Windą do nieba

Motto:
Szanuj siwe włosy, a mądrego starca otaczaj czcią jak własnego ojca
(Fokilides)

Ilustracja muzyczna:https://www.youtube.com/watch?v=nbkhN7iKjcU

Na wczorajszej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, gołębiego serca premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że chce wprowadzić program dla seniorów "Dostępność plus", na których jego rząd chce przeznaczyć w ciągu ośmiu lat 23 mld zł. Nie podał wszakże szczegółów, ale za to opowiedział wyciskającą łzy z oczu historię o emerytce mieszkającej na czwartym piętrze bez windy i przyrzekł, że takim seniorkom rząd będzie windy budował…

Wiem, że jestem wredny, ale chyba podejrzewam, co kombinuje pan Premier celem przyśpieszenia rozwiązania problemu ludzi wieku sędziwego, lecz w obawie, że mnie pisowscy ortodoksi zlinczują zacytuję jedynie prorocze słowa refrenu pewnej piosenki w wykonaniu zespołu o nazwie nomen omenDwa plus jeden”:

Mój piękny panie raz zobaczony w technikolorze
piszę do pana ostatni list (…)

Jeszcze ryżem sypną na szczęście
gości tłum coś fałszywie odśpiewa
złoty krążek mi wcisną na rękę
i powiozą mnie windą do nieba

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Dlaczego napisałem tę cyniczną notkę?
Myślę, że moim usprawiedliwieniem jest komentarz blogera @Marka Różyckiego jr, cytuję:
„Krzysztofie,
Nie jesteś wredny, bo - i tu pożyczka od Jana Sztaudyngera - "Nie trzeba mieć za drania, tego kto jest innego zdania." I tu na poważnie -- oświetlanie problemu czy zjawiska z wielu pryzmatów tworzy sprzyjającą aurę dla powstania tych najlepszych rozwiązań! Od wieków tak było, tylko kiedyś tę rolę spełniał Stańczyk, który miał prawo występować przed królem, jako advocatus diaboli dla jego przedsięwzięć i pomysłów…”, koniec cytatu - źródło: https://www.salon24.pl/u/salon... [15.04.2018 20:39]. Powiem więcej. Rozumiem, że jadowitość tej notki może kogoś porażać, ale mimo wszystko ją napisałem, bo mnie z kolei poraża coraz bardziej nieznośny populizm pana Premiera. I musicie się Państwo ze mną zgodzić, że o ile pan Premier jest przekonywujący jak mówi o sprawach gospodarczych, to jednak propagandę sukcesu powinien zostawić partyjnym aparatczykom. Bo propagandzistą trzeba się urodzić i do propagandy też trzeba mieć talent, którego panu Premierowi zdecydowanie brakuje. I całe szczęście!

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

15-04-2018 [20:54] - RinoCeronte | Link:

Kto jak kto, ale Pan Doktorze powinien się z tego ucieszyć. Zacytuję jeszcze jednego klasyka: Panie Premierze niech mnie Pan ratuje...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-04-2018 [10:10] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Rino Cicerone

No właśnie.

Obrazek użytkownika Lektor

15-04-2018 [21:55] - Lektor | Link:

Dobrze, że pan przynajmniej wiesz, że jesteś pan wredny. Już panu kiedyś pisałem, że jeasteż pan wredny i upierdliwy jak tasiemiec uzbrojony.  Pańska patologia to przynależność do antyPIS-owskiego psychiatryka. Jeśli się pan zdecyduje na leczenie, to życzę powrotu do zdrowia.
http://pl.memgenerator.pl/mem-...

 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-04-2018 [10:12] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Lektor

"Już panu kiedyś pisałem, że jeasteż pan wredny i upierdliwy jak tasiemiec uzbrojony...."
--------------------
Najmocniej przepraszam, ale nie zapamiętałem.

Obrazek użytkownika paparazzi

15-04-2018 [22:36] - paparazzi | Link:

Wszystkie poważne kraje świata włączając USA maja programy pomocy i asysty w pomocy czy to tanich mieszkań  /HUD/ czy to pomocy żywnościowej / food stamps/. Dobrze ze PiS nie zapomina o obowiązku państwa w wobec mniej zaradnych obywateli a i tez znokautowanych przeciwników komunizmu mafijnego. Wątpię czy Pasierbiewicz umiał zrozumieć metafory polityków obecnej władzy. Wy nie jesteście wredni wy jesteście masochista blogowy. Mógł bym więcej ale po co. Po owocach ich poznacie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-04-2018 [10:13] - Krzysztof Pasie... | Link:

@paparazzi

"Mógł bym więcej ale po co..."
-----------------
I tej zasady proszę się konsekwentnie trzymać.

Serdeczności!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-04-2018 [22:40] - Imć Waszeć | Link:

Głowa do góry. Na poprawę nastroju proponuję kabaret ;)
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-04-2018 [10:17] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Imć Waszeć

Problem z Żydami jest bardzo poważny, ale mimo wszystkich zagrożeń nie popadajmy w obsesję.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-04-2018 [12:57] - Imć Waszeć | Link:

Ale ja nie pisałem o problemie z żydami, tylko o dwóch facetach, którzy tak zapędzili się we własne wizje, że już wszystko wokół im podporządkowują i na ich podstawie wyjaśniają. Po prostu kabaret ;)

Obrazek użytkownika admin

16-04-2018 [08:10] - admin | Link:

Oczywiście budowanie wind do jednego mieszkania to absurdalny pomysł, bo lepiej przenieść się do mieszkania na parterze czy choćby do wyższego bloku, gdzie takie windy są. Ale pański cynizm poraża 

Obrazek użytkownika HenrykH.

16-04-2018 [09:03] - HenrykH. | Link:

Witam .Szanowny Panie to żaden absurd .Dzisiaj tez buduje sie windy dla osoby niesprawnej ,często na czwarte piętro .Może w stolicy osoby starsze i niedołężne chętnie zamieniają mieszkania Na 'prowincji" ciężko namówić na zamianę ,a to tu żyłam 50 lat z mężem ,tu  dzieci itd...itd.Ostatnia diagnoza niestety słuszna.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-04-2018 [10:35] - Krzysztof Pasie... | Link:

@HenrykH.

Tak się składa, że mieszkam na czwartym piętrze w budynku, gdzie wynajmują mieszkania głównie studenci. Więc pozwoli Pan, że porozmawiamy, jak mi rząd windę wybuduje.

Serdeczności!

Obrazek użytkownika HenrykH.

16-04-2018 [21:08] - HenrykH. | Link:

Przepraszam że krótko(szybko tracę wzrok) ,ja pisałem o prowincji ,nie o królewskim grodzie Krakowie .Jednak mam taką nadzieję że gdyby Pan wniosek złożył to kto wie...Pozdrawiam życząc  dobrej nocy.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-04-2018 [10:07] - zbieracz śmieci | Link:

Witam Admina a o zdrowie nawet nie pytam bo widzę ,że oblicze jakby łagodniejsze i aż jasnieje

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-04-2018 [10:31] - Krzysztof Pasie... | Link:

@admin

Wiem, że to cyniczna notka. Lecz mimo wszystko ją napisałem, bo mnie z kolei poraża coraz bardziej nieznośny populizm pana Premiera. I musi się Pan ze mną zgodzić, że o ile pan Premier jest świetny jak mówi o sprawach gospodarczych, to jednak propagandę sukcesu powinien zostawić partyjnym aparatczykom. Bo propagandzistą trzeba się urodzić i do propagandy też trzeba mieć talent, którego panu Premierowi brakuje.
Zacytuję Panu także komentarz moim zdaniem jednego z najlepszych polskich blogerów @Marka Różyckiego jr, który rzeczony bloger dodał do tej notki, którą starym zwyczajem powiesiłem także na Salonie24, cytuję:

"Marek Różycki jr
Krzysztofie,
Nie jesteś wredny, bo - i tu pożyczka od Jana Sztaudyngera - "Nie trzeba mieć za drania, tego kto jest innego zdania." I tu na poważnie -- oświetlanie problemu czy zjawiska z wielu pryzmatów tworzy sprzyjającą aurę dla powstania tych najlepszych rozwiązań! Od wieków tak było, tylko kiedyś tę rolę spełniał Stańczyk, który miał prawo występować przed królem, jako advocatus diaboli dla jego przedsięwzięć i pomysłów...", koniec cytatu. [https://www.salon24.pl/u/salon... (15.04.2018 20:39)

Pozdrawiam Pana jak zawsze serdecznie

Obrazek użytkownika angela

16-04-2018 [08:30] - angela | Link:

Mam gdzieéeeeeeeeeeeeees NB.!!!!!!!!!!!!!!!!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-04-2018 [10:37] - Krzysztof Pasie... | Link:

@angela

Rany Boskie! Co się Pani stało?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-04-2018 [09:28] - zbieracz śmieci | Link:

To ,że kradniesz cudzą własność intelektualną to wiadomo od lat i tym razem się też bez tego nie obyło bo "Windą do nieba " to tytuł filmu a nie nie wytwór twojej enetelegencji.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-04-2018 [10:38] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Zbieracz śmieci

"To ,że kradniesz cudzą własność intelektualną to wiadomo od lat..."
-----------------
Więc proszę to zgłosić do prokuratury.

Bye!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-04-2018 [10:54] - zbieracz śmieci | Link:

Tu nie potrzeba prokuratury ale możesz zamiast niej wywołasz związki twórcze...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-04-2018 [11:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

@zbieracz śmieci

"Tu nie potrzeba prokuratury ale możesz zamiast niej wywołasz związki twórcze..."
------------------
W takich razach pani Pawłowicz ma zwyczaj mówić: "Zjeżdżaj!"

Obrazek użytkownika Trotelreiner

16-04-2018 [09:30] - Trotelreiner | Link:

Pewnie echotvn24 jest na kacu...albo w niedziełę mu zamknęli całodobowy monopolowy na rogu...albo już całkiem odleciał...nawet po LSD ludzie tak nie bredzili...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-04-2018 [10:41] - Krzysztof Pasie... | Link:

@trotelreiner

"Pewnie echotvn24 jest na kacu...albo w niedziełę mu zamknęli całodobowy monopolowy na rogu...albo już całkiem odleciał...nawet po LSD ludzie tak nie bredzili..."
-----------------------------
Zauważyłem, że jeśli bloger lub komentator skrytykuje PiS, choćby konstruktywnie, to ortodoksyjni pisowcy zarzucają mu alkoholizm. I pan, Panie @trotelreiner jest że się tak wyrażę modelowym przykładem takiego oszołoma.

Pańskie zdrowie! Panie @trotelreiner.

Obrazek użytkownika spike

16-04-2018 [10:37] - spike | Link:

Pan to ma szmergla, do tego nieuleczalnego, inaczej by Pan wiedział, że takie windy są budowane i to dość sporo, mam znajomego który też je robił na zamówienie, by robił więcej, ale chodzi o koszt, choć nie jest to cena astronomiczna, takie windy są też refinansowane, ale nie każdy potrafi to załatwić.
Jakby Pan miał choć odrobinę rozumu, to by spostrzegł też inny aspekt tego pomysłu, windy w domach 4 piętrowych stają się atrakcyjniejsze dla potencjalnych lokatorów, obecnie wielu chętnych odstrasza deptanie na 4 piętro.
Proponuję więcej spacerów na świeżym powietrzu koniecznie w parku, a nie siedzenie przed TVN24, bo złe tego skutki są już widoczne, a będzie jeszcze gorzej.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-04-2018 [11:57] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

"Jakby Pan miał choć odrobinę rozumu..."
------------------
Sęk w tym, że mam odrobinę więcej.

Obrazek użytkownika spike

16-04-2018 [15:35] - spike | Link:

Echo
"Sęk w tym, że mam odrobinę więcej."

owszem tu jest ten "sęk", że tylko Pan tak uważa, inaczej by wiedział, że można mieć tytuły naukowe, a być niemądrym, jak Pan, mądrość nie zależy od wykształcenia, ideałem jest mądrość połączona z wykształceniem, zdobytym bez PROTEKCJI !
Pamięta Pan słynne "wiem, że nic nie wiem", tak może powiedzieć tylko człowiek mądry,
Pan od zawsze twierdzi, "wiem, że wszystko wiem" i wszystko jasne :))))))))
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-04-2018 [10:44] - zbieracz śmieci | Link:

Piszesz o windzie a pokazujesz obraz ze schodami i nie muszę się zakładać ,że nie masz prawa do jego publikacji

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-04-2018 [11:58] - Krzysztof Pasie... | Link:

@zbieracz śmieci

A mam prawo do oddychania? Z ciekawości pytam"

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-04-2018 [14:44] - zbieracz śmieci | Link:

Z zasady na durnowate pytania nie odpowiadam ale dziś odpowiem ,tak mam prawo przyrodzone ale do zawłaszczania cudzego nie ma nikt

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-04-2018 [19:24] - Krzysztof Pasie... | Link:

@zbieracz śmieci

Pan ucieka od tematu notki czepiając się zdjęcia. Rozśmiesza mnie Pan.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-04-2018 [20:43] - zbieracz śmieci | Link:

Ciesz się z tego ,że przy władzy jest PIS bo on chce budować windy bo gdybyś się przeniósł do Holandii to za kilka już lat odwiedził by cie Doktor Śmierć z wyrokiem śmierci na wniosek rodziny czy socjalu z gminy bo po ukończeniu 75 roku byłbyś zwykłym pasożytem którego należy się pozbyć aby innym żyło się lepiej.
Całuj ziemie po której stąpa prof.Terlecki nie wspominając o Prezesie czy prof.Pawłowicz,przy następnej tygodniówce to zamiast do rio to warszawki i tam całować ich ślady .
Paniał czy lagą !?
Przeczytaj sobie Prawo Autorskie to uśmiech ci zejdzie a jak przyjdzie zapłacić to o śmiechu już nie będzie mowy.
Ten z platfusów co poszedł do ancla a w kolejce nojman też się śmiali.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-04-2018 [23:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

@zbieracz śmieci

"Całuj ziemie po której stąpa prof.Terlecki..."
-----------------------
Tym razem przebił Pan niejakiego Siwca, kory się z Jana Pawła II wyśmiewał - vide: https://www.youtube.com/watch?...

Panu naprawdę jest potrzebny lekarz! Serdecznie współczuję.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

17-04-2018 [15:07] - zbieracz śmieci | Link:

Nie jesteś godzien nawet całować ich odciski na stopach ani pic wodę z kałuży gdy nieopatrznie w nią wdepną ,do tej ekipy której masz szacunek i wdzięczność dolicz Panią Premier Szydło!
Jesteś gnom co naszcza do własnego mleka ale to wynika z tego ,ze oddałeś się komuchom ,straciłeś cnotę a rubelka niet. 

Obrazek użytkownika Słoń Podwawelski

16-04-2018 [23:48] - Słoń Podwawelski | Link:

Ze smutkiem zauważam, że Pańska choroba pogłębia się. Jest coraz gorzej. Po tym barwnym artykule o  "Klubie Ruchacza Latającego" nie zamierzam z Panem więcej polemizować.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-04-2018 [08:48] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Słoń Podwawelski

"nie zamierzam z Panem więcej polemizować..."
----------------------
I tego proszę się konsekwentnie trzymać. Będzie to z pożytkiem dla Pana, dla mnie oraz dla wizerunku portalu Nasze Blogi, który w ten sposób pozbędzie się szkodzących portalowi oszołomów.

Obrazek użytkownika angela

17-04-2018 [14:51] - angela | Link:

@Slon Podwawelski, Czy nie wlasnie tego oczekuje autor notki, pan drr Pasierbiewicz, ?
Pozostana lewaccy klakierzy i nadal bedzie wprowadzal ludzi w blad, swoimi paszkwilami..
Bo, sluzba nie druzba, jak sie wdepnelo w bagno, . to trudno sie  teraz  z niego wydostac.

 

Obrazek użytkownika Temperatus

17-04-2018 [00:17] - Temperatus | Link:

Panie Krzysztofie! Nie wiem czy warto pisać do Pana, bo od jakiegoś czasu moje na Pańskim blogu komentarze są najczęściej blokowane przez Wolnego Słowa cenzurę, chociaż jakżesz one niewinnymi są w rozumieniu zasad tu określonych. To oczywiście wypacza naszą dyskusję, ale widocznie wymagają tego zasady poprawności politycznej, zwłaszcza ochrona przed obrazą majestatu, choć bynajmniej  nie w wulgaryzmach się przejawiająca. Żeby się nie rozpisywać bez pewności czy w ogóle to do Pana dotrze, powiem tylko tyle: z omawianej konwencji poza przepięknie brzmiącymi obietnicami przedwyborczymi , niewiele do mnie dotarło, być może  jestem w tych sprawach nieco niekumaty (w każdym razie nie aż tak, jak niezmordowani masochiści czyli z obrzydzeniem wielkim wszystkie wpisy Pańskie czytający stale ci sami komentatorzy). Nie kumam np.po kiego grzyba było znosić darmowe podręczniki szkolne, skoro teraz trzeba będzie dawać na uczniów po 3 stówy? Po kiego grzyba budować  nowe drogi w miejsce  proponowanych "schetynówek"? Po kiego grzyba każą matkom szybciutko rodzić następne dziecko, przyrzekać emeryturki po czwartym, skoro już mają wydłużone urlopy macierzyńskie do roku? Po kiego grzyba likwidować CIT dla drobnych przedsiębiorców, skoro oni zazwyczaj płacą podatek PIT? Po kiego grzyba obiecywać seniorom jakąś dodatkową kasę, skoro wprowadzono przed półtora rokiem program "leki dla 75+ bezpłatne" - wystarczy go zacząć stosować, bo jak dotychczas ,to seniorzy mają za darmo leki średnio za 3 (trzy) zł?,a reszta płatne 100 % ? Mam jeszcze kilka takich wątpliwości, ale to już na bank, że te koment by mi nie przeszedł.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-04-2018 [08:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Temperatus

Wszystkie Pańskie pytania są pytaniami retorycznymi, a odpowiedź jest w mojej notce. Trzeba się tylko dokładnie wczytać, także w to pomiędzy wierszami.

Obrazek użytkownika Temperatus

17-04-2018 [21:06] - Temperatus | Link:

Napisałem ten koment, żeby pomóc niekumatym pojąć Pański tekst.