Miało być tak pięknie...

Prezydent Adamowicz (dla przypomnienia włodarz Gdańska - jeszcze) zorganizował marsz antyfaszystowski. W ten sposób chciał dać odpór ONR, którego działacze tydzień temu przemaszerowali ulicami grodu Neptuna. Dla przypomnienia dodam jedynie, że do żadnych incydentów wówczas nie doszło, co osobiście potwierdził rzecznik prasowy gdańskiej policji. I chyba fakt, że było grzecznie i cicho musiał wyprowadzić z nerw prezydenta Adamowicza, bo zagroził, że w trybie pilnym złoży wniosek o delegalizację ONR. Mój znajomy oświadczył, że Adamowicz odzyska w jego oczach wiarygodność tylko wówczas, gdy publicznie doliczy do 20, i to trzy razy pod rząd (jest to oczywista aluzja do kłopotów prezydenta Adamowicza z wykazaniem w zeznaniach podatkowych ilości mieszkań, jak i kont w bankach). Jak mu się ta sztuka uda, to wówczas może składać wniosek o delegalizację ONR, jak i miejskiej oczyszczalni ścieków - twierdzi znajomy. Jesteśmy już po marszu ONR, jak i po wiecu antyfaszystów w Gdańsku, gdzie...no właśnie nie wierzę własnym oczom. Oddaje wiec głos jednemu z lewicujących portali: "W pewnym momencie na scenę wszedł jeden z manifestujących, zabrał mikrofon i krzyknął: "Kocham Was ludzie, j***ć Kaczyńskiego", wykonał nazistowskie pozdrowienie i po chwili dodał... "GKS Tychy". Prawdopodobnie była to prowokacja któregoś z narodowców. Jednak jak zareagował tłum? W najgorszy możliwy sposób: zaczął bić brawo". Być może była to prowokacja, jak chce ów parówkowy portal, ale nie o tym tu mowa! Jak zareagowali antyfaszyści od Adamowicza!? ZACZĘLI BIĆ BRAWO!!! I co teraz? Kogo tu zdelegalizować, skoro na jednej manifestacji nie doszło do żadnych incydentów (że powołam się na rzecznika policji), a na drugiej entuzjazm wywołało zawołanie "j***ć Kaczyńskiego"? Może prezydent Adamowicz powinien teraz złożyć dwa wnioski o delegalizację, a już na pewno - o czym jestem święcie przekonana - władze Gdańska już więcej nie wydadzą zezwolenia na wiece jakiś antyfaszystów, którym źle z oczy patrzy. Miało być tak pięknie :) A może następnym razem wiec gdańskich antyfaszystów zabezpieczyć siłami ONR?

Dorota Arciszewska-Mielewczyk
Poseł na Sejm RP

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika HenrykH.

25-04-2018 [14:47] - HenrykH. | Link:

Witam serdecznie.Najsmutniejsze jest to że ów Pan był przecież  po "naszej"  stronie .Czy  może jednak od początku była grupa która w założeniach miała układy z  onymi .Z tego szaleństwa  cieszą się jedynie czerwone i ich różowe prosiaczki .

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

26-04-2018 [06:52] - wielkopolskizdzichu | Link:

Cała masa marszów NSDAP też odbywała się bez incydentów,  w związku z tym
Niemcy swojego czasu uznali że ichniejsza ONR to dobre rozwiazanie nie tylko dla nich, ale dla całej Europy.
Swoją drogą, czyż ta dziwna fascynacja Pani Poseł oraz innych Prawdziwych Polaków i Polek, chłopcami jak spod sznacy, w mundurkach, z chorągiewkami, wykrzykujacych równiutko hasełka o Wielkiej Polsce,  to nie ślad tęskonoty za ordung muss sein?

Obrazek użytkownika Es

27-04-2018 [11:58] - Es | Link:

Jeśli jest to ślad jakiejś tęsknoty to za zorganizowanym i dobrze zarządzanym państwem i ma się nijak do lewackich aspiracji bycia europejczykiem i tęsknoty za krainą szczęścia w 'nowoczesnej'wersji ordnung must sein

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

27-04-2018 [21:31] - wielkopolskizdzichu | Link:

Za Europejczyka się uważam od czasów Gomółki kiedy pojawilem się na tym świecie i nie rozumiem dlaczego miałoby to kolidować z byciem Polakiem, jak również nie dostrzegm w tym nic lewackiego. Być może dlatego że jestem tylko Polakiem, a nie Prawdziwym Polakiem.