Mundial pełen niespodzianek

  Równo tydzień temu opublikowałam notkę pod tytułem "Europejski Mundial 2018".  Omówiłam w niej wyniki ćwierćfinałów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej - Rosja 2018 i sformułowałam swe przewidywania na przyszłość:

  "Nie sposób przewidzieć - kto zostanie mistrzem świata.  Mogę tylko przedstawić moje przewidywania, które okażą się, być może, całkowicie błędne.  Typuję, że we wtorek wygra Francja, a w środę - Anglia.  Mecz o trzecie miejsce wygra Belgia, a wielki finał - Francja.  Ostateczna kolejność to: Francja, Anglia, Belgia, Chorwacja.  Już za tydzień dowiem się - jak będzie naprawdę." {TUTAJ}.

  Dzisiaj [15.07.2018] skończył się właśnie finałowy mecz Chorwacja - Francja - wynikiem 2:4.  Mistrzem świata została więc Francja a wicemistrzem Chorwacja.  Mecz o trzecie miejsce stoczyły Belgia z Anglią, przy czym wygrała Belgia [2:0].  Faktyczna kolejność to: Francja, Chorwacja, Belgia i Anglia.  W moich przewidywaniach nie doceniłam Chorwacji, a przeceniłam Anglię, która wypadła najsłabiej - przegrywając zarówno z Chorwacją, jak i z Belgią [co ciekawe, w meczu fazy grupowej Belgia też wygrała z Anglią].

  Wicemistrzostwo świata jest największym osiągnięciem piłkarzy Chorwacji w dziejach tego kraju.  Francja zaś ostatni raz sięgnęła po mistrzostwo świata 20 lat temu.  Sadzę, iż nikt przed Mundialem 2018 nie spodziewał się takiego wyniku tych zawodów.  Ich charakterystyczną cechą był pogrom faworytów.  Odpadali kolejno: Niemcy, Portugalia, Hiszpania, Argentyna, Urugwaj, Meksyk i Brazylia.  Wizerunkowo najbardziej wygrała Chorwacja.  Przed meczem finałowym większość publiczności jej kibicowała.

  Wizerunkowym zwycięzcą została również Rosja.  Imprezę zorganizowano sprawnie i panowała miła atmosfera.  Nie było żadnych zajść ani skandali.  Jak na razie - nie zanotowano także afer dopingowych.  To jednak będziemy wiedzieć dopiero w wiele lat później [przypomnijmy Igrzyska w Soczi].  Ogólnie rzecz biorąc, Mundial 2018 był zdecydowanie udany.  Pochwalić należy też TVP za transmisje wszystkich meczów.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

15-07-2018 [20:26] - Czesław2 | Link:

Wygrała Afryka i francuscy komuniści, którzy otworzyli granice Francji w zeszłym wieku. Dlaczego? A no zdobyli chwilowo napływowy socjalny elektorat , który teraz pochłania Francję. Ale dla marksistów żyje się raz.

Obrazek użytkownika paparazzi

15-07-2018 [22:12] - paparazzi | Link:

 Bardzo ciężko  mnie jest powiedzieć ze Francja nie powinna wygrać WC ale najśmieszniejsze jest ze wygrali. Chorwacja jesteście lepsi.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

16-07-2018 [17:32] - Kazimierz Kozio... | Link:

skutecznosc metod ruskich sluzb nie jest teoretyczna dlatego "Wizerunkowym zwycięzcą została również Rosja" nie jest niespodzianka. nie ma takiej opcji zeby fsb nie wykorzystalo tej imprezy. nie tylko na wynik wyborow mozna wplywac. metody kgb sa subtelne i pewnie sie nie dowiemy jak to sie robi zeby paliaki nie wyszly z grupy a giermancy tez mieli sie z pyszna.