Trzy sygnały alarmowe dla Prawa i Sprawiedliwości

Ilustracja dźwiękowa: https://www.youtube.com/watch?v=k2a30--j37Q  
Motto: Człowiek głosuje na PIS, a w efekcie zawsze wychodzi Zjednoczona Partia Okrągłego Stołu.

Nad partią Jarosława Kaczyńskiego już od dawna zbierały się czarne chmury, o czym wielokroć przypominałem w swoich konstruktywnie krytycznych notkach, na które „ortodoksyjni pisowcy” reagowali nienawistną furią nazywając mnie stojącym na barykadzie okrakiem zdrajcą ideałów prawicowych, a nierzadko kretem Platformy Obywatelskiej.

Lecz jak życie pokazuje nie na próżno ostrzegałem, gdyż aktualnie jesteśmy świadkami trzech wydarzeń, które mogą zdecydować o tym, że Prawo i Sprawiedliwość nie wygra wyborów 2019, a jeśli nawet się jakoś prześlizgnie to z minimalną przewagą, co zmusi partię Kaczyńskiego do powołania koalicyjnego rządu, co z kolei będzie jednoznaczne z utratą wyłączności na monopolistyczne rządzenie Polską.

Co to za wydarzenia?

1. Sejmowy protest rodziców i dzieci niepełnosprawnych, który obnażył zawstydzającą butę intelektualnie nowobogackich posłów i senatorów PiS-u. Mam na myśli skandaliczne wypowiedzi posłanek Krynickiej i Pawłowicz oraz posłów Tarczyńskiego, Pięty i Żalka, a także marszałka Terleckiego i rzeczniczki Mazurek, - które Polacy zapamiętają PiS-owi tak, jak zapamiętali Sojuszowi Lewicy Demokratycznej wypowiedź premiera Cimoszewicza o powodzianach, którzy mogli się przecież ubezpieczyć. Niestety, w zderzeniu z sejmowym protestem Prawo i Sprawiedliwość odsłoniło swoje prawdziwe oblicze cechujące się całkowitym brakiem empatii, grubiańską wrażliwością i niespecjalnie chrześcijańską mentalnością, co obaliło mit opiekuńczości i szlachetnej dobrotliwości nowej władzy dobrej zmiany. Kropkę nad i postawił dziś Patryk Jaki, który oświadczył publicznie, iż kompletnie nie rozumie, dlaczego działacze PiS-u zachowują tak samo arogancko, jak posłowie PO – vide: https://www.wprost.pl/polityka...  

2. Koniec współpracy Prawicy Rzeczpospolitej z PiS i sojusz Marka Jurka z Kukizem – vide: https://dorzeczy.pl/kraj/63643... Bo co by nie mówić o Marku Jurku, to nikt nie zaprzeczy, że jest to niezmiennie od lat wierny swym poglądom polityk z twardym kręgosłupem etyczno moralnym, a także przyzwoity człowiek żyjący podług zasad Dekalogu. A skoro ten nieposzlakowany katolik i prawy człowiek zdecydował się na odseparowanie od partii Jarosława Kaczyńskiego to znaczy, że w PiS musi się dziać bardzo źle, a karczemna polityka działaczy tej partii stała się dla Marka Jurka po prostu nie akceptowalna.  Zaś sojusz Jurka z Kukizem moim zdaniem ma wcale nie małe szanse zaistnienia na polskiej scenie politycznej, gdyż Polacy zawiedzeni obłudą zarówno „opozycji totalnej”, jak i „totalnej partii rządzącej” zaczynają coraz bardziej tęsknić za jakąś zupełnie nową jakością polityczną. W tym miejscu warto przypomnieć zadziwiająco wysoki wynik Kukiza w pierwszej turze wyborów prezydenckich 2015 – vide: https://www.salon24.pl/u/salon... 

3. Tchórzliwie serwilistyczna (w imię, czego?) polityka PiS i prezydenta Dudy wobec wrogich Polsce i Polakom poczynań rządu Izraela i lobby Żydów nowojorskich, która niepokoi nawet najbardziej zagorzałych orędowników partii rządzącej uparcie przedstawiającej (dlaczego?) ten bardzo niebezpieczny dla Polski proces, jako zjawisko o małym znaczeniu - https://www.salon24.pl/newsroo... Na domiar złego, dziś Donald Trump podpisał tzw. ustawę 447, która zobowiązuje Departament Stanu USA do składania corocznych raportów na temat restytucji mienia pożydowskiego, co oznacza, że posłuszna nowojorskiemu lobby żydowskiemu administracja amerykańska otrzymała w ten sposób instrument nacisku na Polskę, by należne Skarbowi Państwa mienie bezspadkowe oddawała organizacjom żydowskim. I choćby pobieżna analiza wypowiedzi Polaków w tej sprawie w Internecie, także sympatyków PiS-u wskazuje, że jeśli rząd Prawa i Sprawiedliwości nadal będzie tę sprawę „bagatelizował” wykazując dyplomatyczną impotencję, to wielu dotychczasowych sympatyków odwróci się od partii Jarosława Kaczyńskiego, gdyż w przeciwieństwie to zaślepionych rządzą utrzymania władzy polityków PiS-u naród intuicyjnie wyczuwa wiszące nad Polską śmiertelne niebezpieczeństwo, co nakazuje poważne rozważenie możliwości końca naszej historii, gdyż infantylnym byłoby oczekiwanie na pomoc ze strony unii berlińsko parysko brukselskiej.

I tylko nie mówcie, że znów jątrzę.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Jak słusznie zauważają komentatorzy na Salonie 24 - vide: https://www.salon24.pl/u/salon..., prawdopodobnie PiS nie przejmie się moimi przestrogami. Ale przynajmniej będę miał czyste sumienie, że jako bloger sprzyjający dobrej zmianie do końca starałem się bić na trwogę przed katastrofą.

Świetny komentarz do niniejszej notki dodał: „11-05-2018 [13:11] - Imć Waszeć | Link: .., cytuję: "Jeśli PIS nie zobaczy gołym Jeśli PIS nie zobaczy gołym okiem możliwości przerżnięcia wyborów, to na fali populistycznego ekumenizmu i "łączenia" "Polaków" (piszę w uszach, bo Polaków to oni zwalczają policyjnymi pałami, pozwalając przy tym szaleć bezkarnie lewackiej hołocie) w drugiej połowie drugiej kadencji ministrem SZ może zostać Cimoszewicz, ministrem od pieniądza Balcerowicz, od gospodarki Szczerba, od kultury Gasiuk-Pihowicz, a od edukacji rabin Stambler. Człowiek głosuje na PIS, a w efekcie zawsze wychodzi Zjednoczona Partia Okrągłego Stołu. Czyli tak czy siak traci swój głos i traci cenny czas dla Polski. Jak o sprawy polskie mają dobrze zadbać ludzie, którzy nie potrafią nawet dobrze zadbać nie tyle o honor, bo to za duże słowo dla tych filosemickich zawodników, lecz o swój własny wizerunek, dobre imię, którzy już pokazują dzień w dzień, że jak jakiś sołtys z Pigville w USA napluje im zawartością zatok na głowę, to się tylko po niej klepią jak małpa i uśmiechają rozczulająco niczym brazylijski kaboklo z wytrzeszczem jedynek?..”, koniec cytatu.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

10-05-2018 [19:49] - angela | Link:

Jak sie troll uaktywnil.
Marel Jurek i Kukiz, wyladuja pod progiem wyborczym i tyle moga zdzialac.
Niezbozne zyczenia antyPiSowca.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-05-2018 [19:59] - Imć Waszeć | Link:

To może ja dokonam demonstracji tego oto alarmu, żeby już nie było nieporozumień: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Trotelreiner

10-05-2018 [20:11] - Trotelreiner | Link:

A może takie coś?! 
https://youtu.be/g1lqvKR0gPU

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-05-2018 [21:20] - Imć Waszeć | Link:

Ja jednakowoż poprzestaję przy bardziej zdecydowanych brzmieniach. Nie żebym miał coś do perkusistów, lecz po prostu sygnał musi być wyrazisty: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Live free or Die

10-05-2018 [20:38] - Live free or Die | Link:

O  zaraz się rozpłaczę. Taki  dobry człowiek.  Dobrymi radami w piekle Bruk wybrukowano.

Obrazek użytkownika paparazzi

10-05-2018 [23:57] - paparazzi | Link:

Do kogo to ? Pasierbiewicza jak zrozumiałem.

Obrazek użytkownika xena2012

10-05-2018 [20:52] - xena2012 | Link:

Sojusz Kukiza15 z Markiem Jurkiem to rzeczywiście nowa jakość w polityce.Zwłaszcza,że zapewne zostanie wzbogacona w posłów rozpadajacej się Nowoczesnej namawianych gorąco do takiej koalicji przez rzecznika Kukiz15 posła Kuleszę. Ciekawe jak długo pociągną razem znając poglądy na aborcję Marka Jurka w zetknieciu z przekonaniami Kukiza i Nowoczesnej w tym temacie. 

Obrazek użytkownika paparazzi

11-05-2018 [16:37] - paparazzi | Link:

Polska jest teraz w dziejowym momencie albo wyjdzie na podmiot na arenie międzynarodowej albo będzie kondominium siły roboczej.

Obrazek użytkownika spike

11-05-2018 [09:35] - spike | Link:

Echo
"Nad partią Jarosława Kaczyńskiego już od dawna zbierały się czarne chmury, o czym wielokroć przypominałem w swoich konstruktywnie krytycznych notkach, na które „ortodoksyjni pisowcy” reagowali nienawistną furią nazywając mnie stojącym na barykadzie okrakiem zdrajcą ideałów prawicowych, a nierzadko kretem Platformy Obywatelskiej."

Pańska krytyka rządu PiS nigdy nie była i nie jest "konstruktywna", zawsze powielał Pan brednie z TVN-u, dodawał też swoje infantylne krytykanctwo poszczególnych osób z rządu czy Prezydenta.
Reasumując , cieszę się, że w sejmie a tym bardziej w rządzie Pan nie zasiada, Prezes Kaczyński słusznie postąpił, że jednak nie przyjął Pana do PiS, Pan by go rozwalał od wewnątrz.

Co do "niezawistnej furii" ortodoksów pisowskich, to Pan jak zwykle kłamie, nikt Pana tak nie zwyzywał jak sam to robił, Pan swoim zachowaniem, wychowaniem przypomina prostaka Niesiołowskiego.

Pan obraża na wszystkie możliwe sposoby "ortodoksów", celowo i z premedytacją zapominając, że tylko i wyłącznie im PiS zawdzięcza zwycięstwo, jak też możliwe że przyszłe.
 

Obrazek użytkownika spike

11-05-2018 [09:36] - spike | Link:

Co do możliwości przegrania przyszłych wyborów przez PiS, Pan i jemu podobni robicie wszystko by tak się stało.
PiS nie jest idealną partią, wiele istotnych obietnic nie dotrzymał, łącznie z Prezydentem, widać w ekipie rządowej za dużo jest obcej agentury, w tym żydowskiej.
Mimo tego, co wiele się zmieniło, łącznie z korzystnymi warunkami materialnymi Polaków, dalej będą bierni wobec zdrajców z PO, N itp. lewactwa,
Polacy muszą kolejny raz doświadczyć ich rządów i dostać solidnie po grzbiecie, może wtedy się ruszą i na awantury zdrajców zareagują, uniemożliwiając im wszczynanie awantur.
Skoro to jedyna droga wyrwania Polski, choć będzie bolesna, niech się stanie, nie chcę Polski Pasierbiewicza, zwolennika aborcji, pigułek PO, antykoncepcji, niemoralności obyczajowej etc. przeciwnika tradycji historycznej, katolicyzmowi, kościołowi.
Polski sejm uchwalił Chrystusa Królem Polski, a pozwala na zbrodnie aborcji, to nie może się dobrze skończyć.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-05-2018 [13:11] - Imć Waszeć | Link:

Jeśli PIS nie zobaczy gołym okiem możliwości przerżnięcia wyborów, to na fali populistycznego ekumenizmu i "łączenia" "Polaków" (piszę w uszach, bo Polaków to oni zwalczają policyjnymi pałami, pozwalając przy tym szaleć bezkarnie lewackiej hołocie) w drugiej połowie drugiej kadencji ministrem SZ może zostać Cimoszewicz, ministrem od pieniądza Balcerowicz, od gospodarki Szczerba, od kultury Gasiuk-Pihowicz, a od edukacji rabin Stambler. Człowiek głosuje na PIS, a w efekcie zawsze wychodzi Zjednoczona Partia Okrągłego Stołu. Czyli tak czy siak traci swój głos i traci cenny czas dla Polski. Jak o sprawy polskie mają dobrze zadbać ludzie, którzy nie potrafią nawet dobrze zadbać nie tyle o honor, bo to za duże słowo dla tych filosemickich zawodników, lecz o swój własny wizerunek, dobre imię, którzy już pokazują dzień w dzień, że jak jakiś sołtys z Pigville w USA napluje im zawartością zatok na głowę, to się tylko po niej klepią jak małpa i uśmiechają rozczulająco niczym brazylijski kaboklo z wytrzeszczem jedynek?

Obrazek użytkownika spike

11-05-2018 [14:21] - spike | Link:

Widzi Pan, ja mogę pewne posunięcia rządu, Prezydenta zrozumieć, np. reforma sądownictwa jaki wywołała kwik lewactwa i POlszewii, aż donieśli do Brukseli, skąd przyszły kłopoty, podobnie ma się sprawa z żydostwem, pozycja rządu nie jest tak silna, jakby się mogło wydawać, jednak to koalicja z ludzi z dziwnymi powiązaniami, a już szczególnie Prezydent i jego weta, miały być upublicznione tajne zbiory IPN, aneks WSI, a tam są ważne informacje zapewne o ludziach którzy dziś donoszą i pyskują.
Sprawa żydowskich roszczeń, do tego zmasowana nagonka z oszczerstwami nie powinny być bez odzewu, ta bierność mi się nie podoba, ta talmudowa sekta wyznaniowa zamordowała nie tylko mich krewnych w Katyniu, o czym informował IPN, ale także mają polską krew na rękach, jak i ich spadkobiercy i potomkowie, też widziani ww władzach czy TV, dlaczego Polska pozwala żydowi Sorosowi na finansowanie obalania rządu itd.
W tym problem, że obecny rząd dużo zrobił dobrego dla Polski i Polaków, ale trzeba go rozliczyć z innych obietnic i zaniedbań.
Pzdr.

Obrazek użytkownika minimax

11-05-2018 [14:07] - minimax | Link:

Witam Szanownego Gospodarza i Gosci

"Człowiek głosuje na PIS, a w efekcie zawsze wychodzi Zjednoczona Partia Okrągłego Stołu"
To przeciez przypadlosc nie tylko ostatnich wyborow, ale KAZDYCH w czeciej erpe, stad nalezy przyjac ILUZORYCZNOSC wyboru w trakcie wyborow.
Dlatego uwazam, ze uczestnictwo w wyborach szkodliwie LEGITUMIZUJE WYNIK, gdyz - o czym sie nie mowi - wybory to nie tylko wskazanie tej czy innej opcji , ale rowniez PLEBISCYT, w ktorym UCZESTNICY tej hucpy Z GORY, NA SLEPO AKCEPTUJA wynik, ktory bynajmniej nie odzwierciedla realnego rozkladu sil i poparcia - oglednie mowiac.
Dlatego wciaz rosnaca czesc spoleczenstwa odmawiajaca udzialu w tych gierkach uwazam za rosnaca w sile Partie SPRZECIWU a nie partie spiacych.
I kazdego, kto usiluje szantazem emocjonalnym [Ojczyzna w opresji, grzech nie uczestniczyc itd itp] naklonic do uczestnictwa w tym zbiorowym przedstawieniu kukielkowym uwazam albo za glupca, albo za lajdaka.

Pozdrawiam
MiniMax
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-05-2018 [15:19] - Imć Waszeć | Link:

Proponuję nową partię wyłonić w trybie startupu albo green-light, czyli zagłosować na kompletnych amatorów. Głupiej na pewno nie będzie, straszniej też nie, ale przynajmniej obca agentura będzie musiała zabulić podwójnie - raz dla okrągłostołowców za milczenie, a dwa kupić tych nowych.

Obrazek użytkownika angela

11-05-2018 [16:51] - angela | Link:

Psy szczekaja, karawana jedzie dalej. I te z lewa i te z  "prawa" pieski.
Oby do wyborow.