O co tym razem chodzi z tym „pokazywaniem pazurków”

lustracja wizualno muzyczna: https://www.youtube.com/watch?v=ZkdvU7nPM5Q

Jak podaje portal Salon24 – vide: https://www.salon24.pl/newsroom/854628,kaczynski-namawial-szydlo-do-wystapienia-w-sejmie-powiedzialem-jej-pokaz-prosze-pazurki, prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że należy bronić nagród dla ministrów. W wywiadzie dla portalu wPolityce.pl stwierdził, że są to "legalne nagrody za ciężką pracę i to absolutnie nie jest żaden skandal - dodał. A na zakończenie pan Prezes jeszcze dorzucił, że przed rzeczonym wystąpieniem powiedział Beacie Szydło: "pokaż proszę pazurki".  

Obejrzałem tedy na jutubie rzeczone sejmowe wystąpienie Pani Premier i nie wdając się w ocenę tego, co mówiła, gdyż niechybnie zwinięto by notkę, powiem tylko, że na moim przydomowym targowisku już od dawna tak się nie wydzierają nawet najbardziej pyskate przekupki. Nie powiem też, co mi przypomniała owacja na stojąco posłów Prawa i Sprawiedliwości po tym przemówieniu, bo wyrzucono by mnie z portalu na zbity pysk i na zawsze.  

Powiem natomiast, iż moim zdaniem w grubym błędzie są ci, którzy uważają, że pan Prezes mówiąc o „pokazywaniu pazurków” miał na myśli drapieżną waleczność naszej nadwiślańskiej Joanny d’Arc.  

Dlaczego tak sądzę?

Otóż zawsze trzymałem się zasady, że rutynowany bloger o zacięciu konserwatywnym powinien czytać nie tylko Gazetę Polską i tygodnik Sieci, lecz również od czasu do czasu przewertować kolejne odsłony uwielbianego przez gmin „Pudelka”, co też uczyniłem i znalazłem tę oto perełkę z kwietnia 2016 – vide: https://www.pudelek.pl/artykul/91139/jaroslaw_kaczynski_nazywa_beate_szydlo_powiatowa/, cytuję:
W nowym wydaniu prawicowego tygodnika „Do Rzeczy” znalazła się zabawna informacja na temat relacji Szydło i Kaczyńskiego. Piotr Gociek i Cezary Gmyz twierdzą, że prezes PiS w wąskim gronie mówi o swojej podwładnej... "powiatowa”, koniec cytatu.

Więc choć przed Wielkanocą staram się odganiać złe myśli wredny Szatan mi podpowiada, że tym razem w sprawie „pokazywania pazurków” panu Prezesowi chodziło nade wszystko o to, by pokazać swym wyborcom, że Polacy nie gęsi, a PiS też ma swój nieodmienny styl, bo jak mi powiedziała wczoraj komentując wypowiedź Kaczyńskiego  o pazurkach pewna krakowska bojowniczka spod znaku Ojca Dyrektora, cytuję z pamięci: „naszej kochanej Beaty żadne głupie mody nigdy nie przymuszą do malowania paznokci”. Zaś, gdy próbowałem jej delikatnie dać do zrozumienia, że plecie jakieś niestworzone androny okropnie się zaperzyła i dodała jeszcze, że: „upiększanie paznokci w wielkim poście to grzech niegodny przyzwoitego prawicowca”.

I to właśnie wie Jarosław Kaczyński.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika paparazzi

27-03-2018 [21:39] - paparazzi | Link:

Tropił, tropił aż wytropił. Zawsze możesz znaleźć głupszych i mądrzejszych od siebie. Do spowiedzi zbereźniku a potem maluj jaja i jazda do święcenia. Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

27-03-2018 [21:45] - zbieracz śmieci | Link:

Gdy nadchodzi noc to budzą się  krakowskie demony!To sygnał dla tych co z Sierszowic ale to zaledwie demoniątka VI klasy.

Obrazek użytkownika Słoń Podwawelski

27-03-2018 [21:51] - Słoń Podwawelski | Link:

Coś ostatnio słabo kumam Panie Krzysiu. Powiedz Pan Panie, o co się tak mniej więcej rozchodzi???

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-03-2018 [11:13] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Słoń Podwawelski

"Powiedz Pan Panie, o co się tak mniej więcej rozchodzi???..."
--------------------
Dziś rano w TVP Info pokazano sondaż mówiący o tym, że 75-ciu procentom Polaków wystąpienie sejmowe pani premier Beaty Szydło w sprawie nagród dla jej ministrów zdecydowanie się nie podobało. Wystarczy?

Obrazek użytkownika fatamorgan

28-03-2018 [04:26] - fatamorgan | Link:

@Echo24

Ocenia Pan w ten oto sposób wystąpienie i premier Beatę Szydło:

"(...)Obejrzałem tedy na jutubie rzeczone sejmowe wystąpienie Pani Premier i nie wdając się w ocenę tego, co mówiła, gdyż niechybnie zwinięto by notkę, powiem tylko, że na moim przydomowym targowisku już od dawna tak się nie wydzierają nawet najbardziej pyskate przekupki.(...)"

Doprawdy?

Wydzierała się (co za określenie!) gorzej jak pyskate przekupki na targu?

Aż tak dobrze Panu za pisanie w "ten i taki sposób" o premier Beacie Szydło Panu płacą?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-03-2018 [11:16] - Krzysztof Pasie... | Link:

@fatamorgan

"Aż tak dobrze Panu za pisanie w "ten i taki sposób" o premier Beacie Szydło Panu płacą?..."
--------------------
Tak. Sto dolarów od słowa. Więc chyba Pan rozumie?

Niech się Pan nie kompromituje, Panie Fatamorganie. Dziś w TVP Info podano, że 75% Polaków potępiło to wystąpienie pani Premier.

Obrazek użytkownika fatamorgan

28-03-2018 [15:53] - fatamorgan | Link:

<"Aż tak dobrze Panu za pisanie w "ten i taki sposób" o premier Beacie Szydło Panu płacą?..."
--------------------
Tak. Sto dolarów od słowa. Więc chyba Pan rozumie?>

Absolutnie Pana nie rozumiem.
Szczególnie dlatego, że biorąc pod uwagę bieżący kurs dolara w stosunku do ceny metali szlachetnych to wychodzi na to, że płacą Panu Judaszowskie 40 srebrników!

Obrazek użytkownika Trotelreiner

28-03-2018 [09:24] - Trotelreiner | Link:

Dopóki echotvn24 będzie miał prawie czterocyfrową liczbę "wejść" na blog i kilkadziesiąt komentarzy....to będzie stanowił monetę o niezmiernej wartości dla NB.
Bedzie ordynarnie prowokował tutejszych użytkowników i cytowal na s24 co lepsze komentarze....
Na s24 ma rzeszę swoich klakierów i wyznawców...takich samych idiotów płatnych od wiersza i agentów rosyjskich,ktorzy śmierdzą Łubianką na odległość.
Polecam zaglądnąć na s24....żenada i prymityw.
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-03-2018 [11:20] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Trotelreiner

"Dopóki echotvn24 będzie miał prawie czterocyfrową liczbę "wejść" na blog i kilkadziesiąt komentarzy..."
---------------------
I to Pana najbardziej boli. Pan jest po prostu zazdrosny i patogenną nienawiścią przesączony.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

28-03-2018 [14:46] - Trotelreiner | Link:

'Zazdrosny i patogenną nienawiścia przesączony" koniec cytatu.
Nienawiść szanowny blogerze,należy do tzw.uczuć wyższych...trzeba sobie na nią zasłużyć...a w stosunku do pańskiej osoby....mam uczucia....mieszane [to dla Admina] 
A zazdrosny...przeciez ja tu nie mam bloga,a tym bardziej na lewackim śmietniku pani Janke...bo za każdym razem,jak tam zaglądnę,to czyszczę pamięć w kompie i myję ręcę.
Ergo: Jesteś echotvn24 jeszcze większym bajtlokiem....niż mi sie wydawało
PS Bajtlok to krakowskie określenie....nic strasznego....wiadomość dla ewentualnego cenzora.

Obrazek użytkownika Lektor

28-03-2018 [11:31] - Lektor | Link:

Ależ się pan Krzysztof uczepił PIS-u, jak rzep psiego ogona ! Panie, jesteś pan tasiemcem uzbrojonym ?!
Piszesz pan:  "Powiem natomiast, iż moim zdaniem ",  " Dlaczego tak sądzę? "

Panie kochany, nas obchodzi to co pan sądzi tak samo jak zeszłoroczny śnieg !!!  Kiedy pan to wreszcie zrozumiesz ?!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-03-2018 [15:09] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Lektor

"Ależ się pan Krzysztof uczepił PIS-u, jak rzep psiego ogona !..."
--------------------
Właśnie podano wyniki najnowszego sondażu:

Według najnowszego badania przeprowadzonego dla stacji TVN na koalicję Zjednoczonej Prawicy głos oddałoby 28 proc. respondentów. To bardzo duża zmiana w poparciu dla partii politycznych. Według sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 na koalicję Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski zagłosowałoby 28 proc. respondentów. Jak podaje TVN24 to spadek aż o 12 punktów procentowych w porównaniu do poprzedniego sondażu, który został opublikowany 21 lutego

Czy teraz już Pan rozumie, dlaczego te wszystkie ostrzegawcze dla PiS-u notki pisałem?

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

28-03-2018 [18:58] - ExWroclawianin | Link:

@Pasierbiewicz

0/100 !!!!!

Kompletne dno !!! Zapytam jeszcze raz, bo juz pytalem kilka razy !!!
PO CO PAN TO ROBI ????????????? Pan ma powazny problem z bycia "konstruktywna krytyka" partii rzadzacej jaka jest i pozostanie na dlugie lata PiS. Przyjmij pan to jako "kumaty" do wiadomosci i zacznij zuzywac swoja energie w bardziej pozytecznym kierunku....kazdy tekst czytam i WLASNYM OCZOM NIE WIERZE jak mozna odleciec na ZUPELNIE inna galaktyke.....!!!!

Obrazek użytkownika Temperatus

29-03-2018 [00:50] - Temperatus | Link:

.kazdy tekst czytam i WLASNYM OCZOM NIE WIERZE jak mozna odleciec na ZUPELNIE inna galaktyke.....!!!!

No właśnie,a przecież Pan odleciałeś tylko za Atlantyk,jeśli dobrze pamiętam Pańskie przechwałki o obycie tamże.