Majchrowski : Wassermann 1 : 0

Byłem dziś na szumnym otwarciu wyremontowanego Parku Krakowskiego im. Marka Grechuty zlokalizowanego w samym sercu Królewskiego Miasta. Więcej informacji i dokumentację fotograficzną możecie Państwo znaleźć na portalu internetowym „Magiczny Kraków” – vide: http://krakow.pl/aktualnosci/2... , ja zaś zacytuję tylko wstęp do tej relacji:

Remont jednego z największych parków w Krakowie dobiegł końca. Oficjalne otwarcie dziś, 2 czerwca. Wydarzenie będzie połączone z piknikiem, podczas którego mieszkańcy będą mieli możliwość skorzystać z bogatej oferty warsztatowo-edukacyjnej. Początek o godz. 11.00. Park zmienił swoje oblicze i teraz każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Mamy nowe alejki, oświetlenie, plac zabaw, strefę rekreacyjną i czytelnie. Posadziliśmy kilkadziesiąt nowych drzew i łąkę kwietną. Zapraszam wszystkich mieszkańców w sobotę, 2 czerwca na oficjalne otwarcie. Będzie można zobaczyć zupełnie nowy park – powiedział Jacek Majchrowski podczas konferencji prasowej. Prace były kompleksową rewitalizacją przestrzeni – począwszy od modernizacji infrastruktury, odnowienia zieleni, wymiany małej architektury, po zmianę oświetlenia na ledowe czy odnowienie rzeźb i poprawienie ich ekspozycji. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowych podjazdów dla rowerów i wózków oraz z bogatego zaplecza rekreacyjnego. Park został przystosowany dla mieszkańców w każdym wieku. Stworzono strefy odpowiadające każdej grupie wiekowej. W pobliżu ul. Szymanowskiego powstał duży plac zabaw, gdzie będzie można pograć w bule, poślizgać się na zjeżdżalni i poturlać z pagórków. Dla dzieci przygotowano także połączone linowym przejściem wieże, ściankę wspinaczkową i strefę małego odkrywcy do wodnych zabaw…”, koniec cytatu.

I faktycznie, przy słonecznej czerwcowej pogodzie można było zobaczyć jak zapuszczony ogród miejski przemienił się w podwawelski Hyde Park. Na parkowych trawnikach, wokół odrestaurowanej sadzawki z fontanną rozłożyły się na leżakach i kocykach piknikujące wielopokoleniowe rodziny krakowian. Był kiermasz, orkiestry dęte, a po szutrowych alejkach przechadzał się tłum uśmiechniętych krakowian wyraźnie dumnych ze swego Królewskiego Miasta. Widać było na ich twarzach, że rewitalizacja parku, czytaj sprytny ruch wizerunkowy obecnego prezydenta miasta, zrobiła na nich wrażenie, które się zakoduje w ich podświadomości. Słowem trudno sobie wyobrazić lepsze wejście Majchrowskiego, który przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi zapisał na własny rachunek inicjatywę obywatelską krakowian, - i choć życzę pani Małgorzacie Wassermann jak najlepiej, na dzień dzisiejszy wynik meczu Majchrowski : Wassermann to jeden do zera dla Majchrowskiego.

A przecież dokładnie przed rokiem (!) w notce pt. „Klich czuwa, a Terlecki zaspał” – vide: https://www.salon24.pl/u/salon... pisałem między innymi:

Rewitalizacja Parku Krakowskiego zaczęła się od jego ogrodzenia wysokim płotem z blachy falistej, a dzisiaj idąc na kawę do miasta zobaczyłem na tym płocie planszę pokazującą imponujący plan tej rewitalizacji oraz termin ukończenia projektu określony na maj 2018. I jako stary blogerski wyga skojarzyłem natychmiast, że w roku 2018 odbędą się przecież wybory samorządowe, więc nie trudno sobie wyobrazić, jakim handicapem dla urzędującego prezydenta miasta będzie ta rewitalizacja urzeczywistniona przed ruszeniem krakowian do urn wyborczych. Więc uważam, że jeśli krakowski PIS chce wygrać w Krakowie wybory samorządowe 2018 to teraz musi czymś przebić inicjatywę rewitalizacji rzeczonego parku.  To kluczowo ważna sprawa, bo jak PIS przegra wybory samorządowe przegra również parlamentarne…”, koniec cytatu.

Pisząc zacytowaną wyżej notkę nie wiedziałem jeszcze, że pisowską kandydatką do Urzędu Prezydenta Krakowa będzie Małgorzata Wassermann. Ale jeszcze nic straconego. Do wyborów samorządowych jest wciąż trochę czasu. Acz po tym wejściu Majchrowskiego, który dał kasę na rewitalizację Parku Krakowskiego, pani Małgorzata musi się po pierwsze pośpieszyć, a po drugie przebić czymś rzeczoną rewitalizację lubianego przez krakowian parku.

I jeśli mogę coś podpowiedzieć to, jeśli Prawo i Sprawiedliwość chce rzeczywiście wziąć Kraków, to musi zrobić coś wymiernie konkretnego, co ułatwi i umili krakowianom życie. Bo jeśli, czego można się spodziewać, - w kampanii przedwyborczej PiS zdecyduje się na wariant, że się tak wyrażę „martyrologiczno bogoojczyźniano patriotyczny”, to jesienne wybory wygra namaszczony przez lewicę prof. Majchrowski, który będzie rządził Grodem Kraka przez piątą z rzędu kadencję. 

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

02-06-2018 [19:09] - Lektor | Link:

Ja pierdolę, to mówisz pan, że ten park to 1:0 dla komucha. No to znaczy, że ten pański krakówek jest cały popieprzony !!!

Obrazek użytkownika paparazzi

03-06-2018 [02:50] - paparazzi | Link:

Nie, Krzysiek mówi wizerunkowo. Chodzi o to żeby przywidywać sytuacje co mogą się obrócić przeciwko PiS. Trzeba działać z przewrotnym wyprzedzeniem musli przeciwnika politycznego, czego brakuje PiS-owi. Propaganda komunistyczna była i jest the Best. Wiec uczmy się od nich.

Obrazek użytkownika xena2012

03-06-2018 [09:26] - xena2012 | Link:

Nie tyle wyprzedzenie myśli przeciwnika politycznego co obrzydzanie PiS-u jako przeciwnika prowadzone już od dłuzszego czasu.Tak powoli ,krok za kroczkiem bedzie się okazywało w kolejnych notkach,że pani Wasserman jako przedstawiciel tej partii ma szereg mankamentów: jest źle ubrana może nawet w rodzimą konfekcję,odstręczająca wyglądem,glos nie taki,Nie będzie zaletą nawet  wiek choc zawsze słyszeliśmy,ze trzeba stawiac na mlodych i dopuszczac do rządzenia. 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

02-06-2018 [19:32] - RinoCeronte | Link:

Teraz mamy problem z posłem Piętą. Nawet "Fakt" pracuje dla Majchrowskiego. No, chyba żeby obiecał nam Letnią Olimpiadę, bo zimowa już była.

Obrazek użytkownika xena2012

02-06-2018 [20:52] - xena2012 | Link:

Prosze porównać jakimi środkami dysponuje dotychczasowy prezydent Majchrowski,a jakimi Małgorzata Wasserman czy PiS żeby taki wynik 1:0 był wstepem do kampanii prezydenckiej.Za Majchrowskim stoją decyzje miasta rozdzielajace pieniądze o jakich kontrkandydatka tylko może pomarzyć i poparcie róznych lobby o nie zawsze czystych rękach.Pani Wasserman ma własciwie tylko uczciwość,nieustepliwość co wykazała w komisji i smutne bo jest to za mało .Wariant martylologiczno-bogoojczyźniany tak złośliwie tu podpowiedziany nie ma jednak tu nic do rzeczy ani nie będzie czynnikiem mobilizujacym elektorat tylko program .Pytanie dlaczego ten park tyle lat zapuszczony własnie teraz został odnowiony? 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

02-06-2018 [22:29] - zbieracz śmieci | Link:

Ten tekst jako żywo przypomina czasy wczesnego gierka a relacje z otwarcia zdawał reporter pasierbiewicz k na zlecenie dtv.-tłumy uśmiechniętych krakowian, te stragany z dobrem wszelakim ,te stoisko Wymiotnej z poszukiwanymi książkami i autorami je podpisującymi no i sam gospodarz w otoczeniu .
Hyde Park ,też mi coś ,nie używaj słów których znaczenia nie znasz

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

03-06-2018 [01:10] - Vadim Niżyński | Link:

Ogólny kwik i zgrzytanie zębów komentujących ten typowo krakowski teścik p.Krzysztofa. - beczka śmichu i wesela. A Wassermannówna, chociaż krakowianka, szanse ma raczej zerowe w tym - jak tu niektórzy złośliwcy i zawistnicy czasem pisywali - bogoojczyźniano-hiperpatriotycznym Krakówku. Tym samy zresztą, który wydał tak znamienitych mężów stanu, jak Terlecki,Gowin,Ziobro i wreszcie Duda Andrzej którzy raczej nie pomogą swojej partyjnej koleżance w zdobyciu Krakowa.A dla przypomnienia: prof.Majchrowskiego tylko raz poparł SLD, do którego profesor nigdy nie zależał i  od którego się wyraźnie dawno temu odciął.

Obrazek użytkownika xena2012

03-06-2018 [07:38] - xena2012 | Link:

Nie za wczesnie i nie za ostro rozpoczyna się kampania prezydencka pana Majchrowskiego i utrącanie kontrkandydatki?Oczywiście że pani Wasserman ma szansę znikomą w obliczu już rozpoczętych działań elektoratu Majchrowskiego,a każdy krok elektoratu pani Wasserman juz został uznany za ,,kwik'.'

Obrazek użytkownika Lektor

03-06-2018 [13:51] - Lektor | Link:

Ty Vladim, coś dla ciebie i o tobie,  http://pl.memgenerator.pl/mem-...

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

03-06-2018 [17:50] - Vadim Niżyński | Link:

Lektor jak zwykle nie potrafi doczytać poprawnie obcego imienia i jak zazwyczaj posługuje się w swoim nędznym, prymitywnym hejcie tą samą ilustracją,jako że nic nowego nie umie wymyślić poza wymyślonym przez siebie napisem na tym biednym psiaku. Pogratulować panu połecie takiego obrońcy!

Obrazek użytkownika Lektor

03-06-2018 [19:50] - Lektor | Link:

Vladim, nie będę więcej wymieniał kim ty jesteś bo nie ma w słowniku takich słów, które określiłyby cię wystarczająco obelżywie. 

Obrazek użytkownika Słoń Podwawelski

03-06-2018 [14:05] - Słoń Podwawelski | Link:

Park im. M. Grechuty ma powierzchnię 5 hektarów, długość jakieś 220 m. Alejka jest jedna wzdłuż parku. Staw niedługo będzie cuchnął i stanie się wylegarnią komarów. Z opisu Krzysia wynika, że to jakaś wielka atrakcja lub cudo, ale od zawsze te trawniki służyły jako wychodek dla psów a te krzaki jako miejsce, gdzie miejscowe menelstwo i kibice przed meczem Wisły mogli wypić piwko lub obalić jakiś kwas. Po zmroku, nikt porządny  nie uczęszczał do tego małpiego gaju. Otwarcie tego Krzysiowego "Hyde Parku" nie zrobiło na krakowianach żadnego wrażenia. Nikt w Prokocimiu, Hucie, Podgórzu, Bieżanowie, i tzw. noclegowniach Krakowa nawet nie wie o tym wydarzeniu.

Obrazek użytkownika angela

03-06-2018 [20:12] - angela | Link:

A coz wiecej ma do powiedzenia czy zrobienia pan Majchrowski.
Przez tyle lat co rzadzil, mial setki okazji zeby wykazac swoje zdolnosci.
Podobnie jak Platforma Obywatelska, oni juz nic do zaproponowania ludziom nie maja.
Teraz to juz tylko przedwyborcze obietnice, dla naiwnych.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

03-06-2018 [21:24] - RinoCeronte | Link:

A jednak okoliczny lud łaknie tego Parku i niech mu służy przez lata :-)

Obrazek użytkownika minimax

05-06-2018 [16:59] - minimax | Link:

Szanowny Gospodarzu, szanowni Goście
"zrobić coś wymiernie konkretnego, co ułatwi i umili krakowianom życie"

Solennie przyrzec likwidację utrudnień dla kierowców, a zwłaszcza ZIKiT rozgonić na 4 wiatry a wierchuszkę pogonić w czort. Wtedy wygra w cuglach.
Model funkcjonalny miasta jest rodem ze średniowiecza, wzmocniony o XIX w. przymus biurokratyczny bliskiego sąsiedztwa administracji, pogłębiany anachronicznym "dogęszczaniem" populacji...
To co buduje teraz deweloperka to są przyszłe slumsy.
Nie minie pokolenie a nikt na Ruczaju nie będzie chciał mieszkać z dobrej woli - zamieni się toto  jakąś koszmarną wersję bloków dla imigrantów zmieszanych z gminnymi blokami komunalnymi dla eksmitentów i innych rozbitków - czyli powtórka z francuskich HLM - do obejrzenia klimacik w Nietykalnych i/lub 13 Dzielnicy...
Toutes proportions gardees.
Póki czas należy uwolnić [odrolnienie na zgłoszenie/żądanie] pod zabudowę INDYWIDUALNĄ tereny na osi Krzeszowice - Niepołomice, Miechów - Myślenice, fizycznie rozproszyć administrację dzięki centralizacji w cyberprzestrzeni.
Rozproszyć zabudowę mieszkalną, dokończyć kolej aglomeracyjną, spiąć silnymi więzami kolejowo-światłowodowymi Kraków z Górnym Śląskiem i Podkarpaciem.
A przede wszystkim UWOLNIĆ obywateli od przemocy urzędniczej.
Pozdrawiam
MiniMax