Partia, z nią marzyć, to najpiękniejsze, co może się zdarzyć

Wczoraj oglądałem do późnych godzin nocnych posiedzenie komisji sejmowej, a dziś śledzę obrady Sejmu nad pisowskimi ustawami sądowymi. 
I przykro mi to mówić, lecz teraz widzę, że jak jesienią 2015 po zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości, w notce pt. „Psychologia zamachu „elit” III RP na nową władzę” – vide: https://www.salon24.pl/u/salon... , - wspierając pisowską reformę sądownictwa pisałem, cytuję:

Trzeba sobie powiedzieć jasno, że to, co się obecnie dzieje w Polsce to nie jest, jak pokrętnie wmawia się Polakom walka nowej opozycji z błędami nowej władzy, lecz frontalny i bezpardonowy atak na rząd PIS-u i Prezydenta Dudę stymulowany przez lewackie media, post-komunistyczny Trybunał Konstytucyjny, a także urażone w swej dumie i bucie uniwersyteckie „elity” podwawelskiego Krakówka i mazowieckiej Warszawki, do których zaczynają dołączać satelickie uczelnie w całym kraju. Bo w tym noszącym znamiona zamachu stanu uderzeniu w nowy rząd i nowego Prezydenta postanowiono wykorzystać uniwersytety, gdzie pod osłoną uczelnianej autonomii opracowuje się mechanizm tego zamachu, a do realizacji tego puczu zdecydowano się także spożytkować etos niezawisłości i niepodważalności orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. Otóż moim zdaniem jedną z najważniejszych, o ile nie najważniejszą przyczyną tego histerycznego ataku na nową władzę PiS-u jest trauma „elit” III RP po przegraniu wyborów prezydenckich i parlamentarnych. (…) Co zatem robić? Otóż w pierwszej kolejności trzeba zreformować media i sądy. Powtarzam zreformować, a nie przejąć jak straszą post-komunistyczne demony…”, koniec cytatu,

- do głowy by mi nie przyszło, że Jacek Kurski upodobni Dziennik w publicznej TVP1 do wiadomości Radia Erywań, a Jarosław Kaczyński legalistycznymi twarzami Prawa i Sprawiedliwości zrobi watażkę o pezetpeerowskim rodowodzie posła Stanisława Piotrowicza wraz z podbijającą mu bębenek posłanką Krystyną Pawłowicz.

Powiem więcej.  W czerwcu 2011 w notce pt. „Nawet za komuny” – vide: https://www.salon24.pl/u/salon... tak pisałem o rządach Platformy Obywatelskiej, cytuję:

„Jak patrzę na te wszystkie świństwa, które od dłuższego czasu wyrządza Polsce Platforma, gdy widzę jak wyłącza kolejne hamulce w parciu do przejęcia władzy absolutnej i mono-partyjnego zarządzania państwem, coraz częściej myślę, że chyba nawet za komuny nie było aż tak źle z Rzeczypospolitą. I żeby wszystko było jasne. Komunistów nie cierpiałem każdą cząstką duszy, bo mi wykończyli ojca. Ale muszę sprawiedliwie przyznać, że czerwoni przynajmniej stwarzali pozory, że liczą się z ludźmi. Natomiast arogancja, bezczelność, hucpa, grubiaństwo i buta Platformy sprawiają, iż coraz częściej dochodzę do wniosku, iż ta partia w pomiataniu ludźmi posuwa się znacznie dalej, niż niegdyś Polska Zjednoczona Partia Robotnicza. Platforma wygrała wybory, bo miało być lepiej i inaczej. A co mamy, każde dziecko widzi. Co tam Polska. Co tam Bóg, honor i ojczyzna. Co tam narodowa pamięć i dziedzictwo kultury. Co tam przyzwoitość. Ważne jest tylko by utrzymać władzę. Zdeptano polityczny obyczaj. W dążeniu do partyjnej hegemonii nie ma już poczucia wstydu. Nastało prawo dżungli. Kto silniejszy, ten lepszy. Cham chama chamem pogania. Wszystkie chwyty dozwolone. Byle rządzić! Zagarnąć jak najwięcej stanowisk! Obsadzić przyczółki. Usunąć niewygodnych, choćby byli genialnymi fachowcami!...”, koniec cytatu.

I co?

W roku 2015 Platforma przegrała wybory, a władzę przejęło Prawo i Sprawiedliwość. No i po trzech latach rządzenia partia Jarosława Kaczyńskiego robi prawie dokładnie to samo, co przed nimi robiła partia Donalda Tuska. Bo mamy rok 2018, a PiS rządzi podług schematu, który się nie zmienił od czasów gomułkowskich, czyli: „Partia siłą przewodnią narodu” – „Propaganda sukcesu” – „Chleba i igrzysk” – „Cenzura zastąpiona terrorem tym razem prawicowej poprawności politycznej” – „Demonstracja siły” – „Front jedności narodu na straży polityki partii”.

Dlaczego tak uważam?

Bo to, co wyprawia PiS wprowadzając reformę sądową, mam na myśli nie cel, który uważam za słuszny, lecz sposób i formę reformowania polskiego sądownictwa, - stoi w drastycznej sprzeczności z etosem wielowiekowej tradycji polskiego parlamentaryzmu. Sejm ogrodzony zasiekami, rewizje przy wjeździe, skuwanie przez policję protestujących, - a towarzysz Piotrowicz szantażuje posłów, że jak nie spokornieją to im da tylko 30 sekund na wypowiedź, albo całkiem głos odbierze! No i ta przekraczająca elementarne zasady przyzwoitości nieznośna buta marszałka Sejmu i jego pisowskich wice-marszałków. Tak się nie robi Panie i Panowie! Ja nie na taki PiS głosowałem!

Czy mam prawo to mówić? Uważam, że tak, gdyż urodziłem się rok przed Konferencją Jałtańską, na której Churchill i Roosvelt odsprzedali Polskę Stalinowi i pamiętam jeszcze, iż w podobny sposób, jak to dzisiaj czyni PiS, procedowali ustawy sejmowe ludzie Gomułki i Moczara – patrz pierwsze zdjęcie w galerii fotografii nad notką.

Więc uczciwie zapowiadam, że jeśli PiS się nie opamięta i nie odstąpi od tego rodzaju nieprzyzwoitych praktyk, to ja w roku 2019 zostanę w domu i nie wezmę udziału w wyborach. Wszakże zastrzegam sobie odstąpienie od tej deklaracji na okoliczność, że na polskiej scenie politycznej pojawi się w międzyczasie całkowicie nowa jakość polityczna.

A tym, zarówno z obozu aktualnie rządzącego, jak dzisiejszej opozycji totalnej, którzy mnie teraz oplują i wyleją mi na głowę hektolitry pomyj i fekaliów przypomnę pewien, jak życie pokazuje „wiecznie żywy” wiersz Juliana Tuwima, w którym każdy z wymienionych znajdzie stosowną dla siebie zwrotkę:

„Wiersz, w którym autor grzecznie, ale stanowczo
uprasza liczne zastępy bliźnich, aby go w dupę pocałowali

Absztyfikanci Grubej Berty
I katowickie węglokopy,
I borysławskie naftowierty,
I lodzermensche, bycze chłopy.
Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajką wytwornych pind na kupę,
Rębajły, franty, zabijaki,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

Item aryjskie rzeczoznawce,
Wypierdy germańskiego ducha
(Gdy swoją krew i waszą sprawdzę,
Wierzcie mi – jedna będzie jucha).
Karne pętaki i szturmowcy,
Zuchy z Makabi czy z Owupe,
I rekordziści, i sportowcy,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.\

Socjały nudne i ponure,
Pedeki, neokatoliki,
Podskakiwacze pod kulturę,
Czciciele radia i fizyki,
Uczone małpy, ścisłowiedy,
Co oglądacie świat przez lupę
I wszystko wiecie: co, jak, kiedy,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

Item ów belfer szkoły żeńskiej,
Co dużo chciałby, a nie może,
Item profesor Cy… wileński
(Pan wie już za co, profesorze!)
I ty, za młodu niedorżnięta,
Megiero, co masz taki tupet,
Że szczujesz na mnie swe szczenięta;
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

I ty, fortuny skurwysynu,
Gówniarzu uperfumowany,
Co splendor oraz spleen Londynu
Nosisz na gębie zakazanej,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

Item Syjontki palestyńskie, (*)
Haluce, co lejecie tkliwie
Starozakonne łzy kretyńskie,
Że „szumią jodły w Tel-Avivie”,
I wszechsłowiańscy marzyciele,
Zebrani w malowniczą trupę
Z byle mistycznym kpem na czele,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

Item ględziarze i bajdury,
Ciągnący z nieba grubą rentę,
O, łapiduchy z Jasnej Góry,
Z Góry Kalwarii parchy święte,
I ty, księżuniu, co kutasa
Zawiązanego masz na supeł,
Żeby ci czasem nie pohasał,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

I wy, o których zapomniałem,
Lub pominąłem was przez litość,
Albo dlatego, że się bałem,
Albo, że taka was obfitość,
I ty, cenzorze, co za wiersz ten
Zapewne skarzesz mnie na ciupę,
I żem się stał świntuchów hersztem,
Całujcie mnie wszyscy w dupę!...”, koniec cytatu.

Zaś panu Jarosławowi Kaczyńskiemu i panu Stanisławowi Piotrowiczowi – patrz drugie zdjęcie w galerii fotografii, - dedykuję pewien wstydliwy wierszyk autorstwa Wisławy Szymborskiej:

„Partia,
należeć do niej,
z nią działać, z nią marzyć,
z nią w planach nieulękłych, z nią w trosce bezsennej,
wierz mi, to najpiękniejsze,
co może się zdarzyć....", koniec cytatu.

Na szczęście Sejm będzie miał teraz przerwę letnią, więc wszystkim bez wyjątku Gościom i komentatorom mojego blogu spokojnych, miłych i słonecznych wakacji życzę.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
I jeszcze mam okolicznościową piosenkę dla posła profesora Terleckiego:

Krakowiaczek jeden
miał koników siedem,
pojechał na wojnę,
został mu się jeden.
 
Siedem lat wojował,
szabli nie wyjmował,
szabla zardzewiała,
wojny nie widziała…

A tu więcej na ten temat – vide: https://www.salon24.pl/u/salon... 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

21-07-2018 [07:51] - Jabe | Link:

Gdzie ma Pan prawicową poprawność polityczną? Chodzi mi o przymiotnik.

Obrazek użytkownika Lektor

21-07-2018 [11:07] - Lektor | Link:

Nazwijmy ich wreszcie po imieniu !!!
Twierdzę z całkowitą odpowiedzialnością, że politycy PO i PSL to przestępcy zaś politycy Now. to wyedukowane przygłupy !  Polacy !  Odetnijmy się od tej cholernej totalnej opozycji raz na zawsze. Po co nam ich opinie, skoro wszystko totalnie negują ? 
Nie zgódźmy się na wspólne świętowanie z oszustami, głupami i zdrajcami i tymi, którzy chcą zrównać zboczków z tradycyjną polską rodziną, a do tego zabijać nienarodzone dzieci. Nie zgódźmy się na wspólne świętowanie z nienawidzącymi ludzi o innych poglądach politycznych, i nienawiść tego parszywego lewactwa do Kościoła:
- mówmy głośno o nich jako o przestępcach,
- mówmy o nich głośno jako o zdrajcach. To oni głosują w PE za sankcjami przeciwko Polsce,
- nie zapraszajmy tych zdrajców narodu polskiego na rocznice i święta państwowe. Zdrajcy nie powinni w nich uczestniczyć ,
- nie zapraszajmy ich do programów telewizyjnych czy radiowych, bo oni nie mają nam nic do powiedzenia oprócz kłamstw,
To za ich rządów doszło w historii Polski do największych oszustw narodu polskiego:
- tylko w ciągu 3 dni ukradli Polakom 153 MLD z OFE beszczeszcząc Kostytucję,
- przyzwolili mafiom watowskim PO i PSL wykraść ponad 250 MLD z budżetu państwa,
- tylko w przeciągu 8 lat naliczyliśmy ponad 42 afery złodziejskie i korupcyjne,
- to za ich rządów jednych Polaków wyrzucano z ich domów i mieszkań (złodziejska reprywatyzacja), innych grabiono z oszczędności (Amber Gold, GetBack).

Ktoś zapyta, jeśli to przestępcy to dlaczego nie siedzą ?  Ano dlatego, że inna nadzwyczajna kasta przestępców będzie ich sądzić i uniewinniać. Tak ! To nie kto inny jak Rzepliński ze swoją świtą TK wydali wyrok, że kradzież miliardów z OFE było legalne ?!  Niestety, musimy czekać do końca pełnej reformy tej kasty, aby sprawiedliwości stało się zadość.
 

Obrazek użytkownika Jabe

21-07-2018 [11:30] - Jabe | Link:

Co się stało z resztą pieniędzy z OFE?

Kogo „nadzwyczajna kasta” dotąd uniewinniła?

Obrazek użytkownika Bona

21-07-2018 [12:26] - Bona | Link:

to sią zapytam kogo ukarała?

Obrazek użytkownika Jabe

21-07-2018 [14:02] - Jabe | Link:

Prokuratura jest od lat w rękach obecnej władzy. I co?

Obrazek użytkownika Lektor

21-07-2018 [17:08] - Lektor | Link:

Jabe, ja ci nie będę odpowiadał na twoje 2 głupie pytania, bo o tym już wróble ćwierkają na drzewach, a ty jeszcze nie wiesz. Zadaj sobie trochę trudu i zerknij do internetu, a w parę sekund uzyskasz odpowiedz. I nie sugeruj, że ta przestępcza kasta nie jest przestępczą - bo jest !  Przykładowo, napisz na Google nazwisko Józef Iwulski, a dowiesz się w momencie kim jest ten sądowy oprawca.

Obrazek użytkownika Jabe

21-07-2018 [17:28] - Jabe | Link:

To ten obok prezesa?

Obrazek użytkownika Lektor

21-07-2018 [20:19] - Lektor | Link:

" To ten obok prezesa? "

Wiesz co Jabe, ty jesteś naprawdę stuknięty !!!  Wypij piwo - i idz spać, albo przeskocz na onet.  

Obrazek użytkownika Bona

21-07-2018 [12:19] - Bona | Link:

a kiedy ukaże się utajniony raport Rokity odnośnie 129  o ile dobrze pamiętam- zgonów ludzi młodych np Włosik z Nowej Huty - ,20 lat. Pytam kiedy? Wladzo niech bedzie kwik, czy ktoś z tych drani uronił lżę nad Rodzicami synów i córek, których po prostyu zabito. Niech kwicza i do pietrdla dożywotnio i konfiskata mienia. do 7 pokolenia wstecz ze wszystkimi ciotkami, kochankami itp. Wtedy znikną nam te kryte ciepłe baseny, liczne mieszkania wynajmowane złodziejom, luksusowe rezydencje, kute specjalnie bramy do wjazdów do rezydencji niektórych szybrawców ! Pan Temperatura zdaje się znajdzie klucz. Przy okazji pozdrawiam, tym razm z zagranicy , zza oceanu.

Obrazek użytkownika kukuo

21-07-2018 [12:55] - kukuo | Link:

Cytat -"Bo to, co wyprawia PiS wprowadzając reformę sądową, mam na myśli nie cel, który uważam za słuszny, lecz sposób i formę reformowania polskiego sądownictwa, - stoi w drastycznej sprzeczności z etosem wielowiekowej tradycji polskiego parlamentaryzmu. Sejm ogrodzony zasiekami, rewizje przy wjeździe, skuwanie przez policję protestujących, - a towarzysz Piotrowicz szantażuje posłów, że jak nie spokornieją to im da tylko 30 sekund na wypowiedź, albo całkiem głos odbierze! No i ta przekraczająca elementarne zasady przyzwoitości nieznośna buta marszałka Sejmu i jego pisowskich wice-marszałków. Tak się nie robi Panie i Panowie! Ja nie na taki PiS głosowałem!"

Czyli tak jak mawiał Kiepski - "nie o take Polske walczyłem"

Ps.Pan zarzuca funkcyjnym posłom PiS butę, arogancje i Bóg wie, co jeszcze, jakbyś nie wiedział Pan, z kim mają do czynienia.
Cisza na Pana blogu o wwożeniu meneli w bagażniku na teren Sejmu przez "posłów"opozycji, o chamskim, wulgarnym napadzie na posła Morawieckiego (a możeś Pan tego nie widział, bo jak Pan ogląda tylko TVN...)
Krótko mówiąc Panie blogerze albo nie ma Pan zielonego pojęcia o polityce albo...
Ps. Mimo wszystko zdrowia życzę

Obrazek użytkownika xena2012

21-07-2018 [15:28] - xena2012 | Link:

No tak PiS ogradza sejm,robi rewizje,angażuje policje do pilnowania porządku zapewne ze zwykłego kaprysu, z nudów, dla jaj albo żeby pokazać że gdzieś ma wielowiekową tradycję polskiego parlamentaryzmu Dziwne,że autor pomija ,,etos''po drugiej stronie barierek ,jak przypuszczam z sympatii do pana Kasprzaka,Mazguły,Wielgusowej.Powinien Pan tam teraz razem z nimi ramię w ramię być,krzyczeć jak kiedyś na swoim blogu ,,niech was pieklo pochłonie,niech was pieklo pochlonie'' pod adresem PiS-u,poszarpać policjantów i wpakować się do bagaznika Wielgusowej.Czas płynie ,niedługo wybory więc będzie okazja by nie glosowac na PiS,trochę cierpliwości.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

21-07-2018 [19:17] - HenrykHenry | Link:

Czy jeszcze ktoś ma wątpliwość kim jest Pasierbiewicz ... całe życie w służbie. .
Jad  z pyska cieknie ... Ale to nie wszystko na co go stać.. Z każdym dniem , z każdym sukcesem PiS furia będzie jeszcze większą 

Obrazek użytkownika gorylisko

22-07-2018 [02:40] - gorylisko | Link:

no cóż...jak widać, słychać i czuć kod dogorywa, więc wszystkie ręce na pokład... właćznie z drrrrrem

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-07-2018 [08:52] - Krzysztof Pasie... | Link:

@gorylisko @xena2012 @HenrykHenry et consortes

Piszcie dalej takie komentarze, a PiS przegra wybory. Niestety coraz więcej ludzi już Was nie chce. Bloger jest trochę jak ksiądz. Ludzie piszą do mnie na pocztę wewnętrzną i mówią szczerze, co ich boli i czego się boją. Coraz więcej ludzi nie chce Polski rządzonej przez oszołomów o Waszej mentalności. Jesteście tak durni, że jak się spełnią moje przewidywania nawet nie będę miał satysfakcji, bo jesteście tylko liszajem na polskim organizmie, który na szczęście będzie można wyleczyć.

Obrazek użytkownika xena2012

22-07-2018 [10:13] - xena2012 | Link:

Jak widzę trochę prawdy zabolało blogera i sklonilo gp do wyzwisk na tak ,,szarmanckim'' blogu.Zapewne doczeka się Pan Polski rządzonej nie przez durnych oszołomów o naszej mentalności tylko przez takie świetlane postaci jak te co dziś tak wrzeszczą o demokracji i konstytucji,co jeżdża po brukselskich gabinetach i niemieckich ambasadach ze skargami i donosami.W tych ludziach jakoś nie widzi Pan zagrożeń dla Polski,skrzętnie omija Pan ich niedopuszczalne zachowania na sali sejmowej i poza sejmem.Oni nie są liszajem prawda? Ja też myślę ,że PiS przegra wybory,ale nie z takich powodów jak Pan podaje tylko nie wytrzyma nieustannych ataków i natawiania przeciwko sobie społeczeństwa w czym i Pan ma swój niebagatelny udział.

Obrazek użytkownika Temperatus

22-07-2018 [22:03] - Temperatus | Link:

Nie wytrzyma nastawiania społeczeństwa przeciwko sobie??? No to słabiutka ta władzunia, słabiutka i przez społeczeństwo jakby coraz mniej chciana. Jeśli opozycja jest tylko liszajem, to antyopozycja czyrakiem na dupie, ot co! A nieprzemakalnie żelbetonowa Xena jest po prostu...muszę się powstrzymać, bo mi znowu cenzorski Admin Wolnego Słowa nie przepuści, chociaż dotychczas zatrzymywał moje zupełnie niewinne, tyle że nieprawomyślne komentarze.          

Obrazek użytkownika Lektor

22-07-2018 [10:27] - Lektor | Link:

"  Piszcie dalej takie komentarze, a PiS przegra wybory. Niestety coraz więcej ludzi już Was nie chce ... "  No, szczególnie te tłumy ostatnio pod sejmem nas nie chcą ?!  Panie Krzyśku, idz pan do psychiatry !

A ja właśnie PIS popieram, bo mam już dość chorej, postkomunistycznej Polski !
 
Mam również dość takich "Krzyśków" zawiedzionych rządami PiS-u.  To głupki nie rozumiejący polityki. Głosowałem na PIS,  partię ludzi uczciwych i zaufanych, nieskorumpowanych o żelaznych konsekwencjach w tych sprawach, ludzi patriotycznych, odważnych i honorowych, pracowitych, uznających prawo do życia od poczęcia i wiarę katolicką. BRAWO PIS !!!
Do PiS-u można mieć parę uwag – nie ma władzy idealnej, trzeba jednak wziąć pod uwagę warunki w jakich przyszło im rządzić. Przeprowadzanie jakichkolwiek reform,  oczekiwanych przez społeczeństwo, jest bardzo trudne. Z tego powodu sposób ich przeprowadzania – procedowanie w Sejmie – nie zawsze jest taki, jakiego można by oczekiwać. Pomyślmy sobie o ile szybciej i sprawniej  byłoby możliwe przeprowadzanie niezbędnych reform bez tej cholernej targowicy. Totalna, destrukcyjna opozycja, powiązana z lewackimi strukturami UE robi wszystko, by legalnie wybranej władzy rządzenie uniemożliwić, a nawet rząd obalić. Twierdzę z całkowitą odpowiedzialnością, że politycy PO i PSL to przestępcy i zdrajcy, zaś politycy Now. to wyedukowane przygłupy !  Odetnijmy się od nich raz na zawsze.
BRAWO PIS  za wspaniałe rządzenie krajem, za świetny rozwój gospodarki polskiej, za programy wspierające polskie rodziny, mieszkania dla ludzi młodych, pomoc dla rolników, seniorów i niepełnosprawnych, za działania na rzecz zwiększenia naszego bezpieczeństwa i zdrowia, za reformy, które wprowadzacie (prokuratura, sądownictwo, emerytury ubeckie, i inne).
Na kolejne wybory pójdę z pewnością, ponieważ dla obecnie rządzących alternatywy nie ma, a powrotu tego co było nie chcę, bo nie chcę by było jak było.
 

Obrazek użytkownika HenrykHenry

22-07-2018 [15:22] - HenrykHenry | Link:

No patrzcie ... Pasierbiewicz maz opatrzności ... ludzie do niego piszą na pocztę... zatroskani...no nic tylko Bodnar nowy . Czy jest jakiś kres tej żenady?! 
Poziom samoosmieszania wciąż ulega poprawie.