszę przyznać, że to wielka rzecz. Zaprasza ważne osoby, i tu jest ta jego wielka rola, natomiast on sam jest, jakby z innego świata. Pawłowski swoją wypowiedź potraktował jako wykład. I to jest jego słaby punkt. Ale ważne, że chciał.