Mentalny Zooschwitz

 

 
Jak może dotarło do Państwa, w oliwskim ZOO, które popularnie nazwałem Zooschwitz współczując zgromadzonym tam więźniom różnych ras i narodowości, lew zagryzł lwicę.
Niby nic, lecz zastanawiam się, czy to przypadkiem nie nowy trend. I czy nasze panie widzą w tym jakąś przestrogę dla siebie.
Tylko poczekajmy, a może wkrótce uderzą nas tytuły – "Jan Kowalski zagryzł swoją partnerkę". Zagryzłem ją bo była złośliwa, nachalna i wredna – oświadczył sprawca na posterunku policji.
 
Tymczasem ważniejsze sprawy działy się w koło.
Dzięki fenomenalnym talentom polskiego rządu i ministerstwa spraw zagranicznych w szczególności, naród nasz nagle znalazł się w wirze najważniejszych problemów polityki światowej.
Może Polska będzie wreszcie miała kolonie?
 
**************
 
Nadal poruszamy się w świecie agentów,skorumpowanych przywódców i podejrzanych zwierząt. Po prostu Zooschwitz. Gdzie wąż jest przebiegły, sowa mądra, hiena wredna, a Radzio jak zwykle głupi.
 
Agent 0:o:o spokojnie rozparł się na krześle w sopockim Barze „Przystań”. Wcinał swoje ulubione szprotki usmażone w głębokim tłuszczu, jak calamares fritos en ingles i popijał nowym piwem Lech z kija, które podobno przeszło metamorfozę, poprzez pozbawienie zawartości kwasu pruskiego.
Beknął dyskretnie na boku, by nie urazić swojego szanownego gościa, choć było to zbyteczne, gdyż w kraju, z którego ten pochodził, głośne i soczyste beknięcie należało do dobrego tonu.
Obaj mieli czarne okulary, bo jesienny dzień był słoneczny i w ogóle boski. Lecz oczywiście to tylko pół prawdy, bo tak na całą prawdę, to okulary były nafaszerowane techniką, że najnowszy Mac Pro wymiękał. Czujniki i dalmierze laserowe, analizatory nastroju i emocji na podstawie skrzywienia warg i unoszenia powiek, czytniki z ruchu warg i symultaniczne translatory. To tylko ułamek tego, co zostało zamaskowane w modnych oprawkach firmy Tom Ford.
 
Spotkanie dotyczyło starego problemu zostania Drugą Japonią przez nasz biedny, uciemiężony kraj. Japończycy nie mogli zrozumieć, czemu nagle porzuciliśmy ten projekt, by z nienacka go zmienić na Druga Irlandię (to ich na prawdę rozwścieczyło – gdzie Japonia, a gdzie Irlandia? Absurd!). Na a potem znowu inny projekt – Zielona Wyspa.
 
Japońce są bystrym narodem, twórczym i sprytnym, ale te ruchy konika szachowego, chociaż są dobrzy w te klocki, wyprowadziły ich mocno z równowagi.
- Słuchaj 0:o:o – zagaił Ishida Penk Tynk – wiesz, ze mój rząd bardzo na to liczył. Gotowi nawet byliśmy odpuścić wam udział w bitwie pod Cuszimą i erupcje Fuji, powodowane przez waszą wybuchową premierę. A wy pokazaliście takiego wała. Prawdziwy mężczyzna, albo wali prosto w pysk, albo siedzi cicho (zacytował tutaj klasyka). My samuraje i agenci mamy wieczną zdolność honorową. Jak by co, to wiadomo, seppuku. Wiem, że jesteś roninem, sprawdziłem na guglach i fejsbooku. Więc teraz musisz coś z tym zrobić.
 
Nasz agent podsunął mu drugi kufel piwa marki Lech, już bez kwasu pruskiego, a dla wzmocnienia efektu zaproponował podwójne  Żubrówki z prywatnej dostawy z zakamuflowanej destylarni w oliwskim Zooschwitz, a jakże – w paśniku dla żubrów. Po prostu miał zamiar Japońca upić, zmiękczyć, a wtedy go przekonać do naszej racji stanu. Racja stanu czekała na to z niecierpliwością. Jak to kobiety.
 
Racja stanu kazała nam się poważnie zastanawiać przez sześć lat nad rozważaniem propozycji Włodka Putina nad udziałem w imprezce na Ukrainie, czego efektem mogłoby być odzyskanie Lwowa; niestety z paru milionami wściekłych Ukraińców, którzy zapewne nie siedzieli by tak spokojnie jak Polacy.
 
A teraz Japońcy proponowali nam przystąpienie do odzyskania Wysp Kurylskich, jak byśmy mieli mało kłopotów z naszą jedyną wyspą Wolin. Chociaż dla Radzia takie egzotyczne pomysły zawsze wyglądały atrakcyjnie.
 
Agent powoli sączył piwo, bo czekał na sygnał z Centrali, że wszystko nagrało się pomyślnie. Kierunkowy transponder zamocowany na czole żyrafy Ewci, potwierdził zapis rozmowy.
Wiadomość z oddziału terenowego agentury, która właśnie w Zooschwitz działała pod przykrywką zoologicznego ogrodu, została natychmiast przekazana do centrali w Chobielinie pod Bydgoszczą.
 
- Pospacerujemy sobie po molo – zaproponował agent 0:o:o. Z doświadczenia wiedział, że szum fal skutecznie zakłóca tam wszelki, wraży podsłuch.
Alejką przy plaży biegał w ten jesienny dzień samotny sportowiec, na nieco krzywych nogach, z czapeczką bejsbolówką skrywającą mu twarz. Jednakże było coś znajomego w tej sylwetce, co chyba potwierdzało pięciu byczków, biegnących za nim w słusznej odległości.
 
- Coś się będzie działo – pomyślał agent.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Andy51

24-10-2014 [13:06] - Andy51 | Link:

Cześć Janusz
Japończycy są jednak bardzo pamiętliwi czego przykładem jest aresztowanie gdzieś koło Dęblina jakiegoś dywersanta  japońskiego przez dzielnych chłopców z ABW, CBA, WSI, CBŚ, itp. ( niepotrzebne skreślić) , który   na pewno złośliwie oślepiał laserem pilotów wojskowych śmigłowców.

Pozdr.

Obrazek użytkownika cyborg59

24-10-2014 [11:15] - cyborg59 | Link:

Ty się prosisz o pobicie ! ;-))

Obrazek użytkownika ba.a

24-10-2014 [13:57] - ba.a | Link:

"My się go boimy,cichutko siedzimy,jak się zerwie to nas...." /ale to śpiewka z lat 50-tych/
Niech uważa,żebyśmy to my jego przypadkiem nie....

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-10-2014 [11:22] - Krzysztof Pasie... | Link:

Kocham Pana! Panie Sułku!

Serdeczności.