List em. nauczyciela akademickiego do prof. UJ Jana Hartmana


Fot. Jan Lorek

Szanowny Panie Profesorze,
Jak podaje portal internetowy  Wprost – vide: https://www.wprost.pl/kraj/10101360/apel-naukowcow-artystow-dziennikarzy-i-politykow-o-zmiany-w-ustawie-o-ipn.html, podpisał Pan apel stu naukowców, dziennikarzy, twórców, polityków o wycofanie zmian w ustawie IPN zatytułowany: „Nie tędy droga do odzyskania zbiorowej godności”.

Apelujecie Państwo do opinii publicznej o wycofanie ustawy Instytutu Pamięci Narodowej. Ja natomiast uważam, że pan Prezydent powinien tę przyjętą przez Sejm i Senat ustawę jak najprędzej podpisać.

Dlaczego?

Po pierwsze nie chcę Panu profesorowi w szczegółach prztaczać, co Pan o Polakach na swoim blogu wypisywał po tym, jak Panu jakiś drań psa uśmiercił, gdyż jest to sprawą powszechnie znaną. Wszakże przypomnę Pańskie słowa: „Miliony Was chamy, miliony. I co my mamy z Wami zrobić? Ale przyjdzie na Was czas. A jak nie na was, to na wasze dzieci”.

Po drugie zaś, ponieważ uważam Pana Profesora za wybijającą się osobowość pośród  sygnatariuszy rzeczonego apelu, to zamiast wdawać się z Panem w polemikę zaapeluję do Pańskiego sumienia i coś Panu Profesorowi opowiem.

Działo się to pierwszego sierpnia 1952. Jako ośmioletni chłopiec byłem na kolonii letniej w podkrakowskim Sierakowie. Szczęśliwi, opaleni wróciliśmy z kolegami znad rzeki na obiad. Ku mojemu zdumieniu pani wychowawczyni przekazała mi wiadomość, że ktoś na mnie czeka w kancelarii pana kierownika. Jeszcze bardziej się zdziwiłem na widok wuja Ludwika, który mi powiedział, że tata jest trochę chory i musimy wracać do Krakowa. Choć bardzo mi było żal zostawiać kolegów ucieszyłem się ogromnie, bo będąc Jego oczkiem w głowie, świata za Ojcem nie widziałem. Pociąg wlókł się niemiłosiernie, a ja nie mogłem się doczekać chwili, kiedy wreszcie się przytulę do Ojca. W końcu dotarliśmy z dworca na naszą ulicę. Wujek chciał mi coś powiedzieć, ale wyrwałem mu się i oszalały ze szczęścia, na łeb na szyję popędziłem do ukochanego taty. Gdy dobiegłem do naszej kamienicy serce przeszył mi paraliżujący ból i niebo spadło mi na głowę. Na bramie wisiała klepsydra z napisem:

Mgr inż. Michał Pasierbiewicz
ukochany mąż i ojciec
żołnierz Armii Krajowej
zmarł przeżywszy lat 46…

Tacie pękło serce. Zamęczyła go ubecja, a dokładniej mówiąc kilku oficerów bezpieki pochodzenia żydowskiego po tym, jak ujawnił swoją akowską przeszłość. Nie wytrzymał szczucia i upokorzeń w pracy, gdzie był dyrektorem technicznym, obrzydliwych intryg, prowokacji, bezustannego śledzenia, ciągłych rewizji domowych i niekończących się wielogodzinnych przesłuchań na bezpiece.

Na pogrzebie było tyle samo bliskich i przyjaciół, co ubeków, którzy obstawili cały Cmentarz Rakowicki, a gdy kondukt dotarł do naszego rodzinnego grobu, przyczaili się za przyległymi grobowcami. Pamiętam, że gdy ksiądz rozpoczął modlitwę nad grobem, nagle wśród żałobników zrobiło się jakieś dziwne zamieszanie i rozległy się zaaferowane szepty. To przyjaciele taty z konspiracji wkroczyli do akcji i raptem na trumnie pojawiła się wiązanka biało czerwonych goździków z szarfą, na której widniał napis: „Naszemu kochanemu dowódcy przyjaciele z Armii Krajowej”. Do dzisiaj nikt nie wie, kto i jakim cudem położył tę wiązankę na trumnie, za co wtedy groziło więzienie, o ile nie gorzej. Z tego, co było potem zapamiętałem jedynie, że jak trumnę spuszczano do grobu Mama ścisnęła mnie kurczowo za nadgarstek aż mi z bólu w oczach pociemniało. A jak kondukt się rozchodził spostrzegłem, że mam całą dłoń we krwi. Mama miała zawsze zadbane, długie paznokcie.

Matka nie umiała sobie poradzić z nieszczęściem, jakie nas spotkało. Więc musiałem z nią chodzić przez lata codziennie na cmentarz, choć przesiadywanie godzinami na ławeczce przy mogile w czasie, gdy koledzy grali w piłkę było dla małego chłopca prawdziwą torturą. A mój śp. starszy brat porzucił na zawsze szkołę, jak mu dyrektorka renomowanego krakowskiego liceum, co warto zaznaczyć komunistyczna działaczka pochodzenia żydowskiego, przy całej klasie powiedziała, że takie szczeniaki akowskie jak on trzeba było w topić wiadrze.

Te koszmarne wydarzenia wpędziły nas w straszliwą traumę, a na mnie pozostawiły piętno, które na całym moim życiu położyło się cieniem. Mama wytrzymała jeszcze 15 lat i również odeszła…”, koniec opowieści.

Pragnę wyraźnie zaznaczyć, że o tych dyskretnych i trudnych sprawach piszę do Pana Profesora bynajmniej nie po to by się uskarżać, lecz w celu dania świadectwa tego, co jest do dnia dzisiejszego skrzętnie ukrywane i przemilczane w podręcznikach historii i mediach, zarówno meinstreamowych, jak prawicowych. Bo mało, kto wie, a szczególnie dotyczy to ludzi młodych, że w latach 50-tych ubiegłego wieku Polacy też swój "mały holokaust" przeżyli. A takich jak moja rodzin skrzywdzonych przez Żydów były w Polsce tysiące!

Pragnę także zwrócić uwagę Pana Profesora na wyjątkowo pobłażliwą dla doznanych krzywd cierpliwość Polaków wynikającą z naszej katolickiej, a moim zdaniem nieco irracjonalnej skłonności do politycznej amnezji i patogennej inklinacji do wybaczania draństw wyrządzonych naszemu narodowi. Proszę zwrócić uwagę, że na dobrą sprawę od roku 1945 żadnego, powtarzam żadnego polityka, ani komunistycznego doktrynera za nic nie ukarano! Z tych samych przyczyn nie dopuszczono do uznania PZPR organizacją przestępczą i zablokowano lustrację.

Oczywiście nie o odwet mi chodzi, Panie Profesorze, lecz sprawiedliwą karę za zbrodnie popełnione na naszych rodakach, także przez Żydów. Choćby symboliczną, bo sprawców już de facto nie ma między nami. Ku przestrodze przyszłych pokoleń. Więc uważam, że tymi bolesnymi sprawami powinni, a wręcz  mają obowiązek się zajmować historycy z Instytutu Pamięci Narodowej, bo w strzemboszowskie samooczyszczenie nie wierzę. Powiem więcej, uważam, że Polacy mają pełne prawo karania tych, którzy dopuszczają się kłamstwa oświęcimskiego.

Więc nawiązując do Pańskich słynnych już słów o Polakach, a także w kontekście licznych publicznych wypowiedzi organizacji żydowskich o polskich szmalcownikach, na koniec chciałbym Pana Profesora zapytać, czy jeżeli powiem publicznie, że Żydzi, którzy zamęczyli mi Ojca, a mojemu Bratu zniszczyli życie, czego moja matka nie przeżyła, byli szubrawcami – to czy Pan Profesor przyzna mi rację, czy też uzna to za karygodną mowę nienawiści, jak to środowiska żydowskie często przedstawiają?

W oczekiwaniu na Pańską odpowiedź pozdrawiam Pana Profesora,

dr inż. Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla państwa polskiego)

Post Scriptum
W wolnej chwili zapraszam Pana Profesora do lektury tego materiału, o moim Ojcu Akowcu, który wielu więzionym w obozie Auschwitz-Birkenau Żydom życie uratował – vide: http://www.krakowniezalezny.pl/michal-pasierbiewicz-nieznany-bohater-ii-wojny-swiatowej/
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika HenrykHenry

02-02-2018 [18:08] - HenrykHenry | Link:

Pasierbiewicz jak rasowa ... nie przepusci zadnej okazji by ten swoj "lans" uprawiac ... W konfabulacji jest pan "miszczem" 

Obrazek użytkownika spike

02-02-2018 [19:09] - spike | Link:

Pasierbiewicz jak rasowa ..."

Pan to nawet rasowy ...... nie jest.

a tym listem, który Pan podpisał, możecie sobie wie Pan co zrobić.
jeżeli Polska ma się wycofać z egzekwowania swojego prawa od ochrony prawdy, więc wymażemy prawo zakazujące kwestionowania holokaustu, którym straszycie i osądzacie każdego.
Może teraz wyjdzie prawda, kto kogo tak faktycznie mordował, udowodnimy w końcu, że to nie Polacy.
Sądziłem, że Pan stanie po stronie prawdy mimo wszystko, ale interes własny i plemienny jak zwykle wziął górę, typowe.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-02-2018 [19:53] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

Cieszę się, że Pan w końcu jegomościa piszącego pod nickiem @HenrykHenry rozszyfrował.

Pozdrawiam Pana

Obrazek użytkownika HenrykHenry

02-02-2018 [20:41] - HenrykHenry | Link:

Spike ... siroto , tobie sie wrazliwosc od wrazic kojarzy , odwaga z odwaznikiem  ... nie rozumiesz tekstu pisanego to przyjdz z mama jestes tylko "Umbra asini" ...
 

Obrazek użytkownika HenrykHenry

02-02-2018 [21:17] - HenrykHenry | Link:

"Umbra Asini" ... tylko to mi sie ... jak cie czytam 

Obrazek użytkownika xena2012

02-02-2018 [19:17] - xena2012 | Link:

T co sie działo w powojennej Polsce to nie był taki znowu ,,mały holocaust'',bo represje dotykajace Polaków były częste.Nie cierpliwość a strach był powodem milczenia.Nawet teraz świadectwa tamtych mrocznych czasów nie są tematem dyskusji.Wątpię żeby ktoś przeżywszy tortury,więzienia chciałby o tym powiedzieć,dać świadectwo prawdzie zakładając że dożył dzisiejszych czasów.Słowa takiej kanalii jak Hartman i jego kolegów z listu otwartego powoduja że strach nie opuszcza nawet dziś. 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-02-2018 [19:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"Nie cierpliwość a strach był powodem milczenia..."
---------------
Mam nadzieję, że pan Hartman zrozumiał to, czego do końca nie dopowiedziałem.

Pozdrawiam Panią

Obrazek użytkownika spike

02-02-2018 [19:55] - spike | Link:

ciekawe co by Polacy odpowiedzieli na sondaż, jakby zapytać, czy z narażeniem własnego, rodziny i sąsiadów życia, pomagali żydom, widząc jak teraz się odwdzięczają za pomoc.
Polskich szmalcowników była garstka, a za nich ma ponosić odpowiedzialność cały naród polski, ale oni od swoich pobratymców co kolaborowali czy mordowali Polaków, się odcinają, a zbrodniarza Morela nie wydali.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

02-02-2018 [21:51] - rolnik z mazur | Link:

Xena, nie dość że kanalia to jeszcze nieuk z tytułem. Kto mu tego psora dał? I to g.... pobiera kasę z naszych podatków za to co ta naukowa miernota wygaduje. Nie dziwię się że UJ nie mieści się w rankingach jak ma takich profesorów. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

02-02-2018 [19:52] - Trotelreiner | Link:

Choćbym chciał echotvn24 traktować poważnie...to niestety...nie mogę.
Ten bloger zupełnie juz stracil rozeznanie co jest grane w "tymkraju"...wiem,że tu jest strefa wolnego słowa...czyli wolna rączka,ale w trybach,
więc szkoda mi czasu na głębszą analizę echtvn24.
 W skrócie poza lansem swoim,wszelkimi sposobami [nawet listem do Hartmana]...nic...wielkie NIC...wstawia swoje teksty sprzed lat...i tylko w PS dodaje aktualizacje.
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-02-2018 [21:34] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Trotelreiner

"wiem,że tu jest strefa wolnego słowa...czyli wolna rączka,ale w trybach,
więc szkoda mi czasu na głębszą analizę echtvn24..."
-----------------------
Więc odstąpię wyjątkowo od szarmanckiej formuły mojego blogu i powiem krótko: Spadaj!

Obrazek użytkownika Trotelreiner

03-02-2018 [09:15] - Trotelreiner | Link:

Pozostając w pańskim stylu 'szarmanckiego stylu konwersacji" powiem:
A TAKIEGO WAŁA JAK POLSKA CAŁA!!!
I nadal w stylu Pasierbiewicza:Idze,idze ty ciućmoku galicyjski!!

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

02-02-2018 [21:00] - Starszy Młotkowy | Link:

Pan Autor za pisanie listów otwartych się zabrał,choć można wątpić czy ich adresaci je czytają. Czy Hartmanowi będzie się chciało przeczytać o ojcu p.Autora? List ten  ma się nijak do faktu podpisania i w ogóle sporządzenia listu otwartego znanych dziennikarzy czy ludzi nauki i sztuki w sprawie zmian ustawy o IPN. To, o czym tu pisze Autor znane jest powszechnie od kilkudziesięciu lat:Żydzi wydawali w łapy NKWD  Polaków, których potem wywożono na Sybir czy do Kazachstanu,Żydzi byli sprawcami kierowniczymi (jak się to prawniczo nazywa) zbrodni UB-eckich na b.żołnierzach służących w Siłach Zbrojnych na Zachodzie i na AK-wcach (bezpośrednimi katami ofiar byli zwykli kryminaliści), bowiem to Żydzi w przeważającej większości kierowali resortem bezpieczeństwa, a także zasiadali jako sędziowie i prokuratorzy w  Wojskowych Sądach rejonowych,które zasłynęły wyrokami śmierci i tzw rozprawami kiblowymi. Ale prawdą jest także,,że podczas niemieckiej okupacji to polscy szmalcownicy z chęci zysku wydawali Żydów na śmieć. Tylko czy teraz będziemy się licytowali na zbrodnie albo zasługi wymieniając np.ilość drzewek w Alei Sprawiedliwych wśród Nardów Świata w Jerozolimie? Takie targowanie się jest bezrozumne, a gdy rozum śpi, budzą się demony...

Obrazek użytkownika spike

02-02-2018 [23:33] - spike | Link:

Starszy Młotkowy
":Żydzi wydawali w łapy NKWD  Polaków, których potem wywożono na Sybir czy do Kazachstanu,Żydzi byli sprawcami kierowniczymi (jak się to prawniczo nazywa) zbrodni UB-eckich na b.żołnierzach służących w Siłach Zbrojnych na Zachodzie i na AK-wcach (bezpośrednimi katami ofiar byli zwykli kryminaliści), bowiem to Żydzi w przeważającej większości kierowali resortem bezpieczeństwa, a także zasiadali jako sędziowie i prokuratorzy w  Wojskowych Sądach rejonowych,które zasłynęły wyrokami śmierci i tzw rozprawami kiblowymi."

To wszystko prawda, tylko dlaczego żydzi się tego wypierają, że to ich ziomkowie tego dokonali, mówił w ten sposób sam S.Weiss.
Prawda jest jeszcze taka, że żydzi więcej mają polskiej krwi mają na rękach, niż polscy szmalcownicy, mają też też krew swoich braci w wierze.
Jeden z ocalałych żydów miał stwierdzić, że jadąc transportem do Birkenau, nie widział ani jednego Niemca, no jest to możliwe, wagony nie miały okien, pilnowali ich bracia w wierze, jak prowadzili i zabierali ubrania i mienie też bracia, a tych co nie przeżyli, też prowadzili do "kąpieli pod prysznic", a kto opracował potem produkował Cyklon B ?
Przykładów można mnożyć, tylko dlaczego nikt tego głośno nie mówi, kto brał holokauście czynny udział?
Może przy tej okazji w końcu świat się dowie o Jedwabnem, czy pogromie kieleckim i innych świństwach.

Obrazek użytkownika xena2012

03-02-2018 [06:36] - xena2012 | Link:

A jakież tu jest targowanie jaka licytacja? Przecież o zbrodniach Żydów na Polakach choć wiadomo od likudziesieciu lat nawet nie wolno było wspomnieć i tak zostało do dziś. 

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

03-02-2018 [17:09] - Starszy Młotkowy | Link:

A to akurat nieprawda (jak zwykle w "komentarzach"  Xeny) - może tak było w Izraelu, albo nawet w USA, ale w Polsce? Czy była jakaś penalizacja za mówienia  o zbrodniach żydowskich? Bo skąd by było wiadomo od kilkudziesięciu lat o tych żydowskich brodniach? Owszem, nie mówiło się dawniej o Jedwabnem czy Kielcach, chociaż mówienie czy pisanie o tych polskich zbrodniach nie było karalne. Znowu coś pleciesz, paniusiu.

Obrazek użytkownika xena2012

03-02-2018 [18:30] - xena2012 | Link:

Czyżby?No cóż nie dalej jak wczoraj dziennikarz RMF FM został zawieszony za swój wpis na Facebboku ,,jesteśmy na wojnie z Żydami''.Zostało to uznane przez stację jako zachowanie antysemickie,a sama stacja zapewniła że takie wpisy już sie nie powtórzą.Bogdan Zalewski stał sie też obiektem ataku przez innych dziennikarzy czy korespondentów:,,jesteś wyssany z antysemickiego cycka'' , ,,obrzydliwy pogrobowiec'' , ,,wyłącznie pogarda dla ciebie Bogdan''. Wyobrażam sobie awanturę gdyby rzeczywiscie wspomniał o zbrodniach popełnianych na Polakach...

Obrazek użytkownika spike

03-02-2018 [19:02] - spike | Link:

xena2012
"nie dalej jak wczoraj dziennikarz RMF FM został zawieszony za swój wpis na Facebboku ,,jesteśmy na wojnie z Żydami''.Zostało to uznane przez stację jako zachowanie antysemickie,.."
czy przypadkiem ta stacja nie jest żydowską własnością pod szyldem Michnika?

Jak się wspomina o Jedwabnem, czy Kielcach, to żydzi podnoszą raban, nie dyskusję, oni tego nie uznają, a tym bardziej prawdy o nich, zaraz będą się wypierać, swoich pobratymców w wierze, jak to uczynił Weiss.

Obrazek użytkownika xena2012

03-02-2018 [20:18] - xena2012 | Link:

Podam szokujący przykład zdarzenia mający miejsce podczas uroczystości obchodów rocznicy wyzwolenia Auschwitz w której.udział  brało równiez Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych.Ich obecność przez organizatorów została oceniona jako skandaliczna.Naczym polegał skandal?Podczas składania zniczy pod polskojezyczną tablicą została przez nich rozwinięta flaga narodowa.Polska pracownica Muzeum z pogarda nakazała ją zwinąć stwierdzając ,,że z takim czymś to sie stoi pod skocznią narciarską''.Następnie Stowarzyszenie zostało oskarzone przez władze Muzeum o zbeszczeszczenie miejsca pamięci.w specjalnym oświadczeniu.Zadziwiajace,że za skandal nie uznano agresywne wystąpienie pani Azari,ani gorące oklaski polskiej wiceminister kultury po tym wystąpieniu,a jedynie polska flaga obecnośc polskiej flagi była nieuzasadniona,niepotrzebna,skandaliczna.Czy mamy rozumieć,że Polaków nie było w Auschwitz?

Obrazek użytkownika spike

03-02-2018 [21:47] - spike | Link:

xena2012
Ci pracownicy łącznie z dyrekcją Auschwitz powinni być natychmiast wywaleni na bruk.
a swoją drogą, jakim prawem żydzi panoszą się w Auschwitz, ich tam praktycznie ne było, podobnie było z ukradzionym napisem, rabanu narobili, a nawet go nie widzieli, a o własne groby nawet nie dbają, cmentarze żydowskie to najbardziej zaniedbane miejsca, nawet trudno je nazwać "miejscami pamięci", nie pojmuję, jakim prawem rząd polski dał im 1000 mln zł na remont, ja protestuję, tym bardziej, że na polskie cmentarze sami Polacy się składają co roku, a gdzie jest rząd ?
 

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

03-02-2018 [19:53] - Starszy Młotkowy | Link:

@Xena
Trzeba sobie poczytać w sieci te tysiące antysemickich wpisów pełnych wyjątkowo agresywnych, chamskich i obraźliwych hejtów wobec "narodu wybranego".

Obrazek użytkownika spike

03-02-2018 [21:40] - spike | Link:

Młotkowy
po pierwsze, żydzi to nie Semici, po drugie, trzeba było sobie posłuchać jak wyzwano w Izraelu Radwańską, od k.....polskich, takiego chamstwa jaki Polakom serwują żydowskie wycieczki, by nie tolerował żaden kraj na świecie, tylko Polacy mają cierpliwość, nie zapominając co premier Izraela powiedział o Polsce, za to powinien dostać w pysk, aż by się nogami nakrył.
Tak to "naród wybrany" by go świat nienawidził, wszędzie gdzie się pojawią, sieją niezgodę, dlatego byli i są wypędzani, jak niedawno z pewnego miasta :
"Ortodoksyjni Żydzi wypędzeni z wioski Majów w Gwatemali"
https://wiadomosci.wp.pl/ortod...

Polacy ich przyjęli, dali warunki do życia i rozwoju, w czasie wojny z poświęceniem życia pomagali, a oni plują nam w twarz, wdzięczność skorpiona.

 

Obrazek użytkownika xena2012

04-02-2018 [06:25] - xena2012 | Link:

Przebywajacych na plaży w Izraelu polskich turystów zaatakował słownie plażowicz na koniec dodając ,,dobry Polak to martwy Polak''.Incydent miał miejsce w tych dniach.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

03-02-2018 [20:14] - Starszy Młotkowy | Link:

Może dałoby się zakończyć tę "polemikę", choćby  na NB po przeczytaniu tego:

https://wiadomosci.wp.pl/bierz...

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

03-02-2018 [20:44] - Starszy Młotkowy | Link:

A tu bardzo rozsądny głos o tym, jak wyjść z jak najmniejszymi stratami z tej afery:

http://www.rp.pl/Dyplomacja/18...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

04-02-2018 [10:05] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Starszy młotkowy

"Może dałoby się zakończyć tę "polemikę"..."
-------------------
Zakończyć? Tę polemikę należy dopiero rozpocząć! I chyba udało mi się tym tekstem trafić do serc i sumień Polaków, bo na FB Jest już 150 udostępnień tego tekstu, a każde udostępnienie następne generuje. A liczba polubień już idzie w tysiące. A więc Polacy takiej polemiki potrzebowali i wreszcie przestali się bać dyskutować na temat obrony imienia Polski szkalowanego przez niektórych Żydów. I co bardzo ciekawe, na FB w komentarzach do mojego listu do Hartmana prawie wcale nie ma hejtu. Dlaczego. Bo list jest bardzo elegancko napisany, co niektórzy mi nawet wytykają twierdząc, że Hartman na taką elegancję nie zasłużył.

Obrazek użytkownika xena2012

04-02-2018 [14:39] - xena2012 | Link:

Ma Pan rację,polemikę nalezy dopiero rozpocząć,ale taką prawdziwą bez towarzyszacego strachu będacego wynikiem wieloletniej tresury.Na obecną chwilę śledząc media nie mam tej pewności,że Polacy przełamią ten strach i stawią czoła bucie i arogancji strony Izraelskiej i hańbiącej postawie naszej opozycji.Mam tylko jedna uwagę,nie możemy skupiac się wyłącznie na przeszłości,ale głosno i wyraźnie mówić o zachowaniu się izraelskich wycieczek w Polsce,o edukacji dzieci w Izraelu i w USA w duchu nienawiści do Polaków. Nigdy nie będzie właściwego porozumienia jeśli jedna strona ma obowiązek tylko milczeć i przepraszać.Na tym blogu wcześniej podałam  przykłady takich zachowań..  

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

04-02-2018 [15:39] - Starszy Młotkowy | Link:

Żeby prowadzić polemikę, a raczej dyskusje w tak delikatnej, skomplikowanej i miejscami niejednoznacznej sprawie historycznej  nie można postępować jak słoń w składzie porcelany czyli polski rząd,a zwłaszcza jego - pożal się Boże! - dyplomacja. PiS wmawia całemu światu,że prawda jest po jego stronie, a wszyscy się albo mylą, albo ze złej woli i wrogości do Polski mówią inaczej. Taką politykę PiS prowadzi we wszystkich sprawach,zwłaszcza z  Brukselą, ale także z Niemcami czy Francją. Teraz będzie musiał ofuknąć USA za ich wypowiedzi w sprawie tej nieszczęsnej ustawy, a raczej nieszczęsnego terminu jej ogłoszenia (jak mówił wczoraj Morawiecki) i podejrzanego pośpiechu w jej  procedowaniu.
Wszelkie rozmowy  ze stroną izraelską  nie mogą być prowadzone bez jakiejkolwiek empatii, z pozycji "my wiemy lepiej jak było naprawdę" . Nawet w tak głośnej sprawie, jak tragedia bohaterskiej rodziny Ulmów mogą po stronie izraelskiej pojawić się uwagi, że przecież tę rodzinę zadenuncjował polski policjant,a potem polscy chłopi zemścili się na Żydach, z których  20 straciło życie.Takich uwag czy przypomnień można się spodziewać więcej. A już bzdurzenie, że Polacy cierpliwie znosili wszelkie obelgi od Żydów ze strachu (przed kim lub przed czym?) - jest wynikiem właśnie takiego jednostronnego podejścia do sprawy pamięci o  Holokauście. Polecam raz jeszcze lekturę tekstu M.Migalskiego, może jednak coś takim Xenom w głowie wreszcie zaświta.

Obrazek użytkownika xena2012

04-02-2018 [18:42] - xena2012 | Link:

To co wg Pana jest dla mnie za trudne w Pana przypadku niemożliwe do zrozumienia.Prosze jeszcze raz przeczytac to co napisałam,bo mówiac o strachu miałam na uwadze już obecne czasy .Watpię żebym pisała nieprawdę o nagannych zachowaniach wycieczek młodzieży z Izraela w Polsce i pełnych wyzszości i nienawiści stosunku do Polaków. Na takie zachowania nie reagujemy własnie z powodu strachu,by nie być oskarzonym o antysemityzm.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

05-02-2018 [23:07] - Starszy Młotkowy | Link:

@Xena2012
Izraelskie wycieczki młodzieży np. do Auschwitz mają zapowiedziane, żeby się do nikogo spoza wycieczki nie odzywać,bo mogą się narazić na wrogie akty ze strony Polaków. Zwiedzają więc  karnie Obóz, wracają do autokaru, jadą na lotnisko w Krakowie i tyle widzieli Polski i Polaków. Nie wiem czy to można nazwać wyższością i nienawiścią do Polaków, czy może strachem przed nami...

Obrazek użytkownika spike

05-02-2018 [00:29] - spike | Link:

Młotkowy
"Wszelkie rozmowy  ze stroną izraelską  nie mogą być prowadzone bez jakiejkolwiek empatii,.."

strona izraelska od lat nigdy nie kierowała się empatią do jakiegokolwiek narodu, a szczególnie do polskiego,
z empatią do skorpiona, to może Pan podchodzić. Ci ludzie dokładnie wiedzą, jaka jest prawda, ale do tego się nie przyznają, interes i władzę cenią ponad wszystko, a już szczególnie kasta ze wschodu, pozbawiona wszelkich zasad, Polska miała okazję tego boleśnie doświadczyć, nie bez powodu byli wypędzani z każdego kraju.
Empatia to dla nich obce słowo, tylko i wyłącznie interes.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

04-02-2018 [15:52] - Starszy Młotkowy | Link:

Polecam jeszcze ten najnowszy tekst w "Rzepie" nawiązujący do  wizji śp.Lecha Kaczyńskiego:

http://www.rp.pl/Plus-Minus/30...
 

Obrazek użytkownika spike

05-02-2018 [00:35] - spike | Link:

Echo
"Tę polemikę należy dopiero rozpocząć!"

Polemikę, tak bym tego nie nazywał, wygarnięcie prawdy o nich samych, Polakom zarzucają kilku szmalcowników, sami nimi będąc, jak też biorąc aktywny udział w zbrodni zarówno po stronie hitlerowców, jak i bolszewików, nawet Stalin się ich bał.
Sami wywołali to, co wisiało od dawna, internet aż huczy, świat się w końcu dowie, że ofiary nie są tylko ofiarami.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

05-02-2018 [16:12] - Starszy Młotkowy | Link:

@Spike
Przede wszystkim nie kilku tylko szmalcowników przez 5 i pół lat okupacji , bo to już jest oczywiste zakłamywanie historii. A czego świat się teraz dowie? Ano tego,że nazwa "polskie obozy śmierci" przywołana  w ostatnich dniach ponad milion (!) razy w przestrzeni publicznej (internet,prasa,telewizja,wystąpienia polityków) musi chyba być prawdziwa, więc  przyschnie już do Polaków raz na zawsze. A szmalcownika  w swoim  debilnym i prostackim zacietrzewieniu wywołał nie kto iny jak "obatel".- wielka chluba PiS-u