PiS jest w większych tarapatach, niż się może zdawać!

Jak podaje pierwszy z brzegu wzięty portal „Na: Temat” – vide: http://natemat.pl/234099,jakie-poparcie-dla-pis-potezny-spadek-w-najnowszym-sondazu-dla-tvn24, cytuję: „Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości leci na łeb, na szyję. Właśnie ukazał się najgorszy sondaż od wielu lat dla partii Kaczyńskiego. Nagrody od Beaty Szydło odbijają się Prawu i Sprawiedliwości niesamowitą czkawką. Tak słabego wyniku partia nie zanotowała odkąd rządzi. I nie miała go długo wcześniej, zanim rozpoczął się trend zwyżkowy, który ostatecznie doprowadził do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych w 2015 r. Tylko 28 procent chce głosować na Prawo i Sprawiedliwość – wynika z sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. To spadek aż o 12 punktów procentowych w porównaniu do badania z lutego. Za to główny rywal PiS w walce o władzę, PO, zanotowała wzrost o 6 pkt proc. i popiera ją 22 procent badanych…”, koniec cytatu.

Większość komentatorów uważa, iż ten drastyczny spadek notowań jest wynikiem afery z nagrodami dla ministrów od Beaty Szydło. Ja zaś sądzę, że te nagrody tylko przepełniły czarę goryczy, a obecne kłopoty partii Jarosława Kaczyńskiego wynikają z dwóch przyczyn, które paradoksalnie, - zdawały się być dla PiS-u zbawienne.

Pierwsza z nich to przewaga sejmowa, która znakomitej większości posłów Prawa i Sprawiedliwości odebrała rozum, a co za tym idzie zdolność racjonalnego postrzegania rzeczywistości. A mówiąc dokładniej, bezkarność w przepychaniu po nocach przez sejm de facto wszystkiego, co tylko pisowcy chcieli zaowocowała z czasem butą tak niebywałą, że na coś takiego nawet Sławomir Nowak by się nie odważył. Mam na myśli aroganckie i, co tu dużo mówić często chamskie wypowiedzi bezczelnego posła Piotrowicza, pyskatej posłanki Pawłowicz, pisowskiego Nikodema Dyzmy posła Tarczyńskiego, pyszałkowatego marszałka profesora Terleckiego i wielu im podobnych, które początkowo wprowadzały w zachwyt pisowską gawiedź, ale z czasem to politycznie nowobogackie towarzystwo tak się rozbrykało, iż dla nieco bardziej okrzesanych orędowników PiS-u te wybryki stawały się powodem coraz trudniejszego do zniesienia absmaku i zażenowania. O szaleństwach pana Antoniego i obsadzaniu niezliczonych rad nadzorczych oraz prezesur spółek skarbu państwa nawet nie wspominam.

Zaś druga, moim zdaniem znacznie poważniejsza przyczyna obecnych opałów Prawa i Sprawiedliwości związana jest z programem 500 Plus. Nie. Nie zwariowałem. Już tłumaczę, o co chodzi. Otóż politycy PiS-u błędnie założyli, że ludzka wdzięczność za wprowadzenie tego ze wszech miar potrzebnego i pożytecznego programu będzie trwała wiecznie. I tu Kaczyński się przeliczył, gdyż to dziękczynienie trwało tylko do momentu, kiedy ludzie się do tego świadczenia socjalnego przyzwyczaili, gorzej, - uświadomili sobie, że programu 500 Plus nie odważy się im odebrać nie tylko PiS, ale żadna inna władza. Okropne jest to, co mówię, ale znam życie na tyle, iż wiem jak łatwo ludzie zapominają o wdzięczności i z czasem zaczynają uważać, że to, co dostali od rządu w dobroczynnym geście po prostu im się należało, więc nie ma, za co dziękować. Tak. Tak. Polacy wielokrotnie dowiedli, że każdej zmianie władzy towarzyszyła nasza polska patogenna skłonność do amnezji.

I tak, jak Platformę Obywatelską do pewnego czasu trzymało u władzy straszenie PiSem, tak władza partii Jarosława Kaczyńskiego może się bardzo poważnie zachwiać z tej przyczyny, że właśnie nastaje czas, kiedy magia wdzięczności za 500 Plus przestaje działać.
Oczywiście najwierniejszy elektorat PiS-u nie opuści, ale mogą to zrobić ci, którzy jesienią 2015 zagłosowali na Prawo i Sprawiedliwość tylko dlatego, że Platforma Obywatelska przegięła. A oni skrupułów związanych z pobieraniem świadczeń 500 Plus nie będą mieli. I wtedy może być poważny problem, bo nawet jak PiS wygra wybory 2019, to z pewnością nie uzyska większości sejmowej i zaczną się koalicyjne schody.

A, jak przestrzegałem o tych zagrożeniach, to mnie „nasi” nazywali zdrajcą i stojącym okrakiem na barykadzie agentem Platformy piszącym za pieniądze.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Szanowni Państwo,

Ja osobiście sens blogowania upatruję głównie w tym, że blogerzy oraz ich komentatorzy mogą bezpośrednio wymieniać miedzy sobą poglądy i opinie, niejako poza mediami, a także niezależnie od opinii polityków. Ale jednocześnie uważam, że polityka i blogosfera mogą tworzyć ze sobą bardzo pożyteczną symbiozę. Bowiem bloger jest w sytuacji bardziej komfortowej niż polityk, gdyż może „głośno myśleć”. Powiem więcej, w przeciwieństwie do polityka, rutynowany bloger celem wysondowania rzeczywistych nastrojów i opinii może sobie pozwolić na eksperyment „prowokowania” komentatorów. Jest to ważne, gdyż tacy „sprowokowani” (oczywiście w cudzysłowie) komentatorzy odkrywają swoje prawdziwe oblicze.

Moim zdaniem to, co jest komentowane w blogosferze powinno być przedmiotem wnikliwej analizy polityków. Oczywiście analizy odpowiednio selektywnej. Uważam bowiem, że doświadczona partia polityczna powinna skłaniać swoich działaczy do uważnego studiowania nie tylko blogerskich notek, lecz także, a może nawet bardziej komentarzy takich „sprowokowanych” internautów, bo według mnie są one kopalnią przebogatej wiedzy socjologicznej na temat rzeczywistych opinii, nastrojów i sympatii określonych grup społecznych. Dlatego moim zdaniem niektóre komentarze dodawane do notek mówią często więcej niż same notki.

Według mnie dobry bloger to taki, który od czasu do czasu z premedytacją potrafi pobudzić internautów do spontanicznych i emocjonalnych wypowiedzi, gdyż takie właśnie komentarze pokazują jak jest naprawdę. Więcej, doświadczony bloger to taki, który „prowokuje” nie tylko komentatorów opcji, którą zwalcza, ale także komentatorów sympatyzujących z partią którą faworyzuje. To jest właśnie ten komfort blogera, na który nie mogą sobie pozwolić politycy. Mówiąc wprost, w przeciwieństwie do polityka, bloger może skrytykować partię, której sprzyja, pod warunkiem, że jest to krytyka konstruktywna. Więcej, bloger sprzyjający określonej partii może wywoływać niezręczne i niepopularne tematy, których poruszać politykowi nie wypada.

Pójdę jeszcze dalej i powiem, że w przeciwieństwie do polityka, prowokujący bloger może, nie narażając na uszczerbek partii, za którą się opowiada, jak się to mówi „wziąć na klatę” huraganowe i często niewybredne ataki jej zwolenników, łącznie z posądzeniem o zdradę i prowokatorstwo przez mniej wyrobionych internautów. Natomiast takie emocjonalne wypowiedzi sprowokowanych przez blogera komentatorów doświadczonemu politykowi mogą powiedzieć wiele na temat rzeczywistych nastrojów elektoratu i związanych z tym ewentualnych zagrożeń. Oczywiście pod warunkiem, że ten materiał odpowiednio wyselekcjonuje i przeanalizuje wyciągając odpowiednie wnioski. Na tym moim zdaniem polega współpraca dobrego blogera z doświadczonymi politykami partii, z którą się solidaryzuje.

Powiem jeszcze więcej, bloger, który tylko „kadzi”, lukruje i bezkrytycznie wychwala partię, z którą sympatyzuje wcale tej partii nie pomaga, gdyż mówienie do przekonanych tego, co oni chcą usłyszeć nic konstruktywnego nie wnosi do sprawy, a często usypia polityczną czujność. Z pewnością zauważyliście Państwo, że po obu stronach polskiej sceny politycznej działają blogerzy, grupujący na swoich blogach komentatorów, których ja nazywam wiecznie rozgadanym towarzystwem wzajemnego zachwytu nad samymi sobą. Takie blogi moim zdaniem, choć bardzo popularne są de facto kompletnie jałowe i bezproduktywne, gdyż jedynym, co produkują jest bita piana. Dlatego uważam, że nie wszystkie popularne blogi są dobre, a także, że nie wszyscy dobrzy blogerzy muszą być lubiani przez wszystkich komentatorów partii, które popierają.

Pozdrawiam Państwa już przedświątecznie,
Krzysztof Pasierbiewucz
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-03-2018 [18:02] - Imć Waszeć | Link:

Tu ma Pan kilka rozwiązań: https://www.youtube.com/watch?...
Mnie też zawsze śmieszyło, że nie opłaca się w POlsce pozwolenie ludziom na zakładanie firm za darmo, bez opłat i bez podatków za "przestoje" (minimalny ZUS plus minimalny zysk), czyli kto ile wyrobi, ten się na takim poziomie utrzyma, a opłaca się płacenie im zasiłku bezrobotnego, pełnego ubezpieczenia i do tego armii biórwokratycznej od dzielenia fuch w stylu 15 kursów rocznie dla wybranych egzemplarzy (najlepiej z żółtymi papierami, bo takich nikt wścibski nie spyta). Matematyka być trudna rzeć nawet dla ekonomik z bizness, albo Afrika.

Obrazek użytkownika mjk1

29-03-2018 [18:31] - mjk1 | Link:

Szanowny Panie. Przedsiębiorca wcale nie potrzebuje możliwości darmowego zakładania firmy, zmniejszenia podatków, likwidacji ZUS-u czy biurokracji. Przedsiębiorcy potrzebna jest tylko jedna, jedyna rzecz, której Pan akurat nie wymienił, bo ta matematyka być taka trudna rzeć, nie tylko dla ekonomik biznes, czy Afrika, ale przede wszystkim dla samego Imć  Waszecia.
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

29-03-2018 [20:08] - Trotelreiner | Link:

N I E  K A R M I Ć  T R O L L A!!!
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

29-03-2018 [22:49] - zbieracz śmieci | Link:

Bądż miłosierny ,trolle jak i zadaniowcy musza zarobić na kieliszek świątecznego chleba

Obrazek użytkownika fatamorgan

29-03-2018 [20:40] - fatamorgan | Link:

@Autor

No cóż Panie Pasierbiewicz,

- okazało się, że nie potrafiąc = nie znajdując odpowiedzi na moje komentarze, zablokował Pan mojej skromnej osobie na portalu Salon24, możliwość dodawania komentarzy pod Pana publikacjami.
Ten akt cenzury, jest bardzo wymownym. Nie było bowiem w moim komentarzu praktycznie nic (nic ponad to - co pisałem uprzednio) co mogłoby spowodować i tłumaczyć - objawiający się momentalnym użyciem cenzury ----> ataku strachu przed moimi słowy.

Czyżby zatem - te oto życzenia świąteczne i załączone do nich postscriptum aż tak bardzo Pana bolały?
 Cytuję: 

Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkiej Nocy i całej rodziny życzę 

Postscriptum: Może pora Panu zostawić, choćby i na te kilka najbliższych dni w spokoju PiS i politykę, w zamian zaś - dokonać refleksji i zważyć szczególność czasu -----> który właśnie jest nam jak co roku ku temu dany.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

30-03-2018 [09:00] - Krzysztof Pasie... | Link:

@fatamorgan

"No cóż Panie Pasierbiewicz,
- okazało się, że nie potrafiąc = nie znajdując odpowiedzi na moje komentarze, zablokował Pan mojej skromnej osobie na portalu Salon24, możliwość dodawania komentarzy pod Pana publikacjami.
Ten akt cenzury, jest bardzo wymownym..."
--------------------
Tak. Na Salonie24 Pana zablokowałem i to samo zrobiłbym tutaj, ale na NB nie ma takiej opcji. Powiem więcej. Na Salonie24 po zablokowaniu Pana zamieściłem dla internautów stosowne wyjaśnienie, które teraz zacytuję wszystkim czytelnikom Naszych Blogów:

"@fatamorgan

Za chwilę skasuję Pański komentarz i zbanuję Pana, o czym wszystkich informuję, ponieważ od dłuższego czasu dodaje Pan do moich notek w maniakalny sposób mniej więcej ten sam komentarz, niezależnie od tematu notki, co uznaję za uporczywy trolling. Sorry. A wielokrotnie Pana ostrzegałem...", koniec cytatu.

Obrazek użytkownika fatamorgan

30-03-2018 [15:48] - fatamorgan | Link:

Panie Pasierbiewicz,

- wstydu Pan nie masz = jeszcze Pan się i na tym portalu dokonanym świństwem chełpisz:

"(...)Za chwilę skasuję Pański komentarz i zbanuję Pana, o czym wszystkich informuję, ponieważ od dłuższego czasu dodaje Pan do moich notek w maniakalny sposób mniej więcej ten sam komentarz, niezależnie od tematu notki, co uznaję za uporczywy trolling. Sorry. A wielokrotnie Pana ostrzegałem"

Ten sam komentarz?
Doprawdy?
Co za bezczelność!

Jednym słowem, po Wielko-Czwartkowej wódeczce pitej w gronie starych komuchów - Pan nawet w Wielki Piątek dalej zmyślasz!

Pisząc do tego z iście dziecinną szczerością:

"(...)Na Salonie24 Pana zablokowałem i to samo zrobiłbym tutaj, ale na NB nie ma takiej opcji.(...)" 
 
Dziecinniejesz Pan w iście zastraszającym tempie!

Życzyłem już Panu Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkiej Nocy - za co mnie Pan zbanował.
Dołożyłbym do tych życzeń - jeszcze życzenia opamiętania, jednakże wiem --------> że to na nic.

Dlatego, życzę Panu jedynie jeszcze zdrowia i raz jeszcze zdrowia.
Jedynie zdrowia, bo na to drugie - może być w Pana przypadku daleko już za późno!  

Obrazek użytkownika szara_komórka

29-03-2018 [20:53] - szara_komórka | Link:

Autor: "A, jak przestrzegałem o tych zagrożeniach, to mnie „nasi” nazywali zdrajcą i stojącym okrakiem na barykadzie agentem Platformy piszącym za pieniądze."
- a na dodatek małe dziecko nie widzące manipulacji sondażem!
No cóż, po 70-ce już tak jest (jeszcze rok, jeszcze dwa a potrzebne będą pampersy pampersy). 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

30-03-2018 [16:05] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

Ponieważ tu na Naszych Blogach jak zwykle mizeria, zapraszam serdecznie do lektury komentarzy do tej notki na Salonie24 (blisko 200 komentarzy) - vide: Dziś o tym, że chyba przyszła kryska na Matyska (obym się mylił) – vide:

https://www.salon24.pl/u/salon...

PS. na S24 liczba komentarzy przektoczyła 3000
 
 

Obrazek użytkownika fatamorgan

29-03-2018 [22:55] - fatamorgan | Link:

@Echo24

Pisze Pan kompletnie bez zastanowienia = niezbyt opatrznie:

"(...)zapraszam serdecznie do lektury komentarzy do tej notki na Salonie24 (blisko 200 komentarzy" 

Panie Pasierbiewicz, wszystko przez to, że nie masz Pan wnuka.

Jakbyś bowiem miał choć jednego wnuka, to dziecko momentalnie by powiedziało:

Dziadku, drogi dziadku,

- nie zapraszaj lepiej gości pod notkę, gdzie prawie 200 komentatorów wyśmiewa twoją notkę i komentarze----> strasznie drąc z "Ciebie Dziadziu" łacha!

Obrazek użytkownika HenrykHenry

29-03-2018 [21:18] - HenrykHenry | Link:

Jezeli ktos ma watpliwosc , czy moze mial ja juz przedtem to ten tekst powinien go z tego glupiego zludzenia wybudzic.  
Prosze zauwazyc jak ten wpis wspolgra z narracja aktualnie prowadzona przez opozycje !!!

Tylko patrzec jak popelni wpis w obronie Kapicy , Gawlowskiego ... 
Kto myslacy zauwazy co jest w tym wpisie ... ja dam tu niewielki przyklad ...

))- " często chamskie wypowiedzi bezczelnego posła Piotrowicza, pyskatej posłanki Pawłowicz, pisowskiego Nikodema Dyzmy posła Tarczyńskiego, pyszałkowatego marszałka profesora Terleckiego i wielu im podobnych, które początkowo wprowadzały w zachwyt pisowską gawiedź, ale z czasem to politycznie nowobogackie towarzystwo tak się rozbrykało," -((

niby uzyl slowa ... "politycznie" ... ale jak sie kojarzy ... "nowobogackie towarzystwo"

Obrazek użytkownika Roz Sądek

29-03-2018 [23:22] - Roz Sądek | Link:

Podkreśliłbym jeszcze słowo "gawiedź" w odniesieniu do pisowskich wyborców.
 

Obrazek użytkownika Czesław2

30-03-2018 [08:23] - Czesław2 | Link:

Przypominam, że ogromna ilość "Polaków" ciągle ogląda tyko Kiszczakowski TVN, słucha niemieckiego RMF, francuskich TOKÓW czy Superstacji. Połowa nie wie, że to piąte kolumny, druga połowa doskonale o tym wie i dobrze im z tym faktem. Wnioski każdy sam.

Obrazek użytkownika spike

30-03-2018 [10:56] - spike | Link:

Szanowny dr inż. Pasierbiewicz,
prowincjonalny, samozwańczy inteligent napisał w komentarzu:
"....właśnie wychodzę do miasta na kolejne, lekko zakrapiane wielkanocne jajeczko z Przyjaciółmi,..."

Pana to bawi, bo taki z Pana katolik, jak z żyda Semita.

Mimo tego.
Wszystkiego najlepszego z okazji Święta Wielkiej Nocy.

PS
Z tymi sondażami, jak na "inteligenta" robi Pan z siebie pośmiewisko, ciekawe co napisze następnym razem, jak PiS odnotuje wysokie wyniki,
pewnie znowu pójdzie z przyjaciółmi z TVN, suto zakropić porażkę.
Jak mówią, wybory głupcze, wybory się liczą.
 

Obrazek użytkownika Ptr

30-03-2018 [12:11] - Ptr | Link:

Nie karmić Trolla 

Obrazek użytkownika Studentka

30-03-2018 [14:36] - Studentka | Link:

Czy ma Pan na myśli samego drrrr...?

Obrazek użytkownika Ptr

30-03-2018 [15:49] - Ptr | Link:

Nikogo innego,
nie ma rady