ETYKA OBCA JEST NIEKTORYM

ETYKA  OBCA  JEST  NIEKTÓRYM - ten smutny fakt ujawniła akcja prof. Piotra Witakowskiego, gdy zajął się odrażającym apelem dr Wojciecha Jabłońskiego o oddawanie moczu na...pomnik Smoleński! Trzeba być albo łajdakiem, może człowiekiem chorym z nienawiści do ofiar zamachu, albo kimś po prostu chorym umysłowo, by wzywać Polaków do tak nikczemnych zachowań.  Niewykluczone, że dr. Jabłoński spełnia wszystkie trzy kryteria. A prof. Witakowski skierował list do Komisji od spraw etyki w PAN, list zaadresowany do prof. dr hab. Andrzeja Zolla, który jest przewodniczącym tejże Komisji. I prosił o osąd etyczny apelu dr. Jabłońskiego, także o osąd etyczny samego inicjatora tego ohydnego apelu, niegodnego człowieka i ogólnie przyjętych od wieków norm moralnych. Pomnik Smoleński jest również symbolicznym grobem 96 osób zamordowanych z zimną krwią w Tupolewie, rozerwanym eksplozją bomby na dziesiątki tysięcy części. W tradycji nie tylko chrześcijańskiej takie symbole otacza się czcią i pamięcią. I oto jakiś osobnik o mentalności jaskiniowca nawołuje swoich rodaków do bezczeszczenia pomnika i pamięci Ofiar, zapewnia też obecność kamer zagranicznych mediów ( czy jest więc agentem jakiejś obcej potencji ?) oraz uspokaja, że w razie czego ochotnikom grozi tylko grzywna( ?!)...Jakim trzeba być nędznikiem, aby wzywać do tak niegodziwych czynów! I po prostu zwyrodnialcem, jeżeli ów osobnik nie jest przypadkiem chorym umysłowo. To już kwestia innej diagnozy, ale prof. Witakowski prosił tylko o etyczną ocenę tego skandalicznego apelu. Tymczasem mijają tygodnie, a prof. Zoll milczy, a wraz z nim milczy cała komisja PAN-u d/s etyki. Głosu w tej sprawie nie zabrał też rektor UW, nie potępił zatem apelu, a jedynie oświadczył, że dr Jabłoński od roku 2016 nie jest już pracownikiem jego uczelni.  Tak jakby wszyscy bali się zająć stanowisko w sprawie nikczemnego wybryku dr. Jabłonowskiego, a ich „milczenie daje przyzwolenie na zdziczenie obyczajów wśród pracowników nauki” – jak napisał prof. Witakowski.  Istotnie, „qui tacet consentire videtur”, a podobną myśl znajdujemy już u Sofoklesa: „Cóż milcząc idziesz ? Czyż nie wiesz, że z ciszy / Każdy stwierdzenie twej winy usłyszy ?”.  A jakim to łotrem trzeba być ( i spod jakiej gwiazdy?), aby apelować do Polaków o znieważanie pomnika tak wielkiej narodowej rangi, pomnika polskiej tragedii. Osobnik ten sam wyklucza się z narodowej wspólnoty, to oczywiste. I spada do kategorii degeneratów. W dawnej Rzeczypospolitej takich skazywano na infamię czyli na sądowe pozbawienie czci i praw obywatelskich. I choć dzisiaj sądy mamy koślawe ( a Gersdorf z grupą post-stalinowców staje w obronie tych stajni Augiasza)  to imć Jabłoński już zasłużył sobie na status infamisa. Sam odarł się ze czci i człowieczych przymiotów, uznawać go może tylko jakaś szajka peerelczyków  z umysłowym defektem, pozbawionych etyki.
            Prof. Witakowski swój list ( podpisany przez 67 pracowników naukowych!) wysłał też do wiadomości Prezydenta RP, Premiera Rządu, ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezesa PAN-u oraz do rektorów wyższych uczelni.  Podobnie jak i prof. Zoll, oni także nabrali wody w usta. Ich milczenie w tak poważnej sprawie każe  podejrzewać, że być może nieubłaganie rośnie nam grono przyszłych infamisów.   
                                                                                                    Marek Baterowicz
                                                                                                 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

30-06-2018 [09:40] - xena2012 | Link:

Prof.Witakowski niepotrzebnie czeka na odpowiedzi,bo takowych nie będzie.Warto sie zainteresowac gdzie aktualnie pracuje i przebywa ów Jabłoński,bo dr.przed jego nazwiskiem to nieporozumienie lub wypadek przy pracy jakiegoś promotora oceniajacego jego dorobek naukowy.Gdzie sa dziennikarze tak chętnie wciskajacy się w życie kazdego z nas,tak elokwentni i ktywni?Dla nich temat nie jest ciekawy i wazny?

Obrazek użytkownika Pani Anna

30-06-2018 [12:03] - Pani Anna | Link:

Nie trzeba daleko szukać, jest tu osobnik zwany Pasierbiewicz, który kiedyś wydalił z siebie wpis na temat młodzieży krakowskiej, której niesłusznie (robią to jacyś "sztywniacy", a generał nie miałby nic przeciwko temu) zabrania się jeżdżenia na rolkach po tablicy pamięci bodajże Gen. Kuklińskiego.
 Od takiej postawy do oddawania moczu na pomniki i miejsca pamięci dzieli już niewiele. Osobnik ten zamieszcza tego typu wpisy w tym samym miejscu co pan. Ma nawet swoje stałe grono wielbicieli.

Obrazek użytkownika Art

30-06-2018 [14:07] - Art | Link:

Ten wymieniony przez Panią osobnik pojechał kiedyś równo po Pani Szydło.Było to chyba tuż po jej odwołaniu przez Izraelitów.Wpis był po prostu podły.Przed tem nieraz tam zaglądałem i wiem, że umarł tatuś i mamusia tego pana.Wykształconego pana,który niegdyś uczył polską młodzież.Zastanawia mnie,dlaczego starzy ludzie często wybierają drogę Bartoszewskiego,czyli na starość upadlają się jeszcze bardziej.Jabłońskie Zolle i inne autorytety mnie nie dziwią,oni się już tacy urodzili i tacy zejdą.

Obrazek użytkownika Pani Anna

30-06-2018 [20:18] - Pani Anna | Link:

Dlaczego? Jak nie wiadomo o co chodzi, to zazwyczaj chodzi o jedno. Ten osobnik atakował w niewybredny sposób nie tylko panią Szydło, "obrobiona" przez niego została cała konserwatywna część PIS, z Macierewiczem, profesor Pawłowicz i PJK na czele. Że brzydcy, niemodni i mało "nowocześni", to tylko niektóre z jakże merytorycznych argumentów. Człowiek otwiera strony na takiej witrynie jak niezależna.pl i spodziewa się przeczytać coś na jakimś poziomie, choć niekoniecznie czołobitnego. A pan Baterowicz mówi o etyce jakiegoś lewackiego profesorka.

Obrazek użytkownika xena2012

30-06-2018 [15:58] - xena2012 | Link:

Patrząc z perspektywy czasu widac jak bardzo zmieniają się obyczaje.Moja ciotka przed laty studentka geologii na AGH (nawet koleżanka z roku p.Pasierbiewicza) będąc na praktyce studenckiej razem z koleżankami i kolegami wybrali się pod pomnik Lenin.Nie,nikt nie oddawał moczu ale kłaniano się ,,czapką do ziemi'' i deklamowano wiersze. Rozbawioną głupotą młodzież oraz moją ciotkę zwinęła milicja i niewiele brakowało by wyleciała z uczelni a jej ojciec z posady.Wniosek? Nie wymagajmy  szacunku jeśli sami patrzymy dobrotliwie na akcję ,,róbta co chceta".

Obrazek użytkownika Temperatus

30-06-2018 [15:11] - Temperatus | Link:

Nie sposób byłoby nie zgodzić się z treścią i przesłaniem tego wpisu, gdyby nie zadziwiający fakt braku reakcji adresatów (osób na najważniejszych i najpoważniejszych  stanowiskach w państwie) na apel prof. Witakowskiego w sprawie  rzekomego zachowania innego profesora, które to zachowanie, gdyby było prawdziwe, zasługuje na najwyższe potępienie. Ale dr  Baterowicz znany jest z tego, że uwielbia sensacje nierzadko wyssane z palca, jak choćby to uparte bredzenie o morderstwie w  tupolewie i szczątkach ofiar w wyniku wybuchu, a nie katastrofy samolotowej.

 

Obrazek użytkownika Temperatus

30-06-2018 [16:07] - Temperatus | Link:

Serdecznie polecam:  http://naszeblogi.pl/50842-nib... jako przykład rozpętanego przez nasz wspaniały parlament wielce rozważnym uchwalaniem ustaw, antysemityzmu, antypolonizmu i w końcu antypisizmu.

Obrazek użytkownika ruisdael

02-07-2018 [08:22] - ruisdael | Link:

Temperatus- czy mam rozumieć, że ma Pan gdzieś ustalenia i DOWODY podkomisji? To co Pan tu robi? Zmiataj gościu na Onet w try miga!

Obrazek użytkownika Temperatus

02-07-2018 [23:09] - Temperatus | Link:

@ruisdael
Pan mi nie będziesz rozkazywał gdzie mam pisywać,a gdzie nie tak, jak ja nie każę panu zmieniać pisowskiego wyznania i ślepej wiary w bzdety  tzw. podkomisji tego oszołoma Macierewicza. Tu jest wciąż jeszcze wolny kraj i każdy może wierzyć w co chce, a nie tylko w objawione przez szarlatanów niby-prawdy, więc pan wierz dalej w "dowody" osławionej podkomisji oraz w to ,że nasza matka Ziemia jest płaska.  

 

Obrazek użytkownika Novalia47

04-07-2018 [19:36] - Novalia47 | Link:

A to ja mam pytanie do pana Ruisdaela: w które dowody owej podkomisji należy wierzyć? W sztuczną mgłę? W silne elektromagnesy ściągające samolot? W wybuch na pokładzie i w ile wybuchów? W dobijanie ocalałych ofiar? A może jeszcze w coś innego?