Wojna dwóch subkultur o wynik zbliżających się wyborów

Nowa władza dobrej zmiany wciąż trzyma się mocno, lecz totalna opozycja nie składa broni.

Walka toczy się na wielu frontach, że wymienię tylko potyczki telewizyjne: TVP Info kontra TVN24; „W tyle wizji” kontra „Szkło Kontaktowe”; „Kropka nad i” kontra „Minęła dwudziesta”… i tak dalej, i tak dalej, - gdzie kampania przed wyborami parlamentarnymi 2019 trwa w najlepsze od jesieni 2015.

Ale nie wiem, czy się Państwo ze mną zgodzicie, że życie pokazuje, iż kultura wysoka już dogorywa, a zarówno partia rządząca, jak i opozycja totalna zrezygnowały z walki o głosy wyborcze zmarginalizowanej inteligencji stawiając w zamian na głosy „ciemnego luda”, a mówiąc dokładniej dwu wartych siebie subkultur, z których jedną na swój prywatny użytek nazywam „subkulturą owsiakową”, drugą zaś „subkulturą niejakiego Kury”. 

Znakiem firmowym „subkultury owsiakowej” stał się właśnie rozpoczęty wczoraj Festiwal PolAndRock (dawniej Woodstock), natomiast marką „subkultury niejakiego Kury” jest Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

Jak dotąd największym przebojem muzycznym „subkultury owsiakowej” była ta piosenka – vide: https://www.youtube.com/watch?...
natomiast na tegoroczny hit „subkultury niejakiego Kury” telewizja publiczna z uporem maniaka lansowała ten oto mundialowy szlagier – vide:
https://www.youtube.com/watch?... 

A teraz do rzeczy.

Moim zdaniem o wyniku wyborów parlamentarnych 2019 zdecydują głosy ludzi młodych i bardzo młodych. I dlatego mam do Państwa pytanie, - która z rzeczonych młodzieżowych imprez przeciągnie na swoją stronę młode pokolenie?

Dlaczego o to pytam?

Bo moim zdaniem najgorszym, co mogłoby obecnie spotkać Polskę byłby powrót do władzy ober-majstrów od cmentarnych negocjacji i kręcenia lodów, czyli Platformy Obywatelskiej w koalicji z KOD-em.

Wszakże, na mój gust Maryla Rodowicz raczej blado i powiedzmy szczerze śmiesznie wypada w konfrontacji z Marią Peszek – a Jarosław Kaczyński, póki jeszcze nie jest za późno, powinien bezzwłocznie wysłać niejakiego Kurę na zieloną trawkę.

Dlaczego?

Bo urodziłem się pod koniec wojny i przeżyłem 50 lat komuny, więc mam podstawy, by powiedzieć, iż takiej masakry jak tegoroczne Opole jeszcze nigdy nie widziałem! To już chyba lepiej bywało na festiwalach w Kołobrzegu i Zielonej Górze w czasach wczesnego Gierka. No i ta piosenka, która wygrała mundialowy konkurs, w której kilkanaście razy powtarza się sztandarowe hasło komuny "w jedności siła!" Rany Boskie! Jak żyję takiej wiochy nie widziałem. Szmira i bezguście obrażające inteligencję i kaleczące estetyczną wrażliwość. Sorry, ale nigdy nie dam przyzwolenia, by przy aprobacie ministra kultury niejaki Kura dokonywał takiej degradacji dobrego smaku i gustu artystycznego Polaków. Szczególnie tych młodych. Bo taką propagandową szmirą odwodzi się Polaków od kultury wysokiej, co przeczy misji wychowawczej telewizji publicznej.

To, co robi Jerzy Owsiak w Kostrzynie również nie jest kulturą wysoką i powiedzmy sobie szczerze stało się już jawną walką polityczną zdychającej opozycji rozpoczętą z niespotykanym dotąd impetem przeciwko partii Jarosława Kaczyńskiego - czytaj: https://www.salon24.pl/newsroo..., ale on przynajmniej mówi wprost: „róbta, co chceta” i nie podpina się pod hasło BÓG HONOR OJCZYZNA, jak ma zwyczaj czynić bezobciachowy propagandowy watażka, niejaki Kura.

W oczekiwaniu na komentarze serdecznie Państwa pozdrawiam,

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Uprzejmie proszę zarówno zwolenników partii rządzącej, jak totalnej opozycji o trzymanie się tematu notki i niewykorzystywanie jej, do hejterskich ataków na oponentów politycznych.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika paparazzi

05-08-2018 [02:20] - paparazzi | Link:

Motto - Krzysiu główeczka, pamiętasz?. Pierwsze , kocham pana panie Krzysiu / Sułku/ . Wy oddani "Prawdzie"gazeta, zgoda./ młodzi nie wiedza o co chodzi/, ale dobrze ze się pan przyznaje. To jest silny charakter, jak Pawka Morozof. "On przynajmniej mówi wprost: „róbta, co chceta” i nie podpina się pod hasło BÓG HONOR OJCZYZNA". Czy wy zdajecie sobie jakie brednie piszecie? Jak nisko trzeba intelektualnie upaść, panie oddany gazetce "PRAWDZIE". Kiedy czytałem pana wpisy bo mógł się człowiek czegoś spodziewać a teraz, DNO.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

05-08-2018 [08:03] - Trotelreiner | Link:

Dno i owszem...ale dopóki przynosi zysk portalowi [reklamy,kilkalność,wejścia na portal,logowanie] to jest hołubiony i noszony na rękach.
W tym biznesie nie chodzi o nic...tylko o forsę...a echotvn24....pomimo swej coraz większej ułomnosci....zapewnia zysk.
Tak jak tańczący słoń w cyrku....latający błazen kopnięty w zadek...i wylewanie szamba komuś na podwórko...śmieszne?! No pewnie...

Obrazek użytkownika Jabe

05-08-2018 [07:07] - Jabe | Link:

Spotkałem się z opinią, że telewizja państwowa jest obecnie telewizją jednego widza – Jarosława Kaczyńskiego. Obawiam się jednak, że ów nie ma telewizora.

Przy okazji: jak się dowiaduję, Wydarzenia w Polsacie właśnie wyprzedziły Wiadomości TVP, które oglądają już chyba tylko sklerotycy przywykli jeszcze za komuny, że jest tylko jeden dziennik telewizyjny.

Obrazek użytkownika Lektor

05-08-2018 [11:23] - Lektor | Link:

Dobrze Jabe, dobrze. Twoje komentarze są coraz lepsze. Z tego też względu podaje cię jako kandydata na Ministra do rządu cieni  Sketyny i PO. Brawo Jabe !

Obrazek użytkownika Lektor

05-08-2018 [11:07] - Lektor | Link:

" Ale nie wiem, czy się Państwo ze mną zgodzicie " - NIE, nie zgodzimy się !!!

Coraz częściej czytam notki lub dłuższe artykuły, które straszą nas, że błędy czynione przez PIS mogą powodować wygraną PO w kolejnych wyborach parlamentarnych w 2019. Ci tzw. straszaki to głupki nie rozumiejący polityki.
Polacy mówią: Do trzech razy sztuka !   Pierwszy raz, po rozpadzie komunizmu w Polsce, oszukano Polaków przy okrągłym stole. Drugi raz oszkali Polaków przestępcy, zdrajcy i kłamcy z PO i PSL w czasie 8 lat ich rządów. I wreszcie trzeci raz – nie, nie damy się -  my Polacy - wyruchać po raz tzreci, bo do trzech razy sztuka.
Ufamy PIS i zjednoczonej prawicy, bo ci ludzie chcą nic innego tylko dobrego dla nas i dla Polski !!!  PIS to partia ludzi uczciwych i zaufanych, nieskorumpowanych o żelaznych konsekwencjach w tych sprawach, ludzi patriotycznych, odważnych i honorowych, pracowitych, uznających prawo do życia od poczęcia i wiarę katolicką. A przywódcy PIS J. Kaczyński i premier Morawiecki to najlepsi stratedzy i politycy w dziejach Rzeczpospolitej.
BRAWO PIS !!!
Do PiS-u można mieć parę uwag – nie ma władzy idealnej, trzeba jednak wziąć pod uwagę warunki w jakich przyszło im rządzić. Przeprowadzanie jakichkolwiek reform,  oczekiwanych przez społeczeństwo, jest bardzo trudne. Z tego powodu sposób ich przeprowadzania – procedowanie w Sejmie – nie zawsze jest takie, jakiego można by oczekiwać. 
Pomyślmy jednak sobie o ile szybciej i sprawniej  byłoby możliwe przeprowadzanie niezbędnych reform bez tej post-peerelowskiej gangreny i tych agresywnych dzikusów przepełnionych nienawiścią do Polski i do idei naprawy naszego państwa.Totalna, destrukcyjna i targowicka opozycja,  powiązana z lewackimi strukturami UE robi wszystko, by legalnie wybranej władzy rządzenie uniemożliwić, a rząd obalić.!  Odetnijmy się od nich raz na zawsze, i nie wybierajmy przestępców i przygłupów by nami rządzili !!!   A najwyższy czas uwolnić sejm od tego całego barachła.

A ta młodzież Owsika na PolAndRock  w Kostrzynie naćpie się w dniu wyborów, albo zagrzeje dopalaczami i to wszystko. Zaś intelygencja, mamy nadzieję, potrafi rozróżnić dobro od zła.
 

Obrazek użytkownika xena2012

05-08-2018 [11:34] - xena2012 | Link:

Zamiast patosu może lepiej przedstawi Pan co rozumie pod nazwa kultura wysoka i co Pan sam w tej walce o wysokość kultury proponuje.Już bowiem samo porównanie festiwalu w Opolu czy dziwacznych wystepów w Kostrzyniu jest trudne z uwagi na rónorodność -w Opolu wystepy muzyczne lepsze czy gorsze w wykonaniu piosenkarzy lepszych czy gorszych ,u Owsiaka taplanie sie w blocie, awantury samego Owsiaka(w tym roku ze Strażą Pożarną),występy grubaski z TVN czy gen Różańskiego.Nie sledzę tego pseudofestiwalu bo może i bazyliszkowata Gersdorf tam tez się pojawiła.Myślę,że starał sie Pan dopiec TVP i Kurskiemu,kolejny raz obśmiac hasło Bóg ,Honor ,Ojczyzna a tego pajaca w czerwonych majtkach dał w notce tylko na odczepkę,delikatnie i z sympatią.

Obrazek użytkownika spike

05-08-2018 [12:49] - spike | Link:

Echo - "Moim zdaniem o wyniku wyborów parlamentarnych 2019 zdecydują głosy ludzi młodych i bardzo młodych. I dlatego mam do Państwa pytanie, - która z rzeczonych młodzieżowych imprez przeciągnie na swoją stronę młode pokolenie?"

Mimo sędziwego już wieku, nic mądrości nie przybyło, a powinno, u Owsiaka od lat taplają się "młodzi i głupi", a mimo wszystko PiS miał wysokie notowania i w końcu doszedł do władzy, bliskiej absolutnej, wiem od osób tam bywających, że uczestnikami są też zwolennicy PiS. 
Jak ogłoszą wyniki wyborów, nie zapij się Pan na śmierć (mimo wszystko szkoda by było), jak PiS uzyska większość konstytucyjną, też dzięki "owsiakowcom".

PS
znamienne jest, że nie atakuje Pan prowadzących programy w TVPinfo, a Kurskiego, a TVN czy Polsat pomija właścicieli, a nawet prowadzących.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

05-08-2018 [12:54] - Roz Sądek | Link:

Mieszkając w terenie, pracujac w terenie i spędzając urlop terenie nie sposób przyznać choć częściwej racji autorowi notki. Nachalna telewizyjna propaganda TVP jest tak przesadna i nieziemska, że głowami kiwają już nawet poważnie nawalone terenowe alfy i omegi. Ostatnie - kilkudniowe tłumaczenie się policji z użycia gazu wobec agresywnego tłumu,o przelało czarę goryczy nawet u tych ostatnich, najbardziej zatwardziałych, wierzących nie tylko w dobrą, ale nawet jakąkolwiek zmianę.
Jeśli "od natychmiast" nic się nie zmieni, a koalicja PO zagwarantuje Polakom przed wyborami,  - a zrobią to bo mają zawodowców od PR, to co dziś dostają od PISu, - to wygra wybory. 
Aha, spora liczba ludzi w terenie nie pójdzie tym razem na wybory. Uważają, że wszystkie kombinacje i permutacje w tym zbiorze  już się wyczerpały.
 

Obrazek użytkownika Lektor

05-08-2018 [13:39] - Lektor | Link:

Panie Roz, pan piszesz bzdury. Przeczytaj sobie pan mój wpis p.t. do trzech razy sztuka, a zrozumiesz pan, że PO nie zagwarantuje nic Polakom w wyborach 2019. Panie ile można wierzyć kłamcom ?!
 A co chciałby pan, aby się od natychmiast zmieniło ?!!  Może marzy się panu, aby PIS odstąpił od reformy wymiaru niesprawiedliwości ?!!  Panie, straszyć to my, ale nie nas !!!

Obrazek użytkownika Słoń Podwawelski

06-08-2018 [23:45] - Słoń Podwawelski | Link:

Ach, te upały!!! We łbie Krzysia rewolucja. Przegrzanie!!!