Słowo do protestujących w Sejmie. Przed wizytą Lecha Wałęsy

Kochani!
Od początku Waszego protestu byłem i nadal jestem sercem z Wami nie tylko, jako bloger, ale przede wszystkim, jako ojciec i człowiek wrażliwy na ludzką krzywdę. Dlatego też, bezlitośnie krytykowałem rząd za sposób podejścia do Waszego protestu i napisałem na ten temat kilka notek, za co straszliwie mi się obrywało od miłośników Prawa i Sprawiedliwości nietolerujących żadnej krytyki pod adresem partii Jarosława Kaczyńskiego. W notce pt. „Jak ci bęcwale nie wstyd! Adres: poseł Jacek Żalek” nagadałem do słuchu posłowi Żalkowi za jego haniebną wypowiedź – vide: https://www.salon24.pl/u/salon....  Zawstydzającą butę intelektualnie nowobogackich posłów i senatorów PiS-u w osobach posłanek Krynickiej i Pawłowicz oraz posłów Tarczyńskiego i Pięty, a także marszałków Kuchcińskiego i Terleckiego oraz rządowej rzeczniczki Mazurek obnażyłem w notce pt. „Trzy sygnały alarmowe dla Prawa i Sprawiedliwości” – vide: https://www.salon24.pl/u/salon....  W notce pt. „Triumf partyjnego zaślepienia nad miłosierdziem bliźniego” pisowskim hejterom wyszydzającym Wasz protest powiedziałem otwarcie, że postępując w tak obłudny sposób nie mają moralnego prawa do głoszenia hasła BÓG HONOR OJCZYZNA – vide: https://www.salon24.pl/u/salon.... Zaś uwłaczające kanonom etycznym brutalne zdeptanie przez marszałków Kuchcińskiego i Terleckiego świętego dla Polaków etosu matki walczącej o los dziecka, - po tym, jak odgrodzili Sejm od społeczeństwa i nie wpuścili do Was pani Wandy Traczyk-Stawskiej, ps. "Pączek", strzelca w powstaniu warszawskim, której na nieznośnym upale nie podano nawet szklanki wody, ani krzesła potępiłem w notce pt. „Etyczna recydywa! Adres: Kuchciński i Terlecki et consortes” – vide: https://www.salon24.pl/u/salon...

Ale, od samego początku Waszego protestu miałem z tyłu głowy obawę, że być może rząd się wpuścił, albo dał się wpuścić w maliny, a ten Wasz protest przeciw krzywdzie osób niepełnosprawnych może się z czasem przerodzić w protest polityczny.

Po raz pierwszy taka myśl przyszła mi do głowy, gdy zobaczyłem między Wami posłankę Joanne Scheuring Wielgus, do której kiedyś napisałem list otwarty po tym, jak zdemaskowała swą patogenną wrogość wobec Prawa i Sprawiedliwości, którą to partię oskarżyła o mowę nienawiści mogącą doprowadzić nawet do zabójstwa, co w moich oczach postawiło panią Joannę, jako osobę politycznie rozbijacką – vide: https://naszeblogi.pl/64052-py.... Ale ponieważ wiedziałem, że pani Scheuring-Wielgus też jest polską matką, przez długi czas przymykałem oczy na ewentualne podteksty polityczne jej solidarności z Waszym protestem w Sejmie.

Lecz żółte światło ostrzegawcze zapaliło mi się, jak zobaczyłem w telewizji posła Ryszarda Petru pchającego przed kamerami wózek z dzieckiem niepełnosprawnym. Bo, w co, jak, w co, ale w miłość do dzieci okaleczonych przez los faceta, który w czasie sejmowego puczu w grudniu 2016 bez żadnych skrupułów zostawił swoich partyjnych kamratów na Święta Bożego Narodzenia w Sejmie i poleciał do ciepłych krajów poleżeć na portugalskim słoneczku w towarzystwie partyjnej flamy, - za cholerę nie uwierzę.

Natomiast czerwona lampka ostrzegawcza zapaliła mi się na wieść, że jutro odwiedzi Was w Sejmie Lech Wałęsa. Kochani! Zwracam się do protestujących. Tym razem to już nie są żarty. Dlaczego? Bo to pachnie mi zalążkiem ukartowanego przez niedobite post-komusze służby politycznego puczu z wykorzystaniem Was przez nienawidzącą Jarosława Kaczyńskiego „legendę Solidarności”. Bo nadrzędnym celem wizyty Lecza Wałęsy nie jest los Waszych dzieci, lecz zwrócenie na Polskę oczu całego świata, - a docelowo obalenie rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Więc żeby wszystko było jasne. Popierając nadal po ludzku słuszność Waszego protestu chciałbym Was jednak przestrzec byście uważali na wszystko, co jutro powiecie przed telewizyjnymi kamerami. Bo ci, którzy wyślą jutro do Was Lecha Wałęsę to odpowiednio wyszkoleni zawodowcy od mokrej roboty znający doskonale techniki eskalacji politycznej takich jak Wasz protestów. Nie bez przyczyny wybrano moment apogeum Waszej emocjonalnej wytrzymałości, czego sygnałem dla nich było zdanie, jakie się wypsnęło Waszej koleżance, by Polacy nie głosowali na PiS w wyborach samorządowych, co niestety upolityczniło Wasz protest, - a także moment, w którym zaczyna się swoiste znużenie Polaków Waszym protestem. Pamiętajcie tedy, że jutro jedno Wasze nieprzemyślane zdanie wypowiedziane przed kamerami może zniweczyć cały Wasz dotychczasowy protest i odwrócić od Was sympatię nie tylko moją, lecz także wszystkich innych osób dotychczas Was wspierających.

Przyjmijcie, zatem Lecha Wałęsę grzecznie i szarmancko, ale mówcie tylko i wyłącznie o trosce o los Waszych dzieci. Wiem, że to nie jest w Waszej sytuacji łatwe, bo jesteście już krańcowo wyczerpani zarówno fizycznie, jak psychicznie, ale choćby Was nie wiem jak korciło w żadnym razie nie plujcie na rząd, nie wymieniajcie nazwisk żadnych polityków ani partii rządzącej, ani opozycji, nie krzyczcie, nie unoście się, a jak Was Wałęsa zapędzi w kozi róg to, za przeproszeniem rżnijcie głupa. Chodzi mi o to żebyście się nie dali podpuścić, bo Wałęsa, co pokazał, jako przywódca Solidarności, ma nadprzyrodzoną zdolność porywania za sobą ludzi, - niestety jak później pokazało życie w kierunku niekoniecznie dobrym dla Polski.

Więc Pamiętajcie! Dzień jutrzejszy będzie dniem prawdy o rzeczywistych intencjach Waszego protestu.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
No i mamy przygrywkę do jutrzejszej wizyty Lecha Wałęsy u protestujących w Sejmie. Właśnie podglądam w telewizji jak jacyś prowokatorzy zerwali spotkanie premiera Morawieckiego z mieszkańcami Gdańska. Rozróba jak cholera. Słychać okrzyki: Solidarność! Solidarność! Lech Wałęsa! Lech Wałęsa! Premier musiał przerwać odpowiadanie na pytania i opuścić spotkanie. Pierwsze pytanie dotyczyło sejmowego protestu osób niepełnosprawnych. 

Post Post Scriptum
Musicie Państwo przyznać, zwracam się do inteligentnych, że obskurantyzm, prostactwo i parafiańszczyzna dodanych do notki komentarzy to woda na młyn opozycji, która je z lubością cytuje na opozycyjnych portalach, a nawet w Gazecie Wyborczej.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

20-05-2018 [17:49] - Lektor | Link:

" Słowo do protestujących w Sejmie. Przed wizytą Lecha Wałęsy"
Nie zwalcie się w pory mamuśki kiedy Bolek przeskoczy przez barierkę korytarza sejmowego. Nie zapomnijcie mu powiedzieć, że nie będziecie głosować na PIS, i jszcze jedno - pytajcie o jego metodę skreślania liczb w Totto-Lotto, tak aby wygrywać co tydzień po 500-1200 zł żywej gotówki. 

Obrazek użytkownika Zofia

20-05-2018 [19:18] - Zofia | Link:

Przecież te panie po to zostały wpuszczone do sejmu,aby  dopomóż totalnej opozycji w obaleniu Rządu.One o tym doskonale wiedzą. Mam nadzieję ,że prawdziwi opozycjoniści dowiozą Wałęsę taczkami,żeby się niezbyt zmęczył. Po tym cyrku w sejmie wiele osób traci wrażliwość na los drugiego człowieka.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

20-05-2018 [20:41] - zbieracz śmieci | Link:

Posłanka Krynicka to niby według ciebie bucu nowobogacka....!?Pani Posłanka to Matka niepełnosprawnego od urodzenia dziecka a z zawodu pielęgniarka i ma prawo powiedzieć to co myśli.

Obrazek użytkownika paparazzi

20-05-2018 [21:55] - paparazzi | Link:

Kochany, ja toleruje każdą krytykę i rozróżniam krytykanctwo od merytorycznych uchybień "wadzy". Mieszkając w USA uodporniłem sie na troll-izm i wiem co to nienawiść. Te grube nici co operujesz to każdy widzi a te cieniutkie to ostały się dla "niezawisłego", kochanieńki. Z ta nienawiścią do  waszmości, to przesada. Wy macie podobna mentalność z tym KOCHANI -  https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika xena2012

20-05-2018 [22:42] - xena2012 | Link:

Trochę późno dostrzega Pan upolitycznienie protestu,bo on był polityczny od samego początku.Nienawiść do marszałków Kuchcińskiego i Terleckiego i PiS-u przesloniła Panu możliwość racjonalnego spojrzenia na zachowanie protestujących.Jak widac dla Pana są matki lepsze i gorsze.Rozwrzeszczane chamskie paniusie co rusz zmieniajace żądania sa lepsze od matki niepełnosprawnego dziecka posłanki Krynickiej? 

Obrazek użytkownika Słoń Podwawelski

21-05-2018 [00:20] - Słoń Podwawelski | Link:

Więcej tu nie przyjdę. Na zakończenie wiadomości stary dowcip o Indianach:
Młody wojownik do Szamana: Moja Matka ma na imię Porana Rosa, Mój ojciec nazywa się Pędzący Rumak, moja siostra ma na imię Wiosenny Powiew, mój brat ma na imię Wściekły Bizone a ja.... Na co Szaman nie wytrzymał i powiedział: No i o co ci się rozchodzi Psi Chu...u. Jest to znakomite pytanie do Ględzącego Erotomana. 

Obrazek użytkownika norge

21-05-2018 [00:47] - norge | Link:

Szanowny Panie
Prosze zeby Pan wykonal nastepujace cwiczenie przed nastepna notka. Widzenie -ostrosc i szerokosc sie zwiekszy.
Prosze stanac przed lustem. Mocno oburacz chwycic i trzymac glowe. Tulow musi Pan teraz obrucic o 18o stopni.
Czekam na refleksje po tym cwiczeniu.

Obrazek użytkownika spike

21-05-2018 [02:00] - spike | Link:

Parafrazując Lema "nie wiedziałem, że na NB jednak są idioci, dopóki nie poznałem blogera Pasierbiewicza"

Jakby miał choć min. oleju w głowie, to by od początku wiedział, że ten protest "matek" niepełnosprawnych, był od początku polityczny, same do sejmu nie weszły.

PS
Nie neguję potrzeby wspomożenia tej grupy potrzebujących, rząd w dogadzaniu społeczeństwu zapomniał o nich, ale wszystko ma swoje granice, a te zostały przekroczone.
Przypomnę, że jakby inna matka przetrzymywała swoje dziecko na korytarzu, bez dostępu do podstawowych potrzeb, szczególnie dla niepełnosprawnego dziecka, by im to dziecko odpowiednie służby i sądy je odebrały, przypomnę choćby przypadek matki, co tylko na chwilę zostawiła dziecko w samochodzie, poniosła dotkliwe konsekwencje, a w sejmie, jedynym na świecie, mogą sobie dowolnie długo siedzieć i jeszcze jest wrzask, że gwałcona jest demokracja.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

21-05-2018 [03:20] - ExWroclawianin | Link:

@spike

100/100

Dokladnie jest TAK jak napisales czy napisalas!

Ta zasr....na opozycja wykorzystuje WSZYSTKO do swoich niecnych i podlych celow POLITYCZNYCH, bo nie stac ich na zadne argumenty czy MERYTORYCZNY program. Dlatego tez trzeba wniesc do pracy Sejmu "poprawki" ktore odbiora kase tym PASOZYTOM poslom ktorzy siedza w Sejmie wylacznie dla blokowania prac i rozroby. Pasozytow trzeba gonic NAWET PRAWNIE Z SEJMU. Nie macie programu, nie chcecie byc jak mowi dr Pasierbiewicz KONSTRUKTYWNA OPOZYCJA to poszli WON z Sejmu na "zielona trawke"......Polska potrzebuje KONSTRUKTYWNYCH ZMIAN ktore spowoduja ze wiele problemow bedzie W KONCU ROZWIAZANA W SPOSOB cywilizowany i z korzyscia dla wszystkich obywateli.
Chamstwo i pasozytnictwo nalezy zlikwidowac no i wreszcie przeprowadzic prawdziwa LUSTRACJE I DEUBEKIZACJE. 

Polska ma byc wylacznie panstwem dla Polakow i tych co nie sa Polakami ale kochaja nasz kraj i akceptuja oraz szanuja nasza tradycje!

Czy to takie trudne aby to w koncu pojac?

Obrazek użytkownika angela

21-05-2018 [07:05] - angela | Link:

Czy w koncu ktos pogoni te holote z sejmu, lacznie z  trujacym Pasierbiewiczem.
Ich zaklamanie zuchwalosc nie ma granic.
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-05-2018 [14:24] - Pani Anna | Link:

Spokojna pańska rozczochrana, Bolek jak zwykle nie zawiódł. Jak dla mnie, to on może tych sejmowych wczasowiczów odwiedzać codziennie!

Obrazek użytkownika spike

21-05-2018 [18:01] - spike | Link:

Dedykowane dla Krzysia Puchatka

https://www.youtube.com/watch?...