Syndrom zamkniętego osiedla

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej za nami. Przewidywalni jak zawsze - za każdym rogiem czai się PiS. Oni w to chyba święcie wierzą. W mojej ocenie jest to ewidentnie syndrom zamkniętego osiedla, który polega na tym, że jakaś grupa mieszka na określonym obszarze, spotyka się tylko w swoim gronie, wymienia poglądy o oparciu o informacje zassane z TVN24 i uważa, że cała Polska myśli i postrzega świat, tak jak oni. Mój znajmy twierdzi, że następnym razem zamiast Radosława Sikorskiego powinni ściągnąć p. Justynę Lazar-Żyłę, to będzie i ciekawiej, a i pożyteczną lekcję można by z tego jakąś wyciągnąć. A tak znowu Radosław opowiadał swoje "suchary", którym jakże daleko do pamiętnego cytatu przy ośmiorniczkach: "Bullshit kompletny. Skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy l...ę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy. Mamy bardzo płytką dumę i niską samoocenę. Taka murzyńskość" - mając na myśli pewien ruch w nurcie literackim. Także nic ciekawego na Radzie nie było, PO nadal ustawia poprzeczkę bardzo nisko i cała nadzieja UBywateli w I Alimenciarzu III RP, który założył nowy ruch miłujący demorację i coś tam jeszcze. Ruch zaczął funkcjonować od...zbiórki pieniędzy, czyli jakieś wnioski z historii chłopcy z kolczykami wyciągnęli. Oprócz tego, jak widać, żebraczy tryb życia, jest jakimś sposobem, by dotrwać do wiosny. Marzy mi się Rada PO, kiedy powiedzą coś z sensem, coś nad czym warto będzie się pochylić, skomentować, merytorycznie odnieść. Apeluję do polityków PO: skupcie się, pokażcie jakąś sensowną alternatywę i te słowa piszę poważnie. Każdej władzy potrzebna jest mądra i odpowiedzialna opozycja. Nie możecie wszystkiego zostawiać na barkach Kukiz '15.

Dorota Arciszewska-Mielewczyk
Poseł na Sejm RP

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

27-02-2018 [18:04] - zbieracz śmieci | Link:

Takie osiedle gdzie zamknął się dobrowolnie polskojęzyczny element to nazywa się getto.Niestety nie możemy im odciąć dróg komunikowania się im ze światem zewnętrznym a wrogim Polsce z którym idą ręka w rękę.
Jest pała którą można tylko wreszcie się na nią zdecydować i przetrącić te łapki a nie jołczyć,ta pała to art.127,128 ,129 KK Zdrada Stanu.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

27-02-2018 [19:10] - zbieracz śmieci | Link:

PS.Nie liczę na was bo tkwicie w innym syndromie tzw.sztokholmskim i potrzeba nowego pokolenia który nie ma tego garba.
Płacimy nie mniej niż 50 mln.ojro ofiarom zbrodni niemców na żydach ,płacimy i to jest kurewstwo ofiarom terroru stalinowskiego jakimi do 1956 ponoć są ofiarami żydzi mieszkający w Izraelu czy diasporze,wydajecie nie swoje setki milionów na muzea i szykuje się budowa kolejnego poświęconego chasydom,sto milionów na remont ich cmentarza i lista nie jest znacznie dłuższa,wydajecie bo nie wasze to pieniądze i ze strachu.
Teraz wrócę do cmentarzy ,od 89 roku rok po roku a nawet kilka razy jada na Kresy i młodzi i starzy aby tam za friko doprowadzać do porządku te nasze cmentarze które jeszcze się zachowały-jadą za swoje i za swoje i ze składek wiozą tam żywność i lekarstwa i dzielą je równo dla wszystkich potrzebujących ,niezależnie od narodowości,może i dostaje je nawet stary rezun.
Te wyjazdy od 89 roku są pod patronatem TVP Wrocław ,od zawsze i Pani Orłowskiej ,dziennikarki ze starego rozdania ale mało kto tak przysłużył się pomocą kresowianom jak Ona ,Gliński  jej nie da żadnego odznaczenia ani nie podziękuje bo nie z tego układu!
Nikt nie daje grosza na odbudowywane tam kościoły co się jeszcze zachowały ,wszystko to  robi garstka parafian i kresowiacy w kraju na ile mogą a tu sto milionów.
Nasza młodzież jedzie tam za swoje i robi co może aby uratować te resztki a młodzi z Izraela wpadają jak po ogień ze spranymi mózgami i jeszcze bardziej spranymi odlatują a co b y się stało gdyby pojawili się na cmentarzu swoich przodków z grabiami ,łopatami i popracowali trochę ,nic bo to mają zrobić goje i za swoje .
Pani też w 2014 roku głosowała za przyjęciem ustawy o specjalnych świadczeniach emerytalnych i już wtedy uważała się za polityka.trzeba was wymienia sukcesywnie ale i szybko na tych co nie mają garba strachu.