Pocałunek śmierci dla kandydatki PiS na prezydenta Krakowa!

Motto: Uroczyście przysięgam,
że to już moja ostatnia notka
o marszałku profesorze Terleckim
(Krzysztof Pasierbiewicz)

Przed chwilą Jarosław Kaczyński ogłosił, że kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Krakowa jest pani Małgorzata Wassermann.
Więc chcąc się dowiedzieć więcej o historii tej kandydatury poszperałem w Internecie i na portalu Gazety Krakowskiej – vide: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/krakow/a/terlecki-wassermann-to-najmocniejsza-kandydatura-na-prezydenta-krakowa,12636288/ przeczytałem ze zgrozą, że kandydaturę pani Małgorzaty Wassermann wystawił i będzie promował (Sic!) marszałek profesor Ryszard Terlecki.

Co wzbudziło moją grozę? Już tłumaczę.

W roku 2006, z przyczyn, których nie zrozumiem do śmierci, PIS wystawił do walki o fotel prezydenta Krakowa w każdym calu anty-medialnego posła Terleckiego właśnie, w efekcie, czego nastąpiła porównywalna z upadkiem Troi spektakularna klęska pisowskiego kandydata, a po Królewskim Mieście do dziś krąży anegdota, że gdyby wtedy do walki z Majchrowskim zamiast Terleckiego Prawo i Sprawiedliwość wystawiło kij od szczotki, to ten kij w cuglach wygrałby z Majchrowskim.

W efekcie tej brzemiennej w skutki katastrofy, na tronie Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa przez kilkanaście lat z rzędu zasiada profesorski celebryta jagielloński, namaszczony przez SLD i reprezentujący element napływowy post-komunista Jacek Majchrowski, którego jeśli coś z Krakowem łączy to zamiłowanie do kręconych lodów, czego najlepszym przykładem jest do dziś nierozliczona milionowa afera lobbystycznej spółki Jagna Marczuajtis & Family, której biznesplan polegał na zrobieniu mieszkańcom Krakowa wody z mózgu i wciśnięciu im ciemnoty, że nic ich bardziej nie uszczęśliwi, jak olimpiada zimowa w ich Królewskim Mieście – vide notka mojego autorstwa pt. „Lodziarnia na płycie Rynku krakowskiego” – czytaj: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/583870,lodziarnia-na-plycie-rynku-krakowskiego.

Na domiar złego marszałek profesor Terlecki nad wyraz niechlubnie zapisał się wczoraj w historii polskiego parlamentaryzmu wypowiedzią pod adresem protestujących w Sejmie matek, że: „Trzeba nie mieć serca, żeby trzymać ich niepełnosprawne dzieci przez tyle dni w Sejmie”, jako żywo przypominającą brzemienne w skutkach słowa premiera Włodzimierza Cimoszewicza, który w trakcie narodowej dyskusji o pomocy jego rządu dla ofiar powodzi tysiąclecia w roku 1997 wypowiedział słynne zdanie: „Trzeba się było ubezpieczać”.  

Ponieważ życzę pan Małgosi Wassermann jak najlepiej uważam, że Prawo i Sprawiedliwość w czasie kampanii do wyborów samorządowych winno owego jegomościa będącego przeklętym fatum podwawelskim trzymać jak najdalej od spraw wiążących się z prezydenturą Królewskiego Miasta, bo w przeciwnym razie jesienią spadnie na Kraków kolejne nieszczęście, a Jacek Majchrowski chcąc nie chcąc będzie rządził Grodem Kraka dożywotnio, albo jeszcze dłużej.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Lektura komentarzy nakazuje mi poprosić tych, którzy uważają, że się czepiam i przeginam, czy byliby tak uprzejmi przytoczyć mi, choć jeden konkretny przykład roztropnej wypowiedzi marszałka profesora odkąd PiS wygrało wybory. Poza tym, nie chciałbym być źle zrozumiany, ale Kraków to szczególne miasto i większość komentujących nie wie, o czym napisałem w notce, o co nie mam do nich żalu, bo skąd niby mieliby wiedzieć.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

26-04-2018 [16:18] - Lektor | Link:

Ten pismak znów jątrzy !!!  A Terlecki nie przejdzie mu przez gardło do końca życia.  Ależ zajadłość i nienawiść, aż przykro czytać. Pfuuuuuj !

Obrazek użytkownika HenrykHenry

26-04-2018 [17:56] - HenrykHenry | Link:

Ten pismak caly czas tu wykonuje "zadanie" ... zadanie oslabienia obozu PiS. 
Prof. Terlecki jest jego przeklenstwem , uraza ... to prof. Terlecki majac wiedze kto zacz Pasierbiewicz skutecznie zapobiegl jego przyjecia na liste wyborcza do sejmu z ramienia PiS
Chcial Prezesa "zrobic" (wiadomo czlowiek ufny i prostoduszny) opowiadajac mu w listach rozne dyrdymaly i konfabulacje o swojej opozycyjnej rzekomo dzialalnosci i wielkiej , niezwykle opiniotworczej , dzialalnosci blogerskiej ...
Prezes zasiegnal opini u ludzi z Krakowa a ci mu wytlumaczyli co to za "la da co". 
Becwal udal sie do Warszawy na Nowogrodzka  maslac ze zostanie przyjety na rozmowy i wpisany  na liste PiS a tu ... wyszedl do niego , bodajze asystent Terleckiego i ... spuscil wode ...
On nie przestanie ... bedzie atakowal wszystko co by pozwolilo odniesc sukces kandydatowi PiS.
Pisalem wczesniej wielokrotnie co to za uklad ... w mniemaniu pasierbiewicza on sie do niego zalicza ... orze jak moze by zasluzyc ... do glowki mu nie przychodzi ze posluguja sie nim jak "pozytecznym idiota" ...

Ale jakby co to on wspiera "oboz dobrej zmiany" i jest zatroskany by sie ... itd. Tylko jakos tak w ostatnich wyborach glosowal na Kukiz15 ... chyba myslal ze jak sie z PiS nie udalo to moze sie tam zalapie ... albo polecenie takie dostal.
To i tak dobrze , uwazam , bo jak glos niesie po Krakowie jeszcze wczesniej glosowal na Grodzka ...

Obrazek użytkownika gorylisko

27-04-2018 [11:49] - gorylisko | Link:

to może drrrrowi trzeba podarować wyjściowe kalesony w barwach PiS... będzie je mógł brudzić do woli mówiąc o czystych intencjach...

Obrazek użytkownika xena2012

26-04-2018 [17:57] - xena2012 | Link:

Kandydaci na prezydentów miast zostali wyłonieni z ramienia Zjednoczonej Prawicy i przedstawieni przez Prezesa Prawa i Sprawiedliwości a nie przez pana Terleckiego jak sugeruje autor. Poufałe i lekceważące nazwanie kandydatki Małgosią Wassermman pokazuje,że autor traktuje ją jak małą dziewczynkę niegodną sprawowania urzędu.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

26-04-2018 [18:53] - zbieracz śmieci | Link:

Mój Adminie Łaskawy przejdzie mój koment czy nie ,tak z ciekawości pytam i o drugi jakby dotyczący poprzedniej notki pasierbiewicza gdzie nie było słowa mojej konfabulacji a oparte o jego zwierzeniach na NB i komenty innych osób też z NB ...!?

Obrazek użytkownika admin

26-04-2018 [19:29] - admin | Link:

Oczywiście, że nie przejdzie mój Zbieraczu bo jest najzwyklejszym w świecie pomówieniem i zniesławieniem. Ja mam imię i nazwisko, właściciel platformy też, z prawnikami i sądami niestety czasem jesteśmy z takich powodów w kontakcie. Chcesz pisać takie rzeczy pisz pod nazwiskiem i tam gdzie sam weźmiesz za to odpowiedzialność - na Wordpressie czy Twitterze. Żaden problem przecież, po co się zasłaniać anonimowością (iluzoryczną zresztą) i Naszymi Blogami.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

26-04-2018 [19:46] - Trotelreiner | Link:

Panie Adminie Szanowny! 
A czego sie Pan raczył dopatrzyć w moim komentarzu?! 
Przypomniałem tylko trzy pierwsze punkty Regulaminu NB,które echotvn24 ciągle olewa i narusza...przy bezczynności Administracji tego portalu! 
 

Obrazek użytkownika admin

26-04-2018 [20:09] - admin | Link:

A szanowny Trotelreiner wie, kto to jest troll? Szanujmy się, pls. Czy tak trudno inteligentnie odpowiedzieć, zamiast obrażać zupełnie nieadekwatnie do wpisu? 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

26-04-2018 [20:11] - zbieracz śmieci | Link:

Dotarcie do mnie to żaden problem gdyby ktoś zechciał z powodów procesowych a ja znam wartość słowa ale to dotyczy jednego komentarza bo drugi nie ma nic wspólnego z obrażaniem wymyślonym ale o to czy na NB będzie się popierało tych co szkodzą ewidentnie Dobrej Zmianie czy nie a na pewno swoje dołoży w  wyborach w Krakowie zwalczając kandydatkę PIS.

Obrazek użytkownika marsie

26-04-2018 [21:20] - marsie | Link:

Niestety, bloger  Pasierbiewicz to nie "pożyteczny idiota". Pozdrówka dla reszty PT. Czytelników.

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

27-04-2018 [00:49] - Vadim Niżyński | Link:

Chyba jednak i bez pocałunku śmierci zmurszałka Terleckiego panienka Wassermannówna nie ma żadnych szans  na krakowską prezydenturę. I prawdopodobnie prof.Majchrowski będzie musiał znowu kandydować i znowu zwyciężyć,niestety...

Obrazek użytkownika xena2012

27-04-2018 [10:17] - xena2012 | Link:

A dlaczego nie ma szans? Dlatego że panienka,wiec mozna lekcewazyć?
Może w takim razie jakies argumenty?

 

Obrazek użytkownika gorylisko

27-04-2018 [11:45] - gorylisko | Link:

będę wulgarny i brutalny... bo jej drrrr własnofiutowo nie wtentegował...dlatego niema szans...wg drrr rzecz  jasna a raczej jego organu...prasowego ;-) rzecz jasna... 

Obrazek użytkownika gorylisko

27-04-2018 [11:52] - gorylisko | Link:

czy kogoś w ogóle dziwi pitolenie drrrra. ?? bo mnie wcale... faect robi co może aby przyklieć sie do kogoś kto wg niego ma władzę i pieniądze...podejrzewam, że chodzi mu o asystentki...

Obrazek użytkownika xena2012

27-04-2018 [12:10] - xena2012 | Link:

Przypuszczam,że juz na wstępie Małgorzata Wassermman zostanie utrącona przez środowisko krakowskie .Zapewne kazdy dalszy wpis bedzie wygladał podobnie lekceważąco i bez podania jakiejkokolwiek rzetelnego argumentu dotyczącego jej osobu i swiadczącego,ze nie nadaje sie na stanowisko prezydenta miasta.

Obrazek użytkownika gorylisko

27-04-2018 [16:15] - gorylisko | Link:

podejrzewam, że gdyby p. Waserman si ę dała panu drrrrrr...to ten wiedziony rozumem w kalesonach byłby lobbował za nią gdzie się da... ale cóż ona mi nie wygląda na taka co zadaje się z byle kim...

Obrazek użytkownika spike

28-04-2018 [11:40] - spike | Link:

"Dr pocałunek misia w dupę"

"Motto: Uroczyście przysięgam, że to już moja ostatnia notka o marszałku profesorze Terleckim.
(Krzysztof Pasierbiewicz)

Nich Pan nie szafuje przysięgami, bo ich i tak nie przestrzega, do tego trzeba mieć honor.

Słowa prof.Terleckiego:
"„Trzeba nie mieć serca, żeby trzymać ich niepełnosprawne dzieci przez tyle dni w Sejmie”
są jak najbardziej trafne, co też praktycznie potwierdziła cała blogosfera.

'Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, obwisły bloger oddany TRZECIEJ prawdzie"
:)))))))))))))))))))))

PS
Jak łatwo się z kogoś naśmiewać i kpić, prawda ?
kogo Pan już nie wyśmiał, nawet Prezydentowi i Jego małżonce nie odpuścił, został jeszcze ktoś do obśmiania i wyszydzenia?