radio Erewań wiecznie żywe

Pytanie do Radia Erewań:
- Czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają za darmo samochody?
- Tak, to prawda z tym, że nie w Moskwie, a w Leningradzie, nie na Placu Czerwonym, a na Placu Rewolucji, nie samochody a rowery, i nie rozdają, ale kradną.
Czy to prawda, że Antoni Macierewicz wydał w śledztwie niejakiego Wojciecha Onyszkiewicza? Tak to prawda z tym, że to Onyszkiewicz- jak sam twierdzi -wsypał Macierewicza w śledztwie, a nie odwrotnie.
Czy to prawda, że rządy dobrej zmiany dzielą społeczeństwo i sieją nienawiść? Tak, to prawda z tym,  że to opozycja nienawidzi rządów dobrej zmiany, a nie rządy dobrej zmiany nienawidzą opozycji, ale poza tym wszystko się zgadza.
Czy to prawda, że w Polsce mniejszości seksualne muszą ukrywać swoją orientację i swoje poglądy? Tak to prawda, właśnie sąd skazał drukarza za odmowę drukowania plakatów propagujących homoseksualizm  a Sąd Najwyższy oddalił kasację ministra sprawiedliwości w jego sprawie.
Taką zabawę można by ciągnąć w nieskończoność.
Odwołajmy się zatem do psychoanalizy (niezależnie od tego co o niej myślimy). N. McWilliams, w swojej pracy „ Diagnoza psychoanalityczna” nazywa takie zachowanie „przeniesieniem” albo „przemieszczeniem” i zalicza je do tak zwanych mechanizmów obronnych wyższych: „ Przemieszczenie sprowadza się do przekierowania popędu, emocji, myśli lub zachowania z pierwotnego lub naturalnego obiektu na inny. Takie zachowanie spowodowane jest wzbudzaniem lęku przez pierwotny obiekt (-)  Kolejny sposób radzenia sobie z zagrażającymi uczuciami to odwrócenie W mechanizmie tym pozycja osoby zmienia się z podmiotu na przedmiot i odwrotnie.”
Powołałam się na psychoanalizę aby zabrzmiało to trochę bardziej „ naukawo” ale zarówno przeniesienie jak i odwrócenie to bardzo prymitywne i znane każdemu z autopsji mechanizmy radzenia sobie ze swoim lękiem i niską samooceną. Na przykład puszczalska dziewczyna oskarża inne kobiety o niemoralne prowadzenie się, a osoba nieuczciwa widzi w każdym złodzieja.  Chętnie widzimy u innych wady i wykroczenia, których nie chcemy zauważyć u siebie.
Jak mówi Pismo Święte: (Mat. 7:3–5): A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego.
To tylko zjawiska czysto psychologiczne, ale istnieje przecież również strategia  „łapaj złodzieja”, której celem jest odwrócenie od siebie uwagi i ewentualne przekierowanie pościgu. Jest to jedna z najczęściej stosowanych i najbardziej skutecznych strategii w polityce. I tak członkowie PO, którzy spotykali się na cmentarzach aby knuć w sprawie ustaw hazardowych, którzy gromadnie obsadzali stanowiska w radach nadzorczych państwowych spółek, którzy doprowadzili do tego, że ich partię nazywano największym w Europie biurem pośrednictwa pracy ośmielili się atakować asystenta ministra Macierewicza, rzekomo zbyt młodego, czy za mało wykształconego jak na zajmowane stanowisko. Za rządów PO  kancelaria premiera kupowała w przemysłowych ilościach alkohole co nie przeszkodziło Julii Piterze ścigać opłacony służbową kartą przez polityka PiS zakup dorsza za 8,16 złotego.  Skrupulatna w wytykaniu zakupu dorsza Pitera powinna raczej wyjaśnić w jaki sposób zdołała wykupić mieszkanie w Śródmieściu Warszawy płacąc 224 złote za metr kwadratowy i dlaczego popierała skupującego grunty warszawskie Macieja Marcinkowskiego. Prominenci PO (w tym Gronkiewicz-Waltz, która nagradzała przestępcze działania swoich urzędników) ośmielili się kwestionować nagrody przyznane przez rząd pani Szydło. Bardzo dobrze się stało, że w rezultacie wszyscy parlamentarzyści, wójtowie i prezydenci miast, w tym i obłudni krzykacze, stracili 20% swoich  poborów. Kto mieczem wojuje ten niech od miecza ginie.
Oczywiście przewinienia PO czy opozycji nie usprawiedliwiają i nie powinny usprawiedliwiać przewinień obecnej partii rządzącej, ale zachowajmy właściwe proporcje.  Jak to mówią Francuzi - „toutes proportions gardées”, albo Fredro : „znaj proporcjum, mocium panie”. Afery generowane przez  PO nie miały sobie równych od czasów FOZZ. Trudno  mieć nadzieję, że jeżeli nawet zostaną do końca wyjaśnione  ich społeczne skutki uda się usunąć. Za oszustwa Amber Gold powinien finansowo odpowiadać skarb państwa, które nie zapewniło bezpieczeństwa swoim obywatelom gdyż działało wówczas jak pamiętamy „tylko teoretycznie”. Oznacza to niestety, że ewentualne odszkodowania zapłacimy my podatnicy. Może się również okazać, że podobnie jak  w aferze FOOZ skazane zostaną jakieś płotki,  a prawdziwi beneficjenci nie tylko unikną kary lecz skonsumują spokojnie swoje zyski. Trudno sobie też wyobrazić, że pomimo działań komisji Patryka  Jakiego zostanie oddana sprawiedliwość lokatorom wyrzuconym na bruk przez złodziei nieruchomości. Nie załatwią tego wybiórczo przyznawane odszkodowania. Nie zostały wyjaśnione do końca afera hazardowa, ani paliwowa. O aferze alkoholowej dawno zapomnieliśmy.  Wobec tych afer i przekrętów wszystkie rzekome afery rządów dobrej zmiany, wywlekane i rozdmuchiwane przez opozycję, pryskają jak bańka mydlana.
Najdziwniejsze jest jednak, że ludzie dają się nabierać na te stare jak świat numery. To tak jakby pozwalali się kolejny raz ogrywać w trzy karty na dworcu kolejowym, albo powierzali swój portfel  kolejnej Cygance, która obiecała im pomnożyć jego zawartość. Nie nauczyły ich nic kłamstwa Tuska w sprawie inwestorów z Kataru, ani wpadki Drzewieckiego i jego żony. Nie nauczyła ich nic złodziejska prywatyzacja ich zakładów pracy. Jesteśmy jednak na innym etapie.
Musimy zrozumieć, że od personalnych przepychanek ważniejsza jest walka o klarowny system prawny uniemożliwiający nadużycia jakiejkolwiek władzy. Bez kryminogennych przepisów takich jak dopuszczenie handlu roszczeniami nie byłoby kradzieży nieruchomości.
A  współczesne radio Erewań nie przestaje  nadawać.
 
 

 
 
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

01-07-2018 [08:29] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Na przykład puszczalska dziewczyna oskarża inne kobiety o niemoralne prowadzenie się, a osoba nieuczciwa widzi w każdym złodzieja."
Czy w związku z ilością Pani wpisów o niemoralności i złodziejstwie innych, można wysnuć wniosek o Pani prowadzeniu się i uczciwości?

Obrazek użytkownika Pani Anna

01-07-2018 [14:42] - Pani Anna | Link:

Czytając takie komentarze człowiek zaczyna wątpić w ludzką inteligencję. O przyzwoitości nie wspominając.

Obrazek użytkownika izabela

01-07-2018 [15:25] - izabela | Link:

Szkoda słów

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

01-07-2018 [18:24] - wielkopolskizdzichu | Link:

Zanim się zacznie wywijać maczugą psychoanalizy- przypomnę że jest to nauka bardzo pogardzana przez Panią - warto się dwa razy zastanowić, czy czasem samemu się tą maczugą nie oberwie.
BTW
Mogła by się Pani bardziej wysilić w udowadnianiu, że krytyka rządów tzw lepszego sortu czyli kasty, do której  Pani nalezy, powinna być zabroniona. bo powoływanie się na Piterę i Drzewieckiego w celu  obrony stanowisk dla przydupasów Antoniego Macierewicza zalatuje tanią agitką..

Obrazek użytkownika Trotelreiner

01-07-2018 [09:25] - Trotelreiner | Link:

Każde społeczeństwo [zbiór] en masse jest głupie i ciemne.
To juz na kamiennej tabliczce z Babilonu ktoś napisał [4000 lat temu:"wszyscy ludzie są głupi"}
Ja używam "nowotworu"językowego społeCZERŃstwo,ta czerń to za Sienkiewiczem.
Kiedyś tu publikowałem wzór Reesego do obliczania IQ zbioru ludzi...powtórzę go liniowo:
IQ zbioru [Z] = IQ n[Z]/ x[Z]
 Czyli IQ pewnego zbioru,równa się IQ najgłupszego osobnika w tym zbiorze,podzielone przez ilość osob w badanym zbiorze.
Matematyka na poziomie "zerówki" nas uczy,że im większy mianownik ułamka...tym iloraz mniejszy...czyli IQ.
Ja twierdzę,że tendencja w naszym kraju dąży do minus nieskończoności...ale mi koledzy wytłumaczyli...że matematyka nie zna takiego ułamka...ale socjologia ZNA!
Niestety...polactwo jest głupie...co widać przy wyborach,na szosie,na chodnikach....w życiu codziennym...dbają o to,aby było coraz głupsze...media,rządzący [też za pomocą mediów]
nauczyciele...od przedszkola do akademickich...BO GŁUPCAMI ŁATWO SIĘ RZĄDZI---Arystoteles.
Miłej niedzieli...

Obrazek użytkownika izabela

01-07-2018 [15:23] - izabela | Link:

I wzajemnie miłej niedzieli życzę

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-07-2018 [10:01] - NASZ_HENRY | Link:

Co za pamięć!
8,16  - co do grosza ;-)

 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

01-07-2018 [11:29] - zbieracz śmieci | Link:

8,16 zł to dwie rzeczy jakie zostana zapamiętane z działalności tej królowej trutni ,druga to raport który napisała o korupcji ,tak tajny ,że sama nie znała jego treści !

Obrazek użytkownika izabela

01-07-2018 [15:21] - izabela | Link:

Sprawdziłam -)

Obrazek użytkownika Bona

02-07-2018 [08:15] - Bona | Link:

Wielkopolskizdzichu.
pytam uprzejmie: ma Pan jeszcze szare komórki ( te odpowidają za myślenie) czy tylko glej. Pan śmie stawiać pytania  Szanownej Pani I. Faltzmann, która tyle przezyła.  Jest pant NIKIM i wyjdź pan z NB i nie wracaj. Pozdrawiam na nową droge,  i nie względm Pani, która przeżyła aż taki koszmar za prawość własnego męża. Chcę powtórzyć za Cejrowskim: WON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

02-07-2018 [09:25] - wielkopolskizdzichu | Link:

Co ma wspólnego tragedia jaka przeżyła Pani Blogerka z jej agitką? Tragedia ma być podstawą do uchodzenia w swym mniemaniu za wyrocznie?
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-07-2018 [11:54] - Imć Waszeć | Link:

A takie Michniki z Frasyniukami to niby kim są dla was jak nie wyroczniami, z tego tylko powodu, że byli zgrabnie odpicowani na chodzące sado-maso? Złośliwi twierdzą, że zapewne przez komunistyczny wywiad wojskowy z siedzibą w Moskwie i przedstawicielstwem w PRL, no ale od tego przecież są złe języki, żeby kąsać takimi pierdółkami, nieprawdaż?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

02-07-2018 [13:53] - wielkopolskizdzichu | Link:

1. Michnika lub Frasyniuka podobnie jak kogokolwiek innego w tym Panią Izabele można czytać i się z ich poglądami zgadzać lub nie.
2. Skoro ktoś decyduje się na publikowanie swych przemyśleń tym samym stawia się pod publiczny ostrzał. Jak chce słuchać wyłącznie zachwytów to nich pisze w miejscach niedostępnych adwersarzom.

Obrazek użytkownika Zunrin

02-07-2018 [17:43] - Zunrin | Link:

Z całym szacunkiem, ale lokalnie PiS powoli w niektórych aspektach zaczyna doganiać PO w tym, za co wyborcy pogonili poprzedni rząd. Fakt, PO poobsadzało swoimi ludźmi wszelkie możliwe spółki i spółeczki. Po czym przyszedł PiS i zrobił to samo podnosząc sobie jeszcze odpowiednio pensje. A do tego przy rotacjach związanych z walkami frakcyjnymi odchodzący brali spore odprawy.
I ludziom nie są potrzebne żadne propagandowe "przeniesienia"/"przemieszczenia", audycje TVNu czy artykuły GW, żeby używać terminu "dojna zmiana".

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-07-2018 [00:45] - wielkopolskizdzichu | Link:

To jest syndrom nowego lokatora. Ponieważ poprzedni mieszkaniec lokum bez ogródek szczał na przechodniów z parapetu to nowy uważa, że wolno mu pluć.
I jak czytamy w wpisie Pani Izabell nie powinno się zwracać uwagi na to plucie.
Mało tego, ktoś kto zdobędzie się, mimo wszystko na krytykę plującego, może zostać oskarżony o niemoralność i złodziejstwo.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

02-07-2018 [19:39] - zbieracz śmieci | Link:

Pani Izabelo,otoczeni jetesmy i ostrzeliwani sprawami waznymi i nic nie wartymi ale ciagle coś nam umyka po co to wszystklo i dla kogo sie tak szarpiemy..Zapewne dla siebie ,dlapotomnych ale nie na pewno dla osób starszych a szczególnie kobiet bo tu trwa po ukoń czeniu 68 selekcja na te które mają przed przejściem tej magicznej cyfry 68 a tymi które już .Chodzi o bezpłatny dostęp do mammografii `te przed maja  badania za darmo te po musza płacic 90 zł i w ten wiek wkroczyła moja znajoma ,osoba samotna ,żyjąca ze skromnej emerytury ,nigdy nie prosząca o nic i bez zewnętrznych objawów ubóstwa.
Dzis jak od zawsze udała sie do przychodni aby zrobic corocznne badania piersi i tu niespodzianka ,skonczyła 68 lat kilka dni temu i świadczenie bezpłatne już jej nie przysługuje i albo 90 zł albo do domu po kasę a w domu jej nie ma bo żyje od lat na styk tylko coraz trudniej jej dopiąć jak mi powiedziala i to z roku na rok,podwyzki zżerajaciche podwyżki a ostatnio wcale nie takie ciche i małe.
Pierwszy raz poprosiła o pożyczkę bo chce badania zrobić a tylko dlatego ,że jest w grupie podwyższonego ryzyka.
Jak można dopuścić aby duch sld i rostkowskiego dalej się unosił i decydował komu ``a jak juz jestes po i nikomu nioepotrzbny to wała ,umieraj a odciążysz ZUS,FOZ .
JUtro będę ustal kto na taki szatański pomydł wpadł i dlaczego ,mówi sie a co tam 100 zl ale m,ówi,a ci co mająi nie odczuwaja takiego wydatku ale dla innych i to dużej grupy to wybór na granicy życia i to dzieje sie tu i teraz i nie gdzieś w krajach nędzy i rozpaczy.
Za czasów platfusów i chłopków z czworaków wyszło zarządzenie aby ciężko chorych po 75 latach nie leczyc bo to kosztowne i do tego dostosowali się lekarze dysponeci zycia i śmierci ci sami lekarze którzy zajadle walcza o swoje a tak im mało,po awanturze wycofano sie ale skrycie wprowadzono nowe przepisy i te 90 zł raz na rok decyduje o życiu i śmierci .
Jutro ruszę na wojewódzki FOZ i swoich leniwych posłów i biada im jak tyłków nie ruszą aby ten segregujacy przpis zmienić a do Pani mam prośbę ,prosze te praktyki opisac w Gazecie Warszawskiej bo im szybciej tym lepiej dla tysięcy .kobiet.
PS.Dwa latab temu do jednego ze szpitali w mieście które sili sie na eurpejskość a nawet światość na SOR gdzie trafił mój kolega na rejestracja wiekimi literami widnial napis'Selekcja i segregacja" i na moje pytanie do recepjonistek i lekarza króry też tam był ,że ten napis nie powinien tu sie znajdować bo budzi jak najgorsze skojarzenia rodem z rampy Auchwitz czy Treblinki,popatrzono na mnie jak na idiotę ....!? Tyle dobrego ,że napisu już nie ma.