Pełny piórnik dla Kresów


Kup polskiemu dziecku na Kresach wyposażony piórnik
. (są takie już od 30 zł). Pod takim hasłem rusza akcją zbierania pomocy szkolnych dla dzieci - ogłoszona głównie w mediach społecznościowych. Odpowiedź internautów pokonała znowu kolejne bariery. W ciągu tylko pierwszych 6 godzin od ogłoszenia akcja dotarła do 25.000 osób. Fundacja Odtworzeniowa Dóbr Kultury i Dziedzictwa Narodowego  - czyli w skrócie "Genealogia Polaków" rzeczy dla Polaków zbiera już od wielu lat. Organizuje także przyjazdy polskim dzieciom tworzy materiały dydaktyczne a także udostępnia kopalnię materiałów historycznych i genealogicznych. Wierząc że najważniejsza jest dla wielu "mała Ojczyzna" i chętnie słucha się historii jeśli mówi ona o kimś bliskim członkowie Fundacji prowadzą liczne projekty umożliwiające nabycie takiej wiedzy.

To co najbardziej brakuje Polakom na Kresach to polska ... codzienność. To nie tylko proste rzeczy, ale też materiały który my w kraju otaczamy się w każdej chwili. Łącząc to z historią i kulturą  tworzymy najlepszy środek do promocji dumy z bycia Polakami.

Działanie w tej akcji jest bardzo proste:

  • wejdź na Allegro (lub inny sklep, serwis aukcyjny)
  • znajdź jakiś fajny piórnik z wyposażeniem (ołówek, gumka, długopis itp)
  • kup i wyślij na adres Fundacji.

My wszystkie otrzymane materiały wysyłamy na Kresy do zweryfikowanych ośrodków polskich. Dla dzieci na Kresach brak takich drobnych rzeczy jest wciąż dużą przeszkodą w tym aby przejść do sobotniej szkółki uczyć się języka polskiego. Pomoc z Polski nie tylko zachęca, ale też mówi o tym, że Polacy o nich pamiętają. To także wielka pomoc dla nauczycieli, którzy zazwyczaj zużywają wielkie ilości swoich materiałów.