Dwie klęski w jednym tygodniu

Jeszcze nie przebrzmiały echa klęski piłkarzy na Mundialu w Rosji, jeszcze nie rozegrali ostatniego meczu, tradycyjnie – o honor – gdy spotkała nas kolejna, znacznie ważniejsza i znacznie bardziej brzemienna w skutki klęska. Chodzi mi o wycofanie się z niektórych zmian nowelizacji ustawy o IPN. Zbieżność tych dwóch klęsk nie jest – jak sądzę przypadkowa. Nie ulega dla mnie najmniejszej wątpliwości, że rządząca koalicja czekała z ogłoszeniem swojej klęski na ten konkretny moment, z nadzieją, że dobry wynik reprezentacji w Rosji pozwoli na zmniejszenie słusznego, społecznego oburzenia. Na nieszczęście piłkarze polegli tak jak i politycy. I sprawa się rypła. Piłkarzy oglądają w Polsce miliony ludzi. Polityką też teoretycznie interesuje się każdy Polak, tak jak piłką nożną, ale ilość ludzi rzeczywiście obserwujących scenę polityczną jest statystycznie niewielka. A tymczasem waga spraw, jest odwrotnie proporcjonalna do oglądalności.

Są tacy co twierdzą, że dobrze, iż z niektórych elementów ustawy się wycofujemy, bo były od początku mało realistyczne. Ale to, jakie skutki wywoła nowelizacja ustawy można i trzeba było przewidzieć. Niestety, ułańska fantazja twórców nowelizacji sprawiła, że odłożono ad calendas graecas ustawę reprywatyzacyjną. A to nas może kosztować miliardy złotych! Jeśli to nie dyskwalifikuje twórców ustawy, to co by musieli narobić, żeby ich zdyskwalifikowało?

Jeśli za klęskę na Mundialu, padają żądania dymisji Bońka i Nawałki i wymiany całej kadry, to w związku ze szkodami, jakie przyniosła akcja z nowelizacją ustawy o IPN, oczekuję informacji o dymisjach osób, które za tę ustawę są odpowiedzialne! Co do całej kadry, to się zastanowię!

I niech się cieszą, że tylko taka kara ich spotyka, bo jak się dobrze zastanowić, to nie wiadomo, czy zamieszanie z nowelizacją ustawy o IPN nie miało na celu utrącenie stworzenia dobrej ustawy reprywatyzacyjnej. A to już pachnie całkiem inaczej…
 
Lech Mucha

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika OLI

27-06-2018 [12:27] - OLI | Link:

Należy rozważyć również taką możliwość, że dzisiejsza nowelizacja ma dodatkowy walor dla Jeszcze Lepszej Zmiany: w ramach walki o postaw sukna, jakim teraz jawi się PiS dla różnych kamaryli - jest ciosem prostym podbródkowym wymierzonym frakcji ministra sprawiedliwości przez frakcję Morawieckiego. Oczywiście - nie licząc realizacji innych celów i korzyści wyszantażowanych przez emigrantów z wysp Hula-Gula. 
Powodów do optymizmu brak.
Podaję link do wypowiedzi Marcina Dybowskiego, warto odsłuchać całość:
https://youtu.be/JhLdj8SjloE?t...
 

Obrazek użytkownika Losek

27-06-2018 [14:12] - Losek | Link:

To możliwe....

Obrazek użytkownika xena2012

27-06-2018 [15:01] - xena2012 | Link:

Frakcja ministra sprawiedliwośi jest koscia w gardle nie tylko frakcji Morawieckiego .Siegnijmy kilka miesięcy wstecz do pielgrzymek Romaszewskiej po TOK FM.Już wtedy owa doradczyni prezydenta chwaliła się swoimi zasługami w ,,odstrzeleniu'' Macierewicza i przygotowań do odstrzału Ziobry.Teraz połączywszy w całość wysiłki Morawiekiego i prezydenta mozna oczekiwać że w Ministerstwie Sprawiedliwości nastąpia zmiany.Przecież do osiagniecia poza praktyczna likwidacją ustawy o IPN pozostaje do utrącenia ustawa reprywatyzacyjna na co nalega strona izraelska.

Obrazek użytkownika ASPAL

27-06-2018 [17:48] - ASPAL | Link:

Helas!Helas!Niestety widzę tak samo....ten rządowy filosemityzm nas zeżre bez czosnku....

Obrazek użytkownika Es

28-06-2018 [11:04] - Es | Link:

Sytuacja została sprowadzona do absurdu i jako żywo przypomina anegdotę o Zydzie , jego kozie i rabinie co każe się zastanawiać czy leci z nami jakiś pilot. Mogłoby być z tego kupa komediowej zabawy gdyby konsekwencje dla Polski i Polaków  nie były tak tragiczne. A powagę potęguje świadomość, że w najbliższym czasie najlepszym wyjściem jest brnąć nadal w ten kanał wiedząc,ze się zamieniło przekręciarzy na klaunów.Jak widać nieważne dla nich, że robią z siebie głupków  (a z nas przy okazji) ważne że panują nad publicznością. Pozostaje jedynie zasadnicze pytanie: kto wyznaczył im taką rolę

Obrazek użytkownika polon

28-06-2018 [11:15] - polon | Link:

Moim zdaniem, przyglądając się scenie politycznej przez - mniej więcej -ostatni rok, widać wyraźnie, że spora część unijnych decydentów jest mocno zaangażowana w rozmiękczanie, zadeklarowanego społeczeństwu przez B.Szydło, politycznego determinizmu. Wtórują temu prężnie środowiska żydowskie , szczególnie w USA, historia ustawy o IPN jest tego wymownym przykładem. Szumnie zapoczątkowany proces polityki wstawania z kolan został zatopiony w goryczy politycznych ustępstw oraz niespełnionej w społecznym odczuciu, mało zręcznej i nieskutecznej dyplomacji.Przy bliższym zapoznaniu z treścią różnych negocjacji,widać,że nie są wcale kompromisem, a po prostu ustępstwem, które będą skutkowały kolejnymi.Jesteśmy na siłę wciskani na powrót w miejsce, w którym klęczeliśmy - europejskiego porządku ustawiania Polski wg. zewnętrznych wzorców. Smutno mi to zaczyna wyglądać, bowiem obecne szantaże finansowe ze strony UE łudząco przypominają politykę mocarstw rozbiorowych(szczególnie od 7 kwietnia do 12 lipca 1793) - przyjęta strategia jest identyczna. Wymuszanie ustępstw legislacyjnych pod groźbą ograniczeń finansowych, w końcu pod groźbą kolejnych ograniczeń na rzecz spłaty powstałego zadłużenia - tak mi to wygląda w dłuższej perspektywie czasowej. Dla mnie nie ma już wątpliwości, że polityka hegemonów unijnych do spółki z Rosją,do tego zmierza.W Polsce  znamiennym jest, że nie widać polityków - w ich postawach - którzy w pełni, tak jak A.Macierewicz, zdają sobie z tego sprawę - co się wokół dzieje. 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

28-06-2018 [16:05] - zbieracz śmieci | Link:

Panie Losek zbucdowal pan piętrowa intrygę a podstawą jest odkrycie ,że rząd jakikolwiek i gdziekolwiek ma wpływ na grę zawodników ,wybór trenera czy prezesa w takim związku jak PZPN .Nim pan pochlasta pacjenta i siebie podczas operacji to uświadom pan sobie ,że nie ma wpływu rząd na kopaną .