A „pisowscy ortodoksi” mówili, że Terlecki to moja obsesja!

Motto: O poziomie cywilizacyjno etycznym państwa
decyduje stosunek rządzących do ludzi wieku sędziwego
oraz dzieci niepełnosprawnych

Portal TVN24 pokazał właśnie film, na którym marszałek Terlecki wypowiadając się dzisiaj w Sejmie o protestujących w parlamencie matkach dzieci niepełnosprawnych w prowokacyjnie butnym tonie powiedział między innymi, cytuję: „Trzeba nie mieć serca, żeby trzymać niepełnosprawnych przez tyle dni w Sejmie”, a tu króciutka filmowa relacja – vide: https://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/terlecki-do-protestujacych-matek-trzeba-nie-miec-serca,1727834.html?playlist_id=25354.

Kiedy napisałem ostatnio kilka krytycznych notek pod adresem marszałka profesora Ryszarda Terleckiego pisowscy ultrasi omal mnie nie zlinczowali wylewając mi na głowę hektolitry pomyj i fekaliów oraz zarzucając mi, że mam do posła profesora Terleckiego jakieś osobiste uprzedzenia, a Mr. Butapren stał się moją obsesją.

Więc mam nadzieję, że co rozsądniejsi orędownicy Prawa i Sprawiedliwości zgodzą się ze mną, jako emerytowanym nauczycielem akademickim, że wypowiedziane dziś w Sejmie haniebne słowa marszałka Ryszarda Terleckiego pod adresem matek, które los skazał na życiową golgotę są objawem wyraźnej „degradacji etosu polskiego Sejmu, a także statusu profesora uniwersyteckiego”, bo prywatnie pan Terlecki może myśleć, co chce, lecz jako nauczyciel akademicki i polityk, któremu powierzono najważniejsze państwowe funkcje nie miał prawa tego powiedzieć publicznie, a za tę indolentną deklarację PiS zapłaci wysoką cenę w przyszłości. Po oświadczeniu czegoś tak okropnie bezdusznego pan Terlecki się także skompromitował w moich oczach, nie tylko jako polityk i nauczyciel akademicki, lecz także jako człowiek i syn.

Bo przez wiele lat nie mogłem zrozumieć, jak Ryszard Terlecki mógł publicznie zadenuncjować swojego własnego ojca publikując we wrześniu 2003 r. na łamach magazynu „Plus Minus”, wydawanego jako dodatek do „Rzeczpospolitej”, obszerny tekst dotyczący współpracy jego ojca z UB oraz SB – vide: http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ryszard-terlecki-z-pis-ujawnil-wstydliwa-tajemnice-ojca/09e09nk, - ale dzisiejsza wypowiedź rzeczonego utwierdza mnie w przekonaniu, że chłodne politykierstwo to nie praca, lecz charakter.

Zaś słowa pana marszałka Terleckiego: „Trzeba nie mieć serca, żeby trzymać niepełnosprawnych przez tyle dni w Sejmie”, jako żywo przypominają mi brzemienne w skutkach słowa premiera Włodzimierza Cimoszewicza, który w trakcie narodowej dyskusji o pomocy jego rządu dla ofiar powodzi tysiąclecia w roku 1997 wypowiedział słynne zdanie: „Trzeba się było ubezpieczać”.

I już na koniec przypomnę fragment mojej notki pt. „Mr. Butapren przeklętym fatum Królewskiego Miasta” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/813050,mr-butapren-przekletym-fatum-krolewskiego-miasta, cytuję:
(…) Pragnę zaznaczyć, że nadana marszałkowi Terleckiemu przez Internautów ksywka „Mr. Butapren” mnie osobiście nie kojarzy się bynajmniej z wąchaniem kleju w epoce dzieci kwiatów, lecz z łączącą Ryszarda Terleckiego z Jarosławem Kaczyńskim polimeryczną substancją kleistą, która, jak wskazują wszystkie znaki na Niebie i Ziemi, skutkuje adhezją wiążącą rzeczonych osobników ze sobą nierozerwalnie i na zawsze…”, koniec cytatu, który adresuję pod rozwagę pana Prezesa, do którego rosły Terlecki tak przylgnął, iż się panu Prezesowi „kompletnie zamazał horyzont czujności politycznej”.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
A tym komentatorom, którzy mi zarzucają, że trzymam stronę posłanki Joanny Scheuring-Wielgus, mój stosunek do rzeczonej najlepiej wyjaśni list otwarty, jaki niedawno do niej napisałem – patrz moja notka „List otwarty prawicowego blogera do posłanki Scheuring-Wielgus” (ponad 40 tysięcy wejść) – vide: http://naszeblogi.pl/64052-pytanie-prawicowego-blogera-do-poslanki-scheuring-wielgus, w którym na rzeczonej posłance nie zostawiłem przysłowiowej suchej nitki. Więc taki zarzut pod moim adresem jest po prostu śmieszny.
Sęk wszakże w tym, że dokładnie to samo, co obecnie mówi w sprawie protestujących matek dzieci niepełnosprawnych posłanka Scheuring-Wielgus, w roku 2014, tym samym protestującym mówili posłanka Kępa i prezes Jarosław Kaczyński.

 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-04-2018 [17:31] - Pani Anna | Link:

No, a co trzeba mieć, żeby trzymać tyle dni dzieci niepełnosprawne w takich warunkach? Powiedział to, o czym myśli każda normalna osoba. Kto robi sobie tarczę z dzieci?
Nie wiem, co pan wącha obecnie, ale skutki są katastrofalne dla mózgu.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-04-2018 [05:58] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Pani Anna

"Nie wiem, co pan wącha obecnie, ale skutki są katastrofalne dla mózgu..."
----------------------
Skasowałem odpowiedź. Przepraszam. Dałem się sprowokować.

 

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-04-2018 [21:40] - Pani Anna | Link:

Nie bardzo rozumiem pańską odpowiedź, gdyż jeżeli traktować dosłownie, to co pan napisał, znaczyłoby to, że jest pan poniżej wszelkiej krytyki. Jest pan jedynym znanym mi "blogerem", którego wpisy skłaniają wszystkich komentujących do rozważań nad stanem pańskiego umysłu, a nie nad meritum "wpisu".  Bez odbioru, panie "nauczycielu akademicki". 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-04-2018 [23:04] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Pani Anna

"Nie bardzo rozumiem pańską odpowiedź..."
-------------------
Tak właśnie myślałem

Obrazek użytkownika spike

25-04-2018 [23:34] - spike | Link:

Pani Anna
"Nie wiem, co pan wącha obecnie, ale skutki są katastrofalne dla mózgu."

Pan dr nie wącha, a spożywa, widać w nadmiarze, o czym sam raczy nas informować, jak to na mieście wpada gdzieś na kielicha, to znowu biega do "nocnego" po flaszkę.
Tak to już jest, jak się nałogowo ogląda TVN czy Szkło, konsekwencją jest kolejny nałóg.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

26-04-2018 [18:04] - HenrykHenry | Link:

Wpisalem ten komentarz pod jego ostatnim "blagowaniem" ... ale zrobie powtorke tu tez ...

26-04-2018 [17:52] - HenrykHenry | Link: Ten pismak caly czas tu
Ten pismak caly czas tu wykonuje "zadanie" ... zadanie oslabienia obozu PiS. 
Prof. Terlecki jest jego przeklenstwem , uraza ... to prof. Terlecki majac wiedze kto zacz Pasierbiewicz skutecznie zapobiegl jego przyjecia na liste wyborcza do sejmu z ramienia PiS
Chcial Prezesa "zrobic" (wiadomo czlowiek ufny i prostoduszny) opowiadajac mu w listach rozne dyrdymaly i konfabulacje o swojej opozycyjnej rzekomo dzialalnosci i wielkiej , niezwykle opiniotworczej , dzialalnosci blogerskiej ...
Prezes zasiegnal opini u ludzi z Krakowa a ci mu wytlumaczyli co to za "la da co". 
Becwal udal sie do Warszawy na Nowogrodzka  maslac ze zostanie przyjety na rozmowy i wpisany  na liste PiS a tu ... wyszedl do niego , bodajze asystent Terleckiego i ... spuscil wode ...
On nie przestanie ... bedzie atakowal wszystko co by pozwolilo odniesc sukces kandydatowi PiS.
Pisalem wczesniej wielokrotnie co to za uklad ... w mniemaniu pasierbiewicza on sie do niego zalicza ... orze jak moze by zasluzyc ... do glowki mu nie przychodzi ze posluguja sie nim jak "pozytecznym idiota" ...
Ale jakby co to on wspiera "oboz dobrej zmiany" i jest zatroskany by sie ... itd. Tylko jakos tak w ostatnich wyborach glosowal na Kukiz15 ... chyba myslal ze jak sie z PiS nie udalo to moze sie tam zalapie ... albo polecenie takie dostal.
To i tak dobrze , uwazam , bo jak glos niesie po Krakowie jeszcze wczesniej glosowal na Grodzka ...

Obrazek użytkownika paparazzi

25-04-2018 [17:54] - paparazzi | Link:

Halo, to ja, jeszcze raz, Jarosław Kaczyński, przepraszam za słowa w ostatniej notce You're Fired,  http://naszeblogi.pl/50269-jak...  zagalopowałem się. Nie doceniłem ze pan niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa. Dawaj pan do mnie, będziemy naprawiać i kręcić filmy, nie, nie nie te jak TVN24 ale jeszcze lepsze w kooperacji MOSFILMU. Proszę to potraktować, jako bardzo poważne zaproszenie. Masz talent, dzięki za rade zachowania czujności partyjnej.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-04-2018 [19:40] - Krzysztof Pasie... | Link:

@paparazzi

"Halo, to ja, jeszcze raz..."
--------------------
Co Pan powie?  A ja myślałem, że Pan po raz pierwszy!

Obrazek użytkownika angela

25-04-2018 [21:24] - angela | Link:

Pan, to nie jest rzep, pan to butapren NB, bo nijak sie nie moze odczepic.
A gdyby tak, ktos sie przywalil do pana coreczki, i osmieszal publicznie.Milo?
Bo to sa politycy, ale tez i maja rodziny, zony, dzieci.To czyjs syn, maz, czy ojciec.
To co pan tutaj uprawia, to zwykle swinstwo, bez wzgledu na to, co panem powoduje.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-04-2018 [22:43] - Krzysztof Pasie... | Link:

@angela

"To co pan tutaj uprawia, to zwykle swinstwo..."
--------------------
Widzę, że notka trafiona w dziesiątkę.

Obrazek użytkownika ortodox

25-04-2018 [23:15] - ortodox | Link:

Do Pań Anny i Angeli

Szanowne Panie ...czy nie sądzicie ,że próby wdawania się w polemikę z tym panem są bezsensowne.Nie ma merytorycznych treści,jedynie rzucane beztrosko,bez poczucia honoru obelgi ,ot choćby   ta odpowiedź  "  Zaś w czasach kiedy on wąchał, ja, jak kombajn bizon żąłem bezkresne łany panienek krakowskich. Przykro mi Pani Aniu, ale sobie nie przypominam, by mi Pani podeszła pod kosę.".Z chamem się nie dyskutuje!!!
Nie darmo mówi się,że często nikczemny wzrost łączy się z nikczemnym charakterem.Serdeczna prośba do Pań...nie piszcie komentarzy( ten pan najwidoczniej leczy własne kompleksy  pisaniem komentarzy w podobnym jak wyżej zacytowanym 
 zdaniu.   ps .zaraz będzie uwaga ,ze konto ortodox  istnieje godzinę...tak prawda,lecz nie mogę zdzierżyć jak ten pan poniewiera Wami Drogie Niewiasty !!!Takich osobników należy omijać szerokim łukiem .    

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-04-2018 [07:49] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ortodox

"Nie darmo mówi się,że często nikczemny wzrost łączy się z nikczemnym charakterem..."
-------------------
Przepraszam, że się wcinam, ale radzę uważać z takimi opiniami, gdyż słyszałem, że Nasze Blogi czytuje prezes Jarosław Kaczyński.

Serdeczności!

Post Scriptum

Pseudonim lub Imię i Nazwisko: 
ortodox
Historia
Posiada konto przez
9 godzin 49 sekund

No i wszystko jasne, kto pisze pod po raz n-ty zmienionym nickiem.
 

Obrazek użytkownika Novalia47

26-04-2018 [01:46] - Novalia47 | Link:

Że burakiem jest ten butaprenowy wicemarszłek Sejmu, to rzecz znana i dla Sejmu hańbiąca. Że wszelkie wpisy blogera Krzysztofa P. są obficie przez tzw.komentatorów obluzgiwane, to także rzecz znana. Dziwić może trochę,że wciąż te same osoby tak się katują nieustanym czytaniem jego wpisów (stale wzywając do ich bojkotowania i  stale je czytując), ale cóż, różne na świecie dewiacje bywają.Że w miejsce merytorycznych argumentów zawsze mentalną ułomność autorowi tych wpisów wmawiają, to też do znudzenia rzecz tu znana. Ale skoro Terlecki jest przedmiotem podziwu i kultu autorów takich "komentatorów" , to wszystko staje się jasne. Teraz się dowiem,że nie tylko jestem obrończynią Krzysztofa P. ,ale wręcz jego klonem, w dodatku działającym na zlecenie Moskwy za duże pieniądze - czyż nie?

Obrazek użytkownika paparazzi

26-04-2018 [02:32] - paparazzi | Link:

Nie bądź taki - nie wybieram inna formę. Nie bądźcie tacy mądrzy tu chodzi o modus operandi. Chcieli byś cie  nas pozbawić tego co potrzebne by was rozszyfrować. Merytorycznie sprowadzać do waszych argumentów to zgodzić się z waszym poziomem i zostać pokonanym waszym doświadczeniem. Czyli upsss. Co do Moskwy to ona takich pacanów nie musi eksportować  ona ma pełno w Polsze. Z Krzysztofem to możecie ale on nie kumaty w tej dziedzinie, lubi płeć przeciwna to się nie uda. Pozdrawlaju.

Obrazek użytkownika angela

26-04-2018 [06:21] - angela | Link:

@Novalia47,  z mentalnosci wpisow, to mocno zwiedla, bo posoviecka.
A co do  obwislego blagera, @KP,  to on  domaga sie usilnie, az znajdzie sie w koncu jakas rosla Irka, zbierze zartownisia za kark i za grzywe, i powie  spokojnie, uspikoj sie szkodniku, bo  to co robisz ,  wcale nie jest smieszne.
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-04-2018 [08:02] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Novalia47

"Dziwić może trochę,że wciąż te same osoby tak się katują nieustanym czytaniem jego wpisów (stale wzywając do ich bojkotowania i  stale je czytując), ale cóż, różne na świecie dewiacje bywają..."
-----------------------------
To jest po prostu egzotyczna sekta cyberprzestrzennych onanistów, a mówiąc dokładniej grupa wyznaniowa o zacięciu hardcorowym zapamiętale oddająca się urokom sadomasochistycznego wirtualnego seksu.

Pozdrawiam Panią serdecznie

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-04-2018 [13:21] - Pani Anna | Link:

Droga Pani, przyzna Pani chyba, że dla takiej odpowiedzi - "Zaś w czasach kiedy on wąchał, ja, jak kombajn bizon żąłem bezkresne łany panienek krakowskich. Przykro mi Pani Aniu, ale sobie nie przypominam, by mi Pani podeszła pod kosę." -  którą otrzymałam, bądź, co bądź od "kwiatu krakowskiej inteligencji" emerytowanego nauczyciela akademickiego, warto jest tu czasem zajrzeć? Mnie to nie szkodzi, a niech się dziadzio trochę dowartościuje.

Obrazek użytkownika xena2012

26-04-2018 [16:28] - xena2012 | Link:

Z tym koszeniem  ,,łanów panienek' w dawnych latach to tylko niespełnione marzenia i przechwałki kombajna bizona vel autora.To taka mania wielu panów w słusznym wieku opowiadać dyrdymały o swoich podbojach miłosnych,szczytach które zdobyli i życiowym farcie jaki osiagnęli.

Obrazek użytkownika tricolour

26-04-2018 [09:34] - tricolour | Link:

Napadają na Pana ponieważ pisze Pan prawdę, do tego niewygodną więc skala napaści jest proporcjonalna do Pańskiej celności. No cóż, bolszewia nigdy nie lubiła inteligencji...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

26-04-2018 [16:31] - zbieracz śmieci | Link:

Mam pytanie do Pana Sakiewicza ,zadam je tutaj a gdy nie wypali zadam je w innym miejscu .
Czy nieprawda jest ,ze dzięki zwycięstwu PIS środowisko GP z dodatkami urosło w siłę a pracujący w nich nie żyją dostatniej dzięki dostępowi dużego kawałka tortu jaki dostaje od PIS czy ma przejść na szybką dietę odchudzającą bliską anoreksji gdy wygrają totalniacy  a ponownie odżyje wymiotna...!?
Może lepiej w zarodku udusić opozyzję którą na NB reprezentuje niejaki ob.pasierbiewicz krzysztof komusza skamielina  i czy jego obecność na NB nie jest zagrożeniem dla ponownej wygranej  a już na pewno do wyrwania z komuszych łap Krakowa bo jak widać już szykuje się do obsrywania Pani Wasserman.
.Trochę to byłoby dziwne gdyby mu pozwolić na dalsze działanie tu i teraz i w przyszłości ,może zarabiać na Neonie,sraloonie 24 razem ze swoim kolega który też podobnie działa chociaż nie tak nachalnie ale zawsze przeciwko PIS a za czerwonymi.
Na portalach związanymi z poprzednią władzą nikt nie bawi się w jakiś pluralizm poglądów a każdy negatywny wpis o tamtym środowisku to ban i tutaj też przed zbliżającymi się potrójnymi wyborami miejsca na "pluralizm" chory miejsca  nie powinno być.

Obrazek użytkownika Novalia47

26-04-2018 [19:42] - Novalia47 | Link:

A kolejny wysyp tych tzw. komentarzy tylko potwierdza moje smutne spostrzeżenia: szczyt merytorycznych, kulturalnych  rzygowin. Że też Admin toleruje taki upadek NB...

Obrazek użytkownika HenrykHenry

26-04-2018 [22:28] - HenrykHenry | Link:

tricolour i Novalia47 to sa konta powiazane z pasierbiewiczem 

Obrazek użytkownika tricolour

27-04-2018 [17:49] - tricolour | Link:

Tricolour to jest konto powiązane wyłącznie ze mną. Nic mi nie wiadomo, bym był wiązany z jakimkolwiek innym facetem, innym niż ja sam. Zresztą lubię kobiety i wolność więc wiązanie mnie z facetami może skończyć się tylko obitym nosem. To po pierwsze.
Po drugie: Pan Pasierbiewicz używa mózgu, co jest zjawiskiem rzadkim, pożądanym i jednocześnie nienawistnym u tych, którzy mózgu nie używają. Stąd obelgi. Takie Jedwabne na miarę klatki schodowej.

Obrazek użytkownika spike

27-04-2018 [15:01] - spike | Link:

Krzysia miłość do bliźniego jest selektywna, do tego toksyczna, a nienawiść wręcz zabójcza,
Pisząc negatywnie o prof. Terleckim, to dopiero pocałunek śmierci dla p.Wassermann, widać lubi obecnego prezydenta, może coś mu zawdzięcza?
"Boże strzeż nas przed przyjaciółmi pokroju dr Krzysia, z wrogami sobie poradzimy"