Wielki comeback Adama Hofmana?

Myślę, że nie bez powodu TVN24 po raz drugi w ciągu ostatnich dni przeprowadza długi wywiad z byłym posłem i rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości Adamem Hofmanem, dziś w programie „Piaskiem po oczach” redaktora Piaseckiego. Ale ten prezentowany obecnie przez TVN Adam Hofman to zupełnie inna osoba niż niegdyś, gdyż dało się zauważyć ogromną metamorfozę pana Adama zarówno aparycyjną, jak osobowościową.

W czasie, kiedy był politykiem PiS-u Adam Hofman był dla mnie bardzo inteligentnym, ale ciamcaramciowatym i odpychającym jegomościem o typowo pisowskiej aparycji brakiem świeżości znaczonej oraz zachowaniu charakterystycznym dla polityków partii Jarosława Kaczyńskiego. A więc kiepsko ubrany, misiewiczo-podobny, przylizany i gładkolicy grubasek o postawie lokajsko służalczej wobec wodza partyjnego.

Zaś dziś u Piaseckiego zobaczyłem świetnie ubranego i noszącego się z wysmakowanym szykiem, odchudzonego, wysportowanego niezależnego luzaka o prezencji menadżera znaczącej korporacji światowej. Siedział w fotelu jak to umiał niegdyś robić tylko Gustaw Holoubek, lekki przechył, noga założona na nogę, w butach o najmodniejszym fasonie, na pierwszy rzut oka widać, że obstalowanych, co najmniej u Gino Rossiego, dobry krawat, garnitur od Armaniego, najmodniejsza fryzura, lekki odrost na twarzy, na ręku markowy zegarek, - słowem najwyższej próby menadżerski produkt. Widać, że wysokiej klasy fachowcy nad nim pracowali, bo pokazał się, jako tryskający energią i precyzyjnie się wysławiający decision-maker o bezbłędnej mowie ciała i wyćwiczonym sposobie mówienia. I co tu dużo mówić, choć premier Mateusz Morawiecki też w drogich butikach się ubiera, to jednak widać, że się z zawodowymi wizażystami nie konsultuje.

Daję głowę, że to powrót Adama Hofmana do polityki.

I albo Hofman ma już określony samodzielny plan polityczny, który niebawem pokaże, albo wystawiono go, jako materiał do ewentualnego zagospodarowania, być może celem postraszenia Jarosława Kaczyńskiego, który dlatego pozbył się z partii Hofmana, iż wiedział, że ten facet może mu jak mało, kto zagrozić.

Jestem pewien, że jeszcze przed wyborami odrodzony Hofman odegra na polskiej scenie politycznej bardzo poważną rolę.

Jaką? Nie mam pojęcia. Może internauci coś wiedzą?

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Jednym z powodów napisania tej notki był także pewien eksperyment. Otóż chciałem się przekonać, jak „ortodoksyjni pisowcy”, którzy jeszcze kilka lat temu za Hoffmana w daliby się pociąć i bronili jego ówczesnej inteligencji, kindersztuby i wyglądu, - zareagują na nowe wcielenie swojego niegdysiejszego idola z góry zakładając tezę, że im się nowy wizerunek pana Adama nie spodoba, a niektórych nawet rozjuszy.
No i większość komentarzy dodanych do notki, w których pisowscy ortodoksi nie zostawiają na przeobrażonym panu Adamie suchej nitki - vide: https://www.salon24.pl/u/salon... to świadectwo, że PiS niestety nadal jest partią anty-estetyczną, co mnie bardzo martwi, gdyż chciałbym, żeby się udała ta nasza „dobra zmiana”. A tymczasem widzę, że sympatycy PiS-u nadal preferują styl noszenie się, jaki mój Przyjaciel z Australii oglądający przed kilku laty ich przemarsz na jednej z miesięcznic smoleńskich określił, jako „sznyt aborygeński”.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika paparazzi

23-02-2018 [23:46] - paparazzi | Link:

O żeś ty, Orzeszko teraz leci aparycja. Czytaj dezyderat w Piwnicy Pod Baranami. Ja ci radze, czytaj proszę.

Obrazek użytkownika Pani Anna

23-02-2018 [23:52] - Pani Anna | Link:

Obrazek użytkownika xena2012

24-02-2018 [10:10] - xena2012 | Link:

A już myślałam że to przedruk z Pudelka albo wypociny niejakiej Korwin-Piotrowskiej o świdrujacych oczkach. Ta sama ,,głębia"" intelektu,,,konstruktywność'' notki,powierzchowność wniosków a wszystko po to,zeby dokopać premierowi czy działaczom PiS-u w kwestii ubierania się i mało luzackiego stylu bycia.Premier pracujacy niemalże 24 godziny na dobę w oczach autora notki nie zasługuje nawet na uwagę jako że nie ma czasu na wizyty u wisażystów. Niedawno swój wizerunek zmienił Michał Kamiński pieszczotliwie zwany Miśkiem,proszę się więc ta postacią zachwycić skoro ani osobowość ani działalność Pana tak niewiele interesuje.

Obrazek użytkownika spike

24-02-2018 [12:06] - spike | Link:

"u Piaseckiego zobaczyłem świetnie ubranego i noszącego się z wysmakowanym szykiem, odchudzonego, wysportowanego niezależnego luzaka o prezencji menadżera znaczącej korporacji światowej. Siedział w fotelu jak to umiał niegdyś robić tylko Gustaw Holoubek, lekki przechył, noga założona na nogę, w butach o najmodniejszym fasonie, na pierwszy rzut oka widać, że obstalowanych, co najmniej u Gino Rossiego, dobry krawat, garnitur od Armaniego, najmodniejsza fryzura, lekki odrost na twarzy, na ręku markowy zegarek,"

ciekawe po czym można poznać u kogo co było kupowane, a może u samego Hugo Bossa?
ten to miał styl. widać to było jak byli ubrani Brunner czy Kloss i ten zegarek !!!
brakuje info, gdzie były kupione skarpety, podkoszulek no i slipy .....
:)))))))))))))))))))))))))))))

czy to znaczy, że Trzaskowski nie jest już wzorcem jakim powinien się kierować Prezes???
Wg mnie wszyscy posłowie są przyzwoicie ubrani, a już szczególnie Prezes.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-02-2018 [20:25] - Imć Waszeć | Link:

Oto przykład dobrze ubranego biznesmena z USA (miliardera). Gabe Newell, założyciel i szef Valve, współtwórca Conterstrike'a GO, 13 lat w Microsofcie:

https://s.cdaction.pl/obrazki/...
https://cdn.mos.cms.futurecdn....
http://i.imgur.com/7YCfOHx.jpg

Najczęściej w drogie gajery wbijają się tacy, którzy już niczym innym nie potrafią zabłysnąć albo chcą kogoś przekręcić na parę baniek.

A oto nienagannie elegancki żul: http://www.gazetakrakowska.pl/...

Obrazek użytkownika spike

24-02-2018 [21:29] - spike | Link:

Często jest tak, że ludzie bogaci nie muszą ubierać się wytwornie, nawet w biurze, ale od swoich pracowników tego wymagają, a nawet więcej, np. zakazane jest mieć jakiekolwiek tatuaże, kolczyki itp. akcesoria.
Kiedyś oglądałem dok. o pewnym biznesmenie, który dorobił się majątku liczonym w setkach mln $, samemu jeździł do pracy, jak przed laty, skromnie ubrany, do tego stary samochód, a żona i dzieci korzystali z majątku do woli, aż został przez nich zamordowany, bo ciągle im było mało.

Obrazek użytkownika elefants

25-02-2018 [10:54] - elefants | Link:

Może podać pan tytuł tego filmu?

Obrazek użytkownika Lektor

24-02-2018 [12:43] - Lektor | Link:

Temu znowu Hofman przeszkadza !   Uczepił się PIS-u jak tasiemiec uzbrojony - szmotek !

Panie Krzysztofie, a może tak parę slów o formacji przygłupów ?  Ostatnio mieli radę krajową PO (kasty zdrajców, złodziei i szmaciarzy). Dobry temat dla pana.

Obrazek użytkownika Słoń Podwawelski

24-02-2018 [14:46] - Słoń Podwawelski | Link:

Nie szata zdobi człowieka, lecz człowiek szatę; nie suknia zdobi człowieka; nie suknia zdobi człowieka, lecz człowiek suknię.
Hoffman jest typowym karierowiczem  Bez wartości, jak Petru.

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

24-02-2018 [21:26] - Jęzory Pasiukowski | Link:

"...w butach o najmodniejszym fasonie, na pierwszy rzut oka widać, że obstalowanych, co najmniej u Gino Rossiego..."

To Gino Rossi jeszcze żyje? Czy jego warsztat w Słupsku nadal działa?

Obrazek użytkownika HenrykHenry

24-02-2018 [21:33] - HenrykHenry | Link:

));- "być może celem postraszenia Jarosława Kaczyńskiego, który dlatego pozbył się z partii Hofmana, iż wiedział, że ten facet może mu jak mało, kto zagrozić." -((

 Czy jest gdzies kres infantylizmu tego "becwala" ?!!! ... ja to sie usmialem , po pachy !!! 

A wlasciwie to bez komentarza ... zagladajacy tu tez maja prawo poczytac , ocenic i zadumac sie nad totalnym "glupkiem"

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-02-2018 [23:21] - Pani Anna | Link:

Pan Krzysztof chyba się zakochał, takiego opisu urody nie powstydziłby się sam Kraszewski... A tak na marginesie, to Macron jest chyba pana idolem? To na jego makup wydano w jeden miesiąc 30 000E!