Przeprosicie, chociaż? – pytam „ortodoksyjnych pisowców”

Portal Salon24 w notce pt. „Nie będzie śledztwa prokuratury ws. książki „Macierewicz i jego tajemnice” podaje, cytuję:

Warszawska prokuratura okręgowa odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie książki Tomasza Piątka pt. „Macierewicz i jego tajemnice”. Zawiadomienie w tej sprawie złożył b. minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
Zawiadomienie dotyczyło stosowania przemocy lub groźby wobec funkcjonariusza publicznego w celu podjęcia lub zaniechania czynności służbowych (za co grozi do 3 lata więzienia) i publicznego znieważania lub poniżania konstytucyjnego organu RP (do dwóch lat więzienia).
Przywołany w nim został też art. 231a Kk, w myśl którego z ochrony prawnej przewidzianej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, korzysta też funkcjonariusz publiczny w sytuacji, gdy „bezprawny zamach na jego osobę został podjęty z powodu wykonywanego przez niego zawodu lub zajmowanego stanowiska”.

Polecamy: "Macierewicz i jego tajemnice". Szef MON złożył zawiadomienie do prokuratury

Po analizie zarówno zeznań byłego szefa MON, jak i treści publikacji, prokuratura nie wykazała, by wyczerpane zostały znamiona czynów ściganych z oskarżenia publicznego, zawarte w zawiadomieniu - poinformował rzecznik prokuratury Łukasz Łapczyński.

Opisywane przez zawiadamiającego zachowania można byłoby uznać za pomówienie, które zgodnie z Kodeksem postępowania karnego, ścigane jest z oskarżenia prywatnego - podkreślił rzecznik.

– Nie zachodzą przesłanki wynikające z interesu społecznego, przemawiające za objęciem przedmiotowych czynów ściganiem z oskarżenia publicznego – zaznaczył Łapczyński. 

Postanowienie nie jest prawomocne. Pokrzywdzonemu przysługuje prawo zaskarżenia decyzji prokuratora.
Tomasz Piątek, związany z „Gazetą Wyborczą”, a wcześniej z „Krytyką Polityczną”, przez półtora roku badał koneksje Antoniego Macierewicza. W książce opisał m.in. rzekome powiązania b. szefa MON z Robertem Luśnią, b. współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa, oraz - jak podawał wydawca - z „gangsterem-finansistą Siemionem Mogilewiczem, współpracującym z sowieckim/rosyjskim wywiadem wojskowym GRU, jak również z samym Władimirem Putinem”.

Jesienią ubiegłego roku w Ministerstwie Obrony Narodowej przygotowano raport, który miał wskazywać na główne manipulacje i nieprawdziwe informacje zawarte w książce Piątka. Opracowanie zostało przekazane prokuraturze, która zajmowała się zawiadomieniem byłego szefa MON.
W połowie stycznia tego roku Antoniego Macierewicza na stanowisku ministra obrony narodowej zastąpił Mariusz Błaszczak, który wcześniej pełnił funkcję szefa MSWiA. 

Źródło PAP…”, koniec cytatu.

Więc pragnę Państwu teraz przypomnieć, co pisałem w notce pt. „Rządzenie państwem to nie harcerska zabawa, ani kółko różańcowe” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/729042,rzadzenie-panstwem-to-nie-harcerstwo-ani-kolko-rozancowe, gdzie mówiłem między innymi, cytuję:

Następna sprawa to harcerski styl bycia ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Z całym szacunkiem panie Antoni, lecz uważam, że każdy mężczyzna pozostający w harcerstwie po osiemnastym roku życia to mniej, lub bardziej zabawne indywiduum, które tą drogą leczy kompleksy sprawując władzę nad młodszymi od niego. Dlatego w imię dobra naszej wspólnej sprawy apeluję, niech się Pan sobie daruje te przebieranki w mundury wojskowe, bo w tym uniformie dla młodych będzie Pan zawsze podstarzałym druhem drużynowym, a nie żołnierzem, bo oni tę różnicę bezbłędnie wyczuwają. I proszę zrozumieć, że Pański patetyczny styl bycia przesycony akcentami katastroficznego smutku i dołującymi tonami martyrologicznymi dla większości młodych ludzi jest po prostu niemożliwy do zrozumienia. Bo z całym szacunkiem, ale Pan jest dla nich takim wojskowym jak niegdyś minister Bogdan Klich, a Pan i Panu podobni nestorzy z PIS-u musicie to w końcu zrozumieć, bo nadmierne forsowanie bogoojczyźnianego etosu wcześniej, czy później da skutek odwrotny do zamierzonego. I choć bym tego chciał, tak samo jak Pan, to czasy marszałka Piłsudskiego już się nie powtórzą. To se Ne vrati, pane Havranek! A prawda jest taka, że mamy też w naszej ojczyźnie wcale nie mało takich młodych ludzi – vide: https://www.youtube.com/watch?v=c8mxfrsUpKA i należy zrobić wszystko, żeby tych ludzi odzyskać, a nie na zawsze odstręczyć uroczystościami i rekonstrukcjami stanowiącymi krzyżówkę harcerskich zbiórek z kółkami różańcowymi. I proszę się na mnie nie obrazić, ale choć rozumiem, że starsi ludzie Pana uwielbiają za tę Pańską ujmująco szarmancko ułańską postawę, ale jest Pan człowiekiem w równym stopniu urokliwym, co, ciut niebezpiecznie nawiedzonym i chyba jednak Jarosław Kaczyński powierzył Panu zbyt dużo władzy.

Wiem, że po tej notce mam u radykalnych pisowców do imentu przerąbane, lecz w świecie polityki tak już bywa,  że mający odwagę mówić o tym, co złe zbierają cięgi, a na ich karkach się pasą cwaniacy o zachowawczych i spolegliwych postawach. Więc, raz kozie śmierć! Dorzucę jeszcze do pieca i powiem, że tak, jak ongiś odbył się marsz „Obudź się Polsko!”, tak obecnie, Forum Młodych PIS winno na nowogrodzkim podwórku postawić pikietę pod hasłem „Jarosławie! Wyzwól się spod przesłaniających Ci świat skrzydeł otaczających cię ciasno Aniołów Stróży, a szczególnie sędziwego Archanioła, co tak blisko ciebie łazi, iż już prawie nic nie widzisz”. Więcej nie powiem, bo mi notkę zwiną…”, koniec cytatu.

Po napisaniu tego tekstu zostałem przez “ortodoksyjnych pisowców” wyzwany od najgorszych, wylano mi na głowę hektolitry pomyj i fekaliów nazywając mnie zdrajcą ideałów prawicowych i stojącym na barykadzie kretem Platformy Obywatelskiej.

Ja książki Tomasza Piątka nie czytałem, bo nie lubię tego typu literatury. Nie znam się też na sprawach wojskowych. Niemniej jednak słuchałem, co mówił pan Antoni oraz przypatrywałem się jak się zachowuje. I to mi zupełnie wystarczyło by uznać, że Antoni Macierewicz na funkcję Ministra Obrony się absolutnie nie nadaje.

Więc pytam pisowskich fundamentalistów! Po tej decyzji Prokuratury działającej pod zwierzchnictwem ministra Zbigniewa Ziobro. Jeśli macie honor. Przeprosicie rzetelnego i uczciwego blogera???

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Novalia47

20-03-2018 [00:43] - Novalia47 | Link:

Ty,Krzysztofie, chyba sobie dworujesz: ortodoksyjni oszołomi - jak ich zawsze nazywasz - dlatego są ortodoksyjni, że nie  ima się ich żaden choćby najbardziej rzucający się w oczy i namacalny dowód, bo oni wierzą tylko w doktrynę i nieomylność swoich uwielbianych  przywódców. I są zawsze nieprzemakalni. Tymczasem reszta zdrowego społeczeństwa od początku wiedziała,że nie będzie żadnego końcowego raportu smoleńskiego przedstawiającego ostateczny wynik badań i kolejną wersję "zamachu". Od początku wiadomym było,że Macierewicz na końcu powie, że nie udało się ustalić prawdy (do której coraz bliżej było Kaczyńskiemu), bo Tusk z Putinem zatarli wszelkie dowody. Ale Macierewicz jeszcze raz nas zaskoczył:otóż nie może on przedstawić końcowego raportu ze swojego śledztwa,bo jest to niemożliwe z powodu... braku wraku (o zwrot którego obecna władza nigdy się nie starała wbrew zapowiedziom w kampanii wyborczej). Macierewicz bowiem niemal do ostatnich dni nie wiedział, że w Polsce nie ma tego nieszczęsnego braku i dlatego obiecywał cuda Kaczyńskiemu i innym uczestnikom miesięcznic (z których teraz zapewne śmieje się w kułak).
Podobnie ma się sprawa, bo też było to do przewidzenia donosu na  autora książki o nim: przeliczył się jednak Macierewicz, bowiem  prokuratura zamiast na jego polecenie  prowadzić śledztwo p-ko autorowi książki o nim o zbrodnie terrorystyczną i zamach na ministra, odesłała go na drogę postępowania prywatno-skargowego o zniesławienie, gdzie pozwany Piontek bez trudu udowodni swoje zarzuty, bo już  w swej książce wszystkie je  udowodnił.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-03-2018 [08:05] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Novalia47

"Tymczasem reszta zdrowego społeczeństwa od początku wiedziała..."
---------------------
Być może, ale sęk w tym, że nikt się o tym nie odważył choćby jednym słowem pisnąć. I o tym jest moja notka.

Obrazek użytkownika gorylisko

20-03-2018 [01:14] - gorylisko | Link:

tak z ciekawości...czy ten rzetelny i uczciwy bloger to jakiś żart o sobie samym ?? ;-)

Obrazek użytkownika Novalia47

20-03-2018 [01:42] - Novalia47 | Link:

A gdzie jest napisane że rzetelny i uczciwy? Jest natomiast że nie tylko tłumacz ale i tenisista i narciarz w jednej osobie i to niezależny.
Długo to trwało zanim zdecydowałam się  wstąpić w szeregi komentatorów na NB, a to dlatego że starałam się najpierw przeczytać możliwie jak najwięcej wpisów blogerów i komentarzy do nich. Jeśli mogę się podzielić swoimi uwagami i za pozwoleniem Admina, to zauważyłam,że niemal we wszystkich komentarzach zwykle występują te same osoby i zawsze w podobny sposób komentują, a często nawet identycznie. Wszyscy tu deklarują się jako zatwardziali zwolennicy PiS, ale w ostatnich miesiącach jakby nieco zawiedzeni, przy czym w stosunku do A.Dudy nastąpiła u większości radykalna zmiana poglądów: z uwielbienia dla wielkiego polityka i patrioty na fatalnego polityka, a nawet zdrajcę (!), czemu ja osobiście nie specjalnie się dziwię. Najczęściej wylewają oni swoją żółć w  postaci hejtu na blogera Pasierbiewicza podkreślającego,że wprawdzie jest on zwolennikiem tej partii ale, dla jej dobra  uprawia tzw. konstruktywną krytykę. Bloger ten zarazem przedstawia samego siebie (w opisie swojego  profilu pod każdym nowym tekstem)  jako nieco bufoniastego  megalomana, ale inteligencji i trafności spostrzeżeń nie można mu odmówić. Zauważyłam także, że jeszcze przed kilkunastoma miesiącami we wpisach niektórych blogerów oprócz zalewu dość prostackiego hejtu, autorzy często  posługiwali się nader infantylną metodą, a mianowicie głupkowatym przekręcaniem nazwisk znienawidzonych polityków, dziennikarzy czy innych osób publicznych, a także przekręcali niby to dowcipnie nicki krytykujących ich komentatorów. Ci ostatni niemiłosiernie ich za takie praktyki wykpiwali, co - o dziwo - przyniosło skutki w postaci zaniechania takich praktyk przez niektórych blogerów. Natomiast komentatorzy w większości w ostatnim czasie zaostrzyli ataki na  swych adwersarzy coraz częściej posługując się chamowatymi przezwiskami i inwektywami (w tym najczęściej wyzywaniem od "lewaków", którego to określenia wydają się nie rozumieć),w miejsce merytorycznych kontrargumentów. Niestety; to samo zdarza się czasami i Krzysztofowi, który też potrafi wpaść w furię i bluzgać inwektywami. Na innych portalach społecznościowych takie praktyki są absolutnie  niedozwolone i natychmiast tępione w postaci banowania autorów takich treści, a tutaj - wydaje się - ostre reakcje cenzora Strefy Wolnego (!) Słowa mają miejsce jedynie w przypadkach wpisów lub komentarzy uznanych za  "niepoprawne politycznie". 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-03-2018 [08:12] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Novalia47

"Niestety; to samo zdarza się czasami i Krzysztofowi, który też potrafi wpaść w furię i bluzgać inwektywami..."
---------------------
Czy może Pani / Pan podać kilka konkretnych przykładów takich inwektyw? Oprócz tego przypadku, kiedy faktycznie dałem się sprowokować, gdy zaatakowano moją córkę jedynaczkę i pamięć o moim śp. Ojcu Akowcu.

Obrazek użytkownika Novalia47

20-03-2018 [19:40] - Novalia47 | Link:

Najbardziej utkwił mi w pamięci "wredny szubrawiec", i to wcale nie jako odpowiedź na jakieś złośliwości o Twojej córce czy ojcu, bo takowych się nie doczytałam. Oczywiście nigdy nie przeprosiłeś (chyba,że przeoczyłam),ale innych podobnych inwektyw nie che mi się szukać, zresztą sam wiesz co potrafisz, Krzysztofie.

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

20-03-2018 [22:00] - Andrzej-emeryt | Link:

Cześć Krzysiu. Z tym Ojcem Akowcem to Ty tak nie przesadzaj. Bo nie tylko Ty. Jako emerytowany nauczyciel akademicki bez trudu w bazie polskich naukowców znajdziesz w stosownej bazie wiele informacji o doc. dr hab. ZDZISŁAWIE MACIEREWICZU. Wokół jego tragicznej śmierci krąży wiele przekłamań. " Puławianin " przecież, Jacek Kuroń oświadczył publicznie, że Zdzisław został zamordowany przez UB. Ale UB " powiedziało co powiedziało " i ta wersja jest wersją obowiązującą w " swerze michnikowszczyzny ". O Zygmuncie Hollandzie ojcu Agnieszki też trwał UB-ecki taniec: Czy Holland sam wyskoczył przez okno. Czy też został przez ubeka wyrzucony. O Ojcu Antoniego bez trudu w Necie znajdzie się wiele interesujących informacji. Wystarczy " chcieć ".
   https://pl.wikipedia.org/wiki/....

Obrazek użytkownika HenrykH.

20-03-2018 [08:48] - HenrykH. | Link:

Z tej uczciwości i rzetelności wyłania się obraz "pisarza"  amatora który swoje obrażone ego ratuje opluwając kogo się da.Od dłuższego czasu notki tego autora mają za cel  opluć  PiS I  z tego powodu przyciągają jakieś spady z salonu .Przestałem pana doktora poważnie traktować zaraz po wyborach ,facet który lata do kościoła (w co  drugiej notce)a później pisze że śmieszą go" bogoojczyźniane "występy A.M .Elity nam wymordowali,powstawiali onuce i to są efekty.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-03-2018 [19:05] - Krzysztof Pasie... | Link:

@HenrykHerny

"Przestałem pana doktora poważnie traktować zaraz po wyborach..."
----------------------
I tego powinien się Pan był trzymać! Gdzie tedy Pańska konsekwencja?

Obrazek użytkownika Novalia47

20-03-2018 [01:56] - Novalia47 | Link:

Sorrki: oczywiście że Krzysztof wspomniał o swojej rzetelności i uczciwości na końcu tekstu,ale ja się zasugerowałam jego autoprezentacją  pod każdym wpisem na swoim blogu, gdzie swoją rzetelnością i uczciwością Krzysztof wcale się nie przechwala

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-03-2018 [08:46] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Novalia47

"Sorrki: oczywiście że Krzysztof wspomniał o swojej rzetelności i uczciwości na końcu tekstu,ale ja się zasugerowałam jego autoprezentacją  pod każdym wpisem na swoim blogu, gdzie swoją rzetelnością i uczciwością Krzysztof wcale się nie przechwala..."
-----------------------
Drobna, ale istotna poprawka.

Dziękuję i pozdrawiam Panią serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

20-03-2018 [09:02] - Trotelreiner | Link:

Rzetelny i uczciwy....bloger echotvn24....radzę to wszystkim zapamiętać...i puszczać w towarzystwie jako surrealistyczny dowcip.
Do mitomanii echotvn24 dodajemy następny objaw...
Aaaa! Ukazał/ukazała się @novalika wiosenna,szczypiorek,pomidorek,będacy/będaca per Krzysztof ...z echotvn24....ciekawe tylko jest jedno....czy ten nick to SAM echtvn24,
czyli kolejne wcielenie,czy ktoś wynajęty do pisania laurek Pasierbiewiczowi.
PS.Coraz gorzej,coraz żałośniej....coraz głupiej.

PPS.Imprimatur,czy znowu szukać mam numerka z szatni? :-)))

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-03-2018 [12:35] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Trotelreiner

"ktoś wynajęty do pisania laurek Pasierbiewiczowi..."
--------------------
jaby Pan wiedział ile temu komuś zapłaciłem, to by Panu za przeproszeniem spadły kapcie.

Obrazek użytkownika Novalia47

20-03-2018 [19:31] - Novalia47 | Link:

Można prosić o wskazanie jakiegoś śladu mojej laurki dla Krzysztofa P.? Chyba. że nie rozumiesz określenia "laurka".

Obrazek użytkownika xena2012

20-03-2018 [10:08] - xena2012 | Link:

Pan jako ,,uczciwy i rzetelny bloger''  się w stosunku do znienawidzonego przez siebie Macierewicza odnosi się do książki niejakiego Piatka której nawet nie czytał. Nie przeszkadza to jednak ,,uczciwemu i rzetelnemu'' blogerowi przedstawiac tego dzieła jako argumentu przeciw byłemu ministrowi. To własnie ta osławiona rzetelność?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-03-2018 [12:02] - Imć Waszeć | Link:

W punkt. To samo zresztą dotyczy innych "pisowców". Najpierw szkalujący donos GW lub TVN, a potem burza w wiadrze pomyj na "salonowych" blogach, bo oczywiście to wielka troska jest. Taka troska o liczbę kliknięć od POlszewików i reszty zaprzańców.

Obrazek użytkownika xena2012

20-03-2018 [12:20] - xena2012 | Link:

Wystarczy zapoznac się z zyciorysem owego pana Piątka aby nie dziwić sie prokuraturze,że odrzuciła pozew Macierewicza. Zajecie sie bowiem tym ,,dziełem'' jako podstawą do ataku na Macierewicza gwarantuje jedynie dobra zabawę z wypocin idioty. a nie sprawe do rozpatrzenia przez prokuraturę.

Obrazek użytkownika Novalia47

20-03-2018 [20:04] - Novalia47 | Link:

Skoro Krzysztof nie czytał tej książki o Macierewiczu,co stwierdzasz autorytatywnie autorytatywnie,to zapewne Ty zapoznałaś się z tą książką dokładnie utrzymując,że prokuratura nie miała podstaw do prowadzenia śledztwa, zwłaszcza z uwagi na osobę autora książki. (na jakiej podstawie? pracujesz w tej prokuraturze?) Okazuje się, że osoba autora może zadecydować o wszczęciu lub nie śledztwa w sprawie treści książki - ciekawostka. Zwracam Ci także uwagę że Macierewicz nie  wystosował pozwu do prokuratury, bo od tego jest sąd, żeby rozpatrywać sprawy z oskarżenia prywatnego, a nie prokuratura. Prokuratura otrzymała od ówczesne ministra obrony polecenie wszczęcia śledztwa w tej sprawie p-ko autorowi, ale po upadku ministra prokuratura wojskowa już nie musiała się wygłupiać z takim poleceniem i odesłała go na drogę prywatno-skarkgową, Warto czasem coś poczytać o sprawach, w których się autorytatywnie wypowiada, żeby się nie narazić na śmieszność,jak ten Macierewicz, albo Ty, Xeno, wypisując takie bzdury.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-03-2018 [12:40] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ImćWaszeć

Nie odpowiedział Pan profesorowi Woleńskiemu, który Pana z błotem zmieszał - vide: https://www.polityka.pl/tygodn...

Czyżby Pana strach obleciał?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-03-2018 [14:52] - Imć Waszeć | Link:

Czy Pan uważa, że ja mogę mieć konto na lewackiej Polityce? Zaglądam tam czasem, a i owszem, ale głównie zwiedziony przez Google. Poza tym nie zmieszał z błotem, tylko odegrał piłeczkę wolejem po lewej bandzie. Czuję się zaszczycony, że profesor, a Pański wróg największy, raczył skierować uwagę na moją skromną osobę. Spróbuję się kiedyś formalnie odnieść do poruszonej sprawy w kontekście logiki, żeby płynęła z tego jakaś korzyść dla przygodnego czytelnika. A tak nawiasem mówiąc, wie Pan co to jest sofizmat i co to jest sylogizm w logice i matematyce?

To, co tam jest napisane, to raczej wstęp do dłuższej dyskusji, gdyż dowodzenia, bez sformalizowania języka dla danego zagadnienia i zdefiniowania w tym formalizmie pojęć podstawowych, nie da się przeprowadzić. Rozumiem, że Pan może nie czuć tematu, więc wyjaśniam, że to jest tak, jakby ktoś przyszedł do dziekana geologii na AGH i powiedział, że ma świetny model różniczkowo-całkowy, który w 100% przewiduje zachowanie się górotworu :)))) W środowisku mdłym pojęciowo można jedynie "dowodzić", albo prowadzić marksistowski dyskurs ;), a to już może być dużo zabawniejsze w ustach wybitnego profesora logiki, niż cała moja i Spike'a twórczość. Ponadto akapit niżej wyraźnie stoi kto jest zmieszany i z czym - Pan ze mną i Spikem z dodatkiem Armaniaku. Samo to już jest dość zabawne, z uwagi na widoczne - delikatnie mówiąc -  różnice zdań, a co prowadziłoby niechybnie do trzeciej wojny o piasek pomiędzy nami na Wzgórzach Golan.

Użycie w danym kontekście sformułowania "pars pro toto", co stanowi nazwę typowej figury retorycznej, byłoby w nakreślonym kontekście strzałem kulą w płot, więc doceniam dyskretne wycofanie się profesora z dalszego brnięcia w sypki piasek. Jednakowoż można tu użyć zwrotu "totum pro parte", gdyż to z powodu Pańskiej, iskrzącej tajemniczym uczuciem, przyjaźni z profesorem dostało nam się wszystkim solidarnie po uszach.

Tam na forum jest taki tekst: "2018-03-14 03:32 | logika
Antysemityzm to taka wstydliwa choroba, chory się do niej nie przyznaje, a ona atakuje mózg i nieleczona doprowadza do szaleństwa." Prawie jak "CK dezerterzy" (to jest kura panie generale!). Polecam zajrzeć, bo tam dopiero się Panu dostaje.

Nie dokładnie jest tak jw. Już wyraziłem swój pogląd w tej sprawie na forum. Semityzm i zaczadzenie Książką, to rodzaj choroby, która nieleczona prowadzi nie tylko do szaleństwa, ale i zboczeń w obszarze humanistyki. Wyznanie agnostyczne, obok handlowego, to kolejna sztuczna poza. Zresztą co to są żydowscy humaniści? Dla mnie, w kontekście Tory, to jakieś kuriozum, furiacko "nie przyznają się" do jej uznawania, dlatego w kółko te loże, symbole, rycerze i te rzeczy :)), pogarda dla innych nacji, wiar i ego, Ego, EGO....
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-03-2018 [15:10] - Imć Waszeć | Link:

Jeszcze tylko jedna kwestia wymaga osobnego wyjaśnienia. Nie istnieje żaden osobnik, który uważa się za żyda, który nie uznaje choćby jakiegoś fragmentu Tory. To jest najzabawniejsze w przypadku agnostyków i ateistów, gdyż uważają się za naród wybrany przez Boga, którego nie ma. Nieprawdaż, że to już kompletna komedia, a nawet aberracja w zakresie logicznego myślenia? Każdy, choćby był najsilniej przeświadczony o nieistnienia Boga albo wręcz komunista, zaraz ogrzeje się z podobnymi sobie kumplami w ciepełku tezy, że zostali oni wybrani przez samego Boga i dlatego należy im się od świata i ludzi najwięcej. Z ciekawością wysłuchałem kiedyś wykładu, jak to komunistyczna partia w Rosji honorowała i zezwalała na tradycyjne małżeństwa w tradycji judaistycznej. Stąd właśnie płynie ten cały horror, to rzucanie na oślep w ślepia gojów antysemityzmem i całe to pomieszanie z poplątaniem. Nie można być żydem bez uznania istnienia Boga - kropka.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-03-2018 [19:20] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Imć waszeć

"Jeszcze tylko jedna kwestia wymaga osobnego wyjaśnienia. Nie istnieje żaden osobnik, który uważa się za żyda, który nie uznaje choćby jakiegoś fragmentu Tory...
----------------------
To kolejny i bardzo dobry komentarz, który mógłby Pan pod felietonem Woleńskiego zamieścić. Nie wiem, czemu Pan tego nie zrobi. Choć może Pan ma rację, bo Woleński może tam pisać, co chce, a mnie kasują, co drugi komentarz. Ale nie popuściłem i zadzwoniłem do redaktora naczelnego portalu POLITYKA.PL. Obiecali poprawę, ale póki co bez rezultatu.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-03-2018 [19:13] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Imć Waszeć

"Czy Pan uważa, że ja mogę mieć konto na lewackiej Polityce?..."
--------------------
A dlaczego nie? Mógłby Pan wtedy zamieścić tam niniejszy komentarz.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-03-2018 [12:37] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"Nie przeszkadza to jednak ,,uczciwemu i rzetelnemu'' blogerowi przedstawiac tego dzieła jako argumentu przeciw byłemu ministrowi..."
------------------
Albo pani świadomie kłamie, albo nie była Pani zrozumieć przekazu motki. Nie po raz pierwszy zresztą.

Obrazek użytkownika xena2012

20-03-2018 [13:35] - xena2012 | Link:

Bo Pańska notka nie ma zadnego przekazu.To tylko prostackie  wyladowanie niechęci na byłym ministrze i tzw.ortodoksyjnych pisowcach.Nawet nie stac Pana było przy podpieraniu sie paszkwilem Piatka jako argumentem przeciw Macierewiczowi na jej przyczytanie. Nie bardzo rozumiem dlaczego harcerstwo jest dziś dla Pana czymś tak smiesznym.Przez całą wojnę moja rodzina przechowywała księgę druzyny harcerskiej do której należał mój niezyjacy juz wujek.Pieknia kaligrafia ,opisy wycieczek i obozów,zdjecia z uroczystości koscielnych i państwowych,zdjecia harcerzy i harcmistrzów nawet starszych od Macierewicza.Wojna przerwała kontynuację ,losy harcerzy tej drużyn ulożyły się różnie a ksiegę przekazalismy Izbie Pamięci Harcerstwa. Ale w polskiej literaturze mamy opisy działalności harcerstwa w czasie wojny i znane są postacie harcmistrzów-kobiet i męzczyzn których słuszny wiek nikogo nie rozśmieszał ani nie dziwił a którzy nawet ginęli w obronie Ojczyzny.Oni tez są dla Pana śmieszni?

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

20-03-2018 [20:45] - ExWroclawianin | Link:

@xena2012

100/100

Absolutnie sie z pania zgadzam. 

@Pasierbiewicz

0/100

"Przeprosicie, chociaż? – pytam „ortodoksyjnych pisowców”"................ile pan ma tupetu i arogancji aby wypisywac tak potworne bzdury??? No i dlaczego pan to robi, wiedzac ze pan Macierewicz i pani Szydlo byli NAJLEPSZYMI PROPOLSKIMI ministrami w poprzednim rzadzie PiS-U ??? Naprawde panski ojciec skoro byl zabity przez komunistycznych sowieckich wrogow Polski to po tym co pan wypisuje w "grobie sie przewraca"........Absolutnie NIE ROZUMIEM dlaczego pan atakuje pana ministra Macierewicza? Slepy pan jest? Nie docenia pan tego co przez 2 lata uczynil w MON-ie pan Macierewicz??? Prezydent Adrian Juda(sz) i prokuratura razem z calym wymiarem sprawiedliwosci jest NADAL do 100% wymiany! Jak mowi pan Cejrowski: WSZYSCY WON! A pani Szydlo i pan Macierewicz NAPEWNO JESZCZE WROCA DO POLITYKI by odzyskac Polske dla POLAKOW.......czy to sie komus podoba czy nie!
Przeraza mnie panskie krotkowzroczne i antypolskie zaslepienie...............................................czy nie widzi pan potrzeby aby pogonic w koncu z polskiej polityki "wewnetrznych Moskali i volksdeutschow" ????
 

Obrazek użytkownika witamina

20-03-2018 [12:22] - witamina | Link:

Bo   wszystkie  Krzyski to fajne chłopaki  .  Pozdrawiam

Obrazek użytkownika OLI

20-03-2018 [13:53] - OLI | Link:

"Bo   wszystkie  Krzyski to fajne chłopaki"
Pod warunkiem, że nie klonują się jak gremliny.
W stareńkim horrorze, którego tytułu już nie pamiętam, główny bohater (doktor, który jest wampirem) wypowiada finałową kwestię : "Dwóch doktorów i dwa wampiry na takie małe miasteczko to jest o wiele za dużo" .
I ta kwestia bardzo mi tutaj pasuje.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-03-2018 [15:18] - Imć Waszeć | Link:

Od razu w wyobraźni widzę Leslie Nielsena, do którego przyjeżdża nocą Renfield, prawnik z Londynu, a zaraz potem tę scenę, gdy nietoperz z twarzą Nielsena rozpłaszcza się nią o zamykane właśnie okno do pokoju Lady Seward.
(*facepalm*)