„Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł”

UWAGA! Choć notka traktuje o partii rządzącej, to jej tytuł odnosi się w równym stopniu do Prawa i Sprawiedliwości, co do Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Na wstępie zacytuję fragment listu Cypriana Kamila Norwida do Michaliny Dziekońskiej z 14 listopada 1862 roku:

Jesteśmy żadnym społeczeństwem. Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym. Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, których istotę powtarzam lat około dwanaście, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym hrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród. Kto zaś jedną nogę ma długą jak oś globowa, a drugiej wcale nie ma, ten - o! jakże ułomny kaleka jest.
Gdyby Ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszystkich Polaka poczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne - monumentalnie znakomite. Ale tak, jak dziś jest, to Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł - i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi ... Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłania swe oczy nad człowiekiem...
”, koniec cytatu.

A teraz do rzeczy.

Przed dwoma dniami napisałem notkę pt. „Etyczna recydywa! Adres: Kuchciński, Terlecki et consortes” – vide : https://www.salon24.pl/u/salon..., w której bardzo ostro skrytykowałem postępowanie obecnych władz wobec protestujących w Sejmie matek dzieci niepełnosprawnych. Notka ta wywołała istną burzę na Salonie24, gdzie dodano ponad 300 bardziej lub mniej merytorycznych komentarzy, a także na Naszych Blogach Niezależnej.pl, gdzie ukazały się komentarze tak chamskie i prostackie, że wstydzę się ich nawet zacytować, - a jeśli ktoś ma ochotę może je przeczytać tutaj – vide: http://naszeblogi.pl/50477-ety...   

Do tych wulgarnych i obraźliwych komentarzy się nie odniosę, bo się do takiego poziomu nie zniżę, ale muszę powiedzieć, że porażającą jest reguła, iż jakakolwiek krytyka poczynań partii obecnie rządzącej skutkuje patogennie wynaturzoną nienawiścią pisowskich ultrasów do krytykującego, który zostaje niejako z automatu nazwany agentem Platformy Obywatelskiej i uznany za debila, któremu TVN mózg zlasował. Gorzej, nienawiścią, która bierze górę nad współczuciem dla dzieci dramatycznie dotkniętych przez los.

Nie mniej jednak lektura merytorycznych komentarzy nakazuje mi ustosunkowanie się do opinii Internautów twierdzących, że: „rząd robi, co może, a z drugiej strony jest tyko totalny upór..."  

Otóż ja to widzę inaczej. Bowiem uważam, że to rząd zawalił sprawę już na samym początku, a teraz się beznadziejnie głupio upiera. Bo gdyby przedstawiciele władz Prawa i Sprawiedliwości byli mądrzy to powinni byli przewidzieć, że niezależnie od woli protestujących, ten protest może się przerodzić w rodzaj "puczu" opozycji, mam na myśli zapowiedzianą na poniedziałek wizytę w Sejmie Lecha Wałęsy, - i ułożyć się z protestującymi na obustronnie korzystnych warunkach już na samym początku protestu, choćby nawet dużym kosztem finansowym, - bo sytuacja osób niepełnosprawnych w Polsce jest zawstydzająco dramatyczna i uwłaczająca godności państwa, co teraz z premedytacją wykorzystuje opozycja.

Niestety przewaga sejmowa odebrała rządzącym rozum oraz zdolność racjonalnego postrzegania rzeczywistości i wybrali pójście na konfrontację z protestującymi, co spowodowało, że ten protest siłą rzeczy stał się sprawą politycznej natury. I tak oto wpuścili się w maliny butni marszałkowie Sejmu RP Kuchciński i Terlecki, bo teraz muszą bronić sprawy, której nie da się obronić. A bronią w sposób najgorszy z możliwych, czyli stosowaniem w stosunku do protestujących matek dzieci niepełnosprawnych całej gamy ograniczeń, nakazów, zakazów, kar oraz restrykcji, z kompromitującą władzę blokadą Sejmu. A to zostanie odebrane przez poczciwych ludzi jako przemoc silnego wobec kalekiego i niemogącego się bronić.

No i panowie Kuchciński i Terlecki wdepnęli w swój własny pasztet, bo teraz, jakby się nie potoczyły wypadki, rząd stoi na straconej pozycji, a kanał, w który się wpuścił, albo dał się wpuścić, straszliwie się odbije na wizerunku partii rządzącej, co może zaważyć na wyniku wyborów 2019. Bo po tej odrażająco ponurej aferze, jak się okazało butna partia Kaczyńskiego straci poparcie wrażliwego na człowieczą krzywdę elektoratu pryncypialnie przyjaznego ludziom. W efekcie tego, nawet jak PiS wyga wybory 2019, to wygra je z minimalną przewagą. A przecież chodziło o to by uzyskać przewagę konstytucyjną. I co by nie mówić życie właśnie pokazało, że już niedługi pobyt Jarosława Kaczyńskiego w szpitalu obnażył, jak mierny jest poziom prominentnych polityków PiS-u, którzy bez prezesa Kaczyńskiego błądzą jak dzieci we mgle popełniając błąd za błędem. Nota bene dokładnie to samo robi Platforma Obywatelska osierocona przez Donalda Tuska.

Tak. Tak. Wszystko przez ten nasz przeklęty narodowy charakter cechujący się bezrozumną butą, nieufnością, buńczucznością i patologiczną skłonnością do warcholstwa, co dotyczy szczególnie starszego pokolenia, bo młodzi Polacy jeżdżący po świecie są już bardziej tolerancyjni i otwarci.

I dlatego w mojej przedwczorajszej notce pt. „Etyczna recydywa! Kuchciński i Terlecki et consortes” napisałem, cytuję: „Uważam, że został osiągnięty punkt krytyczny i zwycięstwo PiS-u w roku 2019 wisi już na włosku gdyż to, co wyprawiają ci szaleńcy to jakaś dla mnie niezrozumiała samobójcza wędrówka lemingów ku samozagładzie. Lecz cóż panie Prezesie, - widziały gały, kim kluczowie stanowiska w państwie obsadzały…”, koniec cytatu.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Pisząc tę notkę przez cały czas podglądam w telewizji transmisję ze ślubu brytyjskiej Pary Książęcej, gdzie króluje miłość w postaci krystalicznie czystej. Miłość do Boga i ludzi. A także jedność Brytyjczyków w poszanowaniu tradycji i kulturowego dziedzictwa narodu. I tak sobie myślę, co się stało z Polakami?...   W tym miejscu kończę, bo jeszcze coś niepotrzebnie chlapnę.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika paparazzi

19-05-2018 [17:23] - paparazzi | Link:

Oho nowa dyrektywa. Pluć na Polaków i obóz zmiany. Rolnik czegoś tam i Pasierbiewicz wyłuskują "wady" Narodu. I jak tu nie płakać widząc rozśpiewanych lewicowców w kościele St. George’s Chapel. Na marginesie podpowiem co się stało z Polakami, po prostu obudzili się z letargu niewolnictwa umysłowego i powoli wychodzą z homo sovieticus a.

Obrazek użytkownika angela

20-05-2018 [07:12] - angela | Link:

100/ 100, wychodza z homo sovieticus.
Z dedykacja dla wszystkich, Matka Teresa.

Ludzie są nierozsądni, nielogiczni i zajęci sobą, 
   Kochaj ich mimo to. 
Jeśli uczynisz coś dobrego, zarzucą ci egoizm i ukryte intencje. 
   Czyń dobro mimo to. 
Jeśli ci się uda, zyskasz fałszywych przyjaciół i prawdziwych wrogów. 
   Staraj się mimo to. 
Dobro, które czynisz, jutro zostanie zapomniane. 
   Czyń dobro mimo to. 
Uczciwość i otwartość wystawią cię na ciosy. 
   Bądź mimo to uczciwy i otwarty. 
To, co zbudowałeś wysiłkiem wielu lat, może przez jedną noc lec w gruzach. 
   Buduj mimo to. 
Twoja pomoc jest naprawdę potrzebna. 
Ale kiedy będziesz pomagał ludziom, oni mogą cię zaatakować. 
   Pomagaj mimo to. 
Daj światu z siebie wszystko, a wybiją ci zęby. 
   Mimo to dawaj światu z siebie wszystko.

Panie prezesie Kaczynski, premierze Morawiecki,Beata Szydlo i inni z dobrej zmiany, CZYNCIE DOBRO MIMO TO, mimo takich "doradcow" jak drr Pasierbiewicz.
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-05-2018 [20:02] - Pani Anna | Link:

Gdzie się pan tak dobrze nauczył polskiego?

Obrazek użytkownika angela

19-05-2018 [22:14] - angela | Link:

A moze tak panie drrr.
"Polskość w rzeczy samej jest nieadekwatną do ponurej rzeczywistości projekcją naszych zbiorowych kompleksów. Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski tej na ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia i prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem."
Ze tez ten pajacyk na gumce, przewodnik zlodziei i zdrajcow, rzadzil tym " mitem"
I eszcze pcha sie  do rzadzenia " mitem".
Polska przegrana i biedna i brudna, bo ma takich sk.. za przywodcow.
Ma niby inteligencje, sprzedajne szmaty co ustawicznie szkaluja polskich patriotow, i jak krety podkopuja fundamenty panstwa.

Obrazek użytkownika angela

19-05-2018 [22:24] - angela | Link:

Jest pan w bledzie, slucha oszustow i przekazuje dalej. Pracuje pan ostro.
Ale to jest tak panie drrr.

https://www.tvp.info/37273806/...

Obrazek użytkownika papillonb

20-05-2018 [04:28] - papillonb | Link:

Czyli w/g pana kazda   grupa protestujaca otrzyma wszystko i beda spelnione zadania dla swietego spokoju. Gdzie logika ? Tak maja wygladac rzady obojetnie jaka jest przy wladzy partia polityczna ! Prorokiem moze byc kazdy ale ilu ich naprawde jest. Pan z pewnoscia - Nie.

Obrazek użytkownika angela

20-05-2018 [06:47] - angela | Link:

Logika jest, by dewaluowac rzad. 
To logika drr Pasierbiewicza.

 

Obrazek użytkownika xena2012

20-05-2018 [09:38] - xena2012 | Link:

Zadowolony? Właśnie pod sejmem trwa ,,kulturalna impreza''zainicjowana przez protestujących i biedne mamuśki polegajaca na rzucaniu przez niepelnosprawnych jajkami w w portrety ,,niewyobrażalnych drani'': prezydenta Dudę,marszałków Kuchcińskiego i Karczewskiego.Zapewne Pan ubolewa,że wśród portretów nie było podobizny marszałka Terleckiego,ale przecież nic straconego -podobną szampańską zabawę może Pan urzadzić również w Krakowie. 

Obrazek użytkownika Zofia

20-05-2018 [14:19] - Zofia | Link:

Bardzo trafny wpis.Przez podłość( tych dobrych co zieją nienawiścią do wszystkiego co polskie) pójdzie w świat,że to rząd i PiS rzucał jajami w niepełnosprawnych.Usłyszałam z ust jeszcze Polki że wywieszając naszą flagę jestem faszystką. Bo ona już jest europejką.