Kres romantycznej iluzji PiS. Zaczyna się decydujące starcie

Iluzja romantycznego patrzenia na polską politykę wreszcie znika i ustępuje chłodnej kalkulacji. Rzecz dotyczy oczywiście wiary, że przeciwko interesom własnego państwa nie wolno występować bo to zbrodnia i zdrada. A to tylko jedna z wersji postrzegania Polski – tradycyjnej, niepodległej i demokratycznej – w przeciwieństwie do iluzorycznej dziś demokracji zachodniej. Nie tylko politycy PO i .N wyznają zupełnie inną Polskę, podobne wizje mają ich wyborcy: fajna, kolorowa, chwalona w Brukseli, Berlinie, z której wybitni aktorzy tacy jak Jerzy Stuhr będą pędzić do prawdziwej Europy i śmigać przed kamerą w kolejnych scenach demitologizujących ponurą i antysemicką historię Polski w kasowym filmie, na przykład Spielberga. Sieć reaguje emocjonalnie na brednie reżysera o tęsknocie jakiejś kobiety do SS, ale na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia w wielu polskich miasteczkach, nie przeżartych jeszcze konsumpcjonizmem i zgnilizną Zachodu, ich mieszkańcy żywo interesowali się efektami specjalnymi i sztuką kadrowania, o czym bardzo chętnie dyskutowali po angielsku z amerykańską ekipą filmową. Polska Platformy Obywatelskiej nie może mieć własnej  wizji  rozwoju, bo każdy polski punkt widzenia stoi w sprzeczności z punktem widzenia Niemiec i Brukseli. A takiej sprzeczności być nie może. Nie jest więc to spór o kształt demokratycznych rządów w obrębie jednego państwa, tylko starcie dwóch zupełnie odmiennych wizji Polski. To romantyczne trwanie w przekonaniu, że tak nie można, że nie wolno w Strasburgu głosować przeciwko polskiemu rządowi tylko dolewało oliwy do ognia, wywoływało gwałtowne reakcje, a tymczasem opozycja traktowała to i traktuje nadal jako część realizacji wizji Polski, jaką wykreowała w 2007 roku.
 
 
Koniec iluzji przyszedł niestety dość późno, więc Prawo i Sprawiedliwość ponosi konsekwencje swojej naiwnej wiary, że przecież gdzieś jest koniec tej postępującej radykalizacji żądań PO i N, bo przecież oni tacy sami jak my – z tej samej gliny ulepieni. Gołym okiem widać, że jednak nie, że to jest narastająca nienawiść, tym większa, im większa jest bezsilność na zachodzące w kraju zmiany. To są ponoć nic nie znaczące drobiazgi, ale kiedy słyszymy tembr głosu posła Sławomira Neumanna (pomińmy mimikę twarzy), wymawiającego słowo „pisowski”, to chcąc nie chcąc nachodzą człowieka najgorsze skojarzenia: zaraza, obrzydliwość, coś co trzeba zgładzić. Ta narracja nienawiści znakomicie udziela się części wyborców opozycji, szczególnie tych, którzy trawią jedynie proste komunikaty, zawierające głównie „antypisowskie” inwektywy. Nie jest to wcale jakiś straszny podział Polaków, jak można by sądzić, raczej przejaw głupoty i trwania w złudzeniu, że PO ciągnęła Polskę w stronę prawdziwej Europy, złudzeniu podbudowanym do tego niezwykle silnym kompleksem wobec Zachodu.
 
 
Za to przemożne przekonanie obozu władzy (z pewnością niecałego), że ta agresja się kiedyś skończy, że ktoś tam się opamięta i zacznie normalnie rozmawiać o tym, jaka ma być ta nasza Polska, Prawo i Sprawiedliwość płaci dziś wysoką cenę i nie chodzi u wcale o sondaże. Opozycji udało się narzucić narrację, że PiS jest łasy na kasę, że tej kasy nie chce dać niepełnosprawnym, że w ogóle to ten PiS jest gorszy od nas i nie pomaga biednym ludziom. Ale efekt jest marny, poprawę swojej sytuacji odczuło wielu Polaków, wale to tym gorzej dla Jarosława Kaczyńskiego i jego partii. Będą więc kolejne oskarżenia, prowokacje, kłamstwa, protesty, nic nie zatrzyma Platformy, ponieważ ona ma swoją wielką misję doprowadzenia Polski tam, gdzie była do wyborów w 2015 roku. To jest bardzo konkretny i prosty cel, któremu podporządkowane są wszystkie działania polityczne. Nie będzie żadnych kompromisów, bo nie po to powstała PO, żeby budować silne niepodległe państwo. Tym bardziej nieudany klon o nazwie Nowoczesna, który miota się w konwulsjach pożerany smacznie przez Grzegorza Schetynę.

Wydaje się, że późno bo późno, ale po stronie rządzących jest już ta powszechna świadomość, że tę batalię trzeba rozgrywać na chłodno, wręcz z zimną krwią, bez emocji, bez tych wpisów oburzenia, że zdrajcy i Targowica. Niech to ocenią historycy za 50 lat. Tu i teraz potrzebna jest profesjonalna ekipa, która precyzyjnie wytrąci opozycji wszystkie narzędzia, którymi chce dokonać przewrotu. No bo jak nie wybory, to ulica, zagranica, protesty, antysemityzm, faszyzm, Europa płacze, a Berlin załamany dyktaturą. Wbrew pozorom ta machina agresji, fejków, kłamstw, nie jest wcale taka groźna jak się wydaje. Groźny jest przede wszystkim bezwład komunikacyjny obozu władzy, który trwa, trwa i trwa. I druga rzecz, wręcz fundamentalna: pycha. Nie taka jak u poprzedników, może nawet za wcześnie o niej mówić, może to było (bo już nie jest) wszechogarniające samozadowolenie, że ludzie idą za nami, że trochę więcej nam już wolno. Nic z tych rzeczy. Prawu i Sprawiedliwości wolno znacznie mniej, bo takie było credo wyborcze PiS, bo poza wyborcami prawicy nie ma wokół zbyt wielu sojuszników. Załóżmy jednak dziś optymistycznie, że PiS wyszedł z tej romantycznej iluzji, że oni się uspokoją, opanują, że sięgną po własny program i będą go głosić po całej Polsce. Celem PO jest anihilacja PiS, a jeśli tego nie zrobi Tusk i Schetyna, nadejdzie kolejna antypolska formacja, która będzie trwała tak długo, jak długo Europa nie wyjdzie z chaosu, w jakim tkwi od czasu, kiedy szaleńcy postanowili zamienić ją we własny beznarodowy folwark.  
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

01-05-2018 [16:12] - Trotelreiner | Link:

Spielberg tylko powtórzył słowa Bartoszewskiego....zamiast ukarać tego żyda,to go tytułowano profesorem...głupota? 
Druga sprawa...teraz "obywateli" się załatwia nie karabinami,nie czołgami...ale kamerami TV i mikrofonami szczekaczek niemieckich i gazet...też niemieckich.
Min.Sellin w mailu do mnie,napisał:" USTAWY MEDIALNE W KOSZU NA ŚMIECI...WYŻSZA POLITYKA"
PiS swoja polityką zaprzepaścił drugą okazję,pierwszą w 2005--2007,druga 2015---nawet prezydent i Gowin są "przeciw...opcja żydowska...nowotwór złośliwy.
Czy w PiS nkt nie umie czytać? Mają SunTzu,Juliusza Cezara,Machiavellego,Talleyranda,Metternicha,Bismarcka....ale Duda & Gowin wiedzą lepiej...

TO JEST WOJNA! JUŻ NIE ZIMNA,ALE GORĄCA...IDĄ WYBORY...A PIS Z GOŁYM BRZUCHEM
PIS JEST JAK MAKARON W BIEDRONCE....2 JAJA NA 100 KM MAKARONU!!!
JEST STARA ZASADA,,,FILIP II MACEDOŃSKI TO WBIJAŁ ALEKSANDROWI DO GŁOWY...
"NIE ZOSTAWIA SIĘ NIEDOBITKÓW WROGA NA POLU BITWY,NIE BIERZE SIE JEŃCÓW...NALEŻY EKSTERMINOWAĆ WROGA DO TRZECIEGO POKOLENIA WSTECZ 
I WPRZÓD"

A ....nawet taki Kijowski,który ma 7 zarzutów prokuratorskich...chodzi sobie po Warszawie i się śmieje...palestra...kpi w żywe oczy,babsztyle wprowadzają niepełnosprawne dzieci 
do sejmu...i DYKTUJĄ PREMIEROWI,PREZYDENTOWI I MINISTROM...WARUNKI....to przecież jest draka...drugi ciamajdan...z dziećmi w roli głównej.
Ale polactwo nie wyobraża sobie życia bez UE...nawet kiedy już za Morawieckiego staliśmy się PŁATNIKIEM NETTO!!!

Żeby witać urzedników UE jak głowy państw... słuchać ich bełkotu,dac się całowac pijanemu szefowi KE...TO PAŃSTWO JEST TEORETYCZNE I DZIKIE,że zacytuję klasyków...
i padnie pod jednym potężnym kopniakiem....jak w 1981 ...10 milionów członków Solidarności...i w 10 dni Jaruzelski wygrał wojnę...z "narodem".

Dobra...szkoda czasu i nerwów....zaproście mnie na stypę na jesieni :-((

 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

01-05-2018 [17:28] - Ryszard Surmacz | Link:

@Autor
"Załóżmy jednak dziś optymistycznie, że PiS wyszedł z tej romantycznej iluzji, że oni się uspokoją, opanują, że sięgną po własny program i będą go głosić po całej Polsce". Zakładać możemy, ale ja i te 44 % w sondażach chciałoby mieć pewność, bo do tego trzeba mieć odpowiednio sprawne zaplecze w regionach. Jak na razie PiS, to Kaczyński. Bez niego wszystko rozlatuje się jak domek z kart. Tak: "makaron i dwa jaja"

Obrazek użytkownika Goral Supreme

01-05-2018 [18:45] - Goral Supreme | Link:

Blablabla...
Prawda jest taka ,ze zdawaloby sie "patriotyczny"  PIS I Kaczynski nie ma pomyslu na Polske I nie wie jak ja urzadzic..sa po prostu Impotentami Politycznymi...
Dobrze im idzie prowizoryczne I tymczasowe  "latanie" politycznych I spolecznych" skutkow porzadku Jaltanskiego I Magdalenkowego w Polsce,natomiast nie maja Wizji ,Odwagi,Energi na budowanie Nowej I Suwrennej Polsk oraz  Determiacji na wyczyszczenie tej "Stajni Augiasza" jaka jest dzisiaj nasza Ojczyzna
O Agenturach Faszystowsko-Sowieckich takich jak PO,SLD,Nowoczewsna I inne rozne mutant polityczne Globalistow w Polsce nie bede pisal..reszta jest "biciem piany"..Biciem piany przez ostatnie 30 lat..niestety z Udzialem Kaczynskiego,Dudy I PIS..

..."stoi w sprzeczności z punktem widzenia Niemiec i Brukseli"...
Tutaj rowniez sie nie zgodze..."Bruxella" nie jest samodzielnym bytem politycz\nym..
Bruxela"jest Narzedziem...politycznym stworzonym przez Niemcow I Globalistow sluzacym do podporzadkowania sie Niemcom I Globalistom , krajow Europy Centralnej I Europy Wschodniej..
Tak wiec " marching order" nie ma swoich zrodel w Bruxeli ,lecz w Berlinie,Paryzu,Londynie ,Tel Avivie..

Obrazek użytkownika RinoCeronte

01-05-2018 [19:37] - RinoCeronte | Link:

Zapewne Machine Learning mógłby nas jeszcze uratować, ale trzeba wyłożyć trochę grosza na rozwój nauki...

Obrazek użytkownika Lektor

02-05-2018 [10:14] - Lektor | Link:

"Prawda jest taka ,ze zdawaloby sie "patriotyczny"  PIS I Kaczynski nie ma pomyslu na Polske I nie wie jak ja urzadzic..sa po prostu Impotentami Politycznymi..."

Ty Gorol, ja myślałem, że ty jesteś po prostu głupi, ale się myliłem. Jeśli ty piszesz jak powyżej, to ty jesteś debilem. I nie obraź się, bo na prawdę nie ma sensu się obrażać. Najlepiej gdybyś wogóle zniknął i nie podwyższał statystyk debilizmu w Polsce.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

02-05-2018 [16:13] - Goral Supreme | Link:

Adminowi dla przypomnienia po co on jest tutaj :...", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych."...
..."Ty Gorol, ja myślałem, że ty jesteś po prostu głupi, ale się myliłem. Jeśli ty piszesz jak powyżej, to ty jesteś debilem. I nie obraź się, bo na prawdę nie ma sensu się obrażać. Najlepiej gdybyś wogóle zniknął i nie podwyższał statystyk debilizmu w Polsce."..
Wnioski:
Admin wspiera chamstwo I wulgarny jezyk na NB.
Admin jest stronniczy I sympatyzuje z chamstwem I impertynencja..
Admin wspiera przemoc I grozby "Smiecia" ktory wielokrotnie grozil komentatorom i uczestnikom NB "skroceniem o glowe".
Czy Admin cos z tym zrobi czy potrzebna jest interwencja u wlasciciela NB ?