Powtórka z rozrywki

Czujemy się nieswojo, czujemy się zdumieni i urażeni antypolską kampanią w zachodnich mediach i eksplozją antypolskich nastrojów na świecie, których symbolicznym przejawem jest bulwersująca decyzja burmistrza Jersey City Stevena Fulopa, który zapowiedział usunięcie Pomnika Katyńskiego z placu Exchange Place w stanie New Jersey. Mimo sprzeciwu amerykańskiej Polonii i interwencji marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, włodarze Jersey City nie zamierzają zrezygnować z budowy parku na miejscu monumentu.  „To jest prawda o sile stojącej za tym pomnikiem. Wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że ten facet jest żartem. Fakty są takie, że znany antysemita, biały nacjonalista i osoba zaprzeczająca Holokaustowi, czyli ktoś taki jak on, ma zerową wiarygodność. Jedyną nieprzyjemną sprawą jest senator Stanisław. Kropka. Zawsze chciałem mu to powiedzieć” - napisał amerykański urzędnik na Twitterze.
 
Warto uświadomić sobie, że to nic nowego, że dokładnie to samo przeżywali nasi rodacy w dwudziestoleciu międzywojennym, przed samą II Wojną Światową i w trakcie wojny. W pierwszych latach wojny sowiecka propaganda przedstawiała wymazanie Polski z mapy  Europy jako sprawiedliwość dziejową, jako naprawę historycznego błędu jakim było powołanie do życia tego „ pokracznego bękarta traktatu wersalskiego” jak raczył nazwać nasz kraj Wiaczesław Mołotow. Polaków opisywano jako opóźnionych w społecznym rozwoju, wręcz niezdolnych do niepodległego życia. Przyniosło to w skutkach zlikwidowanie decyzją Kominternu polskiego KPP. Prawie wszyscy czołowi komunistyczni polscy działacze, którzy znajdowali się na terenie ZSRR zostali wymordowani jako imperialistyczni agenci. Paradoksalnie, uratowali się ci którzy siedzieli w polskich więzieniach, na przykład w Berezie Kartuskiej. Podstawowym błędem Stalina było, że źle ukrył zbrodnię katyńską. Nie spodziewał się, że niemieckie wojska dotrą aż do Smoleńska I Charkowa. Pomimo, że po zwycięstwie III Rzeszy nad Francją perspektywa konfliktu niemiecko rosyjskiego wydawała się nieunikniona, propaganda sowiecka przez cały czas prowadziła kampanię na rzecz nienaruszalności paktu Ribbentrop- Mołotow. Z niemieckich gazet przedrukowywano artykuły na temat prymitywizmu Polaków, którzy nadają się wyłącznie do prac nie wymagających kwalifikacji. W ZSRR słowo Polak było synonimem wroga. Wielką czystkę wśród czołówki polskich komunistów przeżyła jedynie Zofia Dzierżyńska, wdowa po Feliksie Dzierżyńskim oraz stalinowski prokurator Andrzej Wyszyński. Propaganda sowiecka tego okresu piętnowała jako państwo faszystowskie nie III Rzeszę czy Włochy Mussoliniego lecz II RP. Na karykaturze „ pana białopolaka”, który unurzaną we krwi szablą zakreśla kontury Polski „ od morza do morza” już w 1925 roku umieszczano swastykę, a Polskę przedstawiano jako „sługusa Hitlera”. W czasach wielkiego terroru w latach 37-38 w ZSRR w ramach  „ operacji polskiej” rozstrzelano przeszło 100 tysięcy osób. Jeden z czołowych agentów NKWD został rozstrzelany tylko dlatego, że nosił nazwisko Polaczek. Po przewrocie majowym II RP nazywana była „ państwem faszystowskim” a marszałek Józef Piłsudski  faszystowskim przywódcą. Stalinowska antypolska propaganda wychodziła poza obowiązujące w komunistycznej doktrynie ramy klasowe i przeradzała się w propagandę etniczną. Kampania nienawiści obejmowała również polskich komunistów oskarżanych o trockizm, luksemburgizm oraz „ błąd majowy” czyli poparcie Piłsudskiego. Dopiero agresja Niemiec na ZSRR kazała Stalinowi powrócić do planów uczynienia z Polski kolejnej socjalistycznej republiki.
Ponieważ większość przeciwników Stalina byli to Żydzi – Lew Trocki, Grigorij Zinowiew, Lew Kamieniew, Karol Radek- sprzyjało to antysemityzmowi stalinowskiej władzy korespondującemu z oddolnym antysemityzmem kontrrewolucyjnym. Stalin oskarżał Żydów o spisek mający na celu fizyczne go  wyeliminowanie natomiast społeczeństwo widziało w Żydach winnych krwawego terroru. W latach 1918- 1920 w pogromach w ZSRR zginęło ponad 200 tysięcy Żydów, którzy nie mieli na ogół nic wspólnego z żydowskimi poplecznikami Lenina i Stalina. Nie przypominam sobie żeby pogromy Żydów w ojczyźnie  światowego proletariatu były obecnie przedmiotem jakiejś  historycznej refleksji.
Wyniszczenie komunistów polskich przybrało takie rozmiary, że nie było z kogo odbudować ich struktur po zmianie polityki Stalina wobec Polski. Na animatora polskiego komunizmu wybrano Bolesława Mołojca, który podczas wojny domowej w Hiszpanii wykazał się właściwym komunistycznym okrucieństwem oraz Wandę Wasilewską. Wasilewska córka Leona Wasilewskiego, jednego z bliskich współpracowników Piłsudskiego też wykazała właściwą dla prawdziwego komunisty postawę, a mianowicie przeszła bez problemu do porządku dziennego nad zamordowaniem jej męża Mariana Bogatko.  
W lipcu 1940 roku Stalin zaprosił do Moskwy Kazimierza Bartla. Oficjalnie zaproszenie dotyczyło podręcznika geometrii wykreślnej, w której specjalizował się Bartel  dla sowieckich uczelni. Faktycznie  Stalin chciał podobno wybadać możliwość utworzenia w Polsce marionetkowego rządu polskiego sprzyjającego ZSRR. Tę propozycję polski premier odrzucił. Odrzucił również analogiczną propozycję hitlerowców co stało się przyczyną jego rozstrzelania 26 lipca 1941 roku we Lwowie na rozkaz Himlera.
Reanimowano więc politycznie dawnych towarzyszy: Bolesława Bieruta, Grzegorza Smolara ( to nie przypadkowa zbieżność nazwisk), Marcelego Nowotko i przystąpiono do tworzenia polskiej armii w ZSRR. Wyjście z ZSRR amii Andersa zakończyło tę współpracę i zostało przedstawione jako polska zdrada. Dodajmy że z misją od Stalina gotowego poprzeć Mikołajczyka i negocjować z rządem londyńskim jeździł do USA Oskar Lange, natomiast NKWD podstawiło jako emisariusza Sikorskiego Leona Kozłowskiego, którego Niemcy wykorzystali potem w sprawie Katynia.
To niekończąca się historia, a jej stałym motywem są oskarżenia Polaków o antysemityzm i o faszyzm. A przede wszystkim nieustannie ciąży nad nami widmo Katynia.
Tekst drukowany w Warszawskiej Gazecie
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

13-05-2018 [10:57] - Czesław2 | Link:

Ja sądzę, że nieustannie ciąży nad nami miłość sąsiadów. No i podatność wielu rodaków na srebrniki.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-05-2018 [16:51] - Imć Waszeć | Link:

W tym duchu jest właśnie ten mądry komentarz: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Art

13-05-2018 [19:00] - Art | Link:

Nikt mi nie wmówi,że niejaki Magierowski nie współpracował z etruskami nad ustawą 447.
https://mail.yahoo.com/d/folde...

Obrazek użytkownika xena2012

13-05-2018 [11:53] - xena2012 | Link:

Czujemy się zdumieni i urażeni antypolską kampania wsród zachodnich polityków i mediów.Czy wszyscy? Wprawdzie po staraniach Polonii Pomnik Katyński nie trafi do magazynu i pozostanie w pobliżu obecnego miejsca,ale marszałek Karczewski osobiście zbluzgany przez amerykańskiego chłystka jak dotąd nie poczynił żadnych kroków prawnych w obronie swego dobrego imienia.Tego nikt za niego nie może załatwić,a wydaje się że pan Karczewski odpuści .W szyderczym tweecie poruszenie i strach wywołało jedynie słówko ,,antysemityzm'' ,reszta pogardliwej wypowiedzi nawet nie jest brana pod uwagę.Co to znaczy ,,senator Stanisław''? To wg Fulopa Polacy nie maja nazwisk? Co to znaczy ,,ten człowiek to żart''? Dla Fulopa Polak to ktoś śmieszny a może w ogóle nie czlowiek? A marszałek się zastanawia czy smyka podac do sądu za fałszywe oszczerstwa,i naruszenie dóbr osobistych? Na rezultat nie trzeba było długo czekać .Kolejna bełkotliwa wypowiedź Fulopa o emocjach,brak nawet zdawkowych przeprosin pokazuje,że antypolonizm i chamstwo Fulopa nie zmalało,a po wizycie w Polsce na którą został zaproszony wyjedzie jeszcze bardziej antypolsko wyedukowany przez dyrektorów Muzeum Auschwitz i Polin.

Obrazek użytkownika stachu

13-05-2018 [12:06] - stachu | Link:

Rząd daje  się rozgrywać koszernym jak małe dzieci takie mamy  ,,tryndy,, 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

13-05-2018 [12:33] - rolnik z mazur | Link:

Dlatego plują nam fulopy w twarz bo wiedza ze moga. E tam nic się nie stało ! Oddajmy im w nagrodę lasy i co tam jeszcze chcą..moze mazury ..

 
Pozdrawiam ro z.m
 

Obrazek użytkownika izabela

13-05-2018 [20:44] - izabela | Link:

Sądy w USA są bardzo drogie, nie sadzę żeby pan senator chciał wydawać swoje pieniądze na jakiegoś Fulopa, który nie ma dla niego nawet zdolności pojedynkowej. Pewnie czuje się  tak jakby został opluty przez pijaka na przystanku. Oddawanie sprawy do sadu w Polsce nie ma większego sensu gdyż sąd amerykański zadecydowałby zapewne o amerykańskiej jurysdykcji w tej sprawie. W podobnych sprawach jest miejsce tylko na retorsje dyplomatyczne ale trzeba żeby " oni chcieli chcieć". A chyba odsłanianie podbrzusza naszej dyplomacji odpowiada. 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

13-05-2018 [21:21] - Goral Supreme | Link:

"Fulop" jest Zydem z Wegierskimi korzeniami..

Obrazek użytkownika stachu

13-05-2018 [12:01] - stachu | Link:

Mnie zawsze nurtuje pytanie jak to możliwe, że córka bliskiego współpracownika Marszałka Piłsudskiego zgłupiała i przeszła na stronę wroga.Druga rzecz czy są jakieś opracowania  dotyczące  tego jak Sikorski niszczył ludzi Piłsudskiego podczas wojny i nigdy nie uwierzę,że Wieniawa -Długoszewski popełnił  samobójstwo wyskakując z okna.Serdecznie panią pozdrawiam zawsze z niecierpliwością czekam na pani artykuły

Obrazek użytkownika izabela

13-05-2018 [20:48] - izabela | Link:

Nie tylko przeszła ale jak przeszła. Traktowana była jako nasz przedstawiciel przy Stalinie. Zaszkodziło jej chyba na głowę przedwojenne lewicowanie wśród tak zwanej postępowej inteligencji. To też temat godny historyka. Boguszewska, Kornacki, Nałkowska grupa " Przedmieście"i literaci kolaborujący we Lwowie- Krzywicka, Boy, Lec,Wat. 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

13-05-2018 [21:32] - Goral Supreme | Link:

"przedwojenne lewicowanie"...e tam.... Ideologia...u  "intelektualistow" od 7-u bolesci ...:-)) to jakis oksymoron zapewne..

Fructy szanowna pani...frukty i dostep do nich...to byla i jest tychze 'intelektualistow" Primary Motivation ..jak zreszta  zawsze od zarania Histori...:-) 

Obrazek użytkownika stachu

13-05-2018 [12:18] - stachu | Link:

Leon  Kozłowski napisał książkę ,,Parę uwag o masonerii w Polsce,,

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-05-2018 [13:22] - Imć Waszeć | Link:

"Nie przypominam sobie żeby pogromy Żydów w ojczyźnie  światowego proletariatu były obecnie przedmiotem jakiejś  historycznej refleksji." - A kto ma to niby zrobić? Fryzjer z Grójca nożyczkami w papierze po godzinach, czy może napuszony profesor z PAN, który pewnie i tak nie będzie miał na to czasu, bo obecnie zajmuje się polską mową nienawiści i polskim faszyzmem? Dopóki nie stworzy się warunków do odczopowania sowieckiego strupa z głównej arterii polskiej nauki, to nikt tego tu nie zrobi, tak samo, jak nikt nie podjął badań technicznych katastrofy w Smoleńsku. Niektórzy muszą się tego uczyć non stop, a i tak nic nie pamiętają, a innym wystarczył jeden raz i już wiedzą czym się to skończy. Kunktatorstwo, hipokryzja i koniunkturalizm, bo tak jest łatwiej. Tyle, że są to cechy charakteryzujące dobrych służących i lokajów, a nie elity niepodległego państwa.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

13-05-2018 [13:50] - rolnik z mazur | Link:

A po co techniczna ?.Wystarczy zbadanie administracyjnych procedur. Jeśli ich nie było, badz je lekcewazono to ktoś tu musi za to beknac. Nawet w  koncernie w którym kiedyś pracoealem były procedury typu - w jednym samolocie nie moze lecieć dwoch członków zarządu. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

13-05-2018 [13:51] - rolnik z mazur | Link:

A po co techniczna ?.Wystarczy zbadanie administracyjnych procedur. Jeśli ich nie było, badz je lekcewazono to ktoś tu musi za to beknac. Nawet w  koncernie w którym kiedyś pracoealem były procedury typu - w jednym samolocie nie moze lecieć dwoch członków zarządu. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

13-05-2018 [13:54] - rolnik z mazur | Link:

A po co techniczna ?.Wystarczy zbadanie administracyjnych procedur. Jeśli ich nie było, badz je lekcewazono to ktoś tu musi za to beknac. Nawet w  koncernie w którym kiedyś pracoealem były procedury typu - w jednym samolocie nie moze lecieć dwoch członków zarządu. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-05-2018 [14:23] - Imć Waszeć | Link:

Chodziło mi o to tsunami krytyki, że jakiś Binienda współpracujący z Boeingiem i NASA śmiał użyć metody elementu skończonego do badania katastrofy lotniczej, skoro wystarczyło w kółko jak kataryna gadać o helach i brzozie. Na jakim poziomie intelektualnym operują ci "polscy profesorowie" (futbolu?), że z taką pogardą odrzucają z góry jakiekolwiek obliczenia i doświadczenia na rzecz pieprzenia i oświadczeń?

Obrazek użytkownika xena2012

13-05-2018 [17:52] - xena2012 | Link:

Wyglada na to ,że jestesmy jednak ciemnogrodem i zasciankiem swiata.I to nie z powodu moherowych beretów a ,,oświeconych'' elit i środowisk naukowych.,,Badania ''komisji Millera czy Laska polegajace na złozeniu podpisu pod raportem generał Anodiny to istotnie szczyt techniki,a śmiala myśl technicznanp.Biniendy do polskiej nauki nie ma wstepu. 

Obrazek użytkownika xena2012

13-05-2018 [16:38] - xena2012 | Link:

Bo napuszony profesor z PAN doskonale wie jak miło pachną granty.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

13-05-2018 [16:53] - rolnik z mazur | Link:

Otóż to. Tam gdzie sa granty tam konczy się nauka. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

13-05-2018 [21:19] - Goral Supreme | Link:

Witam szanowna pania.
Zostawiam tutaj moj komentarz do najnowszej opini "Elig" Mysle ,ze w jakis sposob dotyczy poruszonego przez pania tematu :..."gdy rozpoczął się skandal, związany z nieprzemyślaną ustawą o IPN"..
To tylko twoja,nieprzemyslana opinia..Logicznie myslacy nie wezma ja za "prawde objawiona'"..
...  Izrael stał się antypolskim sojusznikiem Putina i tak musimy go traktować."...
Nastepna opinia ,ktorej nie mozna uzasadnic I tylko mozna  sarkastycznie sie usmiechnac..
Zydzi od ZAWSZE byli wrogo nastawieni do Polski I Polakow..jak I zreszta Moskowiczanie ( obecnie nazywa sie ich "Rosjanami " )
Nie bez przyczyny..Wrog mojego wroga jest moim sojusznikiem I przyjacielem...mowi ci to cos ?
Jest w tej "przyjazni" rowniez wielowiekowy  kontekst historyczny...Wszak "Muskovici" byli "przyrodnimi bracmi" I potomkami Khazarow..obecnie znanymi  jako Askhenazi..
Aby prawidlowo "zajarzyc" niestety trzeba znac Historie I posiadac Logicznie pracujacy umysl.."...
Z Goralskim pozdrowieniem..Hej ! :-))

Obrazek użytkownika Jan1797

14-05-2018 [15:43] - Jan1797 | Link:

Polecam gorąco tę relację; https://www.polskieradio.pl/5/...
A w szczególności 30 sekund relacji naszej telewizji. Tak mi w sercu kołacze
Pani Izabello, nasze elity tam i nasze?, tu w Polsce, vide;
 https://dorzeczy.pl/kraj/63557...
Noblista polskiego pochodzenia w Stanach i polski noblista tu.
Czekam i pozdrawiam jak zawsze.
 

Obrazek użytkownika minimax

15-05-2018 [19:43] - minimax | Link:

Szanowna Gospodyni, szanowni Goscie

Takie sa skutki chowania glowy w piasek, a nawet w zwir.
Czyli zabrania Krzyzy ze Zwirowiska.
Sapienti sat!

Pozdrawiam serdecznie
MiniMax