"Do tanga trzeba dwojga" - rozsądny tekst Skwiecińskiego

  Ukazał się on dzisiaj w portalu wPolityce.pl {TUTAJ}.  Jego pełen tytuł brzmi "Do tanga trzeba dwojga, czyli bardzo słuszna decyzja. Ale lepiej późno, niż wcale".  Można w nim przeczytać:

  "Czechy, Węgry i Rumunia zablokowały krytyczne wobec USA oświadczenie Unii Europejskiej, dotyczące przeniesienia amerykańskiej ambasady do Jerozolimy - podała czeska agencja CTK. Wynika z tego, że Polska nie zajęła w tej sprawie stanowiska. (...) Jestem przekonany, że gdyby działo się to rok temu, nasz kraj nie tylko uczestniczyłby w blokowaniu, ale wręcz odegrałby czołową rolę w montowaniu tej akcji. Teraz polskie MSZ postąpiło inaczej, i uważam że to bardzo słuszna decyzja.

Dlaczego? Dlatego, że każde państwo kieruje się własnym interesem. Polska wobec Izraela niejednokrotnie wychodziła poza tę zasadę, nie zyskując w zamian ekwiwalentu. Odwrotnie – gdy rozpoczął się skandal, związany z nieprzemyślaną ustawą o IPN, rząd Izraela zdecydował, by ze względu na politykę wewnętrzną wziąć udział w zapoczątkowanym przez opozycję wyścigu na antypolską demagogię. Nie dystansuje się też wobec prowadzonych przez część żydowskiej diaspory działań, mających na celu wymuszenie na naszym kraju wypłacenia odszkodowań za tzw.mienie bezspadkowe (amerykańska ustawa 447). Nie ma więc żadnej przyczyny, aby Warszawa wykonywała wobec Jerozolimy jakiekolwiek ponadnormatywne gesty przyjaźni.

Wydaje się to oczywiste. Jednak – powtórzmy – rok, dwa (czy pięć – bo poprzednie rządy postępowały podobnie) byłoby zapewne inaczej. Teraz przyszło otrzeźwienie. I świadomość, że do tanga trzeba jednak dwojga.".

  Jest to głos zdrowego rozsądku, wskazujący na to, że wobec postępowania Żydów polski filosemityzm znalazł się w odwrocie.  Zastanawiające jest jednak - po co Izrael rozpętał tę antypolska kampanię?  Musiał przecież zdawać sobie sprawę z tego, że w końcu zaszkodzi ona także jemu samemu.  Owszem, wewnętrzne spory w Izraelu i chęć wydębienia z naszego kraju jakichś pieniędzy mogły być powodem rzucania oszczerstw na Polskę, ale myślę iż najważniejsza przyczyna jest inna.

  Otóż Izrael panicznie boi się Iranu.  Przeraża go wzrost wpływów tego państwa w Syrii, Libanie oraz w Iraku [wczoraj,12.05.2018, pisałam o tym {TUTAJ}].  Premier Izraela co kilka tygodni jeździ do Moskwy, błagając Putina o to, by ten usunął pro-irańskie siły z Syrii.  Ostatnio był tam 9 maja 2018 roku {TUTAJ}.  Przyniosło to pewien rezultat.  Przedwczoraj dowiedzieliśmy się, że:

  "Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył w piątek, że wstrzymanie dostaw systemów przeciwlotniczych S-300 nie jest w żaden sposób powiązane z ostatnią wizytą premiera Izraela Benjamina Netanjahu w Moskwie.
Pieskow skomentował wypowiedź doradcy prezydenta Rosji Władimira Putina, Władimira Kożyna, który w wywiadzie opublikowanym w piątek przez gazetę "Izwiestija" powiedział, że Moskwa do tej pory nie przeprowadziła żadnych rozmów dotyczących dostarczenia systemu S-300 oraz nie dostarczała go władzom syryjskim." {TUTAJ}.

  Podejrzewam, że ta antypolska kampania ma na celu pozytywne nastawienie Putina do żądań Izraela.  Ma być czymś w rodzaju podarunku Izraela dla wodza Rosji.  Izrael stał się antypolskim sojusznikiem Putina i tak musimy go traktować.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Goral Supreme

13-05-2018 [21:09] - Goral Supreme | Link:

..."gdy rozpoczął się skandal, związany z nieprzemyślaną ustawą o IPN:..
To tylko twoja,nieprzemyslana opinia..Logicznie myslacy nie wezma ja za "prawde objawiona'"..
...  Izrael stał się antypolskim sojusznikiem Putina i tak musimy go traktować."...
Nastepna opinia ,ktorej nie mozna uzasadnic I tylko mozna  sarkastycznie sie usmiechnac..
Zydzi od zawsze byli wrogo nastawieni do Polski I Polakow..jak I zreszta Moskowiczanie ( obecnie nazywa sie ich "Rosjanami " )
Nie bez przyczyny..Wrog mojego wroga jest moim sojusznikiem...mowi ci to cos ?

Jest w tej "przyjazni" rowniez wielowiekowy  kontekst historyczny...Wszak "Muskovici" byli "przyrodnimi bracmi" I potomkami Khazarow..obecnie znanymi  jako Askhenazi..
Aby prawidlowo "zajarzyc" niestety trzeba znac Historie I posiadac Logicznie pracujacy umysl..

Obrazek użytkownika RinoCeronte

13-05-2018 [21:43] - RinoCeronte | Link:

Ta ustawa o IPN była jednak przemyślana, a nawet konsultowana z przedstawicielami Izraela... Problem był w tym, że oni czekali na ustawę o IPN z zupełnie innych powodów niż można było przewidzieć. Polak zatem mądry po szkodzie i tyle.

Obrazek użytkownika Teutonick

14-05-2018 [00:52] - Teutonick | Link:

  "Podejrzewam, że ta antypolska kampania ma na celu pozytywne nastawienie Putina do żądań Izraela.  Ma być czymś w rodzaju podarunku Izraela dla wodza Rosji.  Izrael stał się antypolskim sojusznikiem Putina i tak musimy go traktować."

A ja dla odmiany podejrzewam, że w tym przypadku, podobnie jak zresztą w wielu innych, to ogon kręci psem, nie odwrotnie. A tradycyjne zwalanie winy za wszystkie plagi tego świata na wszechmogący (a zarazem ledwo dyszący) Kreml jest niczym innym, jak daleko posuniętą naiwnością

Obrazek użytkownika xena2012

14-05-2018 [11:34] - xena2012 | Link:

Przykro mi ale wobec faktów,zdarzeń, antypolskich zachowań Żydów trudno wyłuskać z siebie chocby cień do nich sympatii..No i mając takiego wasala jak USA Izrael nie obawia się Iranu a cóż dopiero panicznie. 

Obrazek użytkownika ogrodnik

14-05-2018 [12:42] - ogrodnik | Link:

"Nie ma więc żadnej przyczyny, aby Warszawa wykonywała wobec Jerozolimy jakiekolwiek ponadnormatywne gesty przyjaźni."
Dodam na marginesie notki. Nie ma szans na jakąkolwiek dyskusję z narodem wybranym. Raz, że oni są w przymierzu z Bogiem, a goje to bydło. Dwa, że oni mają prasę, telewizję , kino, przemysł rozrywkowy, połowę (tą lepszą) wszystkich adwokatów w USA, itd... (jest limit 3000 znaków). W dodatku to zupełnie inna cywilizacja. Prawda dla nich, tak jak my ją pojmujemy nie istnieje. Prawdą jest tylko to, co jest dobre dla Żydów. Pojęcie przysięgi, zobowiązania jest absurdem. Każdy rodzaj przyrzeczenia może być zdjęty w obecności trzech innych Żydów. Oszukanie goja to nie jest zły występek, tylko racjonalne postępowanie. Itd  j.w. Moim zdaniem cała działalność obronna przeciw kalumniom rzucanym w Polskę i Polaków powinna być kierowana do nie-Żydów. Twarda zasada: Wy przestaniecie  kłamać (w rozumieniu cywilizacji zachodniej), my przestaniemy mówić o was prawdę. A ta, w aspekcie np tylko II wojny Światowej  jest okrutna. Nie tylko martylologiczna, jak nam wciśnięto w nasze zadymione łby. . Oczywiście , będzie wielkie aj waj, aj waj,  ale dojdą do wniosku, co się im bardziej opłaca.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

15-05-2018 [18:41] - RinoCeronte | Link:

"Tylko prawda jest interesująca"