Skóra cierpnie

Gdy po raz pierwszy, kilkanaście dni temu, usłyszałem w wiadomościach, że trzy zaległe wyroki TS zostaną opublikowane z adnotacją, iż prawo zostało naruszone, myślałem, że się przesłyszałem. Wczoraj (16.04.18) informacja potwierdziła się. Dziś czytam: http://www.wnp.pl/parlamentarny/spoleczenstwo/jest-nowy-projekt-pis-zalegle-wyroki-tk-zostana-opublikowane,30366.html.

I teraz pytanie – jakich argumentów musiała użyć KE, skoro zmusiła legalny, wybrany w powszechnych wyborach rząd w Polsce do zaakceptowania precedensu, który otwiera drogę UE do mieszania się w wewnętrzne sprawy poszczególnych państw? Jaakiich arguumeentóów?

 Opublikowanie expressis verbis informacji o naruszeniu prawa przez polskie władze, stwarza fakt dokonany i daje pretekst do eskalacji antypolskich działań na dowolną skalę. Polska oficjalnie przyznaje, że łamie prawo i że jest państwem… no właśnie i tu otwiera się dowolność interpretacji politycznej. Nie trzeba być prawnikiem, aby zadać sobie sprawę, że opublikowanie zaległych wyroków z taką adnotacją jest stworzeniem totalnego zagrożenia, na własne życzenie. Przecież to jest argument ostatniej szansy. Jeżeli ktokolwiek sądzi, że taki zapis zakończy sprawę sporu Polski z UE lub sądzi, że orzeczenia dotyczą już martwego prawa, to nie chcę być złym prorokiem, ale szybko się rozczaruje. Położenie na tacy takiego prezentu sprowokuje cały świat. Musimy mieć bardzo dużo szczęścia, aby coś takiego przeszło nam na sucho. Państwo z takim zapisem na czole nie będzie mogło już ubiegać się o reparacje wojenne od Niemiec, nie będzie miało argumentów na odparcie żydowskich żądań, które już wzrosły z 60 mld do 300 mld i nie ma żadnych szans skorzystania z projektu Międzymorza. Na tacy porozumienia z UE PiS położyło już głowę Beaty Szydło, Antoniego Macierewicza, Jana Szyszko, Witolda Waszczykowskiego... Cena niebezpiecznie wzrasta i aż wzdragam się przed zapytananiem, czy cena za Smoleńsk, przypadkiem nie idzie wciąż w górę?  Z tego też względu zagrożone zostaną sztandarowe programy pomocowe PiS, a rząd bierze sobie na garb worek bez dna. I bardzo, ale to bardzo, chciałbym się mylić.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

17-04-2018 [15:16] - Trotelreiner | Link:

Czyli w knajpie przy kielichu i ośmiorniczkach....mieli rację...państwo teoretyczne,rządzone przez agenturę i mafie...ch** ,dupa i kamieni kupa.
A!! Jeszcze Miro na stacji benzynowej: "Dziki kraj"
PS.Tu nie chodzi o Smoleńsk...dopóki Putin panuje w Rosji,to możemy zapomnieć....

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

17-04-2018 [17:05] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Trotelreiner
Jak chce Pan tak to widzieć, to nie mam man na to żadnego wpływu. Jest jednak jakaś różnica między PiS a PO/Nowoczesna. Smoleńsk to przenośnia.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-04-2018 [15:36] - Imć Waszeć | Link:

Tak to właśnie jest kiedy miękcy amatorzy robią politykę wykraczającą poza opłotki sołectwa. Będziemy mieli jeszcze więcej takich orzechów do zgryzienia, bo jakaś ekipa zabawia się właśnie w Chrystusów. Już pisałem kiedyś, że ten rejon świata wyklucza politykę tego rodzaju, a konsekwencjami jej były rozbiory i morze polskiej powstańczej krwi. Owce otoczone wilkami chcą pokazać na swoim przykładzie, jak grzecznie należy się do każdego odnosić i jak kulturalnie zachowywać. Z tym, że wilki mają to głęboko pod ogonem.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

17-04-2018 [17:41] - Ryszard Surmacz | Link:

Ogólnie pełna zgoda. Polska jagiellońską, to była synteza katolicyzmu ze światem świeckim. Mocna stroną była identyfikacja z Rzeczpospolitą. W tym przez długi czas tkwiła siła państwa. "Chrystus" pojawił się w XIX w. na fali romantyzmu, jako zwornik i punkt odniesienia dla wszystkich. Religia była wówczas jedyną wspólnym dla wszystkich płaszczyzną i frontem jednocześnie, a odwołanie się do niej  było jedną z metod przetrwania. Kościół to wykorzystywał, ale też i oddawał. W II RP ta sama idea miała już zupełnie inne przełożenie. Proszę zauważyć, że na Śląsku, jeszcze do dziś, głównym zwornikiem jest tam katolicyzm.
Inną rzeczą jest jednak fakt, że największe miernoty pchają się pod parasol Kościoła i Kościół takie owieczki chętnie przygarnia do siebie. Ale, gdy zauważy jakąkolwiek niesubordynację, wyrzuca na zbity pysk. Potem zostaje albo uniesienie się honorem, albo niekończące kajanie.
Orzeszki. Na dłuższą metę, te orzeszki wykształcą nam nowe elity. Pytanie, za jaką ceną?
W ostatnim wpisie zaznaczył Pan uwagę, że Piłsudskiego i Dmowskiego nie będzie. Oczywiście, to była przenośnia. Ale myślę, że takim czynnikiem przenoszenia wolności dziś pozostała właśnie muzyka. To ona nastraja. Oczywiście, większość pozostanie na poziomie słuchania i zachwytu, ale jakaś część przejdzie dalej. I co z tego się urodzi, zobaczymy.
Miejmy nadzieje, że przekaże ona te wartości, które są niezmienne, bo na nich stoi świat, i wprowadzi nowe zasady, które pozwolą normalnie i racjonalnie ułożyć sobie życie. Ale jedno jest pewne, że na tym etapie ludzkość jakąś traumę przejść musi - dla otrzeźwienia.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-04-2018 [12:41] - Imć Waszeć | Link:

Właśnie Szuladziński metodą elementu skończonego policzył to, co ja mówiłem już w 2010 roku. Chodzi o rozrzut części. Jak pamiętam, wtedy posłużyłem się dość obrazowym porównaniem - wyrzucenie przez okno samochodu jadącego 100 km/h popielniczki z petami. Gdy się spojrzy w lusterko widać wyraźnie jak pety "gonią samochód" czyli pędzą w kierunku jazdy. To ciekawe doświadczenie, bo pety nigdy nie stanowiły kadłuba. Ale ja nie namawiam do zaśmiecania dróg i poboczy w Polsce ;)

http://niezalezna.pl/222889-ta...

 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

18-04-2018 [15:09] - Ryszard Surmacz | Link:

Tak, pomiędzy oczywistością a udowodnieniem jej jest przestrzeń do manipulacji. Jeżeli w tę przestrzeń wrzucimy pety, podlegać będą one temu samemu prawu - a więc będą lecieć za nakręcaną propagandą łgarstw i w końcowym efekcie zamiast wyjaśnienia zagadki i prawdy, możemy zobaczyć wirtualny śmietnik z niedopałkami, w który ludzie uwierzą. Jak pamiętam w kwietniu 2010 ludzie widząc gruzowisko po samolocie gromadnie twierdzili, że to był wybuch. Dziś  wielu z tych samych powiada - etam!... I wygłaszają swoją nową teorię.
 

Obrazek użytkownika Ptr

18-04-2018 [18:10] - Ptr | Link:

Muszę zaprotestować w tym momencie gdy stwierdził Pan , że Chystuspojawił się w XIX w. Moim zdaniem pojawił się gdzieś w okolicach Bolesława Śmiałego i był w XVII w. Dlatego Butrymy i Billewicze z sienkiewiczowskiego Potopu różnili się od Tuhajbejów i Bohunów. Później duch w narodzie usnął, siły brak, elity uległy demoralizacji. Wrócił w sztuce w XIX w. jako głos rozpaczy.
I tak sobie myślę musi wrócić Chrystus jako Pan Polski i krajów nam bliskich. Musi wrócić , bo tylko On ma tę moc , by bały się Go wszelkie duchy złe. Piszę o duchach, ale mam na myśli to co gnieździ się w duszach ludzkich, po prostu w duszach i myślach rodaków, Polaków , dzielących z nami życie w naszym kraju. 
I niech to będzie też komentarzem do wszelkich dzisiejszych bolączek i zawirowań politycznych. Niech wszyscy przejrzą się w lustrze.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

18-04-2018 [22:14] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Ptr
Ma Pan rację. Słowo Chrystus napisałem w cudzysłowie dlatego, że chodziło mi o ten "głos rozpaczy", który pojawił się w Polsce w XIX w. na bazie romantyzmu. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Dorota M

17-04-2018 [16:58] - Dorota M | Link:

Że na tym się nie skończy, to zarówno obecny premier, jak i jego najbliższe otoczenie, nie bierze pod uwagę ponieważ to nie oni nie opublikowali w Dz U tych ustaw, tylko pani B Sz. Czyli skoro to były prawidłowo procedowane ustawy, to natychmiast opozycja, poparta przez UE zażąda przywrócenia poprzedniego składu TK, uznając obecny skład i panią prezes za uzurpatorów. W ten sposób sprawy uznawania konstytucyjności ustaw, przejmie SN, do chwili powrotu do starego. Jeżeli tego obecny rząd nie dokona, to będzie następna sprawa o praworządność w Polsce, już z podstawami prawnymi. Prezydent też może mieć z tego powodu przykrości, ale znając jego śliskość, wywinie się. Natomiast los pani premier może się potoczyć w złym kierunku. Zgoda na takie warunki UE, jest dywersją wobec Polski.Czaputowicz powinien być natychmiast zdymisjonowany.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

17-04-2018 [20:57] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Dorota M
Nie ma znaczenie kto jest winny. Rząd zachowuje ciągłość. Ale ogólnie trudno zaprzeczyć Pani słowom. Niezły pasztet. Przed nami wybory. I tu będzie problem. Piątka Morawieckiego może okazać się gorzkim haraczem.
Ale Pani ma lepsze informacje, dlaczego tak się stało? Czy może Pani uchylić rąbka tajemnicy?

Obrazek użytkownika mmisiek

18-04-2018 [03:23] - mmisiek | Link:

Co tu dużo mówić - "Nocna Zmiana" w szybkim tempie odkręca "Dobrą Zmianę", nawet nie trzeba było z tym czekać do wyborów.
Można mieć tylko wątpliwości czy tu faktycznie idzie jedynie o "porozumienie z UE" jak to się przedstawia czy może o coś jeszcze.
 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

18-04-2018 [15:16] - Ryszard Surmacz | Link:

Pytanie jest inne, czy "dobra zmiana" zdąży pozamykać wszystkich POmisiów przed wyborami? Ścieżka prowadzi wprost do Tuska. Ale Pańska wątpliwość jest całkowicie uzasadniona. Złe jest to, że w tej grze nie uczestniczy polski naród.