Sekret bluszczowatych notowań partii Jarosława Kaczyńskiego


Kwiecień 2018. Desperacki sejmowy protest rodziców dzieci niepełnosprawnych

Motto muzyczne: https://www.youtube.com/watch?v=Y1mGDG13JwM

Już jesienią roku 2017 dotknąłem tego tematu, ale oddźwięku nie było, bo pisowski elektorat był jeszcze upojony zwycięstwem wyborczym prawicy, zaś sympatycy Platformy trwali we wstrząsie pourazowym po przerżniętych z kretesem wyborach 2015. Ale jak ostatnio Prawo i Sprawiedliwość odrzuciło w Sejmie poselski projekt ustawy zakładającej wypłacanie emerytom i rencistom świadczeń bez pomniejszania ich o podatek PIT oraz o składki na ubezpieczenie zdrowotne postanowiłem wrócić do tej sprawy. Dlaczego? Bo na moim dzielnicowym placu targowym coraz częściej widzę, jak emeryci, zanim coś kupią, każdą złotówkę długo oglądają i coraz szybciej przybywa takich, którzy odchodzą od kramu mówiąc wstydliwie przyciszonym głosem: „dziękuję, może innym razem”. A ceny szybują w górę i będą nadal szybowały, bo ludzie więcej zarabiają. Sęk wszakże w tym, że emeryci to też ludzie, a jednak ich świadczenia zrewaloryzowano o kilkanaście złotych, co uważam za największą plamę na honorze władzy dobrej zmiany, gdyż moim zdaniem o poziomie cywilizacyjno moralnym państwa decyduje stosunek rządzących do ludzi wieku sędziwego i dzieci niepełnosprawnych.

A jednak, paradoksalnie, emeryci wciąż wspierają PiS, więc samorzutnie nasuwa się pytanie, co takiego jest przyczyną tych irracjonalnych przecież postaw ludzi starych, którzy z trudem wiążą koniec z końcem. Tymczasem, jak czytam w prasie prawicowej i oglądam w telewizji publicznej wypowiedzi prominentów nowej władzy dotyczące rosnącego poziomu życia Polaków to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera, bo przebija z nich porażająca bezduszność i rzucające się w oczy przeświadczenie rządzących, że emerytom wystarczy dawać tyle, żeby przeżyli, zaś o tym, w jakich warunkach nie ma ani słowa. Zaś w rządowych mediach od rana do wieczora trąbią o rosnących wskaźnikach w zawrotnym tempie rozwijającej się gospodarki, rosnącej zamożności Polaków, że już prawie doganiamy Zachód i temu podobne pierdoły, natomiast w politycznym dyskursie sprawa polskich emerytów jest nadal przysłowiowym gorącym kartoflem, a tych nierzadko przymierających głodem ludzi traktuje się tak, jakby byli kulą u nogi państwa polskiego.  

Dlaczego o tym piszę? Bo przyszła wiosna, na krakowskim Rynku wysypały się ogródki, a ja idąc na kawę obserwuję ze wstydliwym zażenowaniem tłumy zachodnich turystów, których znakomitą większość stanowią emeryci właśnie. Są to elegancko odziane senioralne pary, pogodne, beztrosko uśmiechnięte, przechadzające się nieśpiesznie krakowskimi uliczkami, by po zwiedzeniu miasta zasiąść w obiadowej porze w rozsianych wokół rynku ogródkach restauracyjno kawiarnianych, gdzie obiad kosztuje mniej więcej tyle ile polski emeryt wydaje na tydzień. I nie są to bynajmniej jacyś milionerzy, lecz szeregowi zachodni emeryci, których stać na wycieczkę do Krakowa, gdzie mogą spędzić miło czas niczego sobie nie odmawiając, choć ceny w tych ogródkach są już takie same, jak na Zachodzie o ile nie wyższe.  Niestety, krakowscy emeryci na swój ukochany Rynek już nie chodzą, a ci, którzy się tam zabłąkają, onieśmieleni i upokorzeni swym ubóstwem, przymykają chyłkiem opodal suto zastawionych stołów udając, że nie widzą swych zadowolonych z życia równolatków z Zachodu zajadających frykasy, jakich oni nigdy nawet nie pokosztowali.

Więc tym bardziej powinno dziwić, dlaczego leciwi miłośnicy partii Jarosława Kaczyńskiego nie domagają się podwyższenia standardu życiowego, co im się przecież jak psia buda należy, bo Polska zamożnieje. Otóż zaryzykuję stwierdzenie, że znam przyczynę tego stanu rzeczy, którą moim zdaniem jest uwłaczająca godności naszego państwa parafiańska mentalność klasy rządzącej zakładająca, że ludziom starym już niewiele do życia potrzeba. Ta karygodna moim zdaniem minimalizacja standardu ludzi starych biegnie dwutorowo, co polega na tym, że władza ignoruje palący problem seniorów, co jest możliwe dzięki wsparciu tej zawstydzającej polityki państwa przez polski Kościół. Możecie mnie wbić na pal, bądź ukamienować, ale ośmielam się powiedzieć głośno, iż prawda jest taka, że mentalność i osobowość Jarosława Kaczyńskiego, a także znakomitej większości polskich emerytów kształtowała się w czasach głębokiej komuny, - a czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci. A trąci z roku na rok coraz bardziej nieznośnie, ale na szczęście dla rządzących natura tak już sprawiła, że ludzie wieku sędziwego tego swądu nie czują, bo mają wyssaną z mlekiem komuny „mentalność kromki chleba cukrem posypanej”. Już tłumaczę, o co chodzi. Z początkiem lat 60. w mojej kamienicy na parterze dostał mieszkanie z krwi i kości komunista, budowniczy Nowej Huty, o nazwisku nomen omen Gierek. Ponieważ zbierał wszystkie możliwe narzędzia zachodziłem czasem do niego, jak mi się coś w mieszkaniu popsuło. Wołającego o pomstę do Nieba syfa, jaki panował w jego mieszkaniu trudno sobie wyobrazić, ale pan Gierek wydawał się być człowiekiem z życia zadowolonym. Aż pewnego razu nie wytrzymałem i zapytałem pana Gierka, jak on to robi, że żyjąc w takich warunkach nigdy na nic nie psioczy? A on mi na to odpowiedział, cytuję słowo w słowo, bo do śmierci tego nie zapomnę: „Panie Krzyśku! Zapamiętaj Pan sobie! Że jak tylko można sobie kromkę chleba cukrem posypać, to znaczy, że jest dobrze”, koniec cytatu.

I dlatego właśnie moim zdaniem Jarosław Kaczyński postawił na takich jak pan Gierek, czyli ludzi o komuszej mentalności będących patogennymi minimalistami bez większych wymagań i potrzeb życiowych. Zapomniałem jeszcze powiedzieć, że pan Gierek chodził, co niedziela cichcem do kościoła, gdzie go ksiądz z ambony utwierdzał w przekonaniu, że domaganie się dóbr materialnych jest grzechem śmiertelnym. I na dobrą sprawę w tej materii do dnia dzisiejszego niewiele się zmieniło, o czym najlepiej świadczy niechęć nowej władzy dobrej zmiany do papieża Franciszka, o czym pisałem w notce pt. „Inna kultura modlitwy” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/722461,inna-kultura-modlitwy, gdzie zwróciłem uwagę na fakt, że polskim purpuratom, a także starszemu pokoleniu pisowskiemu papież Franciszek się nie podoba, bo im w trakcie ostatniej wizyty w Polsce do słuchu nagadał. A jeszcze do tego w czasie krakowskich Światowych Dni Młodzieży przywiózł do Polski zdaniem naszych purpuratów będącą wymysłem Szatana kulturę radośnie wyzwolonej modlitwy, jakże inną od tej ascetycznie pokutnej i pełnej nakazów, zakazów, kar oraz restrykcji, którą polscy purpuraci uznają za prawdę objawioną. A może tu chodzi po prostu o obawę, że papież Franciszek położy kres wyłączności władzy dobrej zmiany na rząd dusz polskiego narodu sprawowanej wespół z purpuratami i to właśnie dlatego Jarosław Kaczyński tak się cacka z Ojcem Dyrektorem? Mimo iż ów "Duchowy Ojciec Narodu" jego śp. bratowej od czarownic nawymyślał, gdy poparła ideę Kongresu Kobiet?  

Oczywiście od lat 60. ubiegłego wieku wiele się zmieniło i byłbym nieuczciwym hipokrytą mówiąc, że obecnie mamy w Polsce drugi PRL, jak rozgłasza totalna opozycja, - ale w sferze mentalnościowej nie zmieniło się nic, bądź prawie, bo na dobrą sprawę panu Gierkowi wystarczała kromka chleba cukrem posypana żeby cicho siedział, a „dzisiejszy pan Gierek”, czyli standardowy polski emeryt trzyma język za zębami, bo się boi, że jak piśnie o jedno słowo za dużo to mu mogą emeryturę obniżyć. Tak. Tak. Starzy ludzie są strachliwi jak małe dzieci. Więc pytam. Czy to nie jest upokorzenie uwłaczające godności polskich seniorów? Wiem. Wiem. Że jesteśmy na dorobku i trzeba kasy państwowej pilnować. Ale znakomita większość emerytów wegetuje na krawędzi ubóstwa, gdy tymczasem minister Gliński drogocenne obrazy kupuje, inny minister wydaje bajońskie sumy na rakiety Patriot, które jakby, co, do czego przyszło nawet Warszawy nie obronią, - o nagrodach ministerialnych pani Szydło nie wspominam, bo to relatywnie wydatki groszowe. Rząd nie ma pieniędzy dla emerytów, ale lekką ręką wydaje dziesiątki miliardów na rakiety Patriot, a co tu dużo mówić na tym kontrakcie jak zwykle wyłącznie nasz sojusznik zarobi. Tu przypomnę umowę na zakup zdezelowanych samolotów F16. Pamiętacie Państwo jak mącono ludziom w głowach, co to za cuda, że do umowy będzie offset, który zniknął jak kamfora. A przecież, - zwracam się do premiera Morawieckiego, można było kupić o jeden zestaw rakiet Patriot mniej, co na kilka dobrych lat rozwiązałoby problem żyjących w upokarzających warunkach polskich seniorów.

Czy nie odnosicie tedy Państwo wrażania, że ktoś nas jeszcze raz chce w konia zrobić? Dlatego uważam, że w Polsce trzeba jak najszybciej skończyć z hegemonią mentalnie skostniałych decydentów zarówno państwowych, jak kościelnych, którzy rączka w rączkę polskich emerytów doją.  
Zastanawiające jest także, dlaczego obecna władza tak tępi Kukiza”, Otóż ja wiem, dlaczego. Bo te wszystkie stare zgredy dobrze wiedzą, że ów rockman zdołał radykalnie zmienić kody komunikowania się ze społeczeństwem, czym trafił w gusta młodego pokolenia, które porozumiewa się w języku dla wapniaków niezrozumiałym. Bo młodzi chcą takich form komunikacji, jakie oni preferują, a Kukiz wyraża swoje myśli w takim właśnie opakowaniu. Bez trucia, marudzenia, doradzania, pouczania i moralizowania.

Obecnej władzy się wydaje, iż skoro ma przewagę sejmową to opozycja może jej „skoczyć na pedał”. Ja zaś piszę tę notkę między innymi, dlatego, że od wczoraj rodzice dzieci niepełnosprawnych Sejm okupują, a powód tej krańcowej desperacji jest jeszcze większą hańbą dla nowej władzy niż warunki życia seniorów - nam sąsiadów wychowujących niepełnosprawne dziecko i wiem ile to kosztuje i doskonale rozumiem dlaczego rodzice i ich niepełnosprawne dzieci protestują, bo w kampanii przedwyborczej roku 2015 Prawo i Sprawiedliwość, jak życie pokazuje, gruszki na wierzbie im obiecywało! Więc na koniec chciałbym klasie rządzącej przypomnieć protest pielęgniarek przed gmachem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jarosława Kaczyńskiego w roku 2007, na którym to proteście wykopyrtnął się rząd pana Jarosława. Pragnę także przestrzec, że zrobiło się ciepło i jak się ci rodzice z emerytami dogadają to niebawem rządzącym „białe miasteczko” pod Sejmem postawią, w którym zamieszkają także kobiety uczestniczące w masowych "Czarnych Marszach" i wespół w zespół nowej władzy takie zygu zygu zrobią, że… dopowiedzcie sobie Państwo sami.

A tym, którzy powiedzą, że znów jątrzę i jestem zdrajcą narodu polskiego i stojącym na barykadzie agentem Platformy Obywatelskiej dedykuję tę oto piosenkę ze spektaklu "Tuwim dla dorosłych" w wykonaniu aktorów Nowej Sceny Teatru "Roma" - vide:

https://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum/

Internauta piszący pod nickiem @paparazzi napisał mi w komentarzu, cytuję:
„Jako że  nie jedno czytałem i analizowałem  „dziękuję, może innym razem” toż to propaganda jak z MOSFILM-u..." – vide: 20-04-2018 [08:36] - Krzysztof Pasie... | Link: @Paparazzi 

Więc tak mu odpowiedziałem, cytuję:
Tak Pan to odebrał? To przyjdź bęcwale na plac targowy przy ulicy Lea w Krakowie i popatrz przez chwilę jak starsze osoby pieniądze liczą, zanim sobie rzodkiewkę kupią. A wiem, bo rozmawiam z ludźmi, że wielu emerytów omija to targowisko, bo ich nie stać, żeby tam robić zakupy. I drugie pytanie. Czy ty niemający Boga w sercu bęcwale pisząc to, co piszesz zdajesz sobie w ogóle sprawę, co to znaczy wychowywać niepełnosprawne dziecko w polskich warunkach? Jam mam bliskich znajomych, których dotknęło takie nieszczęście. I od lat obserwuję jakim piekłem jest ich życie, mimo tego, że pochodzą z zamożnej rodziny. A nie pomyślałeś bęcwale o tych, którzy pochodzą z biednych rodzin? Jak oni mogą utrzymać niepełnosprawne dziecko za 900 złotych? Czy ty bęcwale wiesz ile kosztują pampersy, cewniki, maści przeciw odleżynom i tak dalej? Czy masz bęcwale pojęcie ile kosztuje godzina rehabilitacji. Czy zdajesz sobie bęcwale sprawę z tego ile kosztuje wizyta u prywatnego lekarza, bo na państwową służbę zdrowia nie ma co liczyć? Czy zdajesz sobie bęcwale sprawę z tego, że rodzice takich dzieci nie mogą pracować i zarabiać tak, jak rodzice zdrowych dzieci? Czy rozumiesz bęcwale, co to są setki jeśli nie tysiące nieprzespanych nocy rodziców czuwających przy niepełnosprawnym dziecku, które często nie odróżnia dnia od nocy? Czy ty wiesz bęcwale ile bierze za godzinę opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem prywatna pielęgniarka? Czy ty wiesz bęcwale ile kosztują leki i zastrzyki? I ty mi jeszcze bęcwale o uprawianiu propagandy piszesz? Więc usiądź bęcwale przed lustrem i choć przez chwilę się zastanów się nad tym, co żeś napisał! Bez odbioru,
Krzysztof Pasierbiewicz…
”, koniec cytatu.

I jeszcze zacytuję komentarz który na Salonie24 dodał do tej notki internauta piszący pod nickiem @Wichren - vide: https://www.salon24.pl/u/salon... [20.04.2018 01:55] - cytuję:

"Znam rodzinę, mającą trójkę dorosłych już dziś dzieci. Jedno z nich choruje na zespół Downa. Matka, osoba po studiach, musiała zrezygnować z pracy, by opiekować się chorym synem. Ojciec zaharowany na śmierć, cień człowieka, bo pracuje przez 30 lat na dwa trzy etaty. Oboje przedwcześnie postarzali i wyniszczeni. Ich zdrowe dzieci, zanim nie odeszły na swoje, zaniedbane materialnie, bo większość pieniędzy szło na rehabilitację, lekarzy chorego syna. A to koszty olbrzymie. 30-letni mężczyzna zachowuje się jak dziecko 5-letnie. Nie można podczas spaceru nawet na sekundę pozostawić go bez uwagi, bo na przykład urwie antenę, wykręci wentyl w stojącym na ulicy samochodzie. I podobne numery. Zazwyczaj jest pogodny, ale jak się zdenerwuje to jest silniejszy od ojca i matki razem wziętych. Na szczęście nauczyli się radzić w takich sytuacjach. Regularnie musi przyjmować tabletki na redukcję popędu seksualnego. Ci moi znajomi wykazują postawę heroiczną. Gdyby matka miała choć taką drobną fuchę, jako członek rady nadzorczej w jakiejś spółce skarbu państwa, zapewne los tej rodziny byłby o niebo lepszy.

To jest żenujące, że rodzice dzieci niepełnosprawnych, muszą kolejny raz żebrać o pieniądze, by mogli godnie żyć. Dobra zmiana obiecała pomoc rodzicom dzieci niepełnosprawnych, gdy trwałą dyskusja o zakazie aborcji ze względów eugenicznych. Niespełnienie tej właśnie obietnicy uważam za haniebne...", koniec cytatu.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika admin

19-04-2018 [19:40] - admin | Link:

Jątrzysz Pan, Panie Krzysztofie tylko. Będzie ciupa. Żadnej diagnozy, tylko grzanie (emocji). To, że polscy emeryci są biedni, czy że generalnie Polacy są biedni w stosunku do zachodnich Europejczyków to przecież nie wina PiS, ani nawet PO czy też nie SLD. Należałoby się cofnąć do 1939 i przeanalizować zawierane sojusze i szanse na zbrojny opór wobec III Rzeszy, który jak wiemy zakończył się katastrofą. A tę zafundowali nam Beck, Mościcki i Śmigły Rydz, czy szerzej - sanacja. I tu by należało szukać przyczyn obecnej sytuacji seniorów i wniosków na przyszłość a nie wśród rządzących, którzy jako pierwsi od dawna mają naprawdę pomysł na naprawę III RP. I proszę nie ściemniać kolekcją Czartoryskich itd. bo to argumenty poniżej pewnego poziomu. Ale Panu o emocje chodzi a nie o merytoryczną dyskusję o naprawie RP, bo rozumiem, że Pan już chyba nie ma na to czasu. Ale czasem warto spojrzeć dalej niż na czubek własnego (pokolenia) nosa

Obrazek użytkownika Trotelreiner

19-04-2018 [20:03] - Trotelreiner | Link:

No i co z tego,że Pan Admin sie wypowiedział?Jakieś wnioski,jakieś konsekwencje...jakaś decyzja? 
Na portalu niepoprawni.pl szybko zakończyli publikowac echo24 i dali mu kopa....na NB mu to nie grozi...bo nagania klientów? 
Bawcie się dalej...będzie jak znalazł, gdy powróci rząd PO--PSL---.N   I Tuska wybiorą na prezydenta....
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-04-2018 [20:48] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Trotelreiner

"Na portalu niepoprawni.pl szybko zakończyli publikować echo24 i dali mu kopa..."
----------------------
Jak zwykle łże Pan jak pies! A tu dowód: https://niepoprawni.pl/blogi/k...

Bez odbioru,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

19-04-2018 [20:12] - Donat Pytajło | Link:

Panie Admin...
teraz to Pan gadasz głupoty. Nie wstyd Panu????
 

Obrazek użytkownika admin

19-04-2018 [20:19] - admin | Link:

A może tak konkretnie? Polecam jednak poznanie historii II RP, a nie szukanie na siłę odpowiedzi na wszystkie dzisiejsze bolączki wyłącznie w III RP. Czy w PRL, który była przecież konsekwencją błędów politycznych 1938-39, czy choćby splotu nieszczęśliwych wydarzeń jak chcą niektórzy. 

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

19-04-2018 [20:48] - Donat Pytajło | Link:

Na siłę to Pan tu chcesz wcisnąć swoje trzy grosze, które są zupełnie nieistotne. Nie mieliśmy żadnego wpływu na to co i tak miało się wydarzyć. A co do faktów, niestety nie chcę ich upubliczniać. 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-04-2018 [20:44] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Admin.

Co to znaczy, że "będzie ciupa"?. Proszę o konkretną odpowiedź, a wtedy ewentualnie odpowiem Panu na dalszą część Pańskiego komentarza.

Jak zawsze serdecznie Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika admin

20-04-2018 [07:47] - admin | Link:

To ja mam jeszcze Panu Tuwima konkretyzować? Pan sobie odsłucha uważnie, zwłaszcza ostatnią zwrotkę.
Pozdrawiam ciepło

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-04-2018 [15:29] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Admin

Ja też Pana pozdrawiam serdecznie

PS. Że też nie załapałem z tą ciupą! Kiedyś miałem lepszy refleks.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

19-04-2018 [21:31] - HenrykHenry | Link:

 Do Admina
Alez ... prosze pozwolic mu dalej ... bedzie ciekawiej !!!
Teraz zescie sie ockneli ze cos Wam na portalu brzydko cuchnie ?! ... a moze Pasierbiewicza koneksje , znajomosci i zazylosci z ludzmi z kregu GP nie pozwalaja ... ?!

Obrazek użytkownika angela

20-04-2018 [05:12] - angela | Link:

@HenrykHenr,  dokladnie, 100/ 100.  
Drr KP, hodowany troll NB. Klamie, manipuluje i szkodzi   prawicy Rzeczpospilitej.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-04-2018 [17:12] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Angela

Proszę pozwolić, że to nie Pani, tylko Internauci zdecydują, kto tu jest trollem, a kto głupkiem.

Bez odbioru

Obrazek użytkownika gorylisko

20-04-2018 [07:34] - gorylisko | Link:

Szacunek panu koledze... qrka wodna, jakieś nowe wiatry powiały...skąd ? wolę nie dochodzić... ale robi się ciekawie...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

20-04-2018 [07:16] - zbieracz śmieci | Link:

Przecieram oczy ze zdumienia ,że Admnin coś takiego napisał o naszej biedzie i jej żódłach.Winna jest sanacja ,złe sojusze a niby z kim powinna RP zawrzeć i przeciwko komu...!?
Ja chyba śnię ,że nie ma w tym winy KPP i jej kolejnych mutacji aż po PO w sojuszu z  zsl i innymi partyjkami w tym narodowcami spod znaku PAX i Znaku!?
Zwalać wine na II RP która istniała zaledwie 20 lat w tym prawie 3 lata wyniszczającej wojny z bolszewia i nieustającym zagrożeniu ze strony niemiec,bolszewickiej rosji ,Polsce w której wszystkie bez wyjątku mniejszości narodowe były wrogo do niej nastawione obciążać tym co dziś się dzieje .Pan tu reprezentuje interesy właściciela i polityki jaką on prowadzi a Sakiewicz nie nie raz szukał nowych związków bo on nie ma poglądów ale interesy a ja do kolejnego nie mam zamiaru ręki przykładać .

Obrazek użytkownika admin

20-04-2018 [07:51] - admin | Link:

Panie Zbieraczu, zamiast przecierać oczy Pan sięgnie po lekturę Mackiewicza (Cata), Wieczorkiewicza, Studnickiego, a ze wspolczesnych epigonow - Zychowicza i ewentualnie Ziemkiewicza.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

20-04-2018 [08:31] - zbieracz śmieci | Link:

Z tych nazwisk to jeden coś znaczy a reszta jak studnicki co do którego istnieją poważne zarzuty,zychowicz ,ziemkiewocz to Pan tak na poważnie a jeśli tak to ja nie wchodzę w polemikę

Obrazek użytkownika marsie

19-04-2018 [23:49] - marsie | Link:

Dawno już tu pisałem, że NB schodzą na psy - pozdrówka!

Obrazek użytkownika paparazzi

20-04-2018 [00:51] - paparazzi | Link:

Jako ze  nie jedno czytałem i analizowalem  „dziękuję, może innym razem” toż to propaganda jak z MOSFILM-u. Pamiętajcie najlepszych ludzi /tu pewnie schlebię Pasierbiewiczowi/ miała komunistyczna mafia. Pewnie tez go zwerbowali. Rzućcie okiem w historie tam się roiło od fachowców. Wyrafinowany język "za a nawet przeciw" Ryszard Marek Groński, Urban, Passent you name them, co nie mieli talentu?  Pan admin wreszcie dojrzał.
P.S.  tu jeszcze jest jeden uczony, zakamuflowany ulepszacz systemu reptiliansami.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-04-2018 [08:36] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Paparazzi

"Jako ze  nie jedno czytałem i analizowałem  „dziękuję, może innym razem” toż to propaganda jak z MOSFILM-u..."
--------------------
Tak Pan to odebrał? To przyjdź bęcwale na plac targowy przy ulicy Lea w Krakowie i popatrz przez chwilę jak starsze osoby pieniądze liczą, zanim sobie rzodkiewkę kupią. A wiem, bo rozmawiam z ludźmi, że wielu emerytów omija to targowisko, bo ich nie stać, żeby tam robić zakupy. I drugie pytanie. Czy ty niemający Boga w sercu bęcwale pisząc to, co piszesz zdajesz sobie w ogóle sprawę, co to znaczy wychowywać niepełnosprawne dziecko w polskich warunkach? Jam mam bliskich znajomych, których dotknęło takie nieszczęście. I od lat obserwuję jakim piekłem jest ich życie, mimo tego, że pochodzą z zamożnej rodziny. A nie pomyślałeś bęcwale o tych, którzy pochodzą z biednych rodzin? Jak oni mogą utrzymać niepełnosprawne dziecko za 900 złotych? Czy ty bęcwale wiesz ile kosztują pampersy? Czy masz bęcwale pojęcie ile kosztuje godzina rehabilitacji. Czy zdajesz sobie bęcwale sprawę z tego ile kosztuje wizyta u prywatnego lekarza, bo na państwową służbę zdrowia nie ma co liczyć? Czy zdajesz sobie bęcwale sprawę z tego, że rodzice takich dzieci nie mogą pracować i zarabiać tak, jak rodzice zdrowych dzieci? Czy rozumiesz bęcwale, co to są setki jeśli nie tysiące nieprzespanych nocy rodziców nad niepełnosprawnym dzieckiem, które często nie odróżnia dnia od nocy? Czy ty wiesz bęcwale ile bierze za godzinę opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem prywatna pielęgniarka. Czy ty wiesz bęcwale ile kosztują leki i zastrzyki? I ty mi jeszcze bęcwale o uprawianiu propagandy piszesz? Więc usiądź bęcwale przed lustrem i choć przez chwilę się zastanów się nad tym, co żeś napisał!

Bez odbioru,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika paparazzi

20-04-2018 [16:50] - paparazzi | Link:

Czy ja wam kiedyś ubliżyłem. U nas bęcwale tacy jak wy, zamożni dzielą się z tymi z rynku co na rzodkiewkę nie maja. Ty się zastanów co wypisujesz. Juź wan Admin napisał a wy nie paniali. Propagandzisto, dobrze ze istniejesz niech się ludzie uczą jak działa manipulacja. To co wypisujesz w każdym państwie możesz znaleźć nawet w USA.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

20-04-2018 [03:54] - ExWroclawianin | Link:

@Pasierbiewicz

0/100

"Tu przypomnę umowę na zakup zdezelowanych samolotów F16"........zdezelowanych ???  O czym pan bredzi ???? No i przestan pan w koncu atakowac PiS i prezesa pana dr Jaroslawa Kaczynskiego.......czy te brednie nazywa szanowny pan "konstruktywna krytyka" ??? Rece opadaja...................

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-04-2018 [15:24] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ExWroclawianin

"O czym pan bredzi ????..."
-----------
Ja nie bredzę drogi Panie, tylko czytam, co na ten temat piszą fachowcy i eksperci.

PS. Pan jest tak oszołomiony miłością do partii Jarosława Kaczyńskiego, że cieszyłby się Pan, gdyby te nieszczęśliwe dzieci poumierały. Czy dobrze zgaduję? Proszę o odpowiedź. Tylko szczerą!

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

21-04-2018 [00:25] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Rację ma Sz.Pan  były Wrocławianin: Efy szesnate  to najnowsza, najnowocześniejsza, nigdy się nie psująca wersja  samolotów bojowych,a PiS jest jedyną, pierwszą w wolnej Polsce partią nietykalną ze swoim dr wodzem na czele i warrra od nich, warrra!

Obrazek użytkownika gorylisko

20-04-2018 [07:31] - gorylisko | Link:

tak a propos protestu w sprawie niepełnosprawnychi ich opiekunów... w całym tym zgiełku niepokoi mnie obecność czarownicy sheuring wielgus czy szmaten hajlhitler... kiedyś Cejrowski powiedział, że jak diabeł daje ci cukierka to nie po to aby ci było słodko tylko żeby ci się zęby psuły... bo w jej dobrą wolę a propos niepełnosprawnych jakoś nie mogę uwierzyć skoro promuje aborcję...chodzi wybitnie o dowalenie rządowi który coś próbuje zrobić, mniej lub bardziej udolnie ale jednak... a bystrość admina a propos drrrrr jest godna pochwały jak diabli ;-)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-04-2018 [08:26] - Krzysztof Pasie... | Link:

@gorylisko

Odsyłam cię bęcwale do mojej odpowiedzi na komentarz bęcwała piszącego pod nickiem @paparazzi [20-04-2018 [08:20]

Bez odbioru,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika paparazzi

20-04-2018 [16:59] - paparazzi | Link:

Ubodło, co? Prawda boli.

Obrazek użytkownika HenrykH.

20-04-2018 [09:42] - HenrykH. | Link:

Napisał Pan o wychowaniu w komunie.Rozumiem że Pan jest z rocznika 89 ,no chyba że jednak nie i też  jest Pan skostniałym  tetrykiem  nasiąkniętym komuną .Teraz o niepełnosprawnych ,mam nadzieję że ktoś  sprawdzi rzeczywiste dochody bo sam znam rodziny które z kalectwa dzieci zrobiły świetny biznes.Gwarantuje Panu że za rządu PO zjawiłby się RPO I jeszcze straszyli że odbiorą im dziecko .Hm czy nie było wtedy podobnej akcji?
Co do nauczycieli i reszty czarnych wdów ,nareszcie ludzie zrozumieją ze to w wiekszosci lewicowe hybrydy  (lub ich dzieci) którzy tylko walczą o stołki i etaty. W moim mieście gdzie dyrektorów (wybiera) PO nauczyciele w większości buzie trzymają na kłódkę .Każdy chce pracować ,a listy na wyjazd , na ten "spontaniczny protest " ustalone już od zeszłego roku:) . Może czas żeby PiS poprosił swoich zwolenników o przyjazd do Warszawy żeby  pokazali jaka jest różnica między 2007 w którym rzadziła "koalicja" z LPR  ,a rokiem 2018 . Może rzeczywiście nastał czas totalnej rozpierduchy ,jeżeli tego tak bardzo  chcą .Tylko czy to nie tak ,że znowu za te protesty płaci soros ,a my  jak kukiełki mamy  podskakiwać na sznurkach .
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-04-2018 [12:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Hanryk.H 

"Napisał Pan o wychowaniu w komunie.Rozumiem że Pan jest z rocznika 89..."
-----------------------
Jestem z rocznika 1944. A widział Pan może dzisiaj wizytę Prezydenta w Sejmie, jak mu zrozpaczone matki odtworzyły jego przemówienie co też PiS nie zrobi dla dzieci niepełnosprawnych? Jeśli nie, to proszę poszukać na you tube. Naprawdę warto. A ja miny prezydenta Dudy do śmierci nie zapomnę.

"Teraz o niepełnosprawnych ,mam nadzieję że ktoś  sprawdzi rzeczywiste dochody bo sam znam rodziny które z kalectwa dzieci zrobiły świetny biznes..."
----------------------
Wie Pan co Panu Powiem? Kawał zimnego drania z Pana.

Obrazek użytkownika HenrykH.

20-04-2018 [13:18] - HenrykH. | Link:

Jestem inwalidą,który wychował niepełnosprawne dziecko.A-jestem zimny drań ,bo na takich jak Pan lalusiach nie raz się przewaliłem i wiem w odróżnieniu od Pana o co w tym chodzi.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-04-2018 [17:15] - Krzysztof Pasie... | Link:

@HerrykH

"Jestem inwalidą,który wychował niepełnosprawne dziecko.A-jestem zimny drań ,bo na takich jak Pan lalusiach nie raz się przewaliłem i wiem w odróżnieniu od Pana o co w tym chodzi..."
---------------------
"To proszę napisać, o co w tym wszystkim chodzi, a nie pisać enigmatyczne komentarze. Wtedy wszyscy będą Panu wdzięczni.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

20-04-2018 [16:27] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Ileż to razy termin "bęcwał' padł tutaj(słusznie zresztą) w tej - za Państwa przeproszeniem - dyskusji, ileż? Były i tradycyjnie powtarzane zawsze  "komuchy", i t.p. płatni wrogowie Pi...pardon: Polski (co na jedno wychodzi) i grożenie ciupą,a tu rzeczywistość skrzeczy: JE Pan Prezydent RP dał rządowi prztyczka w nos swoim pojawieniem się na demonstracji w Sejmie. Nikt tego jakoś (poza p.Krzysztofem) nie zauważył,a ten prztyczek będzie miał b. poważne konsekwencje słupkowe, co nie najlepiej wróży najlepszej ze zmian, oj nie...A przy okazji Jego Ekscelencja posłuchał sobie swoich przedwyborczych obietnic, co przydałoby się także i rządowi, w tym także swoich krytyk poprzedniej władzy gdy się było w opozycji.
Ukłony dla wszystkich bęcwałów!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

20-04-2018 [19:20] - zbieracz śmieci | Link:

lewak-lewacki wcześniej bęc bęcwalski ale i tak oba ze sobą współgrają- lewak= głupek

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

20-04-2018 [22:40] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Bardzo dziękuję za kulturalną i merytoryczną odpowiedź! Zresztą takiej właśnie można się było po zbieraczu śmieci spodziewać - helas!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-04-2018 [21:49] - Imć Waszeć | Link:

Myślę, że potrzebuje Pan relaksu. Stały masowy atak nie służy postulowanej przez atakujących poprawie, nie służy zrozumieniu jakiegokolwiek błędu, za to jest czynnikiem silnie formatującym poglądy. Co post, widać to coraz wyraźniej. Dlatego polecam spokój i trochę muzyki. Lista przebojów programu trzeciego Marka Niedźwiedzkiego ;)

1) The Cars - Drive - Who's Gonna Drive You Home: https://www.youtube.com/watch?...
2) Eurythmics - I Saved the World Today: https://www.youtube.com/watch?...
3) Paul Young - Everytime You Go Away: https://www.youtube.com/watch?...
4) Duran Duran - Ordinary World: https://www.youtube.com/watch?...
5) Mr. Mister - Broken Wings: https://www.youtube.com/watch?...