"Sznyt aborygeński"


Jak wskazują wyniki mojej blogerskiej analizy, żelazny elektorat PiS nadal preferuje styl swoich polityków z lewej części zdjęcia


Krakowska miesięcznica, którą przed czterema laty oglądałem z moim australijskim kumplem

Wczoraj napisałem notkę pt. „Wielki comeback Adama Hofmana?” – vide: https://www.google.pl/search?q=aboryge%C5%84ski&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=8nWRWvzGN4SCYP6JuuAN po tym, jak były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował się w tefałenowskim programie „Piaskiem po oczach” w nowym wcieleniu, jako świetnie ubrany i noszący się z wysmakowanym szykiem, odchudzony, wysportowany, niezależny luzak o prezencji menadżera znaczącej światowej korporacji. Widać było, że wysokiej klasy fachowcy nad nim pracowali, bo pokazał się, jako tryskający energią i precyzyjnie się wysławiający decision-maker o bezbłędnej mowie ciała i dużym narracyjnym refleksie.

Nie będę ukrywał, że jednym z powodów napisania rzeczonej notki był także pewien ze wstydem przyznaję wredny eksperyment. Otóż chciałem się upewnić, jak „ortodoksyjni pisowcy”, którzy jeszcze kilka lat temu za Hoffmana daliby się pociąć i bronili jego ówczesnej inteligencji, kindersztuby i wyglądu, - zareagują na nowe wcielenie swojego niegdysiejszego idola, z góry zakładając tezę, że im się nowy wizerunek pana Adama nie spodoba, a niektórych wręcz rozjuszy.

No i znakomita większość niezwyczajnie licznych komentarzy dodanych wspomnianej na wstępie notki, w których „pisowscy ortodoksi” nie zostawili na przeobrażonym panu Adamie przysłowiowej suchej nitki to niestety świadectwo, że PiS nadal jest partią zaściankową i anty-estetyczną, co mnie niezmiernie martwi, gdyż chciałbym, żeby się udała ta nasza „dobra zmiana”.

A tymczasem analiza komentarzy wskazuje bezspornie, że najbardziej zagorzali sympatycy partii Jarosława Kaczyńskiego nadal preferują styl zachowania i noszenia się, jaki przed czterema laty mój Przyjaciel z Australii oglądający krakowski przemarsz miesięcznicy smoleńskiej określił, jako „sznyt aborygeński” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/619309,aborygeni-i-zydowskie-placzki-jaroslawa.

Słowem pisowski elektorat pozostał niezmienny w swym małomiasteczkowo pojmowanym konserwatyzmie, choć świat ulega przemianom i bezlitośnie ucieka do przodu.

Tak, więc panie Prezesie!  Trzeba z tym koniecznie coś zrobić, bo jeżdżący po świecie Polacy, szczególnie ci młodzi, mogą się przy urnach wyborczych zachować zupełnie inaczej, niż wskazują dzisiejsze sondaże. Wszyscy przecież pamiętamy, że „Platforma nie miała, z kim przegrać”, a prezydent Komorowski „mógł przegrać wybory jedynie wtedy, gdyby po pijaku przejechał na pasach zakonnicę w ciąży”.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

24-02-2018 [22:49] - xena2012 | Link:

A gdzie Pan widzi tę znakomitą większość ortodoksyjnych pisowców rozjuszonych przeobrażeniem pana Hofmana i którzy nie zostawili na nim suchej nitki? Raczej wysmiano się z Pana raptem w siedmiu komentarzach ,bo notka nie wzbudziła szczegolnego zainteresowania.Jako że jest Pan mistrzem jednego tematu (nieodmienne obśmiewanie PiS) siłą rzeczy nastapiło znudzenie.Czas się przestawić.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-02-2018 [22:57] - Imć Waszeć | Link:

On chyba mówi o mojej polemice z tymi fałszywymi tezami. Zapomniałem jeszcze dodać, że często w Warszawie widywało się złodziei z mafii w kabrioletach, złotej biżuterii i w kreacjach od Armaniego. Może to stąd ten zachwyt płynie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-02-2018 [23:35] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Xena2012

"A gdzie Pan widzi tę znakomitą większość ortodoksyjnych pisowców rozjuszonych przeobrażeniem pana Hofmana i którzy nie zostawili na nim suchej nitki?..."
-----------------
Tutaj, Pani Xeno - vide: https://www.salon24.pl/u/salon...

Pozdrawiam Panią serdecznia

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-02-2018 [23:08] - Imć Waszeć | Link:

Nie menedżera międzynarodowej korporacji, tylko domokrążcy, który musi się dobrze prezentować, żeby wcisnąć staruszkom bezwartościową polisę albo komplet garnków. Chyba Pan przespał lata 90-te i nie widział na oczy takich gajerzastych komiwojażerów, od których się wzięło powiedzenie "skóra, fura i komóra". W firmie, gdzie przez jakiś czas pracowałem, byli na własnym rozliczeniu, byli elegancko ubrani, nosili teczkę, w teczce laptopa, komórę z najwyższej półki, zegarek, samochód swój bądź częściej w lizingu. Jeździli po prezesach sklepów i hurtowni typu Hit, Geant, Bakoma i wciskali kit o wyższości produktu nad Wielkanocą. Właśnie do tego potrzebny jest gajer .... i bajer.

Bill Gates założyciel Microsoftu: https://msmobile.pl/wp-content...
Steve Balmer, CEO Microsoftu: https://upload.wikimedia.org/w...
Kolejny po nim CEO Microsoftu: https://upload.wikimedia.org/w...
Jeden z twórców Sun Microsystem Bill Joy: https://upload.wikimedia.org/w...
Miliarder, założyciel firmy Mojang i twórca Minecrafta, Markus "Notch" Person: https://c1.staticflickr.com/8/...
Jeff Bezos, twórca Amazona: https://static.interestingengi...

Przy nich Pański faworyt prezentuje się jak członek sekty Mormona na polowaniu na Kijowskiej. Ja rozumiem, że niektórym ludziom potrzeba jest w życiu widoku młodzieńców o spodniach ściśle opiętych na pośladkach, niełysiejących, z twarzą Belmondo lub Pięknego Władka i z wypielęgnowanymi delikatnymi dłońmi, ale oni stanowią margines wśród ludzi osiągających sukcesy w biznesie.

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-02-2018 [23:30] - Pani Anna | Link:

Ha, ha, ja też pracowałam w takiej "międzynarodowej korporacji" i jak przeczytałam ten komentarz, to całe to po...ne towarzycho stanęło mi jak żywe przed oczami!
Jakie trzeba mieć kompleksy, żeby napisać o kimś z podziwem, że wygląda jak menago z miedzynarodowego korpo! W butach obstalowanych u Gino Rossi!
Notabene Lepper nawet w garniaku od Armaniego, to nadal był Lepper, to samo dotyczy Tuska. 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-02-2018 [23:39] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Pani Anna

"Ha, ha, ja też pracowałam w takiej "międzynarodowej korporacji"..."
-------------------
Pani Anno, ja miałem na myśli liczące się światowe korporacje, a nie Lidla, bądź Biedronkę.

Serdeczności!

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-02-2018 [10:03] - Pani Anna | Link:

Panie Krzysztofie, pan to z poziomu przedszkola jeszcze nie wyrósł... Oj, przezywało się i wyśmiewało co? Złote czasy. Tylko teraz juz pan nie robi na nikim wrażenia.

Obrazek użytkownika paparazzi

25-02-2018 [02:33] - paparazzi | Link:

Jeden z największych manipulatorów XXI wieku to Steven Paul Jobs założyciel firmy Apple Inc. Książka  Walter Isaacson mówi za siebie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-02-2018 [11:46] - Imć Waszeć | Link:

Alert from intrusion detection system:

1) Walter Isaacson - Prezes i dyrektor wykonawczy Aspen Institute. Był przewodniczącym CNN i redaktorem czasopisma Time. Isaacson urodził się w Nowym Orleanie, Louisiana, syn of Irwina i Betty Lee (Seff) Isaacson. Jego ojciec był “kindly Jewish distracted humanist engineer with a reverence for science” jego matka handlowała nieruchomościami. Isaacson uczęszczał do Isidore Newman School w Nowym Orleanie.

2) Isidore Newman School - założona w 1903 w celu kształcenia dzieci z Sierocińca Żydowskiego (Jewish Orphans' Home) na rogu ulic St. Charles i Jefferson Avenues w Nowym Orleanie.

"Isidore Newman School and the family of Jacquelyn “Jackie” Wolff ’75 are partnering with the Jewish Federation of Greater New Orleans and the Federation’s Newcomers Incentive Program to offer up to $20,000 a year in need-based scholarships. These Newman scholarships are for the children of Jewish families who have chosen to relocate to New Orleans. They are available to students entering grades 6 through 12."

2) Aspen Institute - Międzynarodowa organizacja nonprofit założona w 1950. Z 220 mln dolarów datków na organizację grubo ponad 20 mln pochodzi od czterech rodzin żydowskich. To co tu zacytuję może być mocno przesadzone, ale należy to wiedzieć dla wyrobienia sobie opinii o instytucie:

"4 families ,all of them Jewish These are the Crown (Krinsky) family ,the Pritzker family the Resnik family and David Rubenstein. The Crowns and Pritzkers both have links to the Jewish Mob and both are tied to and have funded Obama. Both are also hardcore Zionists. The Crowns own General Dynamics, see General Dynamics the largest Zionist Jewish Arms manufacturer in the world and the Pritzkers  Hyatt hotel chain, the Superior Bank of Chicago, and the Royal Caribbean cruise line. Penny Pritzker of the Pritzker family is the Commerce Secretary in the Obama Administration.
In short the Aspen institute is largely funded by 4 Jewish families all of whom are strongly or very strongly Zionist. The CEO and administrator of the Institute is also Jewish
"

https://wideawakegentile.wordp...

Co prawda autobiografia była rzekomo autoryzowana, ale opiera się głównie na hagadzie, czyli gadkach ludzi o Stevie. Przede wszystkim Steve jest potomkiem Syryjczyka wyznającego islam. Jego ojciec uczył się w Libanie, a w czasie studiów został osadzony w więzieniu za zaangażowanie w działalność polityczną. Jego matka była chrześcijanką o korzeniach szwajcarsko-niemieckich. Steve to jest wszystko, czego typowy żyd nienawidzi najbardziej i to w jednym ciele. Kto tu więc jest największym manipulatorem świata?

Obrazek użytkownika paparazzi

25-02-2018 [16:33] - paparazzi | Link:

Do ojca się nie przyznawał a partnera Stevea Wozniaka oszukiwał. Steve wiele razy to potwierdzał ale się nie obrażał mówiąc, on taki jest. Dużo technologi było wykradzionych od Microsoftu, szczególnie na początku powstawania firmy.

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

24-02-2018 [23:25] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Rzeczywiście, ludzie na zdjęciu z miesięcznicy są biednie ubrani bo pewnie na lepsze ciuchy ich nie stać i zapewne przez większość życia byli biedni więc inaczej ubrać się nawet nie potrafią. Ale to zapewne przyzwoici ludzie, kochający Polskę. To, że marnie wyglądają nie jest niewybaczalną wadą. Jest nią natomiast Pańska pogarda zawarta w określeniu "sznyt aborygeński". To Pana dyskwalifikuje jako interlokutora, właściwie pod Pańskimi notkami powinna zapanować cisza - zero komentarzy bo nie warto komentować tego "sznytu buraczanego", odzianego jednak w dobry garnitur i odróżniającego - a jakże - "aromat Cohiby od skisłego ogórka" (copyright K. Pasierbiewicz ).

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-02-2018 [23:44] - Krzysztof Pasie... | Link:

@jęzory Pasiukowski

"Ale to zapewne przyzwoici ludzie, kochający Polskę..."
-----------------
W tym temacie ma Pan moją pełną zgodę i to jest w tej całej sprawie najsmutniejsze.

Obrazek użytkownika spike

24-02-2018 [23:31] - spike | Link:

"jednym z powodów napisania rzeczonej notki był także pewien ze wstydem przyznaję wredny eksperyment. Otóż chciałem się upewnić, jak „ortodoksyjni pisowcy”, którzy jeszcze kilka lat temu za Hoffmana daliby się pociąć i bronili jego ówczesnej inteligencji, kindersztuby i wyglądu, - zareagują na nowe wcielenie swojego niegdysiejszego idola, z góry zakładając tezę, że im się nowy wizerunek pana Adama nie spodoba, a niektórych wręcz rozjuszy."

przyznaję, jest Pan wredny, bo kłamie jak ta bura suka, komentarze na S24, jak i NB temu przeczą, a dostało się Panu za infantylność i głupotę.
Co do małomiasteczkowych ortopisowców, to przypomnę Panu, że sam pochodzi z zaścianka, zabitego dechami, mieszkając w Krakowie udaje mieszczucha, tylko że mentalność wiejskiego żulika pozostała, co łatwo poznać po słownictwie.
Żałosne i tragiczne jednocześnie jest to, że jest Pan, na szczęście byłym, akademikiem. Pańska "twórczość" blogerska nie wnosi nic pozytywnego, a jedynie jątrzy.
Niech Pan nie pisze, że zależy mu na Polsce, bo jest to fałszywe, a przez to podłe, jak Pański charakter.
Jakby Pan zachował się jak "facet z jajami" i nie banował na S24, to by się dowiedział prawdy o sobie także tam, co miało miejsce przed wprowadzeniem cenzury.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-02-2018 [00:42] - Imć Waszeć | Link:

Wredny pisowiec, to każdy, kto nie zgadza się w 100% ze zdaniem autora. Przeczytałem tę "zgrozę" ze Sralonu i widać to tam wyraźnie. Zero jakichkolwiek oznak "pisostwa", ale to autora, nauczonego cenzury komunistycznej, nie zadowala. Musi być 100% za Wodzem i Partią inaczej kula w łeb, czyli ban. Jednakowoż, co do kasowania krytycznych wypowiedzi, to uważam, że każdy ma prawo zamknąć się w swoim szczelnym matriksie z odbiornikiem ustawionym na TVN i inne jaczejki agentury zagranicznej, z GW w ręce w celu "zrozumienia rzeczywistości", nawet z butelką jabola w ręku i trzema petami w ustach jak Michnik. Żadna strona nie ma jednak prawa do rozciągania tego matriksa bądź antymatriksa siłą lub szantażem na innych wokół, bo to już jest gwałcenie norm i patologizacja współżycia w społeczeństwie. Trzeba przekonywać za pomocą argumentów, a nie walić pałą. Pałą wali zazwyczaj ten, kto nie umie dyskutować, ani się zachować w innych sytuacjach. Taka hucpa przypomina obskurny bar, do którego wpada pijaczek Janek i z progu krzyczy "A tera brawa od frajerów dla pana Janka, stawiam kolejkę dla wszystkich!". Rzeczywiście istnieją tacy ciężcy idioci w społeczeństwie, głównie różni niespełnieni "biznesmeni" (czytaj naciągacze lub pajace, na których nikt się nie nabrał) albo "arystokraci", co potrafią nawet zaczepiać ludzi na ulicy, tylko po to, żeby im wyśmiać niemodne buty lub ciuchy, albo wizytę w cudzym mieszkaniu zaczynają od negatywnej oceny dywanu i mebli (mało brakuje, żeby splunęli na dywan ze wstrętem). Są nawet tacy, którzy posuną się do wsadzenia ręki w krok. To nie upoważnia jednak nikogo do oceniania ich a priori. Z pewnością tu nie mamy do czynienia z takim przypadkiem. Chyba ;)

Obrazek użytkownika Adam66

25-02-2018 [04:22] - Adam66 | Link:

Wygląda na to, że Soros i spółka zmieniają taktykę i zamiast "polskiego JFK" z ptasim móżdżkiem wyszukali wyszczekanego gogusia którym lemingi mają się zachwycać.
Tak się składa, że pracowałem w globalnej korporacji i to w samym NYC z siedzibą na 48smej i widokiem na Rockefeller Center i takich typków po tamtej stronie wielkiej wody nazywa się "fops".  Zawsze najmodniej ubrani, przylizani i gotowi szczekać na kogo każą, w przypadku AH może jeszcze jakieś brudy wyciągnąć bo był blisko Prezesa...
Nie bardzo rozumiem dlaczego autor tak lekceważąco wypowiada się na temat Lidla i Biedronki...?  Czyżby problemy ze zrozumieniem definicji "międzynarodowa korporacja"...
https://en.wikipedia.org/wiki/...
https://en.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-02-2018 [11:47] - Imć Waszeć | Link:

Też tak myślę, bo nawet nazwisko do tego planu pasuje.

Obrazek użytkownika Kamil

25-02-2018 [06:42] - Kamil | Link:

Panie Pasierbiewicz, sledze panskie wpisy juz od kilku lat i musze potwierdzic, ze przynajmniej od roku nie ma w nich niczego madrego. Jak sie nie ma co powiedziec, to lepiej milczec, emerytowany nauczycielu akademicki...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

25-02-2018 [07:59] - zbieracz śmieci | Link:

Koszula za około 150 zł i pierwszy raz na grzbiecie -Wólczanka szyta w chinach ,marynarka góra 300 zł i w kratę i to nie jest angielska krata ale tandetny materiał udajacy  prawdziwy polityk co ma doradców i dobrego krawca czegoś takiego nigdy nie założy bo kratka fatalnie miga na ekranie tv,krawat 30 zł -nowy ale nie z prawdziwego jedwabiu ale sztucznego ot i cały sznyt ,sznyt pasierbiewicza.To taki sam sznyt jak u radka wiocha a nie najlepsze uczelnie do których niby uczęszczał w Anglii,koszula w kratkę a krawat w paski-z wiochy mógł wyjść ale wiocha z niego nigdy nie wyjdzie podobnie jak z pasierbiewicza.

Obrazek użytkownika xena2012

25-02-2018 [08:30] - xena2012 | Link:

Umieszczając zdjęcie zupełnie nieznanych sobie ludzi i okraszajac to złośliwym komentarzem sam Pan sobie wystawił jak najgorsze świadectwo.Ich Pan nie osmieszył tylko siebie.Kilkanascie lat temu siedziałam w poczekalni u weterynarza obok staruszka bardzo biednie ubranego i dziwnym wyrazie twarzy.Ten człowiek okazał się wspaniałym rozmówcą,jaka piekną polszczyzną i jak zajmujaco  mówił o pobycie na Syberii dokąd został wywieziony.Groźny wyraz twarzy i blizny były pozostaloscią odmrożeń i chorób tam nabytych. Tę rozmowę zapamietałam i dziś wiem,że nie należy ludzi oceniac wyłacznie po wyglądzie,nazywać antyestetycznymi czy wytykać malomiasteczkowość.

Obrazek użytkownika terenia

25-02-2018 [11:59] - terenia | Link:

@xena2012    Szanowna Pani ,cytuję "zdjęcie zupełnie nieznanych sobie ludzi" ,nie do końca nieznanych autorowi.Na załączonym zdjęciu widoczny jest dr Mirosław Boruta (osoba znana w Krakowie,zatem zapewne autorowi bloga też) .Dołączam  materiał z dr.Boruhttps://www.youtube.com/watch?...ą  .

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-02-2018 [12:31] - Imć Waszeć | Link:

Chyba bardziej znamienne jest to, że autor nie wykorzystał tu zdjęcia krakowskich peowców w wyciągniętych swetrach i obywateli PRL bez zębów skaczących jak małpy po pisowskich samochodach. Jak mawia mesjasz lewicowej filozofii Sławoj Żizek "Kiedy spuszczasz wodę GWno znika, każdego dnia część naszej rzeczywistości znika bezpowrotnie". Nie mógł lepszymi słowami streścić oddziaływania TVN-u i Polsatu na społeczeństwo. Im dłużej się siedzi przed tymi kanałami, tym więcej prawdziwej rzeczywistości znika z pola widzenia, bądź zostaje zastąpiona nierzeczywistością o działaniu halucynogennym, waniającą emocjonalnością posuniętą do absurdu.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-02-2018 [14:52] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Xena2012

Nawet Jarosław Kaczyński zrozumiał, że miesięcznice smoleńskie się przeżyły, więc jestem dobrej myśli, że Pani też to kiedyś zrozumie.

Obrazek użytkownika Zofia

25-02-2018 [08:45] - Zofia | Link:

Panie Krzysztofie,aż strach zapytać,co pan sądzi o Ojcu Świętym,który od lat nosi jakże nie nowoczesną białą sutannę a ma posłuch u milionów katolików. Żeby postrzegać człowieczeństwo i mądrość trzeba zajrzeć głębiej a nie tylko na garnitur,zegarek czy buty.Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-02-2018 [14:54] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Zofia

Pani Zofio! Z najwyższym szacunkiem, ale muszę stwierdzić, iż Pani kompletnie nie zrozumiała przekazu mojej notki. Nie Pani jedna zresztą.