Opinia rabina Michaela Schudricha o polskich blogerach


Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich


Były wiceprezydent żydowskiego stowarzyszenia B’nai B’rith – Loża Polin w RP Jan Woleński

Motto:
Wówczas przemówił Jezus do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.
(Mowa Jezusa przeciw uczonym w piśmie i faryzeuszom)

Kilkanaście dni temu napisałem notkę pt. „List polskiego blogera do naczelnego rabina Polski” - vide: tps://www.salon24.pl/u/salonowcy/853427,list-polskiego-blogera-do-naczelnego-rabina-polski, w związku z jego deklaracją, że będzie reagował na antypolskie zarzuty wśród Żydów – vide: http://niezalezna.pl/220111-to-wazna-deklaracja-naczelnego-rabina-bedzie-reagowal-na-antypolskie-zarzuty-wsrod-zydow. List ten dotyczył niegodnego zachowania się byłego wiceprezydenta żydowskiego stowarzyszenia B’nai B’rith – Loża Polin, a zarazem emerytowanego profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, filozofa, etyka, epistemologa i teoretyka prawdy - vide: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Wole%C5%84ski.

Naczelny rabin Polski pan Michael Schudrich, pełniący wiele ważnych funkcji w społecznym i kulturowym życiu polskich Żydów i biorący udział w dialogu polsko-żydowskim i chrześcijańsko-żydowskim, odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz dialogu polsko-żydowskiego, który w roku 2010 zaproszony przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego do delegacji polskiej na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej lecącej samolotem Tu-154, który uległ katastrofie w Smoleńsku odmówił ze względu na przepisy zabraniające podróży w czasie szabatu, co ocaliło mu życie, - nie raczył odpowiedzieć na list polskiego blogera.

Ale były wiceprezydent żydowskiego stowarzyszenia B’nai B’rith – Loża Polin ponoć napisał w tej sprawie list do naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha, który ponoć mu odpowiedział, o czym rzeczony wiceprezydent publicznie poinformował na renomowanym portalu „POLITYKA.PL”, vide:

2018-03-23 09:24 i
Re:„Oddani prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa”

Pan Pasierbiewicz poinformował ludzkość o swoim liście:
https://www.salon24.pl/u/salonowcy/853427,list-polskiego-blogera-do-naczelnego-rabina-polski
Przesłałem zainteresowanemu. Oto odpowiedź pana rabina:
"Thanks
I do not respond to. Logs and the like.
I just ignore it
But it is very hurtful.
Sorry
Szabat Szalom”,

którą to odpowiedź profesor (Sic!)  Uniwersytetu Jagiellońskiego tak przetłumaczył na język polski:
“Dziękuję. Nie odpowiem. Ignoruję to. Wióry itp. Ale to przynosi ujmę [autorowi].
Szabat Shalom
”.

Otóż podług tłumaczenia profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, list polskiego blogera do naczelnego rabina Polski to przynoszące autorowi tego listu ujmę „wióry”. Więc przyznacie Państwo, iż większej buty i pogardy trudno sobie wyobrazić.

Dziś Wielka Sobota. Jutro największe Chrześcijańskie Święto Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, który "umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion". I właśnie w tym najważniejszym dla chrześcijan dniu pragnę zapytać Naczelnego Rabina Polski oraz byłego prezydenta żydowskiego stowarzyszenia B’nai B’rith Loża Polin w Rzeczpospolitej Polskiej, - czy przypadkiem (?) to nie Wy Panowie przyczyniacie się do podsycania w Polsce nastrojów antysemickich?

I tylko proszę nie mówcie, że jestem antysemitą i znów jątrzę!

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki AGH, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-04-2018 [00:20] - Imć Waszeć | Link:

Ciepło, ciepło ;)
Cytuję "Dla mnie jako Żyda bardzo ważne jest, że prezydent Andrzej Duda był przeciwny organizacji Marszu Niepodległości. Podobnie zresztą wicepremier Gliński. Niestety jednak słyszeliśmy inne głosy z rządu, takie np. że był to „bardzo piękny marsz”."
I na dokładkę wstrząsający reportaż z centrum antypolonizmu w Polsce: https://www.youtube.com/watch?... . Celowo film jest pozbawiony obecności szanownego pana Michalkiewicza, bowiem co poniektórzy już zaczynają wydarzenia w Polsce komentować jako jego prywatną krucjatę przeciw PIS. A tu Zonk!
A oto przykład, że istnieją mądrzy żydzi i to nie koniecznie rabini albo prezesi:
Jak Bóg może znać przyszłość: https://www.youtube.com/watch?...
(to też odnośnie poprzedniej dyskusji m.in. o aksjomacie wyboru)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

01-04-2018 [15:46] - rolnik z mazur | Link:

" Ach! -  jaka piękna katastrofa " Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-04-2018 [22:19] - Imć Waszeć | Link:

Ciąg dalszy nastąpił: https://wpolityce.pl/polityka/...
Czy teraz już jest zupełnie jasne, że oni wszyscy grają do naszej polskiej bramki, czy może trzeba jeszcze jakieś indukcji pozaskończonej z figofago? Najlepszy kąsek:

Marcin Makowski (DoRzeczy): Podkreślił, że jeszcze niedawno naczelny rabin zapewniał, że w Polsce czuje się jak w domu. Według @dw_polski, Żydzi w PL doświadczają fali antysemityzmu. Wszystko przez prawo, które "neguje polskie współsprawstwo w nazistowskich zbrodniach". Aha. Opowiada rabin Schudrich, który niedawno na spotkaniu z PAD (słyszałem osobiście), mówił, że w Polsce czuje się jak w domu.

I już wiadomo, że narracja jest jedna, a nie zależna od grupy lub wyznania żydów.

Obrazek użytkownika Francik

01-04-2018 [14:29] - Francik | Link:

Gratuluję dobrego samopoczucia. Ale czy naprawdę szanowny Drrr myślał, że ktoś go traktuje poważnie i mu odpowie? Jak to się kiedyś mówiło: śmiech na sali. Ale dopiero śmieszne jest chwalenie się, że "wybitnego blogera" ktoś potraktował tak jak na to zasługuje - czyli z buta. Mimo wszystko życzę spokojnych Świąt - bez tzw. napinki.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

01-04-2018 [15:28] - rolnik z mazur | Link:

A kogo to q.... Polaka obchodzi co taki brookliński żydek ma do powiedzenia. To wstyd i hańba się tym zajmować i przypisywać jakieś znaczenie. Pozdrawiam ro z m .

Obrazek użytkownika mmisiek

01-04-2018 [23:39] - mmisiek | Link:

odmówił ze względu na przepisy zabraniające podróży w czasie szabatu, co ocaliło mu życie
- - -
A o tym to nie wiedziałem. Swoją drogą warto by sprawdzić czy on rzeczywiście w soboty nigdy nie podróżuje.
 

Obrazek użytkownika fatamorgan

02-04-2018 [15:58] - fatamorgan | Link:

@Autor

Panie Pasierbiewicz,

- zzy mógłby Pan uzasadnić, dlaczego, na jakiej to zasadzie i czym powodowany, przypisał Pan opinie bezsprzecznie wyrażoną przez Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricho jedynie o Pana osobie ----> wszystkim "polskim blogerom"?  

Fakt, że nazwany został Pan martwą kłodą, nie zaś "wiórami"----> dla sprawy nie ma tu większego znaczenia.