Nam też prąd i wodę odłączyli

Protestujący w Sejmie dostali zakaz korzystania z wind. Ograniczono też dostęp do łazienki Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wi... 

Więc coś Państwu opowiem.

Po ogłoszeniu dekretów stanu wojennego, moja Alamae Matris Akademie Górniczo-Hutnicza, jako jedna z trzech uczelni w Polsce, przeprowadziła strajk czynny, za co jak wtenczas straszono najcięższym więzieniem, z karą śmierci włącznie.
Pierwszy dzień minął spokojnie i można powiedzieć, że nic się nie działo, gdyby nie dręczące nas wszystkich pytanie, co z nami będzie, gdy przyjedzie ZOMO.

Drugiego dnia było gorzej, gdyż nam wyłączyli prąd i wodę, a dzień upływał pod znakiem zapchanych toalet i niemytych zębów. Wszystkich jednak nadal gnębiło pytanie: - Przyjadą czy nie przyjadą? - Nie przyjechali, ale drugą noc z rzędu nikt oka nie zmrużył.
Trzeciego dnia zmęczenie pokonało nerwy i wszyscy pousypiali głęboko jak dzieci. I wtedy ZOMO nas spacyfikowało.

Resztę dopowiedzcie sobie Państwo sami.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Nie chodzi mi o sam protest niepełnosprawnych i jego rzeczywiste powody, lecz o sposób jego rozwiązywania przez Marszałków Sejmu RP Kuchcińskiego i Terleckiego, bo jak pisał Oscar Wilde: "Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka, ang. Habit is a second human nature".

Przepraszam za to drastyczne skojarzenie, ale nie mogłem się od tego wspomnienia opędzić. A ci, którzy powiedzą, że się czepiam muszą przyznać, że z punktu widzenia wizerunkowego rząd rozgrywa ten protest w sposób najgorszy z możliwych.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-05-2018 [21:20] - Pani Anna | Link:

Człowieku. Nauczycielu(?) akademicki. Bredzicie.

Obrazek użytkownika Lektor

26-05-2018 [21:52] - Lektor | Link:

Jak już pisałem, im powonno się naliczać czynsz za używanie pomieszczeń sejmowych !!!

Obrazek użytkownika Temperatus

26-05-2018 [22:28] - Temperatus | Link:

Niestety, ale porównanie obu opisanych sytuacji nasuwa się przy zachowaniu wszelkich proporcji, co dotyczy także policyjnych kordonów wokół Twierdzy Sejm. A tymczasem tacy Lektorzy i im podobne typy  szczują i ujadają na te dzielne, ofiarne matki i to w dzień ich Święta. O tempora, o mores!

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

26-05-2018 [23:48] - ExWroclawianin | Link:

@Temperatus

0/100

O czym wasc bredzisz? 

Gdyby za czasow rzadzenia PO i PSL dostali polowe tego co PiS juz im dal to dawno by juz "zwineli zagle" i wyniesli sie z Sejmu. A skoro rzadzi PiS to jest to WYLACZNIE akcja POLITYCZNA bo juz niestety tej zasra...ej totalnej opozycji wymyka sie juz wszystko z reki. Widac to ilu zwolennikow przychodzi na te ich spotkania. Wiec poki maja "przyczolek w Sejmie" zorganizowany to wszystko robia i beda robic nawet jak PiS spelni w 100 % ich postulaty......to sa ludzie zlej woli, ktorzy wykorzystuja swoich niepelnosprawnych DO WLASNYCH NIECNYCH celow. Juz syn krzyczal do matki: "Mamo odpusc juz"...............ale oni beda "grzac" ten polityczny chocholi taniec do konca swiata. Ciekawy jestem jak dlugo straz marszalkowska bedzie tolerowac ten spektakl. Uwazam, ze ci protestujacy "opiekunowie" powinni byc pociagnieci do odpowiedzialnosci nawet karnej za to ze przetrzymuja te biedne niepelnosprawne dzieci w warunkach skrajnie nieodpowiednich i niepotrzebnie narazaja je na stres ktory moze pogarszac ich stan zdrowia. Wlasnie niepelnosprawni placa tutaj najwyzsza cene ale ta dla opiekunow jest nieistotna.   

Obrazek użytkownika Studentka

27-05-2018 [02:08] - Studentka | Link:

Nikt do tej pory nawet się nie zająkną jaki stres psychiczny przechodzą ci niepełnosprawni dorośli przetrzymywani na siłę na tym korytarzu przez rodzicielki, bo przecież nikt nam nie wmówi, że ten strajk podłogowy to nic takiego dla nich. Te mamuśki to potwory, przecież jasno widać, że nie robią tego dla tych 500 złotych. Przypomina mi to awantury rozwodzących się rodziców, bez skrępowania wyzywających się w obecności dzieci.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-05-2018 [22:31] - Imć Waszeć | Link:

A ja bym ich zapytał o zdanie w sprawie naruszanie miru domowego przez dziennikarzy, którzy weszli do PKW i skończyli w sukach milicyjnych z zarzutami w czasach PO. Ot tak tylko spytać o demokrację i zasady. Jest jakaś chętna telewizja?

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-05-2018 [22:03] - Pani Anna | Link:

Aha, zapomniałam dodać. Strach pomyśleć, że nasz los mógłby kiedykolwiek zależeć od takich "bohaterów" co to dwóch nocy bez kibla i szczoteczki do zębów nie przetrwają.
To może jeszcze schłodzony szampan i kawior wam powinni dostarczyć? A spa dla pana dr to już obowiązkowo. 

Obrazek użytkownika Live free or Die

26-05-2018 [22:38] - Live free or Die | Link:

 No co pan,i to było zarezerwowane dla Wałęsy.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

27-05-2018 [09:36] - zbieracz śmieci | Link:

Miał ci on swoje trzy naturalne Spa a ostały się jeszcze dwa gdzie łazi się nurzać i ładować bateryjkę.Po zamknięciu szamba na Woronicza tłoczno się zrobiło w szambach na czerskiej i wiertniczej i tera nie może sobie poleżeć a tylko ochlapać pozwalają i won do roboty.
Z łezką w kaprawym oczku wspominają jak to i kawiorek ,koniaczek ,cygarko podawali nim padła komenda -zanurzamy się !

Obrazek użytkownika U1

26-05-2018 [22:18] - U1 | Link:

Wielce szanowny Panie .Ponieważ zapowiedział Pan kilka lat temu że prowadzi Pan blog szarmancki,
odpowiem Panu w tym komentarzu -owszem piłem Pańskie zdrowie bo byłbym niewdzięcznikiem gdybym Pańskiego nie wypił.Chętnie spotkam się z Panem w Krakowie aby powiedzieć Panu kilka słów o niestosowności niektórych porównań.
Z przykrością stwierdzam że odbiegłem od deklaracji że skończyłem komentowanie tego blogu.Jednak "wiara i czucie silniej mówi do mnie" niż...

Obrazek użytkownika Guildenstern

26-05-2018 [22:36] - Guildenstern | Link:

Generalnie rozumiem ideę ścierania się różnych poglądów. Przecież forum to nie musi być towarzystwo wzajemnej adoracji czy innych tak łaskotek. Jestem natomiast ciekaw, czy w ramach pewnej symetrii na jakimś lewackim forum ostałby się bloger o poglądach prawicowych. Dodatkowo stosujący tak nachalną i prymitywną formę erystyki. Oczywiście moją refleksję należy traktować jako rozważania czysto akademickie, nie zaś jako dążenie do konfrontacji czy jak to się popularnie mawia,trolling. Natomiast "u mienia jawlajetsa wapros", czy autor w swej refleksji, o ile się czasem takiej oddaje, przywołuje funkcję, którą z założenia pełni opanowany przez "wściekłe mamuśki" budynek?
P.S.: Autor nadal nie odpowiedział mi na pytanie, ile to wzeszłym roku wydał na dobroczynność oraz czy było to więcej aniżeli wydał na alkohol czy też znacząco mniej.

Obrazek użytkownika paparazzi

27-05-2018 [00:20] - paparazzi | Link:

Za duzo Pan wymaga ;-)

Obrazek użytkownika Live free or Die

26-05-2018 [22:37] - Live free or Die | Link:

Patrzcie no Patrzcie ludzie jak to można było łatwo rozwiązać.  Takie tumany siedzą w tym pisie można by było rzec " Wiem że nic nie wiem"  Panie niech pan napisze coś sensownego wreszcie. 

Obrazek użytkownika xena2012

26-05-2018 [22:48] - xena2012 | Link:

Jest Pan pewien,że protestujacy nie maja dostępu do prysznica i wind czy tylko chodzi o zwyczajowe uderzenie w marszałków? Wiadomości gazeta.pl raczej nie sa portalem wiarogodnym.

Obrazek użytkownika tomo1958

26-05-2018 [23:14] - tomo1958 | Link:

Główny inspektor sanitarny wydaje rozporządzenie o zagrożeniu epidemiologicznym i po sprawie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-05-2018 [23:58] - Imć Waszeć | Link:

Ciekawe, czy za naruszenie miru domowego w PKW ktoś zapłacił grzywnę lub dostał zawiasy. Można by było przetestować zasadę konstytucyjną "prawo równe dla wszystkich" u nadzwyczajnej kasty. Grzegorz Braun miał zapłacić tysiaka, a więc jak matulka jedna z drugą zapłacą tysiaka, to akurat będzie można oddać po pincet żywej gotówki jej i dziecku. A w przypadku recydywy, to już nawet tłum przez szejmem będzie miał się za co napić.

https://wiadomosci.wp.pl/sad-o...

Obrazek użytkownika angela

26-05-2018 [23:39] - angela | Link:

Prad i reszte udogodnien maja mamuski ze swoimi latoroslami w swoim domu.
A wiec, wynocha , bo nikt was  przeciez w sejmie  nie trzyma.

 

Obrazek użytkownika Temperatus

26-05-2018 [23:41] - Temperatus | Link:

I nadal słychać szczucie, wycie i judzenie  kobietopodobnych matron i ich partnerów blogerskich...

Obrazek użytkownika paparazzi

26-05-2018 [23:55] - paparazzi | Link:

"Habit is a second human nature' No to po jednemu! I na druga nóżkę tez. Litości, drrrrr, litości.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

27-05-2018 [08:25] - Trotelreiner | Link:

ADMIN I KTOŚ ODPOWIEDZIALNY NA TYM PORTALU!
CZY KTOŚ SPRAWDZIŁ RZETELNOŚĆ TEJ NOTKI U ŹRÓDEŁ? 
TO JEST ORDYNARNE KŁAMSTWO,FEJK KRZYSZTOFA PASIERBIEWICZA!
NB KIEDYŚ SIĘ PRZEJEDZIE NA TEJ OSOBIE...

Obrazek użytkownika Trotelreiner

27-05-2018 [08:27] - Trotelreiner | Link:

Poszło zawiadomienie na temat tej notki...fejknewsa...do admina....
Ciekawe co na to Redakcja Niezależnej?

Obrazek użytkownika admin

27-05-2018 [08:46] - admin | Link:

Co w tej notce ma być fake newsem? Skojarzenie? Cóż, każdy buduje skojarzenia na podstawie własnych, nierzadko traumatycznych doświadczeń, osobistych urazów itd. Czy ktoś ma wątpliwości, o co w tej notce chodzi? 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

27-05-2018 [09:08] - Trotelreiner | Link:

ADMIN!

Żadnego odcinania nie było! Ani prądu,ani dostępu do łazienki,ani do windy....jeszcze Sejm im dostarcza środki higieny i jedzenie i picie! 

A Pasierbiewicz kłamie o historii w AGH...u mnie w pracowni 15 osobowej po akcji protestacyjnej w stanie wojennym....wywalili 8 osób za naruszenie Dekretu O Stanie Wojennym
Między innymi,kierownika naszej pracowni....na drugi dzień przywrócono go do pracy....jak sie okazało...był agentem SB....SIĘ POMYLILI! 
Kojarzy Pan związek Pasierbiewicza z tą szopką na AGH?

Obrazek użytkownika Jan1797

27-05-2018 [17:24] - Jan1797 | Link:

Zakładałem spokój w wypadku rządu i pani Hartwig zgodziła się na zawieszenie.
To dobrze, wykorzystano zagranicę i spotkanie NATO, zawieszam co mam do powiedzenia.
-----------------------------
 Porównując dwa protesty, autor popełnił mega nietakt zapomnienia a uczelnia dzisiaj też inna, vide;
https://www.salon24.pl/u/geoal...
Nauczycielu akademicki możesz teraz porównywać, protest i powyższą deklarację „środowiska”
to nie jest porównanie polityczne.
Pozdrawiam serdecznie