To są chłopcy z tamtych lat…


Adam Michnik, Bronisław Komorowski, Anna Komorowska, Aleksander Hall i Jan Krzysztof Bielecki – 10 listopada 2010

          Motto: Widziały gały, kogo do rządu powołały

          Motto muzyczne: https://www.youtube.com/watch?v=Fs4_0NJH200  (z tym, że Sława Przybylska śpiewała o zupełnie innych chłopcach)

Jak podaje portal Kresy.pl – vide: https://kresy.pl/wydarzenia/re... : „Ustawa o Instytucie Pamięci Narodowej powinna być zmieniona niezależnie od wyroku Trybunału Konstytucyjnego. – powiedział we wtorek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Jarosław Gowin, który przebywa od niedzieli z wizytą w Izraelu, powiedział dziennikarzom, że ustawa wywołuje „izraelskie, czy szerzej, żydowskie obawy”, co rzutuje na relacje polsko-izraelskie. Według niego wiąże się to z problemami, nawet w sferze współpracy naukowo-technologicznej. Problem dotyczący ustawy o IPN, który Gowin nazwał „kamykiem w bucie uwierającym naszych izraelskich partnerów”, który jego zdaniem należy usunąć…”, koniec cytatu.

Zapewne zastanawiacie się, co pana ministra mogło skłonić do takiej wypowiedzi?

Otóż zacznę od przypomnienia Państwu wstępu do mojej notki pt. „Baśń o dobrym Donaldzie i złym Jarosławie” – vide: https://www.salon24.pl/u/salon... , cytuję:

Po zakończeniu wojny, jaką wydał światu pewien malarz, w nadwiślańskiej krainie ciemnego luda przez pięćdziesiąt lat panoszyła się czerwona zaraza, czyli zaprzedana Moskwie czereda złodziei, rzezimieszków i morderców, którzy ciemiężyli tubylców rabując, co i gdzie się dało. A ciemny lud musiał siedzieć cicho, bo wszędzie byli szpicle, szalała cenzura, a niepokornych milicja pałowała, zamykała do więzień, a nie rzadko zabijała skrycie. Aż się w końcu ciemny lud zbuntował i założył „Solidarność”. A, że było ich aż dziesięć milionów, przebiegli namiestnicy Moskwy wzięli buntowników pod bajer, że się z nimi podzielą sprawiedliwie władzą. I tak, łatwowierni rzecznicy gminu zasiedli do rozmów przy okrągłym stole z zawodową gwardią czerwonych szulerów. Na pozór wszystko szło jak po maśle i zniewolony lud był krok od zwycięstwa. Lecz do stołu dosiadło się czterech zaprzedanych komunie judaszowych zdrajców. Byli to uczniowie lewackiego mędrca niejakiego Sartre’a, a tę „bandę czworga” tworzyli: rozdający za darmo zupę harcerz Kuroń, przebiegły gensek honorowy Geremek, rozmodlony katolik postępowy Mazowiecki i cwaniak nad cwaniakami, święty guru Michnik. A że mieli góralską naturę rodem z Góry Synaj łby mieli nie od parady i tak zamącili ciemnemu ludowi w głowie, że im oddał władzę, którą miał na widelcu. W ten oto sposób nad Wisłą zaczęli panować różowi, nazywani także post-komuną, czyli zgrana szajka sprzedajnych cwaniaczków i wspomnianych już górali. A żeby się ciemny lud nie skapował, co jest grane, po upadku komuny różowi rozdzielili swoje role. Jedni utworzyli pseudo-prawicowe hufce UD – UW - PO, drudzy natomiast sformowali szwadrony „lewicowe”. Udając przed ciemnym ludem, że się nienawidzą, te dwa zgrane gangi rzezimieszków i złodziei przez lata współpracowały ze sobą rozkradając bezkarnie resztki tego, co jeszcze zostało. A nie było to trudne, gdyż ich guru, znany miłośnik wody wyskokowej lubił i umiał wypić. A to z rubasznym bajarzem Wałęsą, którego ktoś dla żartu zrobił prezydentem, a to z niewylewającym za kołnierz błękitnookim Olkiem, który prezydentem został, bo mu Wałęsa zamiast ręki podał nogę, a to z szefem tajnych służb, bezwzględnym oprawcą Kiszczakiem, czy z kłapouchym Urbanem trzęsącym mediami. Więc mogli kraść i szabrować ile wlezie…”, koniec cytatu. 

Opowiem też Państwu pewną anegdotkę.

Jak rząd Hanny Suchockiej jechał z oficjalną wizytą do Izraela, to w Krakowie żartowano, że ówczesny poseł Unii Demokratycznej niejaki Tadeusz Syryjczyk zapewne będzie nocował u rodziny. Wszakże na miejscu się okazało, że cały rząd spał u rodzin, a tylko Syryjczyk w hotelu.

A na koniec pragnę przypomnieć, że samoprzylepny Jarosław Gowin jako jeden z chłopców z tamtych lat, w roku 1990 związał się z założonym przez Aleksandra Halla Forum Prawicy Demokratycznej, a później przez całe lata był synem pułku wyrosłej z mafijnego KLD złodziejskiej Unii Demokratycznej, potem przemianowanej na Unię Wolności, by się ostatecznie przepoczwarzyć w Platformę Obywatelską.

A przecież przyzwyczajenie jest drugą naturą zaś, czym skorupka za młodu…

I tylko nie mówcie, że jestem antysemitą i znów jątrzę.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Live free or Die

01-06-2018 [17:15] - Live free or Die | Link:

I tylko nie mówcie, że jestem antysemitą i znów jątrzę."  nie Nie mówimy dobre przypomnienie.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

01-06-2018 [18:46] - ExWroclawianin | Link:

@Live free or Die

100/100

Pelna zgoda, pan Krzysztof tym razem pisze PRAWDE i dzieki mu za to....

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-06-2018 [17:35] - Imć Waszeć | Link:

A może by tak usunąć ze stołka Gowina i zacząć prowadzić normalną suwerenną politykę propolską, a nie pod dyktando jego oficera prowadzącego z Izraela? Nie widzę potrzeby, aby filosemita tego formatu był od razu wiceministrem, bo nasze stosunki międzynarodowe nie obracają się tylko i wyłącznie wokół Izraela, a wręcz filosemityzm niektórym stosunkom szkodzi i bije nas po kieszeni. Wystarczy, że zostanie prezesem muzeum Polin, żeby się spełniać. A jak chce się lansować jako późniejszy żydowski chłopiec na posyłki w jakimś ONZ, to niech to robi za swoje pieniądze, a nie za moje.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

01-06-2018 [18:58] - ExWroclawianin | Link:

@Imc Waszec

100/100

Absolutnie PRAWDA! Nie rozumiem prezesa Kaczynskiego dlaczego zgodzil sie na Gowina w tym rzadzie PiS-u? Zydzi maja swoje panstwo i widac ze potrafia dbac o "swoje interesy". Dlaczego MY Polacy panie Gowin i Glinski dbamy o zydowskie a nie o POLSKIE INTERESY? Dlaczego vice-premier Glinski lekka reka daje na cmentarze zydowskie 100 mln zl a polscy aktorzy MUSZA ZEBRAC o grosze do puszki na Powazki???? Jakim cudem zydzi sie szarogesza na terenie Auschwitz-Birkenau i decyduja czy Polacy moga wnosic polskie flagi czy nie, w sytuacji kiedy zydzi moga to robic bez problemow??? Dlaczego informacje o Rotmistrzu Pileckim sa NIEDOSTEPNE dla zwiedzajacych oboz koncentracyjny??? Zydzi maja swoje panstwo niech jada do Izraela i tam sie szarogesza! Tutaj jest POLSKA, kraj ktory powinien miec polskiego prezydenta RP a nie zdrajce Adriana Jude i polski rzad ktory bedzie dbal WYLACZNIE O INTERESY PANSTWA POLSKIEGO... Polacy czas to zmienic w najblizszych wyborach, musimy wiedziec na kogo glosujemy, tyle razy juz nasz OSZUKANO !!!

Obrazek użytkownika xena2012

02-06-2018 [11:58] - xena2012 | Link:

No cóż tak niestety wyglada rzeczywistosć jak jesteśmy zmuszeni wejść w koalicję czy spółki.PiS miał już wczesniejsze smutne doświadczenia z Samoobroną i LPR Giertycha co skończyło się utratą władzy. Gowin mówi o sobie że jest najbardziej proizraelskim politykiem w rządzie co wobec roszczeniowej,agresywnej polityki Izraela i amerykańskich grup żydowskich budzi uzasadniony niepokój.Wystarczy popatrzec w media,jeśli stosunki polsko-żydowsko sa poruszane to tylko półgębkiem,jako tematy tabu i więcej poświeca się czasu romansowi Piety,spalonego wychodka niz na cele i efekty pielgrzymki Gowina do Izraela.

Obrazek użytkownika Novalia47

01-06-2018 [18:13] - Novalia47 | Link:

Dość parszywa metoda odkupiania swoich antyPiS-owskich win z poprzednich jakże celnie krytycznych wpisów, przez zamieszczenie tego paszkwiliku na ongisiejszych współtwórców KOR i przywódców "S" (do której przynależność wielokrotnie sugerował autor),i to podlane antysemickim sosikiem - fe! Bo zapewne obalenie komuny i obecną wolność zawdzięczamy wyłącznie tym, którzy dzisiaj  nazywają samych siebie prawicą, a przeciwników politycznych lewactwem, chociaż to "lewactwo" zawsze było aktywnie i ofiarnie antykomunistyczne, co dowiodło swoimi czynami. Takie wywody kłócą się chyba z Twoim IQ,Krzysztofie.

Obrazek użytkownika angela

01-06-2018 [18:58] - angela | Link:

@Novalia, nie martw sie o Krzysztifa. . On ci twoj, on sie tylko uwiarugadnia, zeby dalej pluc na rzad, jakio prawicowy bloger.

Obrazek użytkownika angela

01-06-2018 [19:06] - angela | Link:

Oni wszyscy walczyli , tylko ze jedni walczyli o Polske, a drudzy o pieniadze. 
Solidarnosc miala dwa pluca, lewe i prawe, i to wlasnie ci z lewego "walczyli "przy okrsglym stole o koryto.
Rozkradli i sprzeniewierzyli Polske.

Obrazek użytkownika Live free or Die

01-06-2018 [19:23] - Live free or Die | Link:

  Dość Parszywa metoda nawracania Krzysztofa na" dobrą drogę", jakie obalenie komuny, komuna wiecznie żywa i ty tym przykładem jesteś. A tak na marginesie komu zawdzięczają wolność Bułgarzy Węgrzy Czesi Rumuni. Aaa juz wiem, Wam.

Obrazek użytkownika Novalia47

01-06-2018 [21:59] - Novalia47 | Link:

Skądże znowu: wszyscy w Europie Środk.-Wsch. zawdzięczają wolność braciom Kaczyńskim i ich obecnym akolitom - nie wiedziałeś!?!