Europejski Mundial 2018

  Wczoraj [7.07.2018] zakończyły się ćwierćfinały Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej - Rosja 2018.  Odpadły w nich Urugwaj i Brazylia, wobec czego pozostały tylko drużyny z Europy.  W całej historii Mundiali taka sytuacja zdarzyła się dopiero po raz piąty.  W portalu Interia.pl czytamy:

  "Europa do 12 powiększy liczbę triumfów w piłkarskich mistrzostwach świata, bowiem w turnieju w Rosji pozostały wyłącznie ekipy z tego kontynentu. We wcześniejszych 20 turniejach triumfowały one 11-krotnie, a dziewięć sukcesów mają w dorobku zespoły z Ameryki Południowej.(...)
  Po raz piąty w historii i po 12-letniej przerwie w półfinałach piłkarskich mistrzostw świata wystąpią wyłącznie drużyny z Europy. W piątek awans wywalczyły Francja i Belgia," [a w sobotę Anglia i Chorwacja].{TUTAJ}.

  Trzeba zauważyć, że lwią część Mundialu mamy już poza sobą.  Rozegrano już 60 meczy i pozostały jeszcze tylko cztery.  We wtorek, 10. lipca odbędzie się półfinałowy mecz Francja - Belgia, a dzień później półfinałowe spotkanie Anglia - Chorwacja.  Przegrani stoczą w dniu 14 lipca bój o trzecie miejsce, a zwycięzcy zagrają w wielkim finale w niedzielę, 15 lipca.  Co można powiedzieć o dotychczasowej rywalizacji?  Impreza obfitowała w niespodzianki.  Przede wszystkim odpadli "murowani" faworyci.  W fazie grupowej - mistrz świata, Niemcy [a także Polska i Senegal].  W 1/8 i 1/4 finału  - Hiszpania, Portugalia oraz Argentyna i Meksyk, a także Brazylia i Urugwaj.  Mniej dziwi porażka Rosji i Szwecji.  Nie sądzę, by przed mistrzostwami ktokolwiek wytypował taki właśnie skład finałowej czwórki.

  Nie sposób przewidzieć - kto zostanie mistrzem świata.  Mogę tylko przedstawić moje przewidywania, które okażą się, być może, całkowicie błędne.  Typuję, że we wtorek wygra Francja, a w środę - Anglia.  Mecz o trzecie miejsce wygra Belgia, a wielki finał - Francja.  Ostateczna kolejność to: Francja, Anglia, Belgia, Chorwacja.  Już za tydzień dowiem się - jak będzie naprawdę.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

08-07-2018 [19:46] - RinoCeronte | Link:

No to trzymam za słowo. Niech żyje football ulubiony sport Vladimira P. Zobaczy Pani co się wydarzy po 15 lipca :-)

Obrazek użytkownika Lektor

08-07-2018 [23:08] - Lektor | Link:

Elig - BINGO !!! Postawiłem tak samo !  Tylko aż łza się kręci w oku - dlaczego nie nasi ?!  W końcu i Boniek zgłupiał proponując Nawalce następną kadencję. Nie rozumię ?  No jak można po takiej sromocie promować sromotnika - no Boniek, coś ty - za dużo goli strzelałeś głową i dlatego teraz boli ?! Dobrze, że ten cały Nawalka sam zrezygnował, bo pojechałbym do Warszawy osobiście !  Proponuję trenera, który będzie honorował młodość, a nie starych trutniów, którzy boją się o swoje apanarze w klubach europejskich, a grę w reprezentacji mają w doopie. A jeśli jeszcze raz te knuty zrobią mnie w konia i zaprezentują taki blamarz, to wykreślę piłkę nożną z mioch zainteresowań tą dyscypliną sportu. Już w sierpniu Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce !
 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

09-07-2018 [10:11] - RinoCeronte | Link:

 "Brawo Miszczu",
 byle do 15 lipca.