PERSONA NON GRATA

 PERSONA NON GRATA  -  Czesi zrobili to lepiej! – umieli przewidywać jak szachiści i swoją demokrację po 1989 rozpoczęli mądrą ustawą, która na dziesięć lat odsuwała z polityki byłych członków partii komunistycznej. Tymczasem my, lekkomyślni Lechici, daliśmy się nabrać na fortel okrągłego stołu, a ten się okazał dla komunistów trampoliną. Odbili się zręcznie i poszybowali znowu wysoko, a grubą kreską pomachali nam jak wieńcem laurowym! O tej trampolinie pisałem już 9 maja 1989 w „Wiadomościach Polskich” w Sydney i nie przypuszczałem, że dożyję czasów, gdy prezydent Duda zawetuje mi ustawę degradacyjną, a zatem ponownie – niczym Mazowiecki – zamaże nam nową „grubą krechą” przeszłość komunistycznych generałów i oficerów. Czy prezydent przestraszył się tego peerelowskiego nawisu, który dalej wisi nad wątłym i nieukończonym szkieletem III RP ? A może po prostu słucha podszeptów rozwiązanych ( ale wiecznie żywych!) WSI, które brużdżą w prezydenckim pałacu i w BBN ? Czy znowu pan prezydent – choć doktor prawa - uległ śmiesznym „orzeczeniom” pani Romaszewskiej,  która studiowała fizykę i zna się dobrze na prawie ciężkości !? A mimo to stała się wyrocznią dla Prezydenta i jego ekipy!  Jakiekolwiek były motywy Andrzeja Dudy, weto wobec ustawy degradacyjnej tylko degraduje III RP w stosunku do reliktów PRL-u w ramach polskiego państwa. Czy zatem prezydentowi nie zależy na oczyszczeniu Polski z resztek post-komuny czy po prostu siła post-komunistycznego układu jest tak ogromna, że  nad Wisłą nie da się zbudować demokratycznego państwa ? W stolicy straszy dalej widmo skorumpowanej lady od kamienic, więc warszawiacy żartują, że ich miasto jest Hajkagrodem! A miało być stolicą Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, opiekunki demokracji! Ciężar peerelowskiego nawisu przytłacza reformatorów z Prawa i Sprawiedliwości ? Niekoniecznie, choć jest on znaczny to bez wsparcia i pomocy prezydenta Dudy nie dałby rady zablokować odnowy Polski i ustanowienia prawdziwej demokracji. Bo niestety obecny ustrój przypomina jakąś „demokraturę” z wykrzywionym obliczem chorej Temidy, która od prawie 30 lat przymyka oczy na bezkarność seryjnego „samobójcy”, aferzystów i toleruje jaskrawo niesprawiedliwe wyroki łamiące niewinnym obywatelom życie i zdrowie! Dlaczego w Korei Południowej można było skazać za malwersacje prezydenta aż na 24 lata, a w Brazylii na lat 12 ? Bo w tych krajach sądy są niezależne, działa więc demokracja. A w Polsce nie można nawet rozpocząc procesów przeciwko płotkom z mafijnych gangów, mających na sumieniu miliardy! Zaledwie ktoś trafi za kratki, wychodzi za kaucją i gwiżdże na wszystko...Jak daleko w tyle jesteśmy w skali demokratyzacji państwa! I jak bardzo zdemoralizowany mamy wymiar „sprawiedliwości”...Komisje śledcze w tylu aferach biły i dalej biją głową w mur bezprawia!  Zero praworządności, ludzie toną w tym bagnie od 1945 roku! To nie jest jeszcze III RP, lecz gnojówka jak twierdził Marek Nowakowski.  
Prezydent Duda powinien podjąć męską decyzję i – jako gospodarz Kraju – oczyścić te stajnie Augiasza, które mienią się sądami i prokuraturą. A jeżeli nie chce tego zrobić ( czy nie potrafi ?) niechże ustąpi miejsca osobie bardziej kompetentnej, bo lata lecą i pokolenia czekają na normalnie funkcjonujące państwo. Mało kto chciałby też inwestować w państwie nienormalnym. Poseł Marek Suski ogłosił, że w przyszłych wyborach Andrzej Duda nie musi więc być kandydatem PiS-u i Zjednoczonej Prawicy... Niechże więc prezydent Duda nie hamuje reformy III RP podjętej przez rząd PiS-u, bo jeśli tej reformy nie ukończymy, to naród nie uwierzy już żadnej innej partii i nie zagłosuje nawet na najpiękniejsze hasła. W ten sposób Prezydent uśmierciłby raz na zawsze Dobrą Zmianę, a Polska pozostałaby grajdołkiem moralnego bagna, karczmą prawniczych mafii i rajem dla aferzystów, targowiczan i kryminalistów wszelkiej maści.  Ale nie tylko pewna słabość wobec układu post-komuny podważa kwalifikacje Dudy na stanowisko prezydenta RP, niepokoi też jego wyraźna stronniczość i faworyzowanie narodu wybranego. Nie mamy nic przeciwko Żydom, jesteśmy dumni z tego, że nasi królowie obdarzali ich przywilejami. Powtarzamy za Norwidem, że są „jak starsi w historii”, co sparafrazował Jan Paweł II nazywając ich „starszymi braćmi w wierze”. A zatem szanujemy ich, nie znaczy to jednak, aby ci – którzy kiedyś otrzymywali od nas przywileje - dzisiaj dyktowali nam paragrafy ustaw! Czy Polska ma być dalej państwem teoretycznym ? Prezydent Duda także zburzył historyczną prawdę i  w przemówieniu z okazji 50-lecia marca 1968 roku  zwalił na Polaków winę za exodus Żydów w 1968, podczas gdy winę za to ponosił  reżim PRL-u. Duda nie zna chyba historii ( albo udaje Greka), a mówiąc, że „od tysiąca lat mieliśmy z Żydami wspólne państwo” dopuszcza się intelektualnego oszustwa. Żydzi we wszystkich krajach trzymali się osobno, nie dążyli do asymilacji. Pierwsi jej prekursorzy pojawili się u nas w wieku XIX-tym, niestety Hitler w bestialski sposób zniszczył tę wizję. A ta wizja symbiozy już istniała w Polsce przedwojennej na wielu płaszczyznach.   Jeśli Prezydent ma dziś wizję „wspólnego państwa” ze „starszymi braćmi” tym bardziej powinien ostro zabrać się do oczyszczenia stajni Augiasza, bo niezależne sądy i sprawna prokuratura będą przecież służyć wszystkim obywatelom.
  W innym przemówieniu Duda zapewnił rabinów o swojej „instrukcji” dla Trybunału Konstytucyjnego, która sugeruje takie zmiany w ustawie IPN, by obywatele w Izraelu poczuli się usatysfakcjonowani. To oznacza naciski prezydenta na Trybunał ( więc „guided democracy”) w interesie obcego państwa! Zarazem to zbyteczna troska, w ustawie nie ma paragrafów mogących wywołać niepokój w Knesecie. Rejwachu narobiła jednak ambasadorka Azari, z pewnością persona non grata, którą należało odesłać na południe. A gdzie odesłać panią Romaszewską, której komentarze i rady również czynią z niej persona non grata ? I co zrobić z prezydentem, bo polityczne weta i historyczne „gafy” też plasują go w kategorii persona non grata dla Polski ? A nie jest to tylko opinia posła Suskiego, lecz dużej liczby elektoratu PiS-u, polityków i publicystów. I wreszcie odesłać natychmiast do Brukseli Timmermansa – inną personę non grata! -  który miał czelność zaplanować wizytę ( pan inspektor przyszedł!) w państwie rzekomo suwerennym! 
                                                                                              
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika OLI

09-04-2018 [09:39] - OLI | Link:

Kto jest żydem?
"Polska vs. Żydzi i masoni - nowe otwarcie" - Dr Stanisław Krajski (1.14.30 - 1.16.00 min. nagrania)
https://www.youtube.com/watch?...
Cały wykład wart odsłuchania, szczególnie fragmenty mówiące o misyjności i "odnajdywaniu" dusz żydowskich.

"(...) urealnioną liczbę Żydów w Polsce powojennej łatwo możemy przy pomocy narzędzi, którymi posługuje się demografia obliczyć liczbę ich dzisiaj. Przy trzyprocentowym wykładniczym przyroście ludności (...) dana populacja licząca 600 tys. podwajać będzie liczbę swych obywateli co 23,33 lata. Progi podwojenia wypadają w latach 1970, 1993, 2016, dając na koniec roku 2016 liczbę 4,8 mln.
(...) procentowy udział osób żydowskiego pochodzenia w całości populacji dzisiejszej Polski,  to jest to ok. 12,5 %!  Jest to bardzo ciekawy wynik, być może wyjaśniający wiele z osobliwości polskiego życia politycznego i wiele z tak wyraźnych na mapie wyborczej preferencji wyborczych przedzielonej na pół Polski, gdyż osadnictwo żydowskie dokonywało się głównie na ziemiach odzyskanych ze zdecydowaną preferencją Dolnego Śląska (największe skupisko repatriowanych Żydów rosyjskich, w szczytowym okresie początkowym szacowane na 70-150 tys.), Warszawy i Łodzi. „Mała Moskwa” i siedziba NKWD też nie mogła być gdzie indziej, niż w dolnośląskiej Legnicy.
(...) „Granice tożsamości żydowskiej” pod redakcją Susan A. Glenn,Naomi B Sokoloff,Washington Press, 2010. Mamy tam relacje mieszkańców Polski będących Żydami, ciążących ku miejscom związanymi z historią Żydów polskich, spotykających się z osobami o żydowskich korzeniach, często zatrudniających się właśnie w takich, etnicznych kręgach, kultywujących w sercach swoją „żydowskość” i traktujących to swoje pochodzenie (krew) jako coś wyjątkowego – ale wszyscy oni „nie mówią o tym głośno”, chyba, że są „w swoim gronie”.

Ilu Żydów jest dziś w Polsce? Ukryte życie polskiej diaspory
http://wawel.neon24.pl/post/14...

Niezależnie od tego, czy przedstawione kalkulacje są słuszne - warto zwracać uwagę na to, z kim sypiają nasi politycy. Czy ta para nie przeżywa na nowo miesiąca miodowego?
https://www.youtube.com/watch?...
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

09-04-2018 [13:19] - zbieracz śmieci | Link:

Przypadkiem obejrzałem sobie filmik na tvp info na którym nie wiem z jakiej to okazji dudaczewski opowiada o sobie ,o wyborach itd.O wyborach -wiedziałem że wygram i to wiedziałem powtarza kilka razy ,zapomniał ,że to dzięki kasie i ludzi z PIS w sztabie na czele z Panią Premier to mogło się stać bo jego jedyną rzeczą to był potok słów jaki musiał wylewać ,nie wspomnę o wyborcach dzięki którym nade wszystko wygrał.No i mamy bolka który też tylko ,ja,ja ,ja,co tam bolek mamy nowego lenina nie tylko podobnego do niego z racji długich oracji którymi się napędzał ale i innych cech widocznych gołym okiem.
Redaktor naczelny "Krokodiła"swego czasu napisał książeczkę która miała uczynić lenina bardziej ludzkim a jednocześnie wskazać na jego geniusz,serie opowiastek zamieścił w książeczce niby dla dzieci  pod wspólnym tytułem"Opowieści O Leninie" a jedna z nich opisuje go jako przewidującego swoją przyszłość-otóż lenin pożną jesienią kąpał się w Jeziorze Genewskim ale jeden z przechodniów z troska zwrócił mu uwagę ,ze pora roku nie ta i może się rozchorować a na to ten wiecznie żywy mu odpowiedział-nic mi nie grozi bo ja wiem ,że jestem skazany na dokonanie wielkich rzeczy.Dokonał to fakt ,morze krwi do którego ciągle strumyczek dopływa a ten nasz "Ja siam " szkodnik ale można temu zapobiec gdy się złamie do końca kręgosłup kaście.
Udzielił instrukcji TK jaki ma wyrok wydać -gorzko się rozczaruje bo bucowi z krakówka za dużo się wydaje i w innym świecie chyba żyje ale takim jak wsioki.

Obrazek użytkownika OLI

09-04-2018 [13:09] - OLI | Link:

W minione święta, w rodzinnym gronie (wszyscy - twardy elektorat PiS-owski) zadaliśmy sobie pytanie o to, czy PiS jest tym, czym nam się wydawał. Oraz czy to jest partia działająca w polskim, czy w żydowskim interesie. Po raz pierwszy w naszej rodzinnej historii stwierdziliśmy, że nie umiemy na to pytanie odpowiedzieć . Pytanie tymczasowo pozostawiliśmy bez odpowiedzi, ale taki stan nie może wiecznie trwać.
Faktem jest jednak bezspornym, że jak trzeba by podjąć jakieś zdecydowane kroki w imię polskiej racji stanu - to jest to trudne, niewykonalne i trzeba zapytać o zgodę Niemcy, Brukselę, USA, Tel-Awiw oraz psa i kota. Kiedy chce się zrobić coś bardzo korzystnego dla żydów - to jest to łatwe, wykonalne, i nawet nie potrzeba pytać - jakim prawem?
Powraca pytanie o to, w jaki sposób jest wykorzystywana furtka prawna dla związków wyznaniowych pozostawiona w Ustawie z dnia 14 kwietnia 2016 r. o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw. Nikt nie pyta, nikt nic nie mówi...
Znowu podaję materiał z kanału nie posiadającego PiS-owskiej licencji... no cóż, oficjalne media takich informacji nie podają.
Na wielką skalę w Polsce trwa pozysk mienia przez Związki Wyznaniowe Żydowskie, również we W-ku
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Kaciszek

09-04-2018 [20:20] - Kaciszek | Link:

Czy PiS jest tym czym nam się wydawał? Ja mam narzędzie do ustalenia odpowiedzi na to pytanie: otóż wystarczy sobie zadać pytanie jaki jest stosunek PiS do zabijania nienarodzonych małych Polaków i Polek. Dlaczego prace nad powstrzymaniem aborcji eugenicznych wloką się jak muchy w smole?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

09-04-2018 [20:42] - zbieracz śmieci | Link:

Nie wiem dlaczego tutaj szukasz odpowiedzi ,zadaj to pytanie posłom i senatorom a każdy ma swój adres mailowy ,proste jak drut ,możesz pofatygować się do biura poselskiego gdy ma dyżur i tam odpytać dlaczego tak to idzie ale i w innych sprawach.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

09-04-2018 [19:53] - zbieracz śmieci | Link:

Drogi Adminie a dolo moja dolo -dwa komenty Kudłaty chyba porwał bo były tak niewinne !

Obrazek użytkownika Novalia47

10-04-2018 [01:25] - Novalia47 | Link:

Marku, muszę Ci to wreszcie powiedzieć, że rozśmieszają mnie te Twoje połajanki i pouczenia Polaków zawarte w każdym Twoim tekście. Gdybyś chociaż mieszkał w Polsce  był tu np. dziennikarzem, publicystą lub kimś takim to te teksty przyjmowałabym inaczej, choć niekoniecznie bym się z nimi zgadzała. Niepoważne jest także to, że będąc już od dekad zdala od Polski i skazany jedynie na przekazy określonej opcji politycznej, piszesz tak, jakbyś jednak tutaj mieszkał, przy czym wykazujesz wiele nieznajomości szczegółów lub wręcz ich przeinaczeń. Przykłady:
my, lekkomyślni Lechici, daliśmy się nabrać
chyba pomyliłeś z plemieniem Aborygenów
prezydent Duda zawetuje mi ustawę
wyobraź sobie, Marku,że nie Tobie zawetował ustawę
zamaże nam nową „grubą krechą” przeszłość
przecież Twoja przeszłość jest na Antypodach
jeśli tej reformy nie ukończymy
my czyli Ty także?
zdemoralizowany mamy wymiar „sprawiedliwości"
w Australii, Twojej ojczyźnie jest taki wymiar sprawiedliwości?
 i t.p i t.d. A co do tego głupka Suskiego, którego inny głupek zrobił szefem swojego gabinetu, to było tak, że ów Suski powiedział w radio (nie mogłeś tego słyszeć), że Duda  będzie musiał się bardzo postarać, żeby zasłużyć na jego głos w ponownych wyborach - dobre,co?
Kolejny raz odsądzasz Dudę od czci i wiary (a co z tym Duchem św.którym wg.Ciebie jest on natchniony?) -  to nie jest jakaś "persona non grata", to jest człowiek pełniący najwyższą funkcję w państwie i strażnik konstytucji, której przysięgał strzec,a tymczasem wielokrotnie dopuścił się deliktu konstytucyjnego. I za to powinna wobec niego rozpocząć się procedura impeachmentu,a następnie proces przed Trybunałem Stanu, oczywiście nie za tej władzy, która go do tych deliktów nakłaniała.
Teraz obejrzyj sobie króciutki filmik o tym jak ten osobnik się czasem zachowuje i jak reprezentuje majestat RP:
https://www.facebook.com/Drobi...

Obrazek użytkownika xena2012

10-04-2018 [10:25] - xena2012 | Link:

Zadziwiajace,ale przez lata w czasach prezydentury Wałęsy,Kwasniewskiego,Komorowskiego nie bylo tyle zjadliwej krytyki ich ,,rządów',nie było wołania o procedurę usuniecia z urzędu.Z rozrzewnieniem i sympatią komentowano pijackie ekscesy Kwasniewskiego,wulgarne zachowanie Wałęsy,idiotyzmy Komorowskiego.Nikogo nie obchodziły ich bliskie związki z WSI,dziwaczne kontakty,kompletne nieróbstwo w sprawach Polski.Na ich tle prezydent Duda zdecydowanie się wyróżnia in plus choc i on nie jest wolny od błędów.Wydaje się,że jego wetowanie czy inne decyzje to strategia pokazania,że w Polsce to on a nie partia PiS czy rząd decydują.Pałac prezydencki nie jest już obecnie częścią Dobrej Zmiany tylko inicjatorem rywalizacji i rywalem .Doradcy prezydenta a głównie Romaszewska i Zybertowicz usilnie pracują aby nie bylo żadnej wspołpracy na linii prezydent -rząd,aby szwankowała komunikacja między nimi,aby osmieszać Kaczyńskiego i rzad,aby mieć wyłaczne prawo zwalniania nielubianych przez Romaszewską ministrów i jeszcze sie tym chwalić w mediach.Tylko dlatego aby pokazać kto tu rzadzi Pałac Prezydencki jest gotów do powrotu grubej kreski.

Obrazek użytkownika Novalia47

10-04-2018 [20:05] - Novalia47 | Link:

Xeno, nie możesz pojąć dlaczego poprzedni prezydenci nie byli tak krytykowani, jak Duda. No, cóż moja nieprzemakalna komentatorko, na taką krytykę trzeba sobie zapracować, co niezmordowanie czyni Duda w odróżnieniu od swoich poprzedników - proste, co? Chociaż może nie dla Ciebie...

Obrazek użytkownika xena2012

11-04-2018 [14:13] - xena2012 | Link:

Jasne,przeciez wg takich jak Novalia pijaństwo,chamstwo i ociężalość umyslowa nie są ani wadą ani powodem do krytyki.Prezydent Duda jest wyksztalconym przyzwoicie zachowujacym sie czlowiekiem więc Novalia i Novaliopodobni nie moga tego zniesć.

Obrazek użytkownika Temperatus

12-04-2018 [01:15] - Temperatus | Link:

Pani Xeno!  Jest Pani chyba już ostatnia, która na tym blog broni jeszcze Dudę, bo on ani chamski, ani ociężały umysłowo ani zapijaczony. Ale to trochę za mało,żeby być  prawdziwym, godnym reprezentowania majestatu Rzeczypospolitej prezydentem naszej Ojczyzny.. Wręcz przeciwnie: jego wykształcenie i pretensje do światowego obycia nakładają na niego tym większe obowiązki państwowe i reprezentacyjne. To trochę za mało znać angielski, mieć doktorat z prawa i upajać się swoim głosem przy każdej okazji, a nawet bez.
Proszę spojrzeć tutaj:
https://www.facebook.com/Drobi...
Tutejsi blogerzy i wszyscy komentatorzy, za wyjątkiem Pani, nie mogą  znieść tego, że Duda kilkakrotnie zerwał się ze smyczy Kaczyńskiego i pozorował pewną samodzielność tymi ograniczonymi  wetami, a przy okazji udało mu się pozbyć znienawidzonego Macierewicza, który go publicznie lekceważył. Duda jako strażnik Konstytucji RP, której ślubował strzec, kilkakrotne popełnił delikty konstytucyjne, do  czego nakłaniało go PiS traktując prezydenta jako swojego notariusza od podpisywania wszystkiego, co mu PiS podsunie. Za te delikty konstytucyjne  Duda kiedyś odpowie przed Trybunałem Stanu jako pierwszy i miejmy nadzieję ostatni prezydent w dziejach naszego państwa.