Platformie już dziękujemy! – adres do Donalda Tuska

Dedykowane „totalnej opozycji”

Z pożałowaniem patrzę, jak po spadku notowań sondażowych Prawa i Sprawiedliwości politykom i orędownikom Platformy Obywatelskiej odrastają różki, jak przebierają nogami śniąc o zwycięstwie wyborczym w roku 2019, jak powraca ta ich charakterystycznie bezczelna buta, jak znów się zaczynają puszyć, wymądrzać i pouczać, jak im się śmieją oczy na myśl o zemście za przegrane wybory 2015, - a Donald Tusk daje do zrozumienia, iż się szykuje się do skoku na Polskę. Tak. Tak. Ten sam Donald Tusk, który Polsce i Polakom wyrządzał trudne do wyobrażenia świństwa wraz z działaczami Platformy Obywatelskiej, której rząd wyłączał kolejne hamulce moralno etyczne w parciu do przejęcia rządów absolutnych i wprowadzenia monopartyjnego systemu zarządzania Państwem. W efekcie za rządów Platformy zdeptano polityczny obyczaj. W dążeniu do partyjnej hegemonii wyzbyto się poczucia wstydu. W Polsce nastało prawo dżungli. Kto silniejszy, ten był lepszy. Złodziej jechał na złodzieju. Cham chama chamem poganiał i wszystkie chwyty były dozwolone, o czym pisałem szerzej w notce pt. „Pieta Polska” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/356648,pieta-polska-rzady-tuska-i-sposob-na-pojednanie.

Więc pragnę przypomnieć Donaldowi Tuskowi oraz doktrynerom i aparatczykom Platformy Obywatelskiej, że choć Polaków cechuje wyjątkowo pobłażliwa dla doznanych krzywd cierpliwość wynikająca z naszej katolickiej skłonności do politycznej amnezji i patogennej inklinacji do wybaczania, - to jednak istnieje wartość, której podeptania Polacy nikomu i nigdy nie wybaczają. Tą wartością jest nasza duma narodowa, której zbezczeszczenie jest traktowane przez Polaków jak niewybaczalny dyshonor.

Nie będę się rozpisywał, jak Donald Tusk upokarzał polskich patriotów nie pozwalając im nawet na posiadanie wątpliwości, ale przypomnę to, czego mu polscy patrioci do śmierci nie zapomną, a mianowicie, że gdy na Polskę spadła tragedia smoleńska bez wahania oddał śledztwo w ręce Rosjan, a potem na modlących się pod krzyżem żałobników napuszczał bojówki Palikota, zaś pogrążonych w głębokiej rozpaczy Polaków opłakujących utratę narodowej elity z premedytacją dobił rękoma rozkochanego w generał Anodinie krakowskiego psychiatry, niejakiego Klicha Bogdana, a ten wyzuty z poczucia przyzwoitości sadysta w trakcie przedłużanego w nieskończoność śledztwa komisji Millera wielokrotnie urągał publicznie polskim patriotom, jedynie z tego powodu, że domagali się prawdy o tym, co się stało pod Smoleńskiem. O zakłamanych łgarstwach Ewy Kopacz nawet nie wspominam. Słowem Platforma Obywatelska karygodnie upokorzyła miliony polskich patriotów, których odarto z godności, - co ważne patriotów nie tylko z obozu Prawa i Sprawiedliwości.

Polacy do dziś nie wiedzą i po prawdzie nigdy już nie będą wiedzieli, co się rzeczywiście wydarzyło pod Smoleńskiem. Nie wiedzą, czy to był zamach, lecz nie wiedzą także, czy zamachu nie było. A taka niejasność w prostej linii prowadzi do podziałów i wzajemnej nienawiści między Polakami, a dzisiejsze kontrowersje wobec budowy pomnika smoleńskiego są konsekwencją skłócenia Polaków przez Platformę Obywatelską zaraz po katastrofie Tupolewa. Donald Tusk oddając śledztwo Putinowi uniemożliwił raz na zawsze dojście do prawdy i tego mu polscy patrioci nigdy nie wybaczą. Więc uważam, że mam prawo powiedzieć Donaldowi Tuskowi w imieniu obywateli kochających Polskę: „Panu już dziękujemy i proszę sobie wybić z głowy zakusy na ponowne rządzenie Polską, gdyż ludzie na to nigdy nie dadzą przyzwolenia”, a od siebie dorzucę jeszcze pytanie do prominentów Platformy Obywatelskiej: „jak wam szuje nie wstyd wyciągać ponownie łapska do rządzenia Polską?!”.

I na koniec słowo do Donalda Tuska. Pan wespół z Pańskim rządem ciężko okaleczył Polskę, a zadane rany natury kulturowej i ekonomicznej przez całe dekady się nie zabliźnią. Dziesiątego będzie odsłonięcie pomnika smoleńskiego. I tak sobie myślę, że powinien Pan sobie w trakcie tej uroczystości wyobrazić, że idzie tymi schodami w górę aż do ostatniego stopnia, za którym jest już tylko rozpacz, - i może wtedy do Pana dotrze, że wraz z Platformą Obywatelską utracił Pan bezpowrotnie społeczny mandat i moralne prawo do ubiegania się o ponowne rządzenie Polską.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

07-04-2018 [20:08] - Zygmunt Korus | Link:

Panie Krzysztofie, i tak jest Pan za łagodny. Nie tylko dla Tfuska Ober antyPOlaka zdrajcy sprzedawczyka (orędownika sankcji na nasz kraj z jego wrogiego nastawienia ogłoszonego jako "polskość to nienormalność"), ale dla całej jego szajki uwiarygodniającej tę polityczną mafię. Bez wyjątku - tak jak Pezetpeerowcy w PiS-ie są obrazą dla niezłomnego patrioty, tak i POdlece obok Jarosława Kaczyńskiego nie powinni się znajdować! Pierwsi za aktywny udział w Komunie, drudzy za Smoleńsk (Katyń II). Koniec, kropka - powinna już dawno być skończona ta duchowa szopka. Dobrze jest przypominać, jak było, ku pamięci i na przyszłość:
http://naszeblogi.pl/22390-pos...
http://naszeblogi.pl/58654-cel...
 

Obrazek użytkownika gorylisko

07-04-2018 [20:34] - gorylisko | Link:

jeśli chodzi o łagodność drrrra a propos herr tuska to chyba chodzi tu, że nie gryzie się ręki która daje michę...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-04-2018 [06:41] - Krzysztof Pasie... | Link:

@gorylisko

"jeśli chodzi o łagodność drrrra a propos herr tuska to chyba chodzi tu, że nie gryzie się ręki która daje michę..."
-------------------
Z całym szacunkiem, ale Pan jest tak durny, iż można nad Panem jedynie zapłakać. Durny i przesiąknięty obłąkańczą nienawiścią.

Obrazek użytkownika angela

09-04-2018 [15:49] - angela | Link:

Nie chcial popierac Tuska wprost,zeby sie nie odslonic,to pompowal na NB Kukiza, tuskowego przydupasa.?
No i nadal wciska ludziom, ze jest prawicowy bloger.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-04-2018 [06:38] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Zygmunt Korus

"Panie Krzysztofie, i tak jest Pan za łagodny..."
-----------------
Być może, ale ten spór trzeba kiedyś skończyć, bo bardzo szkodzi Polsce.

Obrazek użytkownika Słoń Podwawelski

07-04-2018 [22:20] - Słoń Podwawelski | Link:

Dopóki TW Erika agentka STASI, czyli Merkel rządzi Europą, to TW Oscar, czyli Donald Tfusk będzie bezpieczny. Zaangażowanie Oskara w zbrodnię smoleńska wskazuje na zaangażowanie Bundes Nachtrichtem Dienst w tę zbrodnię.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-04-2018 [06:45] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Słoń Podwawelski

Donald Tusk ma przechlapane, co najmniej u połowy Polaków. I tego się trzymam licząc na to, że coraz więcej ludzi otworzy oczy. Stąd moja notka.

Obrazek użytkownika Novalia47

10-04-2018 [01:59] - Novalia47 | Link:

Oj, racja to, racja:Oskar Sorge vel Tusk działał wyraźnie na zlecenie SS,Gestapo i Abwehry, przecież to widać gołym okiem!

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

07-04-2018 [22:23] - ExWroclawianin | Link:

@Pasierbiewicz

120/100

No widze ze potrafi pan takze wzniesc sie na swoje wyzyny. Zgadzam sie ze wszystkim co pan napisal! I TAK TRZYMAC !!! 
Napisal pan prawde i tak jak jest. Moj skromny komentarz sprowadza sie do tego, ze PiS pomimo ponad 2 i 3/4 lat rzadow NADAL utrzymuje status naszego panstwa jako panstwo TEORETYCZNE! Dlaczego tak uwazam? To, ze odzyskujemy ukradziony VAT i wsadzamy do aresztu plotki to jest OK. Ale ja czekam kiedy tak jak tutaj w USA zobacze w TV kiedy na sale sadowa zostana wprowadzeni w pomaranczowych kombinezonach "ZK" z lancuchami na nogach i rekach tacy kryminalisci jak: Tusk, Komorowski, Rostowski, Sikorski, Arabski, Janicki, Klich, Kopacz, Parulski, Szelag, Turowski, Schetyna, Miller, Lasek, Michnik, Grad, Grabarczyk, Bienkowska, Adamowicz, Gronkiewicz-Waltz i wielu wielu innych przestepcow.

Takze, cala prokuratura gdanska, czesc sedziow, ABW gdanskiego i policji gdanskiej za "Amber Gold" kwalifikuje sie na minimum 5 lat odsiadki "pod cela" oraz bohaterowie innych afer tez powinni znalezc sie jak najszybciej za kratami wtedy moze bedzie szansa aby juz Polska nie byla panstwem teoretycznym. Aby tak sie stalo PiS musi sie ODWAZYC i zaczac DZIALAC.......podkresle DZIALAC.!!!!! Panie prezesie Kaczynski! Uruchomic te machine sprawiedliwosci....wtedy skonczy sie wiele ABSURDOW W POLITYCE, bo panstwo zacznie byc POWAZNE !!!!

POLACY CZEKAJA W KONCU NA MINIMUM SPRAWIEDLIWOSCI! 

Pozdrawiam pana Krzysztofa z USA
    

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

08-04-2018 [00:31] - Zygmunt Korus | Link:

Nie tylko Pan na to czeka. Miliony Polaków. I co? Prezes nie pozwala, bo nie ma odwagi. I tyle w tym temacie.

Obrazek użytkownika angela

09-04-2018 [10:13] - angela | Link:

Pan to tak na powaznie?  Prezes ma zwolac pierwsze posiedzenie, nie pani gersdorf?
Co zrobi Prezes, jak sadownictwo tkwi w PRL.i broni wszystkich szkodnikow.
A prezydent, to dla drr juz cacy.
Orban wygral wybory z wiekszoscia konstytucyjna, a wy INTENSYWNIE PRACUJECIE , zeby PiS i Prezes nie mogli rzadzic???
Oslabiacie ich, i tu jest wasza madrosc?? Czy zdrada intetesu Polski????

 

Obrazek użytkownika Novalia47

10-04-2018 [01:55] - Novalia47 | Link:

Angelka to dowcipna osóbka jest: "Prezes" pisze z dużej litery,a "gersdorf"z małej - niech wiedzą kto ważniejszy i gdzie czyje miejsce w szeregu, no!

Obrazek użytkownika gorylisko

08-04-2018 [02:59] - gorylisko | Link:

ma pan zbyt wygórowane żadania...skoro z USA to może o ich teoretyzowaniu...a nie czeka pan aż hilarie razem z małżonkiem w pomarańczowym kobinezonie z łańcuchem nie wprowadza na salę sądową...a może by tak USA odkrochmalilo się z wiadomą ustawą no i czy lobbował pan na rzecz Polski na Kapitolu ?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-04-2018 [06:50] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Ex Wrolawianin

"Aby tak sie stalo PiS musi sie ODWAZYC i zaczac DZIALAC.......podkresle DZIALAC.!!!!! Panie prezesie Kaczynski! Uruchomic te machine sprawiedliwosci....wtedy skonczy sie wiele ABSURDOW W POLITYCE, bo panstwo zacznie byc POWAZNE !!!!..."
---------------------
I dlatego właśnie napisałem ostatnio o PiS-ie szereg notek krytycznych.

Również Pana pozdrawiam z Krakowa skąpanego we wschodzącym słońcu

Obrazek użytkownika Michał W.

07-04-2018 [22:40] - Michał W. | Link:

Panie Krzysztofie, wciąż pisze Pan i pisze, a zapomina o starych przyjaciołach. Co się dzieje z szanownym Panem Bolesławem, wiernym  Pana czytelnikiem i rozmówcą? Tak dawno go tu nie było, a Pan nic, Panie Krzysiu, ani jednego słowa? Niemożliwe chyba jest, by tak  piękna przyjaźń Panów nagle zgasła? Może więc Pan Bolesław zaniemógł? Jestem bardzo zaniepokojony. Uprzejmie proszę o jakąś wiadomość..

Obrazek użytkownika paparazzi

08-04-2018 [00:17] - paparazzi | Link:

Noviczok??

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-04-2018 [07:04] - Krzysztof Pasie... | Link:

@paparazzi

"Noviczok??..."
-------------
Nie. W pańskim przypadku jest to zatrucie własną nienawiścią.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-04-2018 [07:02] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Michał W.

"Niemożliwe chyba jest, by tak  piękna przyjaźń Panów nagle zgasła? Może więc Pan Bolesław zaniemógł? Jestem bardzo zaniepokojony. Uprzejmie proszę o jakąś wiadomość..."
---------------------
Myślę nie tylko o panu Bolesławie, ale także o Pietrku, który w Skandynawii budował dachy. To byli moi wielcy Przyjaciele. Niestety nie mam z nimi żadnego kontaktu.

Wzruszyłem się, że Pan pamięta o panu Bolesławie. Mnie też bardzo brakuje jego komentarzy i tej atmosfery rodzinnej, jaka wtenczas panowała na moim blogu. Niestety na moim blogu pojawił się piszący pod coraz nowymi nickami troll, któremu udało się zmanipulować kilku moich komentatorów, czego najlepszym przykładem jest dzisiejszy komentarz pana piszącego pod nickiem @gorylisko. Ale pan Bolesław nie dałby się zmanipulować i dlatego bardzo się o niego martwię.

Może Internauci pomogą się dowiedzieć czegoś więcej o panu Bolesławie.

Pozdrawiam Pana, Panie Michale ciepło i serdecznie. Jest Pan dobrym i wrażliwym człowiekiem.

Obrazek użytkownika Jan1797

09-04-2018 [17:11] - Jan1797 | Link:

Zgadzam się i pierwszy raz muszę pochwalić. Pozwolę sobie na cytat;

"Po upadku komuny, żeby ludziom zamydlić oczy, post-komuniści rozdzielili swoje role.
Jedni schronili się pod płaszczykiem „prawicowej” Unii Demokratycznej, potem Unii Wolności
a obecnie Platformy Obywatelskiej, drudzy natomiast poszli do tak zwanych partii lewicowych
obecnie resztki SLD i RuchPalikota
. I choć stwarzano pozory, że tak nie jest, obydwie te paczki wypróbowanych kolesiów harmonijnie
współpracowały ze sobą przez ostatnie dwadzieścia lat tyle, że w formie sprytnie zakamuflowanej".
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nic dodać, nic ująć.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Obrazek użytkownika Jan1797

09-04-2018 [17:14] - Jan1797 | Link:

Proszę bardzo, proszę podjąć kontakt z polskimi portalami na obczyźnie, niech ruszą „NB dla Naszych".
Trzeba szukać naszych, wspierać w powrotach, służyć informacją. Widziałem ich bezradność w urzędzie
po powrocie, a Pan zyska szacunek, pożytecznie wypełniając czas, vide;
http://powroty.gov.pl/      - tu nie ma spoiwa z Polonią!!
Pozdrawiam serdecznie.
 

Obrazek użytkownika Novalia47

08-04-2018 [19:11] - Novalia47 | Link:

Krzysztofie, autorze tych mega super  bzdetów pisanych zapewne po to, żeby zmazać swoje winy w postaci wcześniejszych  krytycznych uwag o PiS i Wy wrzeszczący wielkimi literami "komentatorzy": czy to tak na serio czy jednak dla przekory i wybadania który z ortodoksyjnych oszołomów (nazwa wymyślona przez Krzysztofa) da się na to nabrać? A może to wy jesteście tymi ortodoksyjnymi? O tym zamachu, który nie będzie na razie ogłoszony oficjalnie (a miał być), o tym podziale Polaków przez Tuska, który parł do wprowadzenia rządów monopartyjnych (bo przecież dzisiaj mamy rządy wielopartyjne),zadał takie ogromne rany kulturowo-ekonomiczne(?)Polsce. Myślę, Krzysztofie,że masz taką samą nadzieję na przeczytanie Twojego tekstu-apelu przez adresata, jaką miałeś wtedy, gdyś pisał takie rady-apele do Kaczyńskiego - czyli żadną. I także dlatego ja coś nie wierzę,że te pisanina jest na serio ...

A teraz czekam na merytoryczne odpowiedzi w rodzaju, żem psychicznie chora, niedorozwinięta umysłowo, opłacana agentka ,wróg Polski, no i oczywiście lewaczka i t.p.No, to śmiało!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-04-2018 [22:36] - Krzysztof Pasie... | Link:

@novalia47

Typ, co szarpie bas wie, że nadszedł czas, gdy w kimś na bańce
czuła struna drgnie i rozpoczną się góralskie tańce.
Jest górala wart taniec, gdy masz fart, gdy dziewczę kwili.
Z basem typ to wie, więc uśmiecha się i już po chwili:

Dla sympatycznej pani Novalii z turnusu trzeciego
od sympatycznego pana Krzycha: "pucio-pucio"! - https://www.youtube.com/watch?...

 

Obrazek użytkownika Novalia47

08-04-2018 [23:51] - Novalia47 | Link:

Dzięki za piosneczkę i w zamian:
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-04-2018 [08:33] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Novalia47

Dzięki za ten filmik, który mnie rozrzewnił, bo w tle zobaczyłem moje dwie byłe narzeczone. Ależ to były cudowne dziewczyny! Lecz cóż Pani może wiedzieć na ten temat? Bye!

PS.
Pseudonim lub Imię i Nazwisko: 
Novalia47
Historia
Posiada konto przez
3 tygodnie 2 dni

Kumaci wiedzą, kto się skrywa za nickiem @Novalia. Bye!
 

Obrazek użytkownika Novalia47

10-04-2018 [19:56] - Novalia47 | Link:

Krzysztofie drogi, widzę,że nadal trzyma Cię  ta niespełniona nienawiść do owego słynnego profesora Wolińskiego - masz Ty zdrowie, Krzysztofie, oj masz, żeby go tak wszędzie odnajdywać.

Obrazek użytkownika angela

09-04-2018 [10:25] - angela | Link:

Brrrawooo @ Novalia47, wezcie sie w koncu za tego szkodnika drrrr, bo szyderstwo z Polakow, walczacych dla dobra  Polski, ma jakies granice. 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-04-2018 [12:04] - Krzysztof Pasie... | Link:

@angela

Jest i Pani @Angela!!!

To znak, że notka w samą dziesiątkę trafiona, gdyż jak widzę sabat trolli się rozpoczyna. Czekam na następnych "Gości".

Obrazek użytkownika angela

09-04-2018 [15:42] - angela | Link:

No, tym komentarzem wzniosl sie pan na wyzyny, merytorycznie.

Obrazek użytkownika Novalia47

10-04-2018 [00:34] - Novalia47 | Link:

Angelo, tym "komentarzem" wykazałaś jak bardzo jesteś niekumata - sorrki! Kompletnie nie kumasz kto tu z kogo szydzi.