Jak PiS wejdzie na aborcyjne pole minowe to przegra wybory!

Portal Salon24 poinformował, że zaczęły się tarcia na prawicy, a Lichocka wyraziła się o Terlikowskim: „pajac”. Poszło o aborcję. – vide: https://www.salon24.pl/newsroom/861545,tarcia-na-prawicy-lichocka-o-terlikowskim-pajac-poszlo-o-aborcje.
Więc, jak napisałem w tytule uważam, że jak PiS da się wciągnąć na aborcyjne pole minowe to przegra wybory! Dlaczego? No to jeszcze raz powtórzę, co pisałem 3 października 2016 po powrocie z krakowskiego czarnego protestu kobiet przeciwko bezwarunkowemu zakazowi aborcji, cytuję:

Żeby wszystko było jasne. Aborcję uważam za coś bezdyskusyjnie złego i szkodliwego, wszakże w pewnych okolicznościach jest to zabieg konieczny, więc bezwzględnego zakazu aborcji z karnymi konsekwencjami włącznie moim zdaniem nie da się obronić. Słowem moja dzisiejsza notka nie traktuje o aborcji, jako takiej, lecz o rozgrywkach politycznych z aborcją w tle.
W ostatnich godzinach zadzwoniło do mnie kilka Przyjaciółek od zawsze sympatyzujących z partią Jarosława Kaczyńskiego by mnie poinformować, iż je poruszyło do żywego skierowanie głosami Prawa i Sprawiedliwości obywatelskiego projektu komitetu "Stop aborcji" o bezwzględnym zakazie aborcji do dalszych prac Sejmu, jak również powiedziały mi, wprost, iż są poirytowane fanatyzmem i głupotą polityczną pisowskich radykałów, którzy odrzucili już w pierwszym czytaniu projekt obywatelski liberalizujący aktualne przepisy aborcyjne.
I choć wiem, że się teraz narażę „ortodoksyjnym pisowcom” powiem głośno, że ja osobiście w pełni się zgadzam ze zdaniem moich pro-pisowskich Przyjaciółek, a nawet więcej, uważam, iż tymi dwoma z politycznego punktu widzenia bezrozumnie i nieodpowiedzialnie pochopnymi decyzjami partia rządząca strzeliła sobie samobója, który może nawet zadecydować o wyniku meczu Prawo i Sprawiedliwość kontra totalna opozycja. Zaś podpierając się terminologią bokserską pozwolę sobie zauważyć, że właśnie na naszych oczach odbywa się pierwsze liczenie Prawa i Sprawiedliwości, czego dowodem jest najnowszy sondaż, podług którego po raz pierwszy od wygranych wyborów PIS dostaje od potencjalnych wyborców wynik niższy niż 30 punktów. Powiem więcej. Uważam, iż rzeczone głosowania mogą być początkiem końca uśpionej przewagą sejmową władzy Prawa i Sprawiedliwości. Dlaczego? Bo jak świat światem, z „babami” nikt jeszcze nie wygrał, że przypomnę białe miasteczko pielęgniarek, na którym się poprzedni rząd PIS-u wykopyrtnął. I krew mnie zalewa ma myśl, że PIS dał tym wszystkim dziuniom od Schetyny i Petru śmiercionośną broń z ostrymi nabojami do ręki.
Tę ślepą nieroztropność „ortodoksów” swojej partii przewidział jeszcze przed głosowaniami Jarosław Kaczyński, który z mównicy sejmowej zaapelował do pisowskich fundamentalistów o rozważne głosowanie dając im niedwuznacznie do zrozumienia by nie odrzucali już w pierwszym czytaniu projektu liberalizującego przepisy aborcyjne. Niestety jego nadgorliwi żołnierze o mentalności noszącej znamiona talmudyczne nie posłuchali swojego przywódcy. Mam na myśli, przepraszam za wyrażenie tych wszystkich pisowskich ultrasów, którzy, kiedy przestrzegałem w swoich notkach, że negowania in vitrooraz forsowania bezwzględnego zakazu aborcji nie da się obronić omal mnie nie rozszarpali na strzępy - videmoja notka pt. „Panie Andrzeju! Negowania in vitro nie da się obronić!” (http://salonowcy.salon24.pl/636479,panie-andrzeju-negowania-in-vitro-nie-da-sie-obronic), napisana po to, żeby Andrzejowi Dudzie nie przyprawiono gęby „katolickiego oszołoma”, do której pisowscy twardogłowi rygoryści dodali 472 w większości szowinistycznych komentarzy, których lektura może normalnego człowieka z nóg zwalić.
Więc na koniec powiem, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość chce utrzymać wysokie notowania i utrzymać władzę to Jarosław Kaczyński musi teraz dokonać czegoś w rodzaju podliczenia strat i zysków i zdecydować, co się z politycznego punktu widzenia bardziej opłaca, odseparowanie się od ultraradykalnych poglądów niereformowalnego i zainfekowanego talmudyzmem ideologicznym żelaznego elektoratu pisowskich ortodoksów, co jest jednoznaczne z utratą około 5% pewnych głosów wyborczych, czy dopuszczenie do totalnej demolki wizerunku PIS-u przez powszechnie nie akceptowalne zachowania rzeczonych ortodoksów i narażenie swojej partii na przywrócenie jej zapomnianej na chwilę gęby partii niereformowalnej i uwstecznionej, co na dłuższą metę może grozić powtórną utratą władzy.
Ja osobiście doradzałbym pierwszą opcję. Bo nowa władza stanęła przed być może dziejową koniecznością zawieszenia na kołku aborcyjnej pułapki dla doraźnych korzyści politycznych celem utrzymania władzy, która teraz utracona oznacza wiekuisty koniec prawicowych marzeń.
Dlaczego sprawa jest tak poważna?
Bo w dzisiejszym „czarnym proteście przeciwko bezwarunkowemu zakazowi aborcji” mimo obrzydliwej pogody na ulice polskich miast wyszły setki tysięcy kobiet nie tylko od Petru i Schetyny. A to już jest dla PIS-u migocząca ostrzegawczo czerwona lampka politycznego bezpieczeństwa.
Co zatem robić? Myślę, że trzeba tych młodych odbić totalnej opozycji.

Jest godzina 18.35 i właśnie wróciłem zmokły jak kura i przemarznięty do szpiku kości z krakowskiego protestu, którego finał odbył się na krakowskim Rynku. Chciałem ten protest samemu zobaczyć nie słuchając telewizyjnych relacji, które z jednej i drugiej strony są zwykle stronnicze. Nie wiem ile było ludzi, ale zakładając parszywą pogodę protestujących było dużo, a nawet bardzo dużo. Pierwsze, co mnie uderzyło to wiek protestujących, którego średnia na moje oko wynosiła lat 17. Były to głównie dziewczęta w wieku licealnym, choć gimnazjalistów też nie brakowało, za osoby dorosłe można było policzyć na palcach. Większość dziewcząt była ubrana na czarno i miało zalepione czarną taśmą usta, co na mnie zrobiło wrażenie w równym stopniu groteskowe, co przygnębiające. Główne hasło protestu to UWAGA! „POLSKA JEST KOBIETĄ”, a jak zacząłem żartować, że się czuję dyskryminowany, jako mężczyzna - zrobiło się raptem koło mnie dużo wolnego miejsca. Przypomniało mi to trochę protest zwołanej na komórki i smartfony młodzieży protestującej przeciw ACTA, choć dzisiejszy protest był spokojniejszy i smutniejszy, ale biorąc pod uwagę fakt, że protest przeciwko ACTA rzucił Tuska na kolana przestrzegam przed bagatelizowaniem przez PiS tych protestów. Tyle na gorąco…”, koniec cytatu.

Proszę to przypomnienie potraktować, jako bardzo poważne ostrzeżenie!

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

24-04-2018 [23:03] - angela | Link:

Przypiales sie pan doktorze do PiSu, jak rzep do psiego ogona. Az dziwne ze  sie nie znudzilo, a taki wdzieczny temat  intensywnie sie wciska.
TRZESLUCHANIE TUSKA, a w tle Lepper, a drrr NIC ,  tylko jak mantre powtarza,  PiS PiS PiS PiS PiS PiS PiS,  na konwencji PO  pan jest, czy co.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-04-2018 [00:01] - Krzysztof Pasie... | Link:

@angela

Dziękuję za pierwszy komentarz emanujący miłością i przyjaznym stosunkiem do ludzi.

Obrazek użytkownika spike

25-04-2018 [01:01] - spike | Link:

"Dziękuję za pierwszy komentarz emanujący miłością i przyjaznym stosunkiem do ludzi."
napisał jeden dr, zwolennik drugiego dr Mengele, też emanujący miłością tylko do ludzi "doskonałych", jak dr.

Zaraz napisze Pan, że Chrystusa sobie za Króla Polski nie wybierał, że też ma Pan odwagę i tupet wchodzić do kościoła, że też święcona woda Pana nie parzy.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-04-2018 [08:28] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

Dziękuję za drugi komentarz emanujący miłością i przyjaznym stosunkiem do ludzi.

Nazwał mnie Pan "zwolennikiem dra Mengele", a wczoraj Pan łgał w żywe oczy, że nigdy Pan mnie nie obraził i nie obrazi. Pan jest złym człowiekiem, Panie @Spike

Obrazek użytkownika spike

25-04-2018 [09:37] - spike | Link:

Pan jest nienormalny i niemoralny, do tego fałszywy, stwierdzenie czegoś zgodnego z faktami, nie może być obrazą.
Dla Pana sprzeciw względem tego co sam pisze, już jest obrazą, taka talmudowa moralność.

Pamiętam jednego z pierwszych Pańskich banów na S24 za in vitro, którą to metodę Pan wychwalał, ja sprzeciwiłem się tej metodzie poczęcia człowieka , jako niehumanitarną, z racji że zawiera eugenikę i aborcję, oraz niekreślonych konsekwencji na dalszą przyszłość, tak poczętego człowieka.
Pańskie "oburzenie" wynikało z racji zachwytu z bliżej nieokreślonych znajomych, którzy poczęli sobie córeczkę tą metodą.
...................................

"Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".
Wtedy odezwie się do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!"
.......................................

Jakim Pan jest człowiekiem, nawet jakim jest mężczyzną, świadczy Pańskie lubieżne życie, budowane na "piasku", nie wybudował Pan domu, nie posadził drzewa, jedynie co spłodził córkę, której nawet nie wychował.
Pan ma czelność kogokolwiek pouczać, a nawet nauczać.
Niech Pan sam spojrzy w lustro i oceni, czy jest choć trochę "dobrym człowiekiem", a nie sądzi innych, "jaką miarą mierzysz, taką ty będziesz mierzony"
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-04-2018 [10:13] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Spike

"Jakim Pan jest człowiekiem, nawet jakim jest mężczyzną, świadczy Pańskie lubieżne życie, budowane na "piasku", nie wybudował Pan domu, nie posadził drzewa, jedynie co spłodził córkę..."
-----------------------
Ten komentarz ostatecznie Pana w moich oczach określił. Rozumiem, że Pańśkim zdaniem, jak prawdziwemu mężczyźnie urodzi się córka, to należy ją ze skały zrzucić. I to jest moja ostatnia odpowiedź na Pański komentarz. Bye!

Obrazek użytkownika spike

25-04-2018 [13:14] - spike | Link:

"Rozumiem, że Pańśkim zdaniem, jak prawdziwemu mężczyźnie urodzi się córka, to należy ją ze skały zrzucić."

to jest tylko i wyłącznie Pańskie kretyńskie zdanie, jest Pan tytularnym idiotą, do tego wyjątkowo podłym.

Czy Pana obraziłem?
czy idiotę można obrazić?
Panu potrzebny psychoterapeuta.

Obrazek użytkownika paparazzi

25-04-2018 [15:11] - paparazzi | Link:

Halo tu Prezes Jarosław- Tak Prezesie? -No panie Pasierbiewicz szlag mnie trafia z tymi moimi ultra PiSowcami. Jak pan to obliczył 5 % u mnie to wychodzi ze będę musiał pana zatrudnić bo mnie wyszło 3.69%- Ależ Prezesie, dedukcją drogi Prezesie, dedukcją.- Krzysiek, sprawa jest poważna, nie miaucz, przepraszam to do kota.- Prezesie Kaczyński ja nie chce żeby PiS wygrał , tzn. chce ale knują czarne macice i może pan tak z ręki no wie pan pci piknej przegrać a na to nie pozwolę, mam awersje.- Co pan radzi bo widzę lampka się zapaliła?- Ja bym tak rzucił na niby, rubta co chceta   /Owsikowi oddal bym niech dzieli rzodkiewki jedna jemu , jedna im/. Schetyne i Petru poprosił o wstrzemięźliwość, chociaż Petru nie wierze.- Prezes- wista wio łatwo powiedzieć.- No właśnie jak wspomniałem, dziewczątka hop, hop to ja w środek  i zrobiło się raptem koło mnie dużo wolnego miejsca. Ehh Prezesie.- Dobra Krzysiu biorę cie na adwajzora teraz powiedz co mam robić na ustawę Kongresu USA  S. 447 - CO? a co to? NATO bis?- Prezes, You'r  fired.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-04-2018 [08:30] - Krzysztof Pasie... | Link:

@paparazzi

Dziękuję za trzeci komentarz emanujący miłością i przyjaznym stosunkiem do ludzi.

Obrazek użytkownika paparazzi

25-04-2018 [15:17] - paparazzi | Link:

Gdzie wy widzicie nie miłośc i nie przyjazny stosunek do ludzi. Kie licho, wy jak Inspector Clouseau.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

25-04-2018 [02:11] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Ho,ho! Z takim elektoratem, jak autorzy tych komentarzy to JE Prezes ani przez moment nie musi się obawiać zwycięstwa tych okropnych niewiast, które by mogło zagrozić najlepszej ze zmian władzy! Mężowie ci nie pozwolą albowiem, aby niewiasty te w ogóle z domu wychodzić mogły, i to na ulicę - fi donc! Proszę tedy nie szerzyć żadnych defetyzmów, bo to się po prostu nie godzi, no!
Ukłony załączam!

Obrazek użytkownika angela

25-04-2018 [07:48] - angela | Link:

@Levak..... Oczywiscie ze najlepsza ze zmian wladzy, tylko w tvn sie pan tego nie dowie.
Tam tylko plucie i szczucie na wladze, klamstwo i manipulacja, fake newsy nad ktorymi pracuja fachowcy od dezinformacji.
Jednym slowem,'milosc' pasierbiewiczowska.

 

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

26-04-2018 [00:16] - hr.Levak-Levatzky | Link:

@Aniela
Ależ Szanowna Pani Anielo! Ja właśnie  oglądam permanentnie te nasze narodowe telewizje, gdzieżbym ja sięgał po jakieś nienarodowo-niezależne, skądże! A Pani opis dokładnym się jawi przy oglądaniu tych narodowych - gratuluję trafności spostrzeżeń i ukłony załączam!                                                           

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-04-2018 [08:37] - Krzysztof Pasie... | Link:

@hr.Levak-Levatzky

Proszę nie kpić z ludzi chorych, którym jak świadczą ich komentarze nic już nie pomoże. Sęk w tym, że ci nieszczęśnicy pociągną na dno tych, którzy rzeczywiście chcieli dobrej zmiany. Lecz cóż! Musimy z tym garbem żyć. Tylko, co to za życie?

Obrazek użytkownika xena2012

25-04-2018 [09:05] - xena2012 | Link:

To nie  nacechowane wzrastajacą agresją zachowanie czarnych wron z parasolkami powinno być podstawą do refleksji w obozie PiS tylko odrobina dalekowzroczności.Co bowiem osiagną obrońcy życia jeśli PiS i tak nieustannie atakowany przegra wybory? Wtedy ich hasło ,,zatrzymaj aborcję'' zamieni się w ,,aborcję na życzenie''Pohukujacy z Brukseli europoseł Marek Jurek udaje że nie widzi nagonki KE na PiS .Posłowie udają że nie widzą rozżartej ale i łaczacej się opozycji ,zagrzewajacy do boju Kościół chyba nie zdaje sobie sprawy ze w obecnej sytuacji ,w obliczu tak nasilonej nagonki Polski po prostu nie stać na zmianę ustawy.Co nawet da jej przeforsowanie teraz jesli po przegranych wyborach natychmiast zostanie zmieniona? 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-04-2018 [10:07] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"To nie  nacechowane wzrastajacą agresją zachowanie czarnych wron z parasolkami..."
----------------------
napisała polska kobieta o polskich kobietach. Dalej nawet nie czytam.

Obrazek użytkownika xena2012

25-04-2018 [10:28] - xena2012 | Link:

To feministki nazywa Pan kobietami? Ich zachowanie jakoś Pana nie oburza ale moje zdanie już tak? I to bardzo,że nie jest w stanie przeczytać komentarza? 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

25-04-2018 [09:31] - Trotelreiner | Link:

Pan drrrr lubi się podierać ściągniętym z Wiki cytatami z socjologii i psychiatrii...no to niech teraz popracuje: 
Diagnoza doktora Pasierbiewicza socjologiczna konsultowana z psychologiem: 
"JEST TO BYT O WĄTPLIWYM STATUSIE ONTOLOGICZNYM,ZDETERMINOWANY BIOLOGICZNIE W GRANICACH STATYSTYCZNEJ ISTOTNOŚCI" 
" JEGO GRAFOMAŃSKIE PISANIE,POTWIERDZA TRAFNOŚĆ TEORII MONODA" 
Panie echotvn24....kocham pana...i życzę panu jeszcze następnych 75 lat życia!
No i teraz pański komentarz...ten o miłości ortodoksów pisowskich :-))

 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-04-2018 [10:09] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Trotelreiner

Dziękuję za czwarty komentarz emanujący miłością i przyjaznym stosunkiem do ludzi.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

26-04-2018 [01:00] - ExWroclawianin | Link:

Nie da sie juz tego wiecej czytac.............totalny belkot !!! I tyle ludzkiej energii idzie po prostu w gwizdek! 
Poziom rynsztoku, zamiast powaznej debaty jak na blogu Aleksandra Sciosa.....i tyle w temacie !!!