Wiadomo już prawie wszystko

I już wszystko wiadomo. Po prostu, dorobiono nam gębę. Podczas, gdy my Polacy pielęgnowaliśmy pamięć o mordowanych Żydach, na świecie urabiano opinie publiczną i robiono z nas oprawców i winnych holocaustu. Czy byliśmy tego nieświadomi? Nie. Doskonale o tym wiedzieliśmy. Wiedziały nasze rządy, nasze elity, wiedzieli nasi naukowcy, wiedzieli wszyscy. I co ? I nic. Bo kariera; bo ja przecież nie będę się wygłupiał; a prawda… prawda jest wielopoziomowa i każdy ma swoją; to przecież nie jest poprawne politycznie; to mnie nie dotyczy itd. To wszystko przypomina układ o rozbrojeniu USA z Rosją. Amerykanie się rozbrajali, Rosjanie zbroili… Tę rywalizację przegraliśmy nawet na miny. I tak się stać musiało. Musiało!

Teraz trzeba się zastanowić czy do takiego stanu doprowadziło nas flejostwo, kult bylejakości, piwko i d… czy też brak poczucia związku z własną kulturą i państwem?  Czy nie wiedzieliśmy w jaki sposób kształci się młodych Europejczyków i Izraelczyków? Czy nie wiedzieliśmy, że gdy Amerykanie będą mieli do wyboru; popierać Izrael, czy Polskę, wybiorą Izrael, bo ich uwaga jest nastawiona bardziej na Bliski Wschód, niż Europę Środkową. I co teraz? Elity tę śmierdzącą żabę spreparowały, ale zjeść ją będziemy musie wszyscy.

Nagle okazało się, że sojusze, które podjęliśmy, nie spełniają naszych oczekiwań, że zalewa nas kłamstwo i topi we własnym krótkowzroczności, że wczorajsi przyjaciele dziś domagają się słabości Polski i od dawna czyhają na nasz majątek i tanią siłę roboczą. Zostaliśmy sami. Dopiero teraz dotarła do naszych głów ta prawda. Dopiero teraz milkną szczekaczki, gdy oczy zalewa im własna głupota. Od dawna krążyła po świecie opinia, że Polakom wystarczy wrzucić jakiś problem, a sami się podzielą i pozabijają. Czy tak nie jest? A może to nieprawda? Jednak wprowadzenie ustawy w życie zadaje kłam tej oszczerczej polityce, która serwowana była przez dziesiątki lat na całym świecie. To fiasko oszczerczej kampanii przeciw Polsce. Polska i Polacy mają prawo się bronić, jak każdy. Podpis prezydenta RP albo potwierdzi, że rzeczywiście wstaliśmy z kolan, albo jego odmowa dołoży nam ciężar obcej winy na plecy.

Co robić? Mądre orędzie (01.02.18) premiera Mateusza Morawieckiego do narodu jest próbą zjednoczenia wszystkich Polaków i zebrania sił. Obowiązki w tym względzie ma państwo i mają obywatele. To państwo musi wyjaśnić okoliczności imprezy wokół czczenia Hitlera – była to prowokacja, czy zwykła szczeniacka głupota. Kto im dostarczył mundury, jak doszło do nagrania i kto był inicjatorem? Rząd musi wyrównać kurs (może w tej samej sprawie zabrałaby głos Beata Szydło), przestać się tłumaczyć i wreszcie postawić na szeroką i niekonwencjonalną promocje Polski w świecie; zdecydować się na wykreowanie własnej polityki zagranicznej, ogłosić niepodległość państwa, zbudować polski program edukacji narodowej, elitom płacić nie za pozoranctwo i markowanie, lecz za wykonywanie swoich obowiązków. Owszem, jest tego dużo, dlatego, że dotąd żyliśmy w świecie wirtualnym.

Obowiązki ma też polskie społeczeństwo. Jak głosił prymas Wyszyński naród jest rodziną rodzin. A czymże jest państwo? Państwo jest domami domów. Rodzina musi mieć gdzie mieszkać, domy wymagają remontów, dbałości i nowoczesności. A rodzina i domy razem wzięte wymagają obrony, myśli politycznej i gospodarki, a także perspektywy. Tak samo, jak kultura ludowa tworzy tę wyższą – reprezentacyjną, tak elity polityczne i naukowe powstają z jakości naszej szkoły, myślenia, poczucia odpowiedzialności i solidarności. Kultura narodowa jest jedną całością i każdy Polak musi ją czuć, musi wiedzieć co jest polskie, a co obce. Dopiero wówczas jest w stanie nauczyć się innej, wzbogacić swój świat i wnieść do niego coś znaczącego. I tylko kretyn może wysnuć oskarżenie o nacjonalizm. Każdy, kto poznaje obcą kulturę, bez rodzimego przygotowania, stwarza w swojej głowie bełkot, którego sam nie będzie w stanie zrozumieć. W skrajnych przykładach taki bełkot stwarza zagrożenie i sieje wokół spustoszenie. Społeczeństwo musi wiedzieć, że jedynym jego ustawowym obrońcą jest państwo i to państwo każdy musi tworzyć – w pierwszej kolejności dla siebie. Państwo, to my wszyscy razem wzięci. Takie będzie państwo, jakimi będziemy my sami. Ani mniej, ani więcej. Takimi będą politycy, nasze elity i nasz rząd, jakimi będziemy my sami razem wzięci. Rząd musi być z narodem, naród z rządem – to hasło jest ponadczasowe.

Jakie są korzyści z obecnego hałasu medialnego wokół ustawy o IPN? Odblokowane zostało zaklęte dotąd embargo na sprawy żydowskie. Brak rzetelnych prac naukowych na ten temat to nic innego jak wyrzucenie społeczności żydowskiej poza nawias naszej kultury. Więcej, to blokowanie zrozumienia własnej. Natomiast wychodzi na to, że krzyk jest o to, że ustawa odwraca sytuację: blokuje kłamstwa o Polsce a otwiera polskie badania w tej samej sprawie.

I na koniec. Czy Stany Zjednoczone mogą wycofać swoje wojska z Polski? Wprawdzie ważniejsze dla nich są wydarzenia na Bliskim Wschodzie, ale możliwość zdobycia przez Rosję Europy jest dla nich śmiertelnym ciosem, ponieważ automatycznie staną przed zmasowaną siłą Chin, Rosji i podpitej Europy. Fakt ten znacznie przeważa zagrożenie płynące z Bilskiego Wschodu. Z tego też samego powodu Prezydent nie musiał w aż tak gorliwie dziękować Amerykanom za ich przyjazd. W polityce każdy ukłon, każdy gest słabości kosztuje. Najwięcej płacą ci na kolanach.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika maks jamnicki

02-02-2018 [03:45] - maks jamnicki | Link:

 Tak, fakt, że np. ta ustawa nie ukazała się przetłumaczona na żadnej angielskojęzycznej stronie rządowej, bo takowej ponoć nie ma/ ? / wydaje się czymś  kuriozalnym.
Bez tradycyjnej  "wódki" tego nie rozbierzesz.

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-02-2018 [08:17] - Marek1taki | Link:

Dlaczego mielibyśmy publikować po angielsku ustawy nieopublikowane w dzienniku ustaw? Żeby konsultować je "społecznie" między narodami świata?

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

02-02-2018 [14:37] - Ryszard Surmacz | Link:

Nie musimy publikować ustawy, ale skoro jest taki rozgłos, MSZ powinien zamieszczać teksty informacyjne i wyjaśniające. Nie jest to tłumaczenie się, lecz normalna demokratyczna procedura. Tak się dzieje w każdym normalnym państwie. U nas, niestety, nie. I to jest wyraźne zaniedbanie ze strony MSZ.

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-02-2018 [19:01] - Marek1taki | Link:

To z mojej strony nadreaktywność po tym jak się dowiedziałem, że ustawy dostosowujemy już nie tylko do wymogów UE ale jeszcze i Izraela. Do kogo jeszcze?

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-02-2018 [08:03] - Marek1taki | Link:

"Nagle okazało się, że sojusze, które podjęliśmy, nie spełniają naszych oczekiwań"
Te sojusze nie miały określonych żadnych jawnych warunków. My Polacy najzwyczajniej nie wiemy na co się umówiono w naszych sprawach. Jawna jet tylko otoczka propagandowa.

Tak samo jak nie wiadomo było po co wstępujemy do wspólnoty europejskiej i NATO, a okazało się, że trafiliśmy do eurokołchozu i paktu przyjaźni amerykańsko-rosyjskiej.
I wtedy, i teraz nie było określenia naszych minimalnych celów i granic interesów. W ten sposób wyzbyliśmy się suwerenności w zakresie finansów, prawa i administracji, a zyskaliśmy wolność korzystania z ograniczeń i regulacji. Wyzbyliśmy się też możliwości rozwoju w ramach własnej cywilizacji na rzecz cywilizacji socjalistycznej, w jej skrajnym marksistowskim wydaniu prezentowanym przez unijnych mianowańców.

W ramach NATO polskie wojsko zwinęło się do formy służby patrolowej na misjach a wyzbyło możliwości obronnych kraju. Nie znam żadnych konkretnych efektów politycznych i ekonomicznych tych misji poza wygodą naszych sojuszników. Ci sojusznicy dokonują zmian politycznych wystawiając nas do wiatru, a potem wracają do zangażowania w naszym rejonie jak gdyby nigdy nic - bezwarunkowo z naszej strony - za to żeby pohandlować sprzętem wojskowym o wartości trudnej do ustalenia z powodu tajności, za to za jawnie wygórowaną cenę jak dla sojusznika w miejscu strategicznym w stali geopolityki. Do tego doszło handlowanie naszymi interesami na rzecz antypolskich grup żydowskich.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

02-02-2018 [14:05] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Marek1taki
Z tym eurokołchozem, to już sobie wyjaśniliśmy w poprzednim wpisie. Poza tym trzeba dodać, ze wszystko zależy od poziomu i stopnia odpowiedzialności elit. To one ciągną państwo i nasz wszystkich w górę lub w dół. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-02-2018 [19:06] - Marek1taki | Link:

Ciągną w lewo a zawór polityczny jest jednokierunkowy. Możemy zrobić wszystko byle w lewo. W prawo jest kontra międzynarodowa.

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-02-2018 [08:14] - Marek1taki | Link:

c.d.
Napisał Pan: "Państwo jest domami domów." Właśnie o te domy toczy się gra, by mając kontrolę nad nieruchomościami mieć dominującą pozycję w państwie.
Tego właśnie nie powiedział w przemówieniu premier Morawiecki ograniczając się do powtórzenia tego co i tak wszyscy wiemy i powiedzielibyśmy nawet więcej, jak chociażby przytaczane przez tutejszych blogerów informacje o antypolskiej współpracy żydowskiej z Niemcami i sowiecką Rosją, a także antyżydowskiej (antysemickiej zatem) współpracy Żydów z Niemcami przy tworzeniu i likwidacji gett.

Tłumaczenie się premiera, że nie jesteśmy wielbłądami zostało już wykorzystane przez agenturę, aby w świat poszedł przekaz "Obozy, w których wymordowano miliony Żydów były polskie." http://nczas.com/wiadomosci/po...
Wcześniej - jawnie - min. Czaputowicz powiedział:
"Strona amerykańska, izraelska zgłasza pewne postulaty do ustawy reprywatyzacyjnej (…) chodzi o to, kto będzie mógł dziedziczyć, jeśli chodzi o te mienie, które będzie zwracane, czy środki finansowe jako zadośćuczynienie, czy tylko zstępni, czy tez może krewni. Strona izraelska tutaj zasadnie twierdzi, że wielu Żydów, którzy zginęli w Holocauście nie ma dzieci, wówczas nie mogliby z tego korzystać. To jest ten główny problem sporu. /Jacek Czaputowicz, „Kwadrans polityczny”/"
za http://www.ekspedyt.org/2018/0...
Znamy zatem zasady jakimi kieruje się "polski" minister. To jest powód do natychmiastowej dymisji.
Brak reakcji premiera w tej sprawie oznacza akceptację wrogich dla Polski zasad. Zobaczymy dzisiaj twarze naszych polityków. Będą dymisje za kolaborację z jawnym wrogiem czy nie? Alternatywą jest zmiana premiera. Ostatni tydzień jest porażką Morawieckiego. Może trzeba wrócić do starego składu rządu?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

02-02-2018 [10:43] - rolnik z mazur | Link:

Panie Marki1taki jest dokładnie tak jak piszesz. Serwują nam środki uspokajające i znowu bla,bla,bla... Przemówienie Morawieckiego to taki typowy usypiacz. A o uczniu drogiego Bronisława to nawet szkoda gadać. Cały MSZ jest do wymiany łącznie z cieciami. W zasadzie to wszystko jest do wymiany. To trochę zbyt emecjonalne ale po prostu wszyscy won. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

02-02-2018 [14:28] - Ryszard Surmacz | Link:

@ rolnik z mazur
Niemiecki anschluss mógł sobie pozwolić na wymianę profesorów (ok. 3 tyś.) służb specjalnych, dziennikarzy itd. W Polsce wymiana powinna następować, ale natrafiamy na trzy bariery: 1. brak nowych kadr (wszyscy myślą podobnie), 2. brak świadomości, że stanowisko decydenckie to nie zwykła praca, lecz misja, 3. brak poczucia państwa. Bardzo łatwo jest głosić: wszyscy won! Obalenie rządu PiS jest dokładnie tym, o co chodzi tym wszystkim mieszaczom. Poza nim jest już tylko krajobraz po bitwie. Nie ma NIC. I wszyscy o tym wiedzą.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-02-2018 [16:06] - Imć Waszeć | Link:

To nie prawda, że wszyscy myślą podobnie. Jest znacznie gorzej. W państwie na pozycjach rozdających posady i tytuły szarogęszą się ci, którzy myślą POdobnie i wycinają w pień tych, którzy ośmielają się myśleć inaczej. Dlatego pierwszym krokiem w tworzeniu nowych kadr i nowej elity powinno być już dawno pogonienie tego marksistowskiego czopa z uczelni. Niestety, Gowin uważa inaczej i próbuje budować pałace na bagnie. Już za samą odmowę uczestniczenia uczelni w badaniach przyczyn katastrofy smoleńskiej powinny być całe tabuny pogonione z wilczym biletem. Bo jak odmówił w takiej sprawie, to i agentem cudzego wpływu lub hitlerowskim kapo zostanie bez słowa sprzeciwu.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

02-02-2018 [16:46] - maks jamnicki | Link:

Muszę napisać... że się zgadzam. Cóż, podejście do lustracji na uczelniach już było, za poprzedniego PiSu. Reakcję i skutki znamy. Wielu TW odeszło  w tym czasie na "zasłużone emerytury", Zostawiając swoich następców z układu "odpowiednich" poglądów i interesów . Tym nie mniej trzeba to kontynuować, teraz jest bardziej sprzyjający klimat. Kto nie podpisze  zgody na lustrację, won z automatu. Choćby minimalnie się przewietrzy. Ale to i tak w dużej części szambowe klimaty. Jednak i tak najpierw trzeba przeprowadzić i utrwalić zmiany w sądach.  Lata. To wszystko wymaga działań niekonwencjonalnych, wiadomo, że z Gowina nikt tego nie wykrzesa.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

02-02-2018 [17:58] - Ryszard Surmacz | Link:

@Imć Waszeć
Chciałbym uwierzyć. Moje doświadczenia są takie, jak napisałem. W sytuacjach konfliktowych, ten, kogo można uważać za innego, zachowuje się tak samo, jak wszyscy. Nie wiem, jak to jest z Gowinem: ma inne wyobrażenia, czy inne doświadczenia?.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

02-02-2018 [22:15] - rolnik z mazur | Link:

G... prawda. Moja córka była na rozmowie o pracę w placówce MSZ w Berlinie po studiach w Niemczech. Jej zdanie - to komuna. Teraz jest profesorem na niemieckiej uczelni. To było ca  pięć lat temu. Nawet nie masz pan pojęcia jaki potencjał naukowy jest marynowany. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

03-02-2018 [11:31] - Ryszard Surmacz | Link:

@ rolnik z mazur
Mam, mam dość dobre pojęcie. Podpowiem Panu, że dziś na tej samej placówce już się bardzo dużo zmieniło.
Ale też dobrze Pan wiedzieć, że jest bardzo duża różnica miedzy średnią przedwojenną, a obecną; o studiach już nie wspominając. Tamta szkoła przygotowywała do rządzenia i myślenia, obecna do wykonywania. I to jest ta różnica. Na uczelniach niemieckich wielu Polaków dopiero tam staje się patriotami. Warunek jest jednak jeden, musieli przez jakiś czas wychowywać się w Polsce, bo z dziećmi Polaków, którzy urodzili się w Niemczech, jest zupełnie inaczej.
Ogólnie uczelnie w Polsce, to jeden wielki problem. Właśnie tam (i w Kościele) bardzo dobrze widać skutki powojennej wymiany elit. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

02-02-2018 [14:16] - Ryszard Surmacz | Link:

@Marek1taki
I znów elity!!! Ale nie bądźmy pochopni. Nie twórzmy dodatkowego bałaganu. Morawiecki jeszcze nie zrobił nic takiego, co by go degradowało. Głosząc swoje orędzie był wyraźnie zdenerwowany. Ponadto nie mamy wyjścia. Atak wewnętrzny został zneutralizowany, mamy więc zewnętrzny. Źródłem nadal jest słabość państwa. Nie możemy kolejnych wiadomości traktować jak granat w szambie. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-02-2018 [19:14] - Marek1taki | Link:

Ciśnienie szamba też warto wykorzystać. MSZ jest okupowany. Min.Czputowicz dał pretekst brakiem reakcji na skandal w Auschwitz, ale to nie było gapiostwo. On z upodobaniem brnie w politykę antypolską. Wypowiedzi są dowodem, że nic nie zrobi dobrego. Jego nominaci  - "jego" - to można przewidzieć, że wychowani na TVN i GW.
Nie pomogą Patrioty jak w MSZecie pełno..., tzn. PO.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

02-02-2018 [21:14] - Ryszard Surmacz | Link:

Na tak, najpierw złogi, a potem z tych samych złogów nominacja. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

02-02-2018 [22:21] - rolnik z mazur | Link:

Gówna to delikatna podpowiedź. Ale to nie za PO. To trwa od zawsze. Wszyscy won. Bez tego będziemy w tym szambie tkwić, raz po kostki, raz po jaja. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

03-02-2018 [11:39] - Ryszard Surmacz | Link:

Ja nie bronie MSZ, (jestem tego samego zdania) tylko takich głosów jest b. dużo i chcę pokazać, że hasło jest efektowne i efektywne, ale co zrobimy, jak wszystkich wywalimy? Kogoś musimy mieć w zamian. To specyficzna służba. Podobnie zrobiliśmy ze służbami. I co zostało - no właśnie gówno. RFN mógł to zrobić z NRD, my niestety jeszcze nie. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

03-02-2018 [17:27] - rolnik z mazur | Link:

I nigdy nie będziemy mogli. Nawet taki Łukaszenka potrafił wymienić cały białoruski MSZ i wziął chłopaków z uczelni. Stało sie coś złego ? Służby to inny temat. Jak nie zrobimy wietrzenia tej naftaliny to znowu bedziemy mieli pana profesora, którego wyciagnieto z jakiejs starej szafy i on emeryt  .... Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

04-02-2018 [00:43] - Ryszard Surmacz | Link:

Nie, no ma Pan rację. Tylko ja już od chyba roku słyszę, że potrzebują ludzi do MSZ, ale jak się ktoś zgłosi, to albo się nie nadaje, albo nie rozumie co to znaczy tam pracować. Stan umysłu Polaków nie pozwala na poważne sprawy. Mam nadzieję, ze to się zmieni przy okazji konfliktu żydowskiego. I chyba mam w tym względzie pewność. Ten sam mechanizm działa w przypadku cywilnych  służb specjalnych. To częściowo mieszanka Bonda z KGB (bo najskuteczniejsza). Pozdrawiam
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-02-2018 [01:18] - Imć Waszeć | Link:

Ale Łukaszenka ma jaja, a nie jaski fasolki.