Pola Monola plus Coca Cola strzeliłem gola w rytm disco pola

Wprowadzenie muzyczne: Hawajski sen uduchowionego ministra - https://www.youtube.com/watch?...

A teraz do rzeczy.

Obejrzałem wczoraj w TVP1 blok Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu poświęcony plebiscytowi na polski przebój na Mundial 2018.

Moja refleksja:

Jarosław Kaczyński ostatecznie zrezygnował z głosów inteligencji w czekających nas wyborach.

Dlaczego?

Bo urodziłem się pod koniec wojny i przeżyłem 50 lat komuny, więc mam podstawy, by powiedzieć szczerze, iż takiej masakry jeszcze nigdy nie widziałem! To już chyba lepiej bywało na festiwalach w Kołobrzegu i Zielonej Górze w czasach wczesnego Gierka. No i ta piosenka, która wygrała, w której kilkanaście razy powtarzane jest sztandarowe hasło komuny "w jedności siła!" Rany Boskie! Jak żyję takiej wiochy nie widziałem. Szmira i bezguście obrażające subtelność etosu patriotyzmu polskiego.

Sorry, ale nigdy nie dam przyzwolenia, by przy aprobacie ministra Glińskiego Jacek Kurski dokonywał takiej degradacji dobrego smaku i gustu artystycznego Polaków. Szczególnie tych młodych. Bo niegdyś to samo robili komuniści na imprezach pierwszomajowych nieodwracalnie kalecząc naszą staropolską wrażliwość. Bo taką propagandową szmirą wyjaławia się ludzkie dusze i spłyca narodową tożsamość. A to odwodzi Polaków od kultury wysokiej, co przeczy misji wychowawczej telewizji publicznej.

Więcej nie piszę, bo się wstydzę.

I na koniec dla sympatycznego niewątpliwie pana Jacka stosowna piosenka:

https://www.youtube.com/watch?...

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Komentarze jednogłośnie wskazują, że komentującym podobała się piątkowa superprodukcja Kurskiego w Opolu. Reszta jest milczeniem.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

09-06-2018 [18:29] - Lektor | Link:

Brawo panie Krzysztofie !!!  Jak wpadłeś pan na to, że wczorajsza masakra w Opolu to wina Jarosława Kaczyńskiego ?  Piszesz pan, że przeżyłeś 50 lat komuny . Wiesz pan co, te cholerne 50 lat odbiło rzeczywiście wielkie piętno na pana rozwoju, szczególnie psychicznym.  Wiemy, wiemy, że szczególnie ten festiwal w Zielonej Górze podobał się panu najbardziej !
 Widzisz pan, gdybyś pan nie wsadził do tej głupiej pańskiej notki Kaczyńskiego, to byłaby to jedna z porządniejszych pana notek – wreszcie bez polityki, o której  nie masz pan pojęcia.  A więc proponuję w dalszym ciągu pisać o festiwalach, piłce nożnej (tylko broń Boże o lekkiej-atletyce bo to jest moja najlepsza dyscyplina sportu),  i  o naturze.  Ale Broń Boże o uczelniach wyższych – bo tutaj też jest pan za tym aby nasze uczelnie mieściły się w 5-tej setce na świecie lub jeszcze niżej.
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

09-06-2018 [22:05] - Marek1taki | Link:

Wyłączyłem po kilkunastu minutach. Program "Twoja twarz brzmi znajomo" wolę oglądać w wersji Polsatu. Maski podobnie zrobione, ale wokal lepszy.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

09-06-2018 [22:30] - RinoCeronte | Link:

Wszystko to jednak jest zabawą na Titanicu...

Obrazek użytkownika paparazzi

10-06-2018 [01:24] - paparazzi | Link:

Krzysiek a Adam Zwierz "Witaj Zosieńko, otwórz okienko na wschodnią stronę" "Gdy Polska da nam rozkaz". To "byli szlagiery" Tfu, piłem wódkę z ze Zwierzem, PRL-tfu. Kto to powiedział koteczku.
 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

10-06-2018 [10:20] - RinoCeronte | Link:

Wiem. Plutonowy Orzech z Torunia!

Obrazek użytkownika Michał W.

10-06-2018 [08:44] - Michał W. | Link:

Hehehe :)... A jakiż to gust posiada Pan Krzysio, tutejszy samozwańczy inteligent, który jeszcze nie tak dawno zachwycał się tutaj twórczością artystki Teresy Werner, jak i zresztą samą artystką, która, jak się uszczęśliwionemu Panu Krzysiowi wydawało, osobiście zawitała na jego blog? Każdy, kto ma odrobinę inteligencji i gustu już po pierwszych taktach dowolnie wybranego utworu pani Teresy widzi, że ma do czynienia z komicznym kiczem dla fanów 50+.  Każdy - kto ma....:)

Obrazek użytkownika RinoCeronte

10-06-2018 [12:07] - RinoCeronte | Link:

Panie Michale! Ojczyzna w niebezpieczeństwie a Pan się li tylko chórzystkami przejmuje...

Obrazek użytkownika Trotelreiner

10-06-2018 [08:49] - Trotelreiner | Link:

Ooooo! Echotvn24 dostał kolejne zlecenie! Tym razem na samego Kaczyńskiego! Juz Terlecki był targetem nr 1 ...ale Kaczyński?! No,no awansuje nasz socjopata.
Opole tylko pretekst....nawet kolano by było dobrym pretekstem...najważniejsze,żeby zamieszac Kaczyńskiego i opluć,nas...ć na niego,obrzydzić...
PS.Ciekawie jest obserwować,ja się stacza ten portal...I co Panie Admin....naruszam coś? Trzeba schować,wyrzucić,wymazać....Pan Darski odszedł...szkoda!

Obrazek użytkownika Novalia47

10-06-2018 [14:27] - Novalia47 | Link:

No właśnie: co Pan Admin na takie komentarze,jak ten, pełen wyzwisk i inwektyw np. socjopata? Nie tylko ten "komentator" specjalizuje się w takiej chamskiej, obraźliwej na narracji. Toteż dobrze radzi Trotelreiner,że Trzeba schować,wyrzucić,wymazać...takie jak ten pseudo komentarze.

Obrazek użytkownika Lektor

10-06-2018 [19:17] - Lektor | Link:

Kobito przejdz na jakiś katolicki portal jak ci się tu nie podoba i basta ! Przecież nikt cię tu nie trzyma ! Nie podobają się komentarze, więc krytykujesz komentatorów, zamiast spokojnie odejść np. na onet.pl czy salon 24.pl, gdzie należy pisać tylko to czego oni chcą, a nie to co ty chcesz.

Obrazek użytkownika minimax

10-06-2018 [11:57] - minimax | Link:

Szanowny Panie Krzysztofie!

Śpieszę Pana zmartwić. Przeciętny gust przeciętnego przedstawiciela tzw. ludu polskiego słychać na weselach, zwłaszcza weseliskach, łącznie z Weselem niestety.
Pan by chciał, wzorem Wieszcza, miernoty owe "w aniołów przerobić".
Zawracanie kijem Wisły. Nadwiślański lud głosujący jest zbyt infantylny na "rzymskie" ideały.
Posługujący się wyborczym darwinizmem maskującym DiskoOLO WYGRAŁ wybory w cuglach, stawiając na podrygi w rytmie D-Polo, odchudzoną sylwetkę i niebieskie oczka. I DUŻO, dużo pi-aru, a telewizji jeszcze więcej.
Niestety ci Polacy co chadzają jeszcze do wyborów, w większości uwielbiają bajki, łasi są nawet na kaszankę wyborczą, o kiełbasie nie wspominając, no i posługują się własną filozofią wyniesioną przez przodków razem z głową z pogorzelisk dwóch wojen światowych - dojutrkowość. Aby do jutra. Aby nie dalej niż koniec własnego nosa. Aby przeżyć dzień, aby przetrwać kataklizm. Bo taką mamy od dwóch wieków selekcję hodowlaną w narodzie - wielcy, szlachetni, mężni, odważni, twórczy, majętni - kwiat elita, śmietanka wspólnoty polskiej - kładą na szalę głowy, rodziny, majątki - i giną, giną od dwóch wieków. Przeżywają mali, za to sprytni, i rosną w siłę.
Tak nam wyrósł garb polskojęzycznej wspólnoty pasożytniczej - to dobór negatywny powołał ją do istnienia. Choćbyśmy nie wiem jak nie chcieli o tym wiedzieć - jest to krew z naszej krwi, kość z naszej kości, wyonacona w zaborczym tyglu nieprawości.

Pozdrawiam serdecznie
MiniMax

Obrazek użytkownika Novalia47

10-06-2018 [13:59] - Novalia47 | Link:

A Ty,Minimaxie, zapewne uważasz,że nasz naród (może lepiej powiedzieć:plemię) pod tym względem jest jakiś wyjątkowy, żeby nie rzec: "wybrany". Otóż w tej tzw. małości czy miałkości politycznej przewyższają nas o głowę  nasi słowiańscy sąsiedzi z Południa, którzy dzięki swemu konformizmowi, ugodowości i godzenia się z rzeczywistością narzuconą przez silniejszych, przetrwali swoje tysiąclecie,a zwłaszcza ostatnie stulecie bez większych strat., A co do "jakości" wyborczego elektoratu, to np. Francuzi są od nas jeszcze "lepsi": chadzają do wyborów w większej niż my liczbie, ale zaraz po wyborach psioczą i plują na swych wybranków od prezydenta począwszy, na merach skończywszy i trwa to aż do następnych wyborów. Ogólnie rzecz biorąc wyborcy w każdym kraju są do siebie podobni,a od mądrości lub głupoty elit zależy jak ich "zagospodarować", czyli próbować wygrać następne wybory.

Obrazek użytkownika minimax

10-06-2018 [14:57] - minimax | Link:

Jakość współczesnych Francuzów dość dobrze oddają "Szkice Piórkiem" Andrzeja Bobkowskiego, opisującego w formie pamiętnika okres IIWŚ we Francji, widziany nieco z boku okiem inżyniera zatrudnionego "na produkcji". Utkwiła mi w pamięci swoiste ówczesne dwójmyślenie o układzie Petain - de Gaulle.
Otóż de Gaul ratował państwo i honor Francji, zaś Petain - ratował Naród. I trudno odmówić racji temu rozumowaniu. Ubolewać jedynie należy, iż my w naszym zacietrzewieniu nie potrafimy godzić ze sobą wartości WSPÓLNYCH, co dopiero mówiąc o przeciwieństwach jak w/w...
Po prostu, Francuzom nie wstyd zejść z reduty gdy stracona, zaś my z Reduty Ordona tylko jedną drogę widzimy. Jako martwe ciała nikomu już na nic nie zdatne.
Zresztą, to już przeszłość. Obecne pokolenie nie myśli umierać, ani za Gdański, ani za nic w ogóle. No może ciut zaryzykowaliby w obronie swojego smartfona...
 

Obrazek użytkownika Novalia47

10-06-2018 [15:15] - Novalia47 | Link:

@Minimax
Racja, z tym, ze na sławetnej reducie Ordon bynajmniej nie poległ był, spotkał się jeszcze z Mickiewiczem bodaj w Paryżu,a po wielu latach gdy naprawdę umarł, został pochowany we Lwowie na Cmentarzu Łyczakowskim.

Obrazek użytkownika minimax

10-06-2018 [17:14] - minimax | Link:

Możliwe:>
Ale nie on jeden tam był, i nawet jeśli sam głowy nie dał to byli inni, liczniejsi :>
Zresztą, nie tak daleko nam sięgać - Westerplatte, Poczta Polska w Gdańsku... Nie mnie oceniać, ja jeszcze w PRL urodzony, ale wystarczy popatrzeć kto wojnę wygrał:
Per saldo Francja, bo rozłożywszy przed Hitlerem nóżki na koniec dostała suknię Dziewicy Orleańskiej, należnej nam bardziej niż komu innemu.
Ale świat działa inaczej niż byśmy chcieli, czego od wieków nie możemy się nauczyć.
Gdyby Łokietek był skażony sarmatyzmem nigdy by Korony nie scalił.
Gdyby Jogajła myślał jak Sobieski, to by dla ukontentowania Kurii pod Grunwaldem się poddał.
Ale niestety, sztuka królewska [ars regia] bezpowrotnie odeszła w niepamięć z Piastami.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

10-06-2018 [19:06] - ExWroclawianin | Link:

@Novalia47

0/100

Czy ty to sama wymyslilas czy tez skopiowalas od jakiegos cwiercinteligenta?

Obrazek użytkownika Temperatus

12-06-2018 [21:46] - Temperatus | Link:

A Pan ExWr., to już nawet nie ćwierć ale mini-mini ćwirćinteigent, skoro nadal wierzy ,że Ordon poległ na reducie, jak w tym wierszu Adama M.

Obrazek użytkownika xena2012

10-06-2018 [13:33] - xena2012 | Link:

A co ma Kaczyński do piosenki o Mundialu? Jak widać do polskiego obyczaju weszło obwinianie Kaczyńskiego o wszystko.Żakowski krzyczy rozdzierajaco o śmierci fok z winy Kaczyńskiego,pan Pasierbiewicz postanowił go ,,przebić'' oskarżając Kaczyńskiego o kiczowatą piosenkę. 

Obrazek użytkownika Novalia47

10-06-2018 [14:01] - Novalia47 | Link:

A cóż się tak dziwujesz,Krzysztofie? Przecież już kiedyś pisałeś tu o atrakcyjności i poziomie tzw. narodowej TVPiS we wszystkich jej programach. Nawet milionowe zastrzyki z budżetu (czyli z naszych podatków) nic nie pomogły i poziom tych mediów stacza się coraz niżej. No, ale skoro szef TVPiS uważa, że ciemny lud wszystko kupi... 

Obrazek użytkownika Lektor

10-06-2018 [22:14] - Lektor | Link:

Do ciebie novalio,  http://pl.memgenerator.pl/mem-...