Sorry! Ale nie chcę już mieć z Wami nic wspólnego!

Notkę tę dedykuję nieprzyjmującym żadnej krytyki i nieprzyjaznym ludziom moralno etycznym renegatom mieniącym się orędownikami partii Jarosława Kaczyńskiego.

Wczoraj napisałem notkę pt. „Nam też prąd i wodę odłączyli” – vide: https://www.salon24.pl/u/salon..., której napisałem, że sposób traktowania przez rząd PiS protestujących w Sejmie matek i dzieci niepełnosprawnych kojarzy mi się z pacyfikacją strajku „Solidarności” ogłoszonego na mojej Almae Matris Akademii Górniczo-Hutniczej po wybuchu stanu wojennego.

Na Salonie24 notka ta wywołała dywanowe naloty na mój blog mieniących się polskimi patriotami pisowskich ultrasów rozjuszonych do stanu graniczącego z obłędem. I muszę przyznać, że choć urodziłem się pod sam koniec wojny i najgorsze czasy stalinowskie przeżyłem, to z tak wynaturzoną nienawiścią Polaków do Polaka się nigdy wcześniej nie spotkałem, o czym świadczą dziesiątki rynsztokowo wulgarnych i obraźliwych komentarzy pod moim adresem kierowanych. Były też komentarze obiektywne i racjonalne, ale stanowiły znakomitą mniejszość.

Przeczytajcie Państwo te komentarze, na które do jakiegoś czasu odpowiadałem, ale potem przestałem, bo nie byłem w stanie dalej znosić tego zawziętego chamstwa i przerażająco nienawistnej agresji przywodzącej mi na pamięć opowieści mojej śp. Mamy o Wołyniu. Cienia litości dla protestujących, ani śladu empatii, i nic tylko wyzuta z sumienia i elementarnego poczucia przyzwoitości patogenna nienawiść świadcząca o tym, że oni, jakby mogli to by te matki i ich dzieci w łyżce wody utopili. Wiem, że protest upolityczniono, ale mimo wszystko protestujący to tacy sami, jak my ludzie i nikt nie ma prawa odmawiać im prawa do szacunku!

Gorzej. Czytając te nienawistne komentarze coś jeszcze sobie przypomniałem, o czym pisałem w mojej książce pt. „Magia namiętności” – cytuję:

„Jak nam bezpieka wykończyła ojca, jego koledzy z RAF–u pomagali matce i od czasu do czasu przysyłali paczki. W jednej z nich przyszły modne wtedy na Zachodzie owerole, jakich używali do ćwiczeń angielscy piloci. Nie przeczuwając skutków, mój starszy brat Jacek poszedł w tym stroju do szkoły, a dokładniej jednego z najbardziej renomowanych krakowskich liceów.

Jacek wrócił po lekcjach do domu, blady i jakoś dziwnie zmięty.
– Czy stało się coś złego? – zapytała mama podnosząc głowę znad maszyny do pisania.
Brat nic nie odpowiadał.
– No mówże! Jacuś! Przecież widzę!
Zgnębiony chłopak w końcu zebrał się w sobie i odezwał się nieswoim głosem:
– Mamo! Ja już nigdy więcej nie pójdę do szkoły!
– Co takiego?! – krzyknęła przerażona matka.
– O nic więcej nie pytaj! – odparł.
– Chryste Panie! Mów natychmiast, co się stało!
Po dłuższym milczeniu, Jacek się w końcu przemógł:
– Dobrze! Powiem! Ale decyzji nie zmienię!
I wyrzucił z siebie:
– Na lekcję wychowawczą przyszła pani dyrektorka, wiesz, ta żydowska aktywistka.
– I co? – pytała niecierpliwie mama.
– Jak mnie zobaczyła w tym angielskim dresie okropnie się wściekła i powiedziała mi przy całej klasie...
Walczył ze sobą, żeby się nie rozpłakać.
– Co ci powiedziała? – pytała matka przeczuwając najgorsze.
Jacek długo nie mógł się opanować, aż w końcu wykrztusił łamiącym się głosem:
– Powiedziała mi: „Jak ty wyglądasz, błaźnie! Od dawna mówiłam, że takie szczeniaki akowskie trzeba było topić w wiadrze, zanim oczy otworzą …
A to wredna suka! – zaperzyła się mama.
– Cała klasa się ze mnie śmiała! – Chciał jeszcze coś powiedzieć, lecz nie mógł powstrzymać łez, i zamknął się w łazience.
Niestety słowa dotrzymał. Do szkoły nie wrócił, ku rozpaczy matki, która nie umiała się pogodzić z myślą, że jej syn nie chce się kształcić. Matka dosłownie stawała na głowie, by go odwieść od tego zamiaru, lecz była bezradna. Rana zadana przez czerwoną aktywistkę była zbyt głęboka…”, koniec cytatu.

Przykro mi to pisać, ale ten sam rodzaj nienawiści przebija ze wspomnianych wcześniej nienawistnych komentarzy i stąd taki, a nie inny tytuł dzisiejszej notki. Niestety, życie właśnie pokazało, że wywodzimy się z innych kręgów kulturowych.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Przeczytajcie Państwo także koniecznie komentarze do rzeczonej notki na Naszych blogach Niezależnej.pl - vide:  http://naszeblogi.pl/50554-nam...    Jest ich mniej, ale ładunek nienawiści w nich zawarty jest jeszcze większy niż na Salonie24, - aż Administrator NB musiał interweniować.

Post Post Scriptum
Jak się Państwu podobają pierwsze komentarze? Zwracam się do przyzwoitych pisowców, a nie do, jak na wstępie zaznaczyłem: "nieprzyjmujących żadnej krytyki i nieprzyjaznych ludziom moralno etycznych renegatów mieniących się orędownikami partii Jarosława Kaczyńskiego.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

27-05-2018 [17:17] - xena2012 | Link:

Oczekuje Pan od wszystkich litości i empatii dla protestujących? A ileż to tej litości i empatii wykazał Pan w stosunku do posłanki Krynickiej, w koncu tez matki niepełnosprawnego dziecka?W czym była gorsza wg Pana od wrzeszczacych mamusiek w sejmie,że tak chamsko ja Pan zaatakował? Pewnie dlatego,że jest posłanka PiS-u a wiec z automatu zasługuje tylko na pogardę i nienawiść,chocby dlatego,że nie wrzeszczy,nie awanturuje się,nie obrzuca wyzwiskami i nie kłamie jak pani Hartwich ze swoją podrapaną przez koleżankę ręką.Ja tez sie dotad nie spotkałam z tak wynaturzoną nienawiscia jaka Pan wykazuje w stosunku do rządu czy elektoratu PiS-u..

Obrazek użytkownika angela

27-05-2018 [18:51] - angela | Link:

Do zjadliwych paszkwili i trollingu na rzad,  wylewajacych sie z notek   p.drr Pasierbiewicza,  komentarze do tego falszu, to szczyt kultury i opanowania.
Bo na to, co nauczyciel wypisuje,  cisna sie slowa ktore nie nadaja sie do przytoczenia tutaj. Te klamstwa i szkalowanie ludzi PiSu, to prowowacja, zeby kogos wyprowadzic z rownowagi, i jeszcze raz opluc, jaki to elektorat popiera PiS.
A tak wychodzi bardzo wyraznie, jakim to  s.../ niech kazdy sobie dopowie/.........itd itd jest autor tego bloga.
 

Obrazek użytkownika HenrykHenry

28-05-2018 [08:17] - HenrykHenry | Link:

));-"Notkę tę dedykuję nieprzyjmującym żadnej krytyki i nieprzyjaznym ludziom moralno etycznym renegatom mieniącym się orędownikami partii Jarosława Kaczyńskiego".-;((

Tak o sobie  Pasierbiewicz ?! , moralno etyczny renegad ?! nie przywiazuj wagi do rene zostaje dla ciebie "gad" , jezeli juz chcesz sie okreslac ... a tak ogolnie to o co ci chodzi "becwale" ... rozumiem to ta "empatia" rozumiana przez srodowisko akademickie Krakowa. Jeszcze macie Gowina w rzadzie , wiec czujesz sie pewnie (Pasierbiewicz przekonany o przynaleznosci do tej kliki  i dlatego tak ochoczo wykonuje zadania)  w tym "smrodziku ukladow" krakowskich ... ale to tylko do wyborow ... pierwszych samorzadowych i na bruk ludzi prawicy zblatowanych z mafia krakowska (Syryjczyk Lewandowski Wawrzycki Suchocka i ich "klaun" Majchrowski)  ... pozniej wybory do Parlamentu i bedzie po Gowinie ... 

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-05-2018 [19:47] - Pani Anna | Link:

Nie mazgaić się nam tutaj, panie "bohaterze"!  Nikt  zasmarkanego nosa wycierać nie będzie.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

27-05-2018 [19:53] - Trotelreiner | Link:

echotvn24...
Te lo dirò solo...vaffanculo!

Obrazek użytkownika RinoCeronte

27-05-2018 [22:35] - RinoCeronte | Link:

Nie zna życia kto nie pożył w PRL-u....

Obrazek użytkownika gorylisko

27-05-2018 [19:59] - gorylisko | Link:

kończ waść wstydu oszczędx, idz pan z hadaczem na wódkę... będziecie obaj czuć się fatalnie... a i wrażliwość na wiewiórki poćwiczycie...

Obrazek użytkownika ogrodnik

27-05-2018 [22:55] - ogrodnik | Link:

Głupiś Krzysiu. I to jest moja wątła nadzieja, Bo ktoś uczciwy,  kto w miarę dobrze posługuje się językiem w piśmie, nie może mieć takiego oglądu świata jak Ty. Albo, jest inna przyczyna ???  Proponuję przyjęcie zasady 1:1000. Tzn. jedno zdanie napisane, dopiero po przeczytaniu tysiąca innych, na ten sam temat. Np.   http://kontrowersje.net/iwona_....

Obrazek użytkownika Lektor

27-05-2018 [23:38] - Lektor | Link:

Panie dr, panu już dziękujemy !
https://www.salon24.pl/u/okop/...
Uwaga: Echo 24  to Krzysztof Pasierbiewicz.
 

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

28-05-2018 [00:21] - Vadim Niżyński | Link:

Cienia litości dla protestujących, ani śladu empatii, i nic tylko wyzuta z sumienia i elementarnego poczucia przyzwoitości patogenna nienawiść świadcząca o tym, że oni, jakby mogli to by te matki i ich dzieci w łyżce wody utopili.

Dokładnie tak w tych "komentarzach" pod tym tnekstem wypowiadają się różne typy zwłaszcza żeńskie w rodzaju Xeny czy Paniusi Anny, ale także i męskie okazy nienawiści,pogardy i braku jakiejkolwiek empatii.  No tak, ale ryba psuje się od głowy, niezależnie o tego czy ta ryba jest akurat w szpitalu, w Sejmie, w TVPiS czy na NB.
Teraz oczekuję wiader pomyj i szamba w normalnym tutejszym wydaniu tychże komentatorskich typów -  może nawet zechcę je poczytać, gdyby mi się chciało jeszcze tu powrócić.

Obrazek użytkownika Lektor

28-05-2018 [10:38] - Lektor | Link:

Posłuchaj Vadim, ty nie potrafisz ogarnąć wszystkiego twoim umysłem. Myślę, że jesteś zmanipulowany TVN-em i lewackimi pismakami. Otóż rzecz w tym, że te protestantki sejmowe dostały od razu to co chciały: wyrównanie renty i środki pielęgnacyjne i rehabilitacyjne za darmo. Jeżli masz wąty to posłuchaj co tłumaczyły Morawieckiemu i Dudzie podczas ich wizyt w sejmie. Wymieniały tam dziesiątki rzeczy, które chciałyby otrzymać. Niestety po tzw. kuszeniu, szczególnie posłanki wilgus czy jakoś tam (w każdym bądz razie niemieckie nazwisko), ogłosiły dwa kolejne postulaty: 500 żywej gotówki i nie głosowanie na PIS w wyborach samorządowych.  I widzisz Vladim, czy jak się tam wabisz, my żartujemy z nich dlatego, bo żaden z tych nowych 2 postulatów jest niemożliwy do zrealizowania przez rząd. Po pierwsze budżet jest już dawno uchwalony i nie ma tam dodatkowych miliardów rezerwy, natomiast drugi postulat będzie znany dopiero po wyborach. Dlatego Vladim, czy jak się tam wabisz, śmiejemy się, (ale nie z niepełnosprawnych), tylko dlatego, że te mamuski siedziały dalej w sejmie nie rozumiejąc, że są manipulowane i po co tam siedzą.  Kapito Vladim ?!!!
Przeczytaj sobie artykuł https://www.salon24.pl/u/okop/...  , aby dowiedzieć się chociaż trochę, kto to jest to echo 24, czyli Krzysztof Pasierbiewicz.

Obrazek użytkownika Studentka

28-05-2018 [14:54] - Studentka | Link:

Vadim, masz konto od miesiąca, a kim byłeś przedtem ?  B.B ?  A może Mariną Vlady ?

Obrazek użytkownika xena2012

28-05-2018 [15:15] - xena2012 | Link:

Nie zamierzam wylwać wiader pomyj tylko ponownie stawiam pytanie,które zadałam w komentarzu panu Echo24. Dlaczego on tak pełen empatii i litości do pan protestujacych politycznie w sejmie a nie ma ani cienia tych uczuć w stosunku do posłanki Krynickiej?.Przecież ona też jest matką niepelnosprawnego dziecka,a pomimo tego pan Pasierbiewicz z małpia uciechą ją atakuje i wyśmiewa.No cóż ,gdyby to była jakaś posłanka PO matka chorego dziecka czy innych partii ta empatia by sie u pana Pasierbiewicza  pewno znalazła,ale to tylko posłanka PiS,więc wszystkie chwyty dozwolone.Oczywiscie pan Pasierbiewicz nie raczy nawet ustosunkowac się do mojego zapytania ,bo potrafi posługiwac się tylko infantylnym tekstem podlanym patosem z powielanymi zwrotami-patogenna nienawiść,brak elementarnrgo poczucia przyzwoitości itp.Najpierw niech przyzwoitosc wykrzesa z siebie.

Obrazek użytkownika paparazzi

28-05-2018 [00:37] - paparazzi | Link:

I pan jako wykształcony człowiek to napisał? Szyje pan nićmi politruka "obiektywne i racjonalne". Ręce opadają. Ale pisz waść, pisz. Przyrzekam będę czytać i krytykować. A i pochwale jak będzie za co. ;-)

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

28-05-2018 [18:54] - zbieracz śmieci | Link:

Komuszy produkt nabrał sobie za uszy ,że będzie dzielił ,rządził a na dodatek sumieniem wszystkich .Powiem ci jedno ,na razie nie chce nam się grzebać w twoim nędznym życiu ,piszę "nam" bo mogę pisać w imieniu innych ale co za dużo to i musi być riposta i będzie.
Całościowo i zgodnie z prawdą a wtedy zobaczymy czy bolesław,temperatus i kilku jeszcze tworów co zawsze masz na podorędziu będzie miało cokolwiek do powiedzenia..

Obrazek użytkownika minimax

28-05-2018 [19:58] - minimax | Link:

To, że ktoś twierdzi jakoby był ulrasem nie znaczy że nim jest. Może być zadaniowany do takich ekscesów słownych, by brunatny kolor który przez takiego aż tryska rozlał się wkoło i utrwalił, plamiąc biel i czerwień w ohydne, brunatne plamy.
Racjonalizm to niestety jedyny sposób na taką swołocz, która huśta się na przegrzanych emocjach.

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

30-05-2018 [13:15] - Vadim Niżyński | Link:

Straszliwie nudne i monotonne są te wszystkie tzw. komentarze na temat tego blogera, treści jego wpisów i w ogóle wszystkich, którzy nie są wyznawcami PiS-u:  autor zawsze zieje nienawiścią jeśli krytykuje obecną władzę, nierzadko okazuje się,że cierpi on na jakąś chorobę psychiczną, a przeciwnicy PiS-u to oczywiście śmiertelni wrogowie Polski, płatni "zadaniowi" agenci i. t.p. targowiczanie. Bardziej to żałosne, niż śmieszne...