Ciemna strona mocy syndromu „5 x N” ultrasów Kaczyńskiego


Ogień i woda

Wczoraj napisałem notkę pt. „Polacy też przeszli swój „mały holokaust””, którą zwyczajowo opublikowałem na Salonie24 – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/854104,polacy-tez-przeszli-swoj-maly-holokaust, a także na Naszych Blogach Niezależnej.pl – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/854104,polacy-tez-przeszli-swoj-maly-holokaust.

Notką tą chciałem dać udokumentowane świadectwo (vide: https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/143605) bohaterstwa dowodzonej przez mojego Ojca „piątki akowskiej”, która w czasie okupacji hitlerowskiej pomagała więźniom niemieckiego obozu śmierci Auschwitz-Birkenau przerzucając na teren tego obozu żywność i potrzebne więźniom do przeżycia leki i materiały opatrunkowe.

Na Salonie24, po lekturze dodanej do notki komentarzy, jeden z najlepszych i najprzyzwoitszych komentatorów mojego blogu piszący pod nickiem @WICHREN dodał komentarz, w którym między innymi napisał, cytuję: „Odnoszę jednocześnie przykre wrażenie, że w tej notce rzuca Pan perły między wieprze, które chcą je wdeptać w błoto… [24.03.2018 23:56] …”, koniec cytatu.

A oto moja odpowiedź na komentarz pana @Wichrena.
Też o tym myślałem. Ale tu, na Salonie24 nie jest jeszcze tak źle z komentarzami. Przerażają mnie natomiast komentarze dodane do tej notki na ultra-prawicowych Naszych Blogach Niezależnej.pl. Oto jeden z przykładów, cytuję:

"24-03-2018 [22:41] - paparazzi
Czytał nie czytał carem nie budziesz a wsie znajut Pisze to dla tego ze pana ekshibicjonizm o historii pana Ojca jest makijażem (…)
, koniec cytatu.

i drugi przykład z ultra-prawicowych Naszych Blogów Niezależnej.pl:

"24-03-2018 [19:19] - HenrykHenry
"(…) Więc nie będę pisał tu obszernie , tłumaczył ... dlaczego kłamstwo się tak mocno trzyma. Jest gdzieś tu wpis popełniony bodajże przez blogera JankoWalski ... a może widziałem go na TT ?. Świetny tekst , świetna analiza . Tytuł to "Manipulacja i kłamanie prawdą"... Tak, nie inaczej należy traktować ten wpis blogera Pasierbiewicz...
", koniec cytatu.

Jak czytam takie obraźliwe i nienawistne komentarze, jakich do moich notek "nasi" dodali setki, to mi ręce opadają, bo takie słowa mogli napisać tylko ludzie chorzy z nienawiści, a jedyną przyczyną ich dodawania jest to, że kilka razy partii rządzącej popełniane błędy wytknąłem. Piszą je zawsze ci sami autorzy przedstawiający się jako orędownicy PiS-u, których nazywam przemiennie "ortodoksyjnymi pisowcami", albo „pisowskimi ultrasami”, których en mass charakteryzuje patogenny syndrom „5 x N", czyli:

Nienawiść + Nieufność + Nieżyczliwość + Nieprzyzwoitość + Nieokrzesanie

Więc myślę, że najwyższa pora by wreszcie powiedzieć głośno, że prawda jest taka, iż niestety tego typu ludzie wciąż tworzą trzon elektoratu Prawa i Sprawiedliwości, ludzie, od których moim zdaniem musi się zdystansować Jarosław Kaczyński. A, jeśli pan Prezes tego nie zrobi, to ja lojalnie informuję, że w roku 2019 na PiS nie zagłosuję, gdyż mam już dosyć głosowania na "mniejsze zło". Bo ja nie chcę Polski, której ton będą nadawali ludzie cierpiący na ów patogenny syndrom.  I daję głowę, że w tym przekonaniu nie jestem przypadkiem odosobnionym, bo dużo z ludźmi rozmawiam.

Pan @WICHREN napisał także, cytuję: " Ja się przed laty z takim wieprzem spotkałem, gdy opowiadałem historię mojego Dziadka i nauczyciela z Pomorza, którego Niemcy zamordowali na początku wojny, razem z innymi nauczycielami i księżmi. Inteligencja polska, ludzie wykształceni i aktywni społecznie poszli na pierwszy ogień..."

Więc mu odpowiedziałem, iż wygląda na to, że Jarosław Kaczyński też „wykończył” inteligencję. Oczywiście jej nie rozstrzelał, ale z niej zrezygnował oddając państwo gminowi, co dla mnie jest w pewnym sensie jednoznaczne z utrupieniem inteligencji. A przecież każdy w miarę kumaty student wie, że bez inteligencji nie można na dłuższą metę sprawnie rządzić.

PODSUMOWANIE

Nietrudno zauważyć, że Prawo i Sprawiedliwość jest ostatnio podzielone na dwa obozy, których podobnie jak ognia z wodą, nie da się ze sobą pogodzić, a to:

1. Obóz polityków posiadających jaką taką zdolność racjonalnego postrzegania rzeczywistości zgrupowanych wokół premiera Mateusza Morawieckiego (nazwisk nie wymieniam, by nikogo nie obciążyć „pocałunkiem śmierci”), oraz

 2. Zgrupowaną wokół byłej premier Beaty Szydło formacją oszołomów cierpiących właśnie na wspomniany wcześniej syndrom „5 x N”, takich jak, piszę na gorąco: - poseł profesor Terlecki, który przed paroma dniami najbardziej pracowitego działacza krakowskiego PiS-u na zbity pysk z partii wywalił, bo się wybory samorządowe zbliżają, a on konkurentów nie lubi; - wyzuty z poczucia obciachu partyjny politruk Piotrowicz mający praktyki PZPR na twarzy wypisane; - przemądrzała posłanka profesor Pawłowicz, za którą wielokroć przyszło mi się ze wstydu rumienić; - ober-harcmistrz Macierewicz, który mnie w osłupienie wprawiał swymi coraz to nowymi „rewelacjami” smoleńskimi, przy których Mrożek z Witkacym wymiękają; - Nikodem Dyzma nowofalowych salonów prawicowych niejaki Tarczyński Dominik, u którego Wilhelmi mógłby terminować; - błogosławione Beaty Kempa i Wróbel, które niebawem papieża Franciszka zdetronizują; - żywcem gogolowski rewizor Suski pilnujący premiera w systemie całodobowym…, i tak dalej, i tak dalej.

O co mi chodzi? Już mówię. O toporność i brak intelektualnej estetyki partii rządzącej nowoczesnym państwem europejskim. Bo wielokroć pisałem, że choć staram się, jak mogę sprzyjać „obozowi dobrej zmiany”, to w tym środowisku jest coś, co mnie od niego odstręcza, w wyniku, czego czuję do niego coraz większą niechęć.

Jak dotąd nie umiałem tej antypatii jednoznacznie zdefiniować. Aż na potrzeby dzisiejszej notki pojęcie patogennego syndromu5 x N” wymyśliłem.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Jest jeszcze jedna opcja, że @henrykHenry et consortes to to trolle, a właściwie troll piszącymi pod różnymi nickami, ale nie ciągnę tego wątku, bo znów powiecie, że to moja obsesja.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

25-03-2018 [20:23] - Lektor | Link:

Pan, panie Krzysztofie,  cierpi  na syndrom patologii politycznej, jako członek anty PIS-owskiego psychiatryka !  Dla pana polskość to nienormalność, złodzieje i zdrajcy  z PO i Now. – to dobro, natomiast to co robi PIS i zjednoczona prawica – to zło.   Tacy ludzie jak pan potrzebują stałej opieki psychiatrycznej.
 
P.S. Z ostatniego sondażu wynika już jednoznacznie , że jedna z formacji przygłupów politycznych, którą pan popiera,  znajduje się pod progiem wyborczym. Gratulujemy im jak najszybszego podzielenia losu palikociarni !!!
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-03-2018 [21:16] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Lektor

No to mamy pierwszy komentarz osobnika cierpiącego na syndrom "5 x N". Ciekaw jestem, kto będzie następny.

Obrazek użytkownika Lektor

25-03-2018 [21:23] - Lektor | Link:

Panie Krzysztofie, ateizm faktycznie powoduje uszczerbek na zdrowiu psychicznym !

http://pl.memgenerator.pl/mem-...
 

Obrazek użytkownika Denker

25-03-2018 [20:36] - Denker | Link:

Nie wiem co się z Panem stało, ale dzisiejszy wpis jest ostatnim na jaki straciłem czas. Kiedyś pisał Pan rozsądnie. Teraz już tylko nienawistnie lub bez sensu. Za Sienkiewiczem skończę zatem:
" Bądź zdrów, lecz nie śpiewaj, zabijaj, lecz nie pisz...."

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-03-2018 [21:18] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Denker

"Nie wiem co się z Panem stało, ale dzisiejszy wpis jest ostatnim na jaki straciłem czas..."
--------------------
I póki co proszę się tego trzymać. A porozmawiamy po wyborach.

Następny proszę!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

25-03-2018 [21:43] - zbieracz śmieci | Link:

Problem z tobą pasierbiewicz jest taki ,że ubzdurałeś sobie i przystroiłeś się w rolę Archanioła Gabriela który ognistym mieczem  jeszcze przed ostatecznym rozwiązaniem płonącym mieczem będzie  tępił całe plemię PIS.
Nic z tego bo rączki za krótkie i pewne głosy nie idą pod niebiosy.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-03-2018 [22:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Zbieracz Śmieci

"No to mamy już trzeci komentarz osobnika cierpiącego na syndrom "5 x N". Ciekaw jestem, kto będzie następny.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

25-03-2018 [23:04] - zbieracz śmieci | Link:

Ja jestem człowiekiem radosnym i nie cierpię nie tylko na zatwardzenia ale i fobię z powodu osób którzy dużo już osiągnęli a nazwiska które raczysz ciągle wymieniać są dowodem

Obrazek użytkownika marsie

25-03-2018 [21:44] - marsie | Link:

„Następny proszę” – otóż to! Jakiś czas temu napisałem, że nie warto już tego czytać, co imć Bloger też skomentował – „tego proszę się trzymać”. Jest to odpowiedź na tyle prosta, co idiotyczna – gdy nikt nie będzie tego czytał, to po co pisać? I dodajmy – jeżeli  w PiS-ie dominuje: Nienawiść + Nieufność + Nieżyczliwość + Nieprzyzwoitość + Nieokrzesanie, to po cóż się nim, jako „swoją partią”,  zajmować? Jako „ortodoksyjny pisowiec” dodam i to – jeszcze kilka lat temu broniłem tych wpisów, bo przecież „pisać każdy może”, a wolność słowa to jest to, o co walczyliśmy, ale teraz bym się pod tym już  nie podpisał – co się z panem stało, panie Krzysztofie?
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-03-2018 [22:49] - Krzysztof Pasie... | Link:

@marsie

"jeżeli  w PiS-ie dominuje: Nienawiść + Nieufność + Nieżyczliwość + Nieprzyzwoitość + Nieokrzesanie, to po cóż się nim, jako „swoją partią”,  zajmować?..."
------------------------
A byłby Pan uprzejmy wskazać, gdzie i kiedy napisałem, że PiS to moja partia? Będę wdzięczny za odpowiedź.

"co się z panem stało, panie Krzysztofie?..."
-------------------------
Porozmawiamy po wyborach. Być może już po wyborach samorządowych. I przypominam Panu, że Donald Tusk i Bronisław Komorowski też nie mieli z kim przegrać. Więc proszę się zbytnio nie podniecać sondażami.

Serdecznie Pana pozdrawiam

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-03-2018 [22:53] - Imć Waszeć | Link:

W ramach komentarza: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-03-2018 [09:40] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Imć Waszeć

Dziękuję za tę perełkę i już przedświątecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika Ptr

25-03-2018 [23:12] - Ptr | Link:

Sens blogowania KP sprowadza się przede wszystkim do budzenia złych emocji, bo merytorycznie notki są mizerne i nic nie wnoszą. A takie podejście plasuje tę twórczość gdzieś pomiędzy celebrytami sympatyzującymi z totalną opozycją. Właściwie po przeczytaniu tej notki widać ten odnawiany podział na oświeconych i ciemnogród. Chyba było już sporo dowodów na to , że oświecony to znaczy niemądry. Na razie premier Morawiecki nie dał żadnego powodu , aby go zakwalifikować do oświeconych. 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-03-2018 [09:44] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Ptr

W wolnej chwili zapraszam pana do odsłuchania mojego felietonu pt. "Politycy i blogerzy" - vide: http://www.youtube.com/watch?v=-W_IsGJTTfA
 

Obrazek użytkownika marsie

25-03-2018 [23:33] - marsie | Link:

Po co daleko szukać, ale i lepsze zdania by się znalazło:
„Bo wielokroć pisałem, że choć staram się, jak mogę sprzyjać „obozowi dobrej zmiany””.
Sformułowanie „swoją partią” ubrałem w cudzysłów, co powinno być dość znamienne i zarazem wystarczające. Kiedyś chciałem się spotkać z Panem przy piwie na starym, pięknym, krakowskim Rynku – teraz już nie.
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-03-2018 [09:47] - Krzysztof Pasie... | Link:

@marsie

"Kiedyś chciałem się spotkać z Panem przy piwie na starym, pięknym, krakowskim Rynku – teraz już nie..."
-----------------
A ja jestem gotów się z Panem założyć, że już niedługo ponownie zmieni Pan zdanie.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Temperatus

26-03-2018 [00:05] - Temperatus | Link:

Wielu w kraju naszym już od dawna.a przynajmniej od kilkunastu miesięcy to wszystko, co p.Pasierbiewicz tu opisuje w swoim podsumowaniu pkt.2. widzą i na alarm biją.  Praktyka ostatnich kilkunastu miesięcy wydaje się wskazywać na to,że  od władzy płynie przekaz chętnie wśród ludu pisowskiego rozpowszechniany: hejt nasz to wyraz naszego patriotyzmu, bo kto nie z nami, ten przeciw nam (Lenin) czyli wróg Polski, targowiczanin i t.p. (ostatnio: kto krytykuje ministrów za nagrody, to też wróg Polski). Filozofią polityki naszej to TKM,a jak się komuś nie podoba, toi tak mu płaszcza nie oddamy i co nam zrobi? No bo co "nam" może zrobić ktoś, kto jest psychicznie chory, bowiem władzy naszej nie kocha należycie?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-03-2018 [09:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Temperatus

"Praktyka ostatnich kilkunastu miesięcy wydaje się wskazywać na to,że  od władzy płynie przekaz chętnie wśród ludu pisowskiego rozpowszechniany: hejt nasz to wyraz naszego patriotyzmu, bo kto nie z nami, ten przeciw nam..."
---------------------
No właśnie

Obrazek użytkownika paparazzi

26-03-2018 [15:44] - paparazzi | Link:

Posiada konto przez
4 dni 20 godzin

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

26-03-2018 [03:07] - ExWroclawianin | Link:

@Pasierbiewicz napisal:

" 2. Zgrupowaną wokół byłej premier Beaty Szydło formacją oszołomów cierpiących właśnie na wspomniany wcześniej syndrom „5 x N”, takich jak, piszę na gorąco: - poseł profesor Terlecki, który przed paroma dniami najbardziej pracowitego działacza krakowskiego PiS-u na zbity pysk z partii wywalił, bo się wybory samorządowe zbliżają, a on konkurentów nie lubi; - wyzuty z poczucia obciachu partyjny politruk Piotrowicz mający praktyki PZPR na twarzy wypisane; - przemądrzała posłanka profesor Pawłowicz, za którą wielokroć przyszło mi się ze wstydu rumienić; - ober-harcmistrz Macierewicz, który mnie w osłupienie wprawiał swymi coraz to nowymi „rewelacjami” smoleńskimi, przy których Mrożek z Witkacym wymiękają;................................"

No takich absurdow i bzdur juz dawno nie czytalem.........kompletny "odlot intelektualny", poziom dna! ......przemadrzala poslanka profesor Pawlowicz...........ober-harcmistrz Macierewicz....te wpisy kwalifikuja pana aby go psychiatra zobaczyl bez kolejki i to jak najszybciej.......rece mi opadly jak mozna cos podobnego wypisywac?????? Po co pan to robi? Czy ma pan jakies zlecenia na te arcy bzdury? Jakim cudem pan ma tytul dr inz????????????? Teraz rozumiem dlaczego "najlepsza" polska uczelnia w rankingach swiatowych jest dopiero po koniec 4-tej setki............z tego tekstu widac tylko nienawisc do ludzi ktorzy probuja zrobic cos dla Polski.............nie rozumiem pana w ogole !!! Czy pan tym ludziom zazdrosci???

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-03-2018 [09:49] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ExWroclawianin

"rece mi opadly..."
------------------
To proszę sobie sprawić dwa temblaki i będzie po sprawie.

Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika Trotelreiner

26-03-2018 [10:16] - Trotelreiner | Link:

Admin!
A mojego płaszcza dalej nie ma?
 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

26-03-2018 [13:06] - Ryszard Surmacz | Link:

Panowie, to przecież klasyczna zmiana frontu. "5xN", to wkupne.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-03-2018 [09:44] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Ryszard Surmacz

"5xN", to wkupne..."
---------------
Tak może pomyśleć tylko pisowski ultras, bo normalnemu człowiekowi by to do głowy nie przyszło.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-03-2018 [13:14] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

Znakomita większość dodanych do tej notki komentarzy bezspornie potwierdza, że notka trafiona w dziesiątkę. Ale to nie powód do satysfakcji, lecz poważny sygnał alarmowy.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

26-03-2018 [13:30] - HenrykHenry | Link:

Aaaa to dalej trwaja konfabulacje o swoim tatusiu .... Pan Surmacz w krotkim komentarzu dokladnie zdiagnozowal "przypadek " Pasierbiewicza ...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-03-2018 [17:22] - Krzysztof Pasie... | Link:

@henrykHenry

"Aaaa..."
----------------
Coś Pana ugryzło? Panie Heniu?

Obrazek użytkownika Ptr

27-03-2018 [00:37] - Ptr | Link:

Chyba Pan przegrywa , ale nie umie Pan przegrywać, no i ma Pan problem. 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-03-2018 [09:47] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ptr

"Chyba Pan przegrywa , ale nie umie Pan przegrywać, no i ma Pan problem..."
-------------------
A jednak napisał Pan "chyba", co znaczy, że jest Pan pisowskim ultrasem, który jeszcze zachował strzępy zdrowego rozsądku.

Obrazek użytkownika Ptr

27-03-2018 [10:24] - Ptr | Link:

Napisałem "chyba" , bo to Panu zostawiam rozstrzygnięcie, ostatecznie to Pan decyduje się na jakiś własny wariant światopoglądowy i miejmy nadzieję , że świadomie. Ja nie czuję się ostatecznym Pana sędzią.

Obrazek użytkownika Temperatus

27-03-2018 [15:51] - Temperatus | Link:

No takich absurdow i bzdur juz dawno nie czytalem.........kompletny "odlot intelektualny", poziom dna! ......przemadrzala poslanka profesor Pawlowicz...........ober-harcmistrz Macierewicz....te wpisy kwalifikuja pana aby go psychiatra zobaczyl bez kolejki i to jak najszybciej....

To, że coś, co dla bardzo wielu jest  prawdziwym opisem zachowania pewnych polityków, a dla Ex-Wrocł. bzdurą, to jeszcze nic strasznego,można się tylko pośmiać z jego świętego oburzenia. Ale nawoływanie (nie po raz pierwszy przez niego, ale i  przez niektórych komentatorów), do leczenia psychiatrycznego tych, którzy mają odmienne zdanie od fanatyków obecnej władzy, przypomina  stalinowską politykę: nieprawomyślnych zamykano w "psychuszkach", żeby nie robić więźniów politycznych, bo tylko psychiczni mogli nie kochać władzy radzieckiej.