Nigdy nie będę ani „wasz”, ani „ich”, ani czyjkolwiek więcej

Notkę tę adresuję do szczególnie tych, którzy chcieliby, żebym pisał albo po ich myśli, albo wcale.

Stali czytelnicy mojego blogu wiedzą, że w czasie rządów Platformy Obywatelskiej jak pies myśliwski tropiłem wszystkie draństwa partii Donalda Tuska pisząc otwartym tekstem, że to partia zabójcza dla Polski, jako swego rodzaju polityczna grupa przestępcza, która nie tylko rabowała nasz narodowy majątek, ale totalnie zdemoralizowała kilka milionów Polaków doprowadziwszy do tego, że pozostałe miliony poczuły się pod rządami Tuska intruzami we własnej Ojczyźnie. Waliłem prosto z mostu, że polityczni gangsterzy Tuska przez wiele lat wyłączali kolejne hamulce moralno etyczne w parciu do przejęcia rządów absolutnych i wprowadzenia monopartyjnego systemu zarządzania Państwem. Że zdeptano polityczny obyczaj, a w dążeniu do partyjnej hegemonii wyzbyto się poczucia wstydu. Że nastało w Polsce prawo dżungli. Kto silniejszy, ten był lepszy, cham chama chamem poganiał i wszystkie chwyty były dozwolone. Byle tylko rządzić!

Ciosając kołki na głowie Platformy stałem się siłą rzeczy ulubieńcem zagorzałych zwolenników partii Jarosława Kaczyńskiego, którzy jeszcze na starym Salonie24 nazwali mój blog „Kawiarenką u pana Krzysztofa”. W tej „internetowej kafejce” spotykało się miło rozgadane prawicowe towarzystwo wzajemnego zachwytu nad samymi sobą, które jako, że byłem śmiertelnym wrogiem Platformy niejako z automatu uznało mnie za „pisowca”, którym nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę, gdyż przez całe życie byłem z zasady bezpartyjnym wolnym strzelcem i takim już pozostanę do końca. I wtenczas mój błąd polegał na tym, że goszczącym na moim blogu pisowcom nie zaznaczyłem wyraźnie, że nie jestem, jak im się błędnie zdawało zaręczony z PiS-em, co skutkowało tym, iż zaczęli mnie traktować jak brata w rodzinie pisowskiej, - a co za tym idzie jak swoją własność.

Aż nadszedł rok 2015 i spełniło się moje wielkie marzenie, jaką była sensacyjna przegrana Platformy Obywatelskiej. Jednakże, ponieważ intuicyjne czułem, że w kraju o systemie dwupartyjnym, gdzie Prawo i Sprawiedliwość wymienia się co jakiś czas władzą z Platformą Obywatelską, a nadrzędnym celem obu tych partii jest władza właśnie, - może nastąpić „powtórka z rozrywki” - , bezpośrednio po zwycięstwie PiS-u napisałem tekst pt. „Nowej władzy PiS-u będę się przyglądał baczniej niż Platformie” – vide: https://www.salon24.pl/u/salon...,  co mający wcześniej mnie za swojaka „ortodoksyjni pisowcy” uznali za karygodną zdradę i część moich stałych komentatorów przestało u mnie komentować, posądzając o zdradę nie tylko mnie, lecz także Salon24, bo wtenczas S24 przyjął nową formułę. Nie było to miłe, lecz w końcu ich wybór.

A co było dalej” Otóż, jak przewaga sejmowa poczęła politykom Prawa i Sprawiedliwości odbierać rozum i zdolność racjonalnego postrzegania rzeczywistości, a PiS zaczęło powielać niektóre błędy Platformy, napisałem całą serię notek krytycznych pod adresem partii Jarosława Kaczyńskiego, co dało taki efekt, że nieprzyjmujący żadnej krytyki pisowscy ultrasi zaczęli się wobec mnie zachowywać jak zdradzona narzeczona, stroić fochy i histerie, a także obrażać mnie i wyzywać od najgorszych, by ostatecznie mnie okrzyknąć niewiernym zdrajcą rodziny pisowskiej, do której jak napisałem wcześniej dalibóg nigdy nie należałem. A, żeby było śmieszniej, co bardziej krewcy okrzyknęli mnie stojącym na barykadzie okrakiem agentem partii Donalda Tuska.

Nie przejmowałem się wszakże tymi wszystkimi brutalnymi i wulgarnymi atakami ze strony pisowskich ultrasów szczególnie tych komentujących na Naszych Blogach Niezależnej.pl, i ujeżdżałem ile wlezie po Prawie i Sprawiedliwości wytykając im błędy coraz bardziej o litość do Boga wołające, co uważałem za moją powinność blogerską.

I tu nastąpiła kolejna ciekawostka przyrodnicza.

Bowiem widząc moją żelazną konsekwencję w krytykowaniu PiS-u, na Salonie24 zaczęli się do mnie łasić i podlizywać nienawidzący mnie wcześniej platformersi, którzy równie błędnie, jak niegdyś pisowcy uznali, że skoro tak ostro jadę po partii Kaczyńskiego, to należy mnie uznać za platformerskiego swojaka, który przejrzał na oczy. I zaczęli dodawać do moich notek dziesiątki przymilnych komentarzy wytykających przeróżne niegodziwości PiS-u, którym po prawdzie w wielu przypadkach trudno mi było zaprzeczyć. I choć nawiązałem dialog z komentatorami platformerskimi, za co komentatorzy PiS-u odżegnali mnie od czci i wiary, - to chciałbym teraz tym platformerskim komentatorom powiedzieć otwarcie, że mojego zdania o Platformie Obywatelskiej, jako zorganizowanej grupie przestępczej nigdy nie zmienię, a co za tym idzie nigdy nie będę „ich”.

Na koniec zwracam się do komentatorów zarówno PiS-u, jak Platformy:

Kochani! Nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę ani „wasz”, ani „ich”, ani czyjkolwiek więcej, bo przy moim imieniu i nazwisku, którymi podpisuję swoje notki widnieje zawsze dopisek: „em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa”. Bo ja nie piszę i nigdy nie będę pisał dla żadnej partii, - tylko dla Polski.

Krzysztof Pasierbiewicz

Post Scriptum
Już pierwsze dwa komentarze mówią wszystko. Źle to wygląda!

Post Post Scriptum
Lektura komentarzy wskazuje, że była ewidentna potrzeba napisania przeze mnie tej notki, którą napisałem dla porządku, żeby wszystko było jasne, gdyż niektórzy komentatorzy bezzasadnie rościli sobie prawo wyłączności do zawłaszczania moich sympatii politycznych. Gorzej. Oni chcieli, żebym pisał albo po ich myśli, albo wcale.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

25-05-2018 [19:20] - zbieracz śmieci | Link:

Nie, nie jesteś niczyj -jesteś czystym  jak brylant homo sovietikusem

Obrazek użytkownika HenrykHenry

25-05-2018 [20:33] - HenrykHenry | Link:

)),- "Stali czytelnicy mojego blogu wiedzą, że w czasie rządów Platformy Obywatelskiej jak pies myśliwski tropiłem wszystkie draństwa partii Donalda Tuska" - ,((

Co za falsz !!!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

25-05-2018 [21:17] - zbieracz śmieci | Link:

Pytał jak był mały przewodniczący kołchozu a kto twoja matka,moja matka to WKP[b],a ojciec ,towarzysz stalin a ty kimś chciałbyś być,czekistą towarzyszu przewodniczący!

Obrazek użytkownika Live free or Die

25-05-2018 [23:37] - Live free or Die | Link:

 Panie pieprzysz pan bez sensu zamiast przyłączyć się do naprawy niby państwa to jest praca na dekady Polska jako podmiot i walka o imponderabilia.  Chcesz pan być dziennikarzem śledczym To rozpracuj pan Kulczyka mafię. To na początek.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-05-2018 [01:10] - Imć Waszeć | Link:

W każdym powiecie siedzi przynajmniej jeden mały "Kulczyk". U mnie też. tylko ludzie o tym nie chcą pamiętać, bo chcą mieć pracę. Dziś małe "Kulczyki" współpracują z zachodnim biznesem, Amerykanami, Niemcami itp. i mają prawie wszystko w powiatach na własność.

Obrazek użytkownika paparazzi

26-05-2018 [01:55] - paparazzi | Link:

Zacznę od ironii. Kochani, wszyscy chcą się łasić i łasić  napisałeś. / zaczęli się do mnie łasić i podlizywać/ Kochani tu jest wasz przywódcą niezawisły bloger,  wasz Pasierbiewicz co się kula nie kłaniał. Nie róbcie grzechu , idźcie ze mną. - Jeszce dla was Pasierbiewicz, nigdy nie glosowałem na PiS, stoję z boku polityki polskiej. Jestem niezależny ale zmiany tylko widzę na razie w PiS lub nowym Piłsudskim XXI wieku. Wy możecie go kreować. Szukajcie aż znajdziecie.

Obrazek użytkownika Temperatus

26-05-2018 [13:15] - Temperatus | Link:

Można nieśmiało zapytać kto zacz ten "nowy Piłsudski XXI wieku" ? I czy nie dałoby się pisać tych - przepraszam za wyrażenie: komentarzy - normalnym stylem pisania po polsku?

Obrazek użytkownika Temperatus

26-05-2018 [02:16] - Temperatus | Link:

.Pod tym credo p.Krzysztofa raz jeszcze i najwyraziściej wyznanym powlekły się jak psy za goniącą się suką quasi komentarze zawsze tych samych autorów pilnie akurat ten blog śledzących i prześcigających się w stale takich samych inwektywach pod adresem autora.To byłoby zaledwie śmieszne, gdyby nie było żałosne. Śmiesznym nie jest także  opis autora rządów PO, jakże pasujący i do obecnych - a to już jest  nie tylko żałosne ale po prostu smutne.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

26-05-2018 [08:47] - Trotelreiner | Link:

Nowe szaty echotvn24....ale i tak prześwitują na siedzeniu...."Temperatus" ,też se wymyślił...
 

Obrazek użytkownika Temperatus

26-05-2018 [13:18] - Temperatus | Link:

@Trotelreiner
Świetny ten Pański - przepraszam za wyrażenie: komentarz - zaiste, świetny!

Obrazek użytkownika Michał W.

26-05-2018 [11:19] - Michał W. | Link:

Panie Krzysztofie,  te napaści na Pana, to jakaś zorganizowana akcja typów spod ciemnej gwiazdy, zaślepionych w nienawiści do Pana, i w zazdrości, że tak pięknie pracuje Pan dla Polski.  Niech Pan nie ustaje w swoich wysiłkach, bo Ojczyzna w potrzebie, a mało jest takszlachetnych ludzi jak Pan. 
Pozdrawiam Pana serdecznie.
PS. Kłaniam się także Szanownemu Panu Bolesławowi.
 

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

26-05-2018 [18:50] - ExWroclawianin | Link:

@Michal W.

0/100

A skad wasc te unizone poklony do samej ziemi i hold wysylasz? Z samego Sankt Peterburga ??? Znaczy sie "srebrniki" juz wziales?

 

Obrazek użytkownika paparazzi

26-05-2018 [20:09] - paparazzi | Link:

I ja się skromnie przyłączam i chciałbym zauważyć ze Temperatus |tez jest szczuty przez typów ..... Gwiazdy tej ciemnej i czerwonej nie ruszam bo mam do niej wstręt od dziecka.

Obrazek użytkownika xena2012

26-05-2018 [13:08] - xena2012 | Link:

Pełna zgoda co do tytułu.Pan nigdy nie będzie ani ,,nasz'' ani ,,ich''.Pan jest po prostu niewolnikiem swojego wybujałego ego.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

26-05-2018 [17:09] - Zygmunt Korus | Link:

Celne.
"PO to partia zabójcza dla Polski, jako swego rodzaju polityczna grupa przestępcza, która nie tylko rabowała nasz narodowy majątek, ale totalnie zdemoralizowała kilka milionów Polaków doprowadziwszy do tego, że pozostałe miliony poczuły się pod rządami Tuska intruzami we własnej Ojczyźnie. [...] że polityczni gangsterzy Tuska przez wiele lat wyłączali kolejne hamulce moralno etyczne w parciu do przejęcia rządów absolutnych i wprowadzenia monopartyjnego systemu zarządzania Państwem. Że zdeptano polityczny obyczaj, a w dążeniu do partyjnej hegemonii wyzbyto się poczucia wstydu. Że nastało w Polsce prawo dżungli. Kto silniejszy, ten był lepszy, cham chama chamem poganiał i wszystkie chwyty były dozwolone. Byle tylko rządzić!"
A jak po latach, gdy, na sto procent, bo przecież nikt nie jest wieczny, odejdzie PiS, będziemy obiektywnie charakteryzować rządy tej partii?  Co wówczas napisze (-ałby) nam niezależny Autor?
 

Obrazek użytkownika Lektor

26-05-2018 [19:06] - Lektor | Link:

A niech pan idzie stąd w diabły do jasnej cholery, i nie zawraca nam ............. , no !

Obrazek użytkownika Temperatus

26-05-2018 [22:20] - Temperatus | Link:

Lektor niezmiennie i konsekwentnie komentuje w sposób niezwykle merytoryczny kulturalny i szalennie intelektualny - brawo!

Obrazek użytkownika paparazzi

26-05-2018 [23:49] - paparazzi | Link:

Wy jakiś politruk, cały czas w jedna modle. Odczep się człowieku ups. towarzyszu od ludzi.